ازدواج در مجارستان و بررسی شرایط آن

ازدواج در مجارستان و اخذ اقامت و تابعیت مجارستان از طریق ازدواج، در این نوشتار مورد بحث و بررسی علمی قرار گرفته است. شاید این سوال برای شما مطرح شود که ازدواج در مجارستان چه آثار حقوقی برای فرد در پی خواهد داشت؟ و یا مراحل دریافت اقامت و اخذ تابعیت از طریق ازدواج با تبعه مجاری به چه صورت می باشد؟ همچنین قوانین و شرایط دولت مجارستان برای دریافت اقامت و اخذ تابعیت از طریق ازدواج با یک تبعه مرد و زن مجاری به چه صورت است؟ پاسخ به این سوالات و سایر موارد دیگر پیرامون ازدواج در مجارستان موضوع و هدف این نوشتار می باشد. کارشناسان مجرب مؤسسه حقوقی ملک پور، همکار موسسه MIE اتریش در این نوشتار تلاش نموده اند تمامی نکات مهم و اصلی در این خصوص را مطرح و تمامی ابهامات را رفع نمایند.

 • ازدواج در مجارستان و شرایط عمومی آن
 • ازدواج در مجارستان و اخذ اقامت مجارستان
 • ازدواج در مجارستان و ازدواج ایرانی با مجاری
 • ازدواج در مجارستان و بررسی آثار حقوقی و شرایط آن
 • ازدواج در مجارستان و بررسی ازدواج صوری
 • ازدواج در مجارستان و روند اخذ اقامت و تابعیت
ازدواج در مجارستان 2 ازدواج در مجارستان

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

ازدواج در مجارستان و شرایط عمومی آن

مجارستان کشوری واقع در اروپا، عضو منطقه شنگن و در مجاورت با هفت کشور اسلوونی، اتریش، اسلواکی، اوکراین، رومانی، صربستان و کرواسی می باشد. رودخانه زیبای دانوب، بوداپست پایتخت این کشور را به دو شهر مجزا بودا و پست تقسیم می کند. در حال حاضر پاسپورت مجارستان یکی از محبوب ترین پاسپورت ها در دنیا می باشد و به فرد امکان سفر به بسیاری از کشورهای اروپایی، آمریکا وکانادا را می دهد. راه های متفاوتی برای دریافت اقامت و اخذ تابعیت کشور مجارستان وجود دارد که در این میان می توان به ویزای ازدواج، ویزای کار و تحصیلی اشاره کرد. ازدواج در مجارستان و دریافت اقامت و اخذ تابعیت از طریق ازدواج با تبعه مجاری مبحثی است که در این نوشتار کاملا مورد بررسی قرار می گیرد. در اکثر کشورهای دنیا اخذ اقامت و تابعیت از طریق ازدواج با تبعه خارجی امکان پذیر می باشد و در این خصوص تفاوتی بین زن و مرد وجود ندارد. در کشور ما به دلیل عدم اطلاعات کافی در زمینه مهاجرت خصوصا قوانین کاملاً متفاوت در مورد اخذ اقامت و تابعیت از طریق ازدواج، بهتر است که فرد از حقوق دان ها و مشاورین مجرب در این زمینه کمک و مشاوره گرفته و سعی نماید در مورد شرایط هر کشور در این خصوص کاملاً جویا شود.

ازدواج در مجارستان ازدواج در مجارستان

آیا ازدواج در مجارستان با یک تبعه مجاری سبب اعطای اقامت و تابعیت می شود؟ یکی از روش های اخذ اقامت مجارستان از طریق ازدواج با فرد تبعه این کشور می باشد. البته این ازدواج بایستی به صورت واقعی و مدارک مستند موجود باشد. یکی از موارد مهم در این زمینه اثبات تمکن مالی فرد تبعه برای حمایت از شخص خارجی می باشد. نظام حقوقی حاکم بر کشور مجارستان شرایط کاری، مالی، زندگی و نوع اقامت فرد تبعه را بررسی کرده و تمامی این موارد در فرآیند اخذ اقامت و همچنین امکان اخذ اقامت از طریق ازدواج در مجارستان تاثیر گذار است.

ازدواج در مجارستان 4 ازدواج در مجارستان

ازدواج در مجارستان و اخذ اقامت مجارستان

مجارستان کشوری زیبا در قلب اروپا و عضو منطقه شنگن، با امکان سفر به بسیاری از کشورهای دنیا، مقصدی جذاب برای بسیاری از افراد جهت دریافت اقامت و کسب تابعیت است. یکی از این روش های مهاجرت به این کشور از طریق ازواج در مجارستان می باشد. بر طبق قوانین مجارستان تنها ازدواج های حقوقی در این کشور قانونی هستند و سن قانونی برای زوجین 18 سال است، اما افراد از سن 14 تا 18 سالگی با کسب اجازه از والدین نیز قادر به ازدواج می باشند. ازدواج با زن و مرد تبعه مجارستان در صورت قانونی و حقوقی بودن آن، هر دو سبب کسب اقامت و در نهایت اخذ تابعیت می شوند.

در صورت ازدواج با یک شهروند مجارستان ابتدا به فرد اقامت موقت داده می شود که پس از 3 سال قابل تبدیل به تابعیت مجارستان می باشد.

شرایط اقامت مجارستان

ازدواج در مجارستان و ازدواج ایرانی با مجاری

اقامت از طریق ازدواج در مجارستان هیچ ارتباطی با جنسیت فرد ندارد. به این معنی که در مجارستان تفاوتی ندارد که یک مرد خارجی با یک زن تبعه مجارستان ازدواج کند و یا بر عکس یک زن خارجی با یک مرد تبعه مجارستان زدواج کند. در هر دو مورد منجر به اخذ تابعیت کشور مجارستان توسط زن و مرد خارجی می گردد. اما بر طبق قانون مدنی ایران ازدواج اتباع خارجی با زن ایرانی منجر به اخذ تابعیت ایرانی برای فرد خارجی نمی گردد. این در حالیست که ازدواج اتباع خارجی با مرد ایرانی منجر به اخذ اقامت و تابعیت ایرانی برای همسر خارجی می گردد. همچنین باید خاطر نشان کرد که ازدواج همجنس گرایان در این کشور قانونی نمی باشد و مورد تایید دولت مجارستان قرار نمی گیرد.

فایل تصویری موسسه ملک پور در مورد ازدواج با خارجی

video ازدواج در مجارستان

فایل صوتی موسسه ملک پور در مورد ازدواج با خارجی

audio ازدواج در مجارستان
پاسپورت مجارستان

ازدواج در مجارستان و بررسی آثار حقوقی و شرایط آن

همان طور که قبلا ذکر شد ازدواج در مجارستان برای شخص خارجی چه زن و چه مرد منجر به اجازه اقامت و در نهایت کسب تابعیت این کشور می گردد. مزایای اقامت دائم در مجارستان شامل موارد زیر می باشد.

 • حق کار و زندگی در مجارستان بدون محدودیت زمانی
 • امکان کار در کشورهای اروپایی
 • امکان خرید ملک
 • دسترسی به سیستم آموزش و سلامت کشور مجارستان

پس از ازدواج با تبعه مجاری و دریافت اقامت موقت، شخص خارجی می تواند پس از سه سال متوالی اقامت در کشور مجارستان، با ارائه مدارک مورد نیاز، درخواست تابعیت و اخذ پاسپورت این کشور را نماید. مزایای تابعیت کشور مجارستان شامل موارد زیر می گردد.

 • دریافت یکی از با ارزش ترین پاسپورت های دنیا
 • تابعیت اتحادیه اروپا، دارای حق کار، زندگی و سرمایه گذاری در تمامی کشورهای عضو این اتحادیه
 • دسترسی به خدمات آموزشی و سلامت
 • خرید ملک بدون محدودیت
 • امکان سفر بدون ویزا و یا ویزا در زمان ورود به 167 کشور دنیا از جمله ایالات متحده آمریکا
 • تردد آزاد به ایالات متحده آمریکا

ازدواج در مجارستان و بررسی ازدواج صوری

به دلیل موقعیت جغرافیایی کشور مجارستان، این کشور یکی از کشورهای ترنزیت اصلی مهاجرت زمینی غیرقانونی به سمت دیگر کشورهای عضو اتحادیه اروپا می باشد. یکی دیگر از راه های غیرقانونی برای مهاجرت به مجارستان ازدواج صوری است. در این نوع ازدواج، زوجین ادعا می کنند رابطه ای عاشقانه داشته و قصد ازدواج و تشکیل خانواده از طریق ازدواج در مجارستان با تبعه مجاری را دارند و عموماً قراردادی مالی و غیرقانونی بین فرد خارجی و تبعه کشور وجود دارد. دولت مجارستان برای مقابله با اخذ اقامت از این طریق، در خصوص ازدواج صوری قوانین سختگیرانه ای را اتخاذ نموده است و هر دو فرد چه تبعه مجاری و چه فرد خارجی مجرم شناخته شده و به گذراندن حبس محکوم می شوند.

ازدواج در مجارستان 6 ازدواج در مجارستان

ازدواج در مجارستان و روند اخذ اقامت و تابعیت

در خصوص ازدواج در مجارستان بایستی خاطر نشان کرد دولت مجارستان تنها گزینه های کاملاً حقوقی و ثبت شده را مورد پذیرش قرار می دهد. برخی الزامات در این خصوص در این قسمت بیان می شوند. در مورد ازدواج در مجارستان بایستی حداقل دو ماه قبل از مراسم ازدواج، برای انجام مراحل قانونی توسط مقامات مجاری، اقدام کرد. مدارک مورد نیاز به شرح زیر می باشد.

 • گواهی تولد با ذکر نام والدین شخص خارجی
 • گواهی تجرد
 • مدارک شهروندی
 • گواهی فوت همسر سابق و یا گواهی طلاق از همسر سابق (در صورت وجود چنین موردی)
 • مدارکی دال بر تمکن مالی تبعه مجاری

پس از طی مراحل اولیه و تایید واقعی بودن ازدواج از سوی مقامات مجارستان، به فرد خارجی ابتدا اقامت موقت داده می شود که می تواند منجر به اخذ تابعیت مجارستان گردد. در صورتی که فرد خارجی به مدت 3 سال همسر یک شهروند مجارستان باشد و به صورت متوالی در مجارستان زندگی کند، پس از پایان سال سوم می تواند در خواست تابعیت مجارستان نماید. در صورتی که پیش از پایان 3 سال، همسر شخص فوت کند نیز تابعیت مجارستان به وی اعطا می گردد. علاوه بر این شخص باید شرایط زیر را نیز برآورده سازد.

 • 3 سال متوالی در مجارستان زندگی کرده باشد.
 • متقاضی سابقه کیفری ندارد و تحت پیگرد قانونی قرار نگرفته است.
 • محل اسکان و هزینه های زندگی شخص در مجارستان تأمین شده باشد.
 • اعطای تابعیت به متقاضی منجر به نقض امنیت عمومی و ملی مجارستان نگردد.
 • متقاضی باید در آزمون سنجش به زبان مجارستانی شرکت کند.

لازم به ذکر است که تابعیت دوگانه در مجارستان منعی ندارد. سلب شهروندی خارجی پیش شرط لازم برای کسب تابعیت مجارستانی نیست و شخص می تواند شهروندی اصلی خود را حفظ کند؛ با این حال، در برخی از کشورها کسب شهروندی از یک کشور دیگر ممکن است منجر به از دست دادن شهروندی اصلی شود.

پس از مشاهده ویدئو راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت، می توانید وکیل خود در امر مهاجرت باشید.

راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت
ازدواج در مجارستان و سخن پایانی

ازدواج در مجارستان و اخذ اقامت و تابعیت این کشور از طریق ازدواج، یکی از راه های دریافت اقامت این کشور می باشد. در حال حاضر به دلیل آسان بودن دریافت اقامت از طریق ازدواج، این شیوه نسبت به دیگر روش ها دارای محبوبیت بیشتری می باشد. با این وجود پیشنهاد می گردد در مبحث ازدواج در مجارستان به دلیل تفاوت در قانون مهاجرتی ایران و کشور مجارستان در امر ازدواج در مجارستان و همچنین نبود اطلاعات و قوانین مهاجرتی کافی در ایران، جهت داشتن آگاهی و اشراف کامل به قوانین حقوقی ازدواج و آثار حقوقی آن، نه تنها در خصوص ازدواج در مجارستان همچنین در مورد دیگر کشورها با مشاورین مجرب ما در مؤسسه حقوقی ملک پور، همکار مؤسسه MIE اتریش تماس گرفته و از مشاوره رایگان ما بهره مند شوید. امید به این که این نوشتار توانسته باشد ابهامات و سوالات شما عزیزان درخصوص ازدواج در مجارستان را پاسخگو بوده و مفید واقع گردیده باشد. با درج هر گونه سوال دیگر در خصوص مهاجرت به مجارستان در بخش دیدگاه ها، می توانید در سریع ترین زمان ممکن از کارشناسان پاسخ خود را دریافت کنید.

law ازدواج در مجارستان
4 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Rating: 5