اخذ تابعیت و اقامت ایتالیا از طریق ازدواج

اخذ تابعیت و اقامت ایتالیا از طریق ازدواج

اخذ تابعیت و اقامت ایتالیا از طریق ازدواج در هنگام مهاجرت به ایتالیا 2018 و شرایط ازدواج در ایتالیا و شرایط اخذ اقامت ایتالیا به چه نحوی است ؟چگونه میتوان از طریق ازدواج تابعیت و اقامت کشور ایتالیا را به دست آورد ؟ آیا اخذ تابعیت و اقامت از طریق ازدواج در کشورهای مختلف متفاوت است؟ اخذ تابعیت واقامت از طریق ازدواج  در قانون ایران  به چه صورت است؟

 ایتالیا کشوری در جنوب اروپا و پایتخت آن شهر رم است. این کشور از شبه‌جزیره ایتالیا و دو جزیره سیسیل و ساردِنی در دریای مدیترانه تشکیل شده‌است.

امروزه ایتالیا کشوری توسعه‌یافته است و جزو گروه هشت به‌شمار می‌آید.

واحد پول کشور ایتالیا یورو و زبان رسمی آن ایتالیایی است.

جمعیت ایتالیا ۶۰ میلیون و ششصد هزار نفر است و ۹۱٫۶درصدمردمایتالیا مسیحی هستند .

 ایتالیا یکی از کشورهای پر جمعیت جهان است و یک کشور صنعتی در جهان محسوب میشود ایتالیا دارای آب و هوای معتدل و مدیترانه ای میباشد اقتصاد اکشور ایتالیا  قوی است به طوری که دارای تولید ناخالص داخلی بالا و نرخ بیکاری پایینی است ایتالیا دارای جنبه های توریستی هم هست مردم ایتالیا به غذا اهمیت زیادی می دهند و در آشپزی دارای نو آوری خاصی هستند غذاهایی نظیر پیتزای اصیل ایتالیایی یا میگو سوخاری قیفی از غذاهای مورد علاقه مردم ایتالیا است.

کشور ایران و ایتالیا به دلیل داشتن تاریخ و تمدن دیرینه دارای مشترکات تاریخی و فرهنکی بسیاری میباشند.

اخذ اقامت از طریق ازدواج در ایتالیا

بر اساس نظام حقوق بین الملل خصوصی در اکثر کشور های جهان پذیرفته شده که در صورت ازدواج بین زوجین شخص می تواند در راستای اخذ تابعیت اقدام نمایند.کشور ایتالیا از این این قائده مستثنی نمی باشد.لذا چنانچه یکنفر با یک ایتالیایی ازدواج کند میتواند جهت اخذ تابعیت اقدام کند.

همسر خارجی یک شهروند ایتالیایی میتواند در صورت وجود شرایط زیر تابعیت ایتالیایی داشته باشد:

اگر یک ایرانی بخواهد با یک ایتالیایی ازدواج کند و در خارج از کشور باشد باید هم در کنسولگری کشور خود ثبت شود و هم در کنسولکری گشور ایتالیا  به ثبت برسد  واگر هر دو  خارج از کشور هستند برای ازدواج باید به کنسول کری ایتالیا مراجعه کننند.

کسی که با یک شهروند ایتالیایی ازدواج کند اگر در ایتالیا باشد ۶ماه بعد  از ازدواج میتواند شهروند آنجا شود و اگر در خارج از کشو باشد ۳ سال پس از ازدواج میتواند شهروندآنجا شود بعد از ازدواج در ایتالیا میتواند اجازه اقامت بگیرد به این صورت که اجازه ماندن دارد و باسیتی این امر در یک دفتر آمار به ثبت رسمی برسد.اگر در خارج از ایتالیا باشد ۲سال بعد از ازدواج میتواند اقامت بگیرد و ۳سال بعد از ازدواج میتواند تابعیت  بگیرد اگر در این مدت صاحب فرزند شوند و یا فرزندی را به فرزند خواندگی قبول کنند  این مدت ۳سال تا نصف کاهش میابد.

اگر فرد در خارج از ایتالیا باشد از طریق کنسول گری محلی باید مدارک ذیل را اائه دهد:

۱-شناسنامه کامل(نام پدر و مادر تاریخ تولد و محل تولد)

۲-گواهی عدم سوء پیشینه کیفری از مقامات محل(تایید پلیس ایتالیا که ۶ ماه قبل از درخواست مرتکب جرم در  ایتالیا نشده )

۳-فتوکپی کامل از پاسپرت متقاضی از کلیه صفحات

۴-ترجمه شده همه این مدارک در ۳نسخه و سوگند یاد کردن

اخذ تابعیت ایتالیا

همان طور که بیان شد بعد از ازدواج با فرد ایتالیایی شما میتوانید ۲سال بعد اقامت بگیرید و ۳ سال بعد از  ازدواج میتوانید تابعیت آن کشور را به دست آورید اما این نیازمند  درخواست میباشد.

از آگوست ۲۱۵ مدارک لازم در سایت وجود دارد و شخص متقاضی میتواند مدارک لازم را بگیرد  و برای کنسولگری ارسال کند  همه مدارک خودرا بایستی به زبان ایتالیای ترجمه کند و تحویل دهد ۲۰۰یورو هم برای فرم درخواست تابعیت باید پرداخت شود.

 مدارک و مستندات لازم براید اخذ تابعیت:

۱-ارایه گواهی ازدواج معتبر و داشتن تداوم زندگی تا صدور اقامت

۲-عدم محکومیت به جرایمی که حداگثر مجازات آن بیش از ۳ سال حبس باشد و در جرایم غیر سیاسی عدم وجود محکومیت بیش از ۱ سال

۳-عدم وجود مانع امنیتی

۴-گواهی تاریخ اقامت قانونی در ایتالیا(به ضمیمه تمر مالیاتی)

۵-گواهی ازدواج صادره از شهرستان ایتالیایی که در آن ازدواج مربوطه به ثبت رسیده(یا کپی سند ازدواج)

۶-گواهی حقوقی شهروندی همسر ایتالیایی(به ضمیمه تمر مالیاتی)

۷-گواهی مبنی بر عدم وجود اتهام در دادگاه منطقه ای که متقاضی اقامت دارد توسط دادستانی

۸-رونوشت مصدق اجازه اقامت(به ضمیمه تمر مالیاتی)

بعداز ازدواج با یک تبعه ایتالیایی توسط هر کشوری فرد به رسمیت شناخته میشود و از آن میتوان استفاده کرد و برای  کشورهای مختلف ویزا گرفت.برای ثبت ازدواج به صورت رسمی میتوان از طریق کنسول گری اقدام کرد یا بعد از رفتن به ایتالیا در ایتالیا این کار را انجام داد..

.در بعضی کشورها نظیر ایران آثار حقوقی جهت اخذ تابعیت در ازدواج با مرد یا زن آن کشور متفاوت است.

لیکن در مورد کشور ایتالیا، ازدواج با مرد یا زن آن قطعا منتهی به اخذ تابعیت می شود.

لازم به ذکر است در نظام حقوقی بعضی کشورها نظیرایران ازدواج دارای اثار تحمیلی تابعیت میباشد.

برای مثال:در  بند۶ ماده ۹۷۶ قانون مدنی ایران اگر زن خارجی با مرد ایرانی ازدواج کند از نظر قانون گذار خودبه خودایرانی حساب میشود.حال آنکه ازدواج مرد خارجی با زن ایرانی متضمن اخذ تابعیت نیست.

همچنین است در کشور ایتالیا که ازدواج با شخص ایتالیایی نیازمند در خواست برای اخذ تابعیت میباشد و تا شما در خواست و پرونده را ارائه نکنید تابعیت به شما ارائه نمی گرد.

موسسه حقوقی ملک پور با ارائه اطلاعات ارزشمند به متقاضیان اخذ اقامت و تابعیت در ایتالیا از طریق  ازدواج  سعی دارد چگونگی اخذ اقامت و تابعیت در ایتالیا از طریق  ازدواج را  به متقاضیاناخذ اقامت و تابعیت درایتالیا از طریق ازدواج ارائه کند.موسسه حقوقی ملک پور از طریق مشاوران خود به صورت رایگانسعی دارد  با ارائه اطلاعات و اخبار صحیح شما عزیزان را به بهترین شکل راهنمایی کند.

برای دریافت اطلاعات جامع در باب مهاجرت به ایتالیا از طرق مختلف و  اخذ اقامت و تابعیت در ایتالیا از طریق  ازدواج و شرایط ازدواج در ایتالیا و شرایط اخذ اقامت ایتالیا می توانید با موسسه حقوقی ملکپور در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس گرفته و مشاوره رایگان بهره مند گردید .

 

Rating: 5
10 پاسخ
 1. پردیس گفته:

  سلام من قصد ازدواج با یک مرد ایتالیایی رو دارم.چ مدارکی رو از ایران لازمه تهیه کنم ک وقتی رفتم ایتالیا دچار مشکل نشم؟و بعد از ازدواج و دریافت کارت اقامت برای ایتالیا رقتن باز باید برم سفارت؟

  Rating: 4
  پاسخ
  • mostafaostovar77 گفته:

   سلام و عرض ادب
   دوست عزیز ما در این مقاله مدارک عمومی مورد نیاز را شرح داده ایم اما شما می توانید با مراجعه و سوال از سفارت ایتالیا و یا اداره مهاجرت ایتالیا شرایط اخذ تابعیت و اقامت ایتالیا از طریق ازدواج و مدارک آن را جویا شوید و اطلاعات مربوطه را کسب نمایید.

   پاسخ
 2. سهیلا گفته:

  با سلام, من قصد ازدواج با یک شخص ایتالیایی رو دارم, من ایران هستم و نمیتونم ویزا بگیرم تا در ایتالیا ازدواج کنم, ایشون هم ایتالیا هستن, میخواستم بپرسم که با چه مدارکی و کجا و چطوری باید داخل ایران ازدواج کنیم؟

  پاسخ
  • E GH گفته:

   سلام شرایط شماباید بصورت کاملتری بررسی گردد لطفا یا باما تماس حاصل نمایید یا فرم رایگان واتس اپ را پرکنید تامشاوران ما با شماتماس بگیرند.

   پاسخ
 3. الی گفته:

  با سلام .من و همسرم سه سال هست ازدواج کردیم و دارای یک فرزند هستیم .من کارت اقامت پنج ساله ایتالیا دارم ولی ما در مکزیک زندگی میکنیم .ما از چه طریق باید برای تابعیت من اقدام کنیم ؟ سفارت ایران شناسنامه من رو به زبان اسپانیایی ترجمه کرده و من عدم سوپیشینه از ایران دارم ولی به زبان انگلیسی .لطفا من رو راهنمایی کنید .

  پاسخ
  • P.Taghavi گفته:

   با سلام و عرض ادب پرونده شما بسیار مهم و حساس و تخصصی میباشد اتفاقاً اینگونه پرونده ها می بایست با راهنمایی شخص آقای ملک پور مشاوره گردد. پیشنهاد میکنیم در این باب با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 4. سحر خسروي گفته:

  نامزد من ايراني است،در ايتاليا دانشجوي رشته پزشكي است،ايا ميتوانم از طريق ازدواج با ايشان به ايتاليا مهاجرت كنم؟

  پاسخ
    • MIE.Malekpour2 گفته:

     با سلام. در صورتی که بتوانید اداره مهاجرت ایتالیا را متقاعد نمایید که ازدواجتان با شهروند ایتالیایی که پاسپورت این کشور را داراست واقعی و از روی علاقه است و همچنین داشتن شرایط اولیه زندگی مشترک می توانید در ابتدا اقامت موقت و پس از چند سال اقامت دائم این کشور را اخد نمایید.

     پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.