قوانین اخذ تابعیت دومینیکا از طریق تولد فرزند

قوانین اخذ تابعیت دومینیکا از طریق تولد فرزند

قوانین اخذ تابعیت دومینیکا از طریق تولد فرزند و قوانین 2018 آن را به بحث خواهیم گذاشت ، در این مقاله راجع به قوانین اخذ تابعیت دومینیکا از طریق تولد فرزند مطالبی را توضیح داده ایم ، شاید تا کنون سوالاتی درمورد قوانین اخذ تابعیت دومینیکا از طریق تولد فرزند  داشته اید ولی منبعی موجه و معتبری  جهت کسب اطلاع درمورد قوانین اخذ تابعیت دومینیکا از طریق تولد فرزند پیدا نکرده اید. در نتیجه در این مقاله قصد به بحث و بررسی  شرایط قوانین اخذ تابعیت دومینیکا از طریق تولد فرزند و مهاجرت به دومینیکا از این طریق را داریم. و درصورت داشتن سوالات بیشتر و بررسی های بیشتر  در مورد قوانین اخذ تابعیت دومینیکا از طریق تولد فرزند و تولد در دومینیکا می توانید با وکیل مهاجرت و یا موسسه حقوقی ام آی ای (همکار موسسه حقوقی ملک پور) در وین تماس بگیرید.

انواع مختلفی راه و طریق  برای مهاجرت  به کشورهای مختلف دنیا وجود دارد که می توان مثال زد  اعم از راه  مهاجرت از طریق ازدواج با یک فردی که تبعه خارجی می باشد ، راه مهاجرت از طریق تولد فرزند که این نئع راه خود  به دو سیستم خاک و خون  نقسیم می شود،  بسته به اینکه سیستم چه کشوری خون  یا خاک باشد ،  کشورها متفاوت است و یا راه  مهاجرت از طریق تحصیل به کشورها و یا راه مهاجرت از طریق کار که این نوع راه می تواند به طرق و شیوه هایی  همچون ثبت شرکت، کارآفرینی ، سرمایه گذاری تقسیم شود.

 

یکی از انواع راه های مهاجرتی  که در بالا ذکر گردید،  مهاجرت از طربق تولد فرزند و در آخر اخذ  تابعیت از طریق تولد فرزند  در خاک کشوری است  که فرزند در آن کشور متولد می شود.

پرسش های زیادی  در باب اخذ تابعیت و اقامت از طریق تولد فرزند  ایجاد شده و حتی گاهی  دیده شده است  که  اشخاص  بسیاری این طریق مهاجرت  را به عنوان  میانبری برای رسیدن به هدف اخذ اقامت و تابعیت کشوری انتخاب می نمایند اما اکنون قوانین به گونه ای تنظیم شده است   که رسیدن به اخذ اقامت و تابعیت  از این طریق اصلا آسان نیست.

 

چه کشورهایی تابعیت را از طریق  سیستم خاک به افراد  اعطا میکنند؟

ایا تابعیت فرزند تاثیری در تابعیت و یا اقامت پدر و مادر موثر میباشد؟

ایا فرد و یا خانواده ی فرد خدمات درمانی تعلق میگیرد؟

آیا کشور دومینیکا ، کشوری ارزشمند برای تابعیت و مهاجرت میباشد؟

بهترین کشور از نظر  گرفتن این نوع تابعیت کجا میباشد؟

کشورهای بسیار کمی  مانند کشور های امریکا و برزیل و فنلاند و… هستند که از طریق تولد در خاک آن کشور رو پذیرفته اند در اصطلاح این کشور ها دارای سیستم خاک میباشند  و صرف تولد در این کشورها  به فرد اعطای تابعیت میشود جدا از اینکه پدر و مادر فرد از کجایی هستند یا در اصطلاح تابعیت چه کشوری دارند.

معمولا کشورهایی که دارای  رفاه بسیار بالایی از لحاض اجتماعی  هستند و همچنین دارای  خدمات بیمه ای  درمانی و پزشکی بسیار عالی  و عملا این خدمات را به صورت  رایگان به افراد خارجی ارائه می کنند،ريال مثل  کشورهای بسیار خوب و  معتبر جهان  مثل کشور های  اروپایی همچون کشور  اتریش/ آلمان/ سوئد/ دانمارک و نروژ  و….

فرض را بر این میگذاریم که  کشور  دومینیکا از طریق تولد اعطای تابعیت  می کند .   آیا  نظام فرهنگی  و اقتصادی کشور دومینیکا چه برتری نسبت به کشورهای درجه سه  دنیا دارد ؟ پس  حقیقتا اگر فردی  خواهان مهاجرت و اخذ  اقامت  و تابعیت از طریق سیستم تولد فرزند  را خواهان باشد پس خیلی بهتر است که از طریق  کشورهای   معتبر تری  اقدام نماید .

بهترین  کشورها برای اخذ تابعیت از طریق تولد کشور آمریکا و کانادا  می باشد زیرا که این کشور ها دارای سیستم خاک برای تولد فرزندان میباشد.

قوانین و نظام حقوقی اخذ اقامت و تابعیت  از طریق تولد فرزند همانطور که در بالا گفته شد  به دو صورت می باشد  و عملا یکی از راه های  اقامت و تابعیت  از طریق سیستم  خاک  و دیگری از طریق سیستم خون می باشد.

البته بیشتر  کشورهای جهان دارای سیستم خون برای   اخذ اقامت و تابعیت هستند،  و این مسئله چیزی حدود ۹۰ درصد از کشورهای جهان را در بر میگیرد مانند  کشور عزیزمان  ایران که نیز دارای سیستم خون برای اخذ اقمت و تابعیت است.

برخی  از کشورهای جهان اخذ اقامت و  تابعیت از طریق تولد فرزند  در خاک کشورشان را پذیرفته اند و بدین صئرت  که اگر فردی در آن کشور از هر مادر و پدری که دارای تابعیت  کشور های دیگر هستند متولد شود تبعه ی آن خاک و آن کشور  شناخته  می شود،  و این فرد  می تواند شناسنامه و پاسپورت آن کشور را نیز  اخذ  کند .حتی اگر آن فرد در سفارت آن کشور در کشور دیگر متولد شده باشد زیرا که سفارت و حتی کشتی هر کشوری در کشور دیگر خاک آن کشور محسوب خواهد شد.

اخذ تابعیت دومینیکا از طریق تولد فرزند:

کشور دومینیکا از سیستم خاک و در مواقع خاصی همچنین از سیستم خون برای به اقامت و تابعیت رسیدن افراد پیروی می کند همانطور که در بالا توضیح داده شد اگر فردی در خاک کشئر دومینیکا و یا در کشتی و هواپیما حاوی پرچم این کشور و همچنین سفارت این کشور تولد یابد می تواند به صورت مضاعف تابعیت این کشور را اخذ کند و از تمام حقوق شهروندی این کشور بهرهمند شود.

همه شهروندان دومینیکا واجد شرایط گذرنامه دومینیکا هستند و  با گذرنامه هر شهروند دومینیکا اجازه حرکت در مناطق کارائیب را می دهد و در بیشتر موارد سفر های بدون روادید را در سراسر جهان ارائه می دهد.  همانطور که در بیشتر کشورهای در حال توسعه، گذرنامه های دومینیکا برای اهداف امنیتی بالا  طراحی شده اند، که امکان ورود به کشورهای بسیار بیشتری از جمله Commonwealth بریتانیا را دارد.  .

افراد می توانند برای پاسپورت دومینیکا واجد شرایط زیر باشند:

  • تولد: هر فردی که در زمان تولد خود در خاک دومینیکا  از والدین دومینیکا متولد شده است، به طور خودکار یک شهروند متعلق به امپراطوری دومینیکا محسوب می شود و واجد شرایط گذرنامه دومینیکا است.  همچنین کودکان متولد شده در دومینیکا به اتباع خارجی می توانند پس از ثبت نام در رجیستری محلی پاسپورت را بدست آورند
  • میراث و اجدادی: افراد متولد شده در خارج از کشور که از پدر و مادر دومینیکا در بازه زمانی خاص  تولد یافته اند واجد شرایط برای  تبدیل شدن  به یک شهروند دومینیکایی و همچنین  واجد شرایط اخذ گذرنامه دومینیکا هستند.
  • تصویب قانونی: هر کس زیر سن هجده سال، که به نحوی از روش های تولد که به موجب قانون شهروند دومینیکا شناخته می شود می تواند از خدمات شهروندی و پاسپورت استفاده نماید.
  • شهروندان تولد خارجی که در Dominica حداقل پنج ساله اقامت دارند می توانند شهروندی دومینیکا را اخذ کنند و در نتیجه واجد شرایط دریافت گذرنامه دومینیکا باشند.

در این مقاله سعی بر این شد تا شما را با شرایط قوانین اخذ تابعیت دومینیکا از طریق تولد فرزند در این کشور آشنا سازیم و توضیحاتی کامل در باب قانون خون و خاک به شما خواننده گرامی داده باشیم ، اگر که توضیحات متون بالا برای شما مکفی نبوده است میتوانید با تماس با موسسه حقوقی ملک پور در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران مشاوره تلفنی رایگان فرموده و از اطلاعات بیشتری بهره مند شوید .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.