اخذ پاسپورت دومینیکا از طریق ازدواج در دومینیکا

اخذ پاسپورت دومینیکا از طریق ازدواج در دومینیکا

اخذ پاسپورت دومینیکا از طریق ازدواج در دومینیکا و شرایط ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ اخذ پاسپورت دومینیکا از طریق ازدواج در دومینیکا و شرایط مهاجرت به دومینیکا را با هم بررسی مینماییم ، اخذ پاسپورت دومینیکا از طریق ازدواج در دومینیکا را می توان به دست آورد اگر شما با یک زن و یا مرد دومینیکای ازدواج نمائید ، در این مقاله شرایط و مدارک مورد نیاز برای اخذ پاسپورت دومینیکا از طریق ازدواج در دومینیکا را از مراجع اصلی در اداره مهاجرت استخراج نموده ایم و امید است با خواندن این نوشته بهترین شرایط و مدارک را جهت مهاجرت به دومینیکا و  اخذ پاسپورت دومینیکا از طریق ازدواج در دومینیکا را فراهم سازید . هزینه های اخذ پاسپورت دومینیکا از طریق ازدواج در دومینیکا چقدر است ، مدت زمان اخذ پاسپورت دومینیکا از طریق ازدواج در دومینیکا چقدر است ، راههای اخذ پاسپورت دومینیکا از طریق ازدواج در دومینیکا چیست ، بهترین راه اخذ پاسپورت دومینیکا از طریق ازدواج در دومینیکا چیست ، راههای بهتر از اخذ پاسپورت دومینیکا از طریق ازدواج در دومینیکا کدامند ، اخذ پاسپورت دومینیکا از طریق ازدواج در دومینیکا برای چه کسانی امکانپذیر است ، قوانین اخیر اخذ پاسپورت دومینیکا از طریق ازدواج در دومینیکا چه میگوید . با م همراه باشید .

یاد آور می شویم پروسه ازدواج اتباع ایرانی با اتباع دیگر کشورها امری کاملا حقوقی بوده و شما می توانید با داشتن یک وکیل که علم به قوانین مهاجرتی کشور دومینیکا دارد در نهایت موفق به اخذ ویزای ازدواح برای ورود به این کشور شوید .

شما به عنوان یک اتباع خارجی یا با یک اقامت موقت و یا اقامت دائم در دومنیکن هستید.  افرادی که اقامت موقت دارند کسانی هستند که قصد دارند برای یک مدت محدود برای یک هدف خاص مانند کسب و کار و یا لذت بردن ( توریستی ) در کشور اقامت داشته باشند.  اقامت دائم برای یک مهاجر خارجی  بدین معنی است که یک اقامت بلند مدت در این کشور دارد و وضعیت اقامت قانونی خود را به دست آورده و دارای کارت شناسایی ( Cedula de Identidad Personal )  است .

برای تبدیل شدن به یک شهروند دومینیکا بهترین راه این است که پدر یا مادر شما تابعیت دومینیکا داشته باشند و یا با یک دومینیکا ازدواج کنید یا حداقل دو سال در کشور دارای کسب و کار باشید یا املاک و مستغلات را خریداری کرده یا در نیروهای مسلح دومینیکا خدمت کرده باشید یا یک امتیاز ویژه از رئیس جمهور دریافت کرده اید که ممکن است برای خدمت به DR با شایستگی اعطا شود .  مزایای یک شهروند دومینیکا این است که دیگر نیازی به تجدید اقامت یا سدیلا خارجی نیست که در حال حاضر برای رسیدن به این موقعیت می بایست حداقل دو سال و حداکثر ده سال تمدید شود .

الزامات عمومی برای خارجیان جهت ازدواج در جمهوری دومینیکا

برای ازدواج در جمهوری دومینیکا ، یک مرد و یک زن باید حداقل سن خاصی داشته باشند ( مردان در شانزده ۱۶ سالگی و زنان در پانزده ۱۵ سالگی از نظر قانونی واجد شرایط ازدواج هستند و به قرارداد ازدواج با اراده آزاد خویش می پیوندند . عدم پیروی از هر یک از این معیارهای اساسی می تواند به این معنا باشد که مقامات دومینیکا از ثبت نام ازدواج قانونی خودداری کنند .

علاوه بر این، خارجیانی که مایل به ازدواج در جمهوری دومینیکا هستند ، باید شرایط زیر را داشته باشند و اسناد زیر را ارائه دهند :

 1. گذرنامه اصلی و کپی شناسنامه  ؛
 2. کپی از آخرین تمبرها ؛
 3. اثبات محل اقامت دومینیکا (در صورتی که مقیم جمهوری جمهوری دومینیکا نیست ، باید پرداخت اجاره را داشته باشد و کارت توریستی را ارائه نماید )
 4. اعطای اسناد و مدارک از یک دفتر اسناد رسمی ، مبنی بر واجد شرایط بودن برای ازدواج ( ارائه گواهی تجرد ) ؛ اعلام سوگند باید در دفاتر  Procuraduría General de La República قانونی شود.  اگر اعلامیه قسم نامه قبلا از یک دفتر اسناد رسمی ثبت شده ، باید در نزدیکی کنسولگری دومینیکا در کشور شما رسمی شود .
 5. کپی گواهی تولد شخص خارجی و یک نسخه گواهی قانونی ؛ مقامات مرکزی در جمهوری دومینیکا در حال حاضر مدارک عمومی خود را مانند تولد ، مرگ و یا گواهینامه ازدواج ، با گواهی آپوستیل ( نام مهر تایید ) تأیید می کنند.  شما می توانید apostille سند خود را در دفتر Vital Records در کشور خودتان دریافت کنید یا به www.italiamerica.org/vital_records.htm  مراجعه کنید.
 6. اگر طلاق گرفته اید ، کپی گواهی طلاق و ترجمه قانونی گواهی؛
 7. دو شاهد ( که جزء خانواده نباشند ).

علاوه بر این ، طبق قانون دومینیکا لازم است که اطلاعیه ازدواج چاپ شده و قبل از مراسم منتشر شود .

هزینه ها :

جشن ازدواج در دفتر ثبت احوال “Oficialia Civil”:

 • اگر هر دو عروس و داماد خارجی هستند و ساکن جمهوری دومینیکا نیستند – RD $ 20،۰۰۰٫۰۰
 • هزینه های شخص خارجی که ساکن جمهوری دومینیکا نیست   – RD $ 10،۰۰۰٫۰۰
 • هر دو عروس و داماد خارجی و ساکن جمهوری دومینیکا هستند  – RD $ 3000

جشن گرفتن ازدواج در خارج از اداره ثبت احوال اگر مدیر ثبت احوال در جای دیگر از “Oficialia Civil” برای جشن ازدواج

هر دو عروس و داماد خارجی هستند و ساکن جمهوری دومینیکا نیستند  – RD $ 20،۰۰۰٫۰۰

 • یک خارجی که ساکن جمهوری دومینیکا نیست – RD $ 15،۰۰۰٫۰۰
 • هر دو عروس و داماد خارجی و ساکن جمهوری دومینیکا هستند – RD $ 10،۰۰۰٫۰۰

انواع ازدواج

ازدواج در جمهوری دومینیکا عموما به یکی از دو دسته زیر تقسیم می شود :

ازدواج “مدنی” ازدواجی است که احزاب خود با دولت دومینیکا ثبت می کنند.  فرد مسئول در مراسم عروسی یک مقام دولتی از یک دفتر اسناد رسمی .

ازدواج “کاننیکال ازدواجی است که توسط کشیش کاتولیک رومی انجام می شود.  پس از مراسم کلیسا مسئول ثبت ازدواج با ادارات دولتی مناسب دانی منیکا می باشد .

ازدواج در ادیان مذهبی غیر از کاتولیک رومی کاملا قانونی و مجاز است.  با این حال فقط کلیسای کاتولیک رومی توانایی ثبت ازدواج از طرف زن و شوهر را دارد.  در مورد مراسم عروسی در حوزه های دیگر هر دو طرف زن و شوهر باید خود را به دفتر ثبت کننده دولتی برای قانونی کردن ازدواج معرفی نمایند .

ازدواج های مدنی

ازدواج در جمهوری دومینیکا یک قرارداد مدنی بین یک مرد و یک زن است که آزادانه موافقت کرده اند ازدواج کنند و بتوانند این کار را انجام دهند . به منظور ازدواج در جمهوری دومینیکا ، مرد و زن باید شرایط زیر را داشته باشند :

 1. احزاب باید اراده آزاد خود را برای ازدواج بیان کنند ؛
 2. مردان بین ۱۶ تا ۱۸ سال و زنان بین ۱۵ تا ۱۸ سال می توانند بدون رضایت والدین خود ازدواج کنند.  رضایت نامه لازم باید در کتب و اسناد محرمانه باشد ، مگر آنکه شخصی که این رضایت را داده است در مراسم عروسی باشد
 3. مردی که کمتر از ۱۶ سال دارد و یک زن جوانتر از ۱۵ ساله ممکن نیست بتوانند ازدواج کنند ، حتی با رضایت والدین ، هرچند یک قاضی ممکن است به دلایل مهم  استثناء قائل شود  .
 4. قبل از قطعی نشدن طلاق نمی تواند مجدد ازدواج کرد ، یک زن که طلاق گرفته نمی تواند ازدواج کند تا ۱۰ ماه پس از آنکه طلاق او نهایی شود ، مگر اینکه شوهر مورد نظر وی همان فردی است که از او طلاق گرفته است .

مقامات دولتی که مراسم غیردولتی را انجام می دهند ، در زمان مراسم اختیار داشتن هر یک از الزامات فوق را دارند.  چنین که باید به صورت کتبی ثبت گردد و اساس رعایت نکات را مشخص کند .

مقام رسمی این مراسم با حضور احزاب و شهود انجام می شود.  در جریان این مراسم مقامات از طرف احزاب و شاهدان می گویند که آیا هر یک از طرفین قبلا ازدواج کرده اند ، به یکدیگر و یا به سایر افراد.  حزبی که قبلا ازدواج کرده است باید تاریخ ازدواج و نام فردی را که افسر داشته باشد ارائه کند .

گواهی ازدواج شامل نام کامل از همسران ، شواهد رضایت کتبی آنها ، اعلامیه آنها در ازدواج و تاریخ جشن و امضاء افسر ، همسران و شاهدان است . پس از این جشن ، ازدواج در ثبت احوال مناسب ثبت می گردد.

ازدواج مدنی با مرگ یکی از همسران یا طلاق حل می شود .

ازدواجهای کانونیکال

ازدواج کانونیک که توسط یک کشیش کاتولیک رومی انجام می شود همان اثر قانونی ای را به عنوان یک ازدواج مدنی ایفا می کند .

همانطور که در بخش مقدماتی بالا ذکر شد ، با این وجود تفاوت های رویه ای وجود دارد به این دلیل که کشیش در ازدواج کانونیک مسئول ارسال اسناد ثبت شده به اداره دولتی مناسب دومینیکا است حتی اگر یک مراسم مدنی قبل از مراسم کانونیکال برگزار شده باشد ، کشیش مجری باید یک نسخه از گواهی ازدواج را به رجیستری دولتی ارسال کند .

قوانین مالکیت متقابل

قانون دومینیکا فرض می کند که احزاب در ازدواج از حقوق مالکیت اجتماعی برخوردار باشند با این وجود اگر طرفین تصمیم بگیرند که به نوعی توافقنامه دیگری نیاز باشد این درخواست مجاز است . قانون دومینیکا تعدادی از سیستم هایی را که طرفین می توانند انتخاب کنند مشخص می کند همسران ممکن است هر یک از این سیستم ها را اصلاح کنند یا یکی از آنها را ایجاد کنند با این که توافق نهایی با اصول قانونی دومینیکا مطابقت دارد.  هنگامی که طرفین سیستم دیگری را به غیر از اموال عمومی (مانند املاک جداگانه که در صفحه ۴ ذیل ذکر شده است) را انتخاب کنند ، باید این را به صورت کتبی درج کنند و توسط یک مقام دولتی دومینیکا تأیید کنند .

سیستم های مالکیت اجتماعی

 1. جامعه حقوقی : این شایع ترین سیستم مالکیت جامعه در جمهوری دومینیکا است. سه ویژگی زیر وجود دارد و ضروری است:
 1. وجود سه نوع خواص – اموال مشترک ، اموال متعلق به همسر و اموال متعلق به شوهر.  در سیستم های قانونی جامعه همه ملک متحرک و درآمد آن و همچنین اموال املاک و مستغلات که در طول ازدواج بدست می آیند ، اموال مشترک هستند .
 2. قدرت شوهر در مورد اداره / مدیریت املاک که نمی توان از طریق هر بند یا قرارداد متخلف با نادیده گرفتن و یا محروم نمود ؛
 3. وجود تضمین برای زن در برابر مدیریت بد مالکیت توسط شوهر. این تضمین ها ممکن است شامل تقسیم قضایی اموال و / یا اختیارات قانونی علیه املاک و مستغلات متعلق به شوهر باشد .

با توجه به بند (۱) بالا، شایان ذکر است که “اموال مشترک” بیشتر به “اموال عادی” و “اموال متعلق به” تقسیم شده است. اموال عادی در ازدواج متعلق به یک همسر یا دیگری بر اساس ازدواج ، اموال هر دو طرف می شود.  از سوی دیگر اموال رزرو شده اموال است که از کار شخصی زن و یا از پس اندازهایی که از چنین کاری به وجود آمد منجر شده است.  پس از ازدواج اموال متعلق به طور کلی همچنان توسط زن اداره می شود اما به طور قانونی این اموال مشترک هر دو طرف است .

 1. کاهش درآمد : در این سیستم ترکیب اموال مشترک بر اساس بدهی های مربوط (هم اکنون و هم آینده) همسران متفاوت است. علاوه بر این ارزش ملک متحرک مربوطه (هر دو فعلی و آینده) از اموال مشترک حذف می شود .
 2. جامعه جهانی : همه خواص ، حال و آینده اموال مشترک هستند . همسران به طور برابر تحت این سیستم توافق دارند که تنها اموال فعلی یا آینده آنها ملک مشترک خواهد بود .

نکته:  همسران می توانند هر یک از سیستم های مالکیت جامعه را که در بالا توضیح داده شده رد کنند و سیستم خود را انتخاب کنند.  با این حال مهم است که توجه داشته باشید که انجام این کار به طور خودکار به حقوق زن برای اداره اموال خود و یا دریافت درآمد خود بوده ، اموال زن به خاطر ازدواج به زن اعطا شده به منظور پرداخت هزینه های ازدواج محسوب می شود.  با این وجود همسران می توانند در قرارداد اموال خود یک بند قرار دهند که اجازه همسر برای دریافت بخشی از درآمد سالانه خود را برای هزینه های شخصی و نیازهای شخصی اش پرداخت کند.

سیستم های مالکیت جداگانه

سیستم های املاک جداگانه اموال مشترک را ارائه نمی دهند بلکه اموال متعلق به هر یک از همسران است و هر کدام از آنها دارای حقوق اداری / مدیریت ، نظارت و بهره برداری است.  با این وجود همسر حق اختیار داشتن املاک خود را بدون اجازه شوهر داشته و مجازات قضایی ندارد .

این سیستم به زن و شوهر کمک می کند تا به حفظ خانه خود کمک کنند.  علاوه بر این کالاهای متحرک به تنهایی متعلق به هر یک از همسران در واقعیت درهم تنیده شده و در صورت ازدواج از بین می رود.

دارایی همسر می تواند به ادعای طلبکاران برای بدهی هایش که پیش از و در طول ازدواج او منجر می شود و نیز بدهی مربوط به نگهداری از روابط زناشویی که توسط همسر یا هرکدام از زن و شوهر مورد عفو قرار می گیرد یا در صورت عدم پرداخت شوهرش تحت پوشش قرار گیرد .

شوهر به واسطه ی مسئولیت بدهی هایش قبل یا در دوران ازدواج و همچنین بدهی هایی که از سوی همسر در هنگام نمایندگی ازدواج انجام می شود سهیم است.

یک تنوع جدایی از سیستم اموال سیستم پذیرش است.  سیستم پاداش یک نظام جدایی است که در آن زن به جای اینکه بخشی یا تمام درآمد خود را به تعهدات زن و شوهر اختصاص دهد به شوهرش که از اداره و بهره وری قانونی آن برخوردار است دست به اموال خود می زند.  همسر علاوه بر دارایی دارای مالکیت است که تحت تأثیر تعهدات مربوط به خانه قرار نگرفته است که همچنین به عنوان “لوازم جانبی” نامیده می شود این نوع از اموال توسط همسر به دست می آید اما بدون رضایت شوهر و مجوز قانونی نمی خواهد .

چه کسی حق شهروندی دومینیکا را دارد؟

علاوه بر تولد یک شهروند دومینیکا شما می توانید از طریق ازدواج از تابعیت دومینیکا بهره مند شوید . یک زن خارجی که با یک مرد دومینیکا ازدواج می کند حق برخورداری از تابعیت دومینیکا را دارد در صورتی که عکس آن اتفاق نمی افتد که یک مرد خارجی که با یک زن دومینیکا ازدواج می کند ، به طور خودکار حق برخورداری از تابعیت دومینیکا را ندارد .

کشورهایی هستند که به مراتب قوانینی آسانتر برای رسیدن به پاسپورت نسبت به دومینیکا دارند و حتی در برخی از کشورها می توان با ازدواج یا زن یا مرد تابعیت آن کشور را به دست آورد ، مهاجرت به دومینیکا و اخذ پاسپورت دومینیکا از طریق ازدواج در دومینیکا در حال حاظر منوط به داشتن پیشنهاد ازدواج از سوی شهروند دومینیکای است و چه بسا که اگر آن فرد مرد دومینیکای باشد می توان اخذ پاسپورت دومینیکا از طریق ازدواج در دومینیکا را رقم زد ، شما می توانید با ازدواج در کشورهای اروپایی از حقوقی یکسان بین مرد و زن برای رسیدن به شهروندی آن کشور دست یابید .

 

در این مقاله سعی کردیم شرایط مهاجرت به دومینیکا و اخذ پاسپورت دومینیکا از طریق ازدواج در دومینیکا را خدمت شما توضیح بدهیم تا افرادی که تمایل به مهاجرت به دومینیکا و اخذ پاسپورت دومینیکا از طریق ازدواج در دومینیکا دارند با مطالعه این مقاله از اخرین قوانین و شرایط مهاجرت به دومینیکا و اخذ پاسپورت دومینیکا از طریق ازدواج در دومینیکا مطلع شوند و در صورتی که تمایل دارید از اخرین قوانین مهاجرت به دومینیکا و اخذ پاسپورت دومینیکا از طریق ازدواج در دومینیکا مطلع شوید میتوانید در ساعات اداری با موسسه حقوقی ملک پور در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس بگیرید و از مشاوره رایگان در زمینه مهاجرت به دومینیکا و اخذ پاسپورت دومینیکا از طریق ازدواج در دومینیکا بهره مند شوید .