ازدواج در مالتا

ازدواج در مالتا

ازدواج در مالتا و قوانین 2018 جدید اخذ اقامت و تابعیت مالتا از طریق ازدواج در مالتا را در این نوشتار میخوانید ، کشور مالتا در جنوب اروپا در مرکز دریای مدیترانه است پایتخت این کشور شهر والتا می باشد.زبان مالتی و انگلیسی دو زبان رسمی در کشور مالتا است. زبان مالتی همانند ایتالیایی وعربی و عبری است .کشور مالتا عضو شینگن است و یکی از راه های مهاجرت به مالتا از طریق ازدواج است.یکی از راه های اخذ تابعیت مالتا از طریق ازدواج با تبعه مالتی است. قبل از فوریه ۲۰۰۰، هر کسی که با یک شهروند مالتایی ازدواج کرده بلافاصله می توانست تقاضای تابعیت کنند. همسران خارجی واجد شرایط برای شهروندی تا زمانی که به تابعیت مالتا برسند باید حداقل به مدت پنج سال از ازدواجشان گذشته باشد. برای اخذ اقامت از طریق ازدواج شخص متقاضی باید فرم پر کند و مدارک را به دولت مالتا ارائه دهد تا بتواند اقامت ان کشور را اخذ نماید. اگر قصد مهاجرت از طریق ازدواج به مالتا دارید با موسسات حقوقی ملک پور تماس حاصل فرمایید و با مشاورین برجسته ما مشورت نمایید.

عروسی مذهبی: مراسم کاتولیک

برای ازدواج از طریق فرم الکترونیکی یکی از همسران باید برای اعلام ازدواج در کلیسا سه ماه قبل از ازدواج فرم مدارک خواسته شده را با توجه به وضعییت خود ارسال نماید.تا افسر ازدواج مطلع شود که ایا ازدواج در مالتا صورت گرفته است و یا اینکه قبلا ازدواج داشته اند یا اینکه ایا از ازدواج قبلی خود فرزندی دارند.یا ایا زن و شوهر در خارج از کشور مدت زمانی را با هم زندگی کرده اند.

مدارک مورد نیاز:

ده (۱۰) روز قبل از تاریخ ازدواج، بایدگواهی اعلام ازدواج توسط عروس و یا داماد به رجیستری ازدواج، یا به کشیشی که در کلیسا یی که در آن مراسم ازدواج برگزار میشود ارائه دهند. عروس و یا داماد باید مدارک را از جمله کارت شناسایی خود و یا مدرک معتبر شناسایی نشان دهند. در صورتی که هیچ یک از زن و شوهر نتوانند اسناد را جمع آوری کنند باید، یک شخص ثالث کارت شناسایی خود و یک نامه مجوز از زن و شوهر را ارائه دهد.
برای آن دسته از زوج ها که در خارج از مالتا هستند میتوانند مدارک خود را آنلاین ارسال کنند، آنها مدارک مورد نیاز را باید شخصا به رجیستری ازدواج در مالتا و جزئیات نهایی را حداقل ۲روز کاری قبل از ازدواج ارائه دهند.
با توجه به مفاد اصلاح قانون شهروندی مالتی (۱۸۸) همسر خارجی یک شهروند مالتا ممکن است اگر شخص قصد اخذ اقامت مالتا را از طریق ازدواج دارد باید ۵ سال از زندگی مشترک گذشته باشد تا بتواند تابعیت مالتا را اخذ نماید. اگر مدت ۳ سال از ازدواج شخص متقاضی گذشته باشد شخص شرایط اخذ شهروندی در مالتا را ندارد.
اخذ اقامت در مالتا از طریق ازدواج کاملا یک روش ساده است. ثبت نام اگر هر دو شخص متقاضی یا یکی از همسران ساکن خارج از مالتا باشند هزینه ثبت نام گران تر است. حداقل سن برای ازدواج در مالتا ۱۸ سال است . ازدواج بین سن ۱۶ تا ۱۸ سال نیاز به رضایت پدر و مادر دارد.
گام بعدی این است که برای پر کردن درخواست برای ازدواج در کلیسا شما باید این فرم را همراه با هزینه ثبت نام، که از ۲۳٫۲۹ € به € ۹۳٫۱۷ محدوده، بیش از شش هفته و کمتر از سه ماه قبل از مراسم ارائه شود .
اسناد دیگری که شما نیاز به ارسال دارید به شرح زیر است:
۱) گذرنامه
۲) شناسنامه
)RZ2 3) اعلامیه های سوگند (فرم
هر دو طرف باید اعلامیه سوگند را پر کنند، سپس آنها را در حضور یک مقام واجد شرایط وارد سیستم کنند. از سفارت کشورتان مالتی یا کنسولگری و یا شخصیت حقوقی مانند یک وکیل، قاضی یا دفتر اسناد رسمی باید تاریخ و مهر را دارا باشد.
در غیر این صورت، شما باید مدارک ارائه شده که ثابت می کند که مناسب برای ازدواج هستید را تولید می کنند. این به سادگی یک گواهی وضعیت رایگان برای زوج های ازدواج نکرده باشد. کسانی که قبلا نیاز به تامین شواهد ازدواج کرده که ازدواج در حال حاضر رسما به پایان رسید، به عنوان مثال، گواهی طلاق، گواهی مرگ.و اسناد به زبان مالتی یا انگلیسی باید ترجمه رسمی شود و پیوست گواهی با شد سپس با اجازه ازدواج صادر می شود.
‏‫افراد زیر سن هجده (۱۸) ‬‬‬‬‬‬‬‬
حداقل سن مجاز ازدواج توسط قانون برای یک فرد در مالتا شانزده (۱۶) سال است. در مواردی که عروس و یا داماد یا هر دو ۱۶ سال دارند مدارک مورد نیاز برای پدر و مادر همسران برای دادن رضایت نیاز به کارت شناسایی و گذرنامه به عنوان یک وسیله شناسایی برای ثبت ازدواج دارند.
آخرین اصلاحات به موجب قانون چهارم ۲۰۰۰ که مفاد تنظیم قانون اساسی شهروندی از مالتا توسط ازدواج به قانون شهروندی مالتی منتقل شدند. همسر خارجی شهروند مالتایی می توانست بعد از ازدواج تقاضای تابعییت مالتا کند. از این رو احساس شد که قانون به عنوان یک نتیجه از یک تعداد ازدواج مصلحتی، که در آن شهروندان خارجی با شهروندان مالتی ازدواج میکردند تنها با هدف به دست آوردن تابعیت مالتی مورد آزار قرار گرفته بوند.این قانون در حال حاضر ازدواج یک فرد خارجی با یک شهروند مالتایی پس از گذشت پنج سال از ازدواج، میتواند برای تابعییت مالتا اقدام نماید. بنابراین بر طبق این قانون ضروری است که در تاریخ درخواست، زن و شوهر باید با هم زندگی کنند، و در نتیجه لازم نیست که حتما با هم در مالتا زندگی کرده باشند.
بنابراین، اگر زن و شوهر ازدواج کرده باشند و بعد از ۵ سال از ازدواج طلاق بگیرند اگر همسر وی تایید کند که در این مدت باهم زندگی کرده اند به واسطه این قانون میتواند تقاضای تابعییت دهد.
قانون ازدواج مالتی، در ماده ۳۸ ایالت که هر کسی با قصد تنها از به دست آوردن تابعیت مالتی و یا هر حقوق متصل به آن، مانند آزادی حرکت و یا مراقبت های بهداشتی رایگان ازدواج کنند، مجرم شناخته می شوند و محکوم به حبس برای بیش از دو سال هستند.

تابعیت مالتا برای همسر بازمانده:

اگر همسر مالتی قبل از سال پنجم از ازدواج بمیرد، همسر خارجی میتواند پس از گذشت سال پنجم از تاریخ ازدواج، تا زمان تاریخ مرگ شهروند مالتی در مالتا زندگی کرده باشد برای تابعییت مالتا اقدام نماید.

ازدواج مدنی

افسر ازدواج در تاریخ انتخاب شده برای داوری در مراسم و شاهد امضای عروس، داماد باید حضور داشته باشد به همراه دو شاهد طبق قانون ازدواج و پس از تایید قانون و ارائه قانون ازدواج برای ثبت نام در ثبت عمومی در قانون مدنی مورد نیاز است.
اسنادی که شخص متقاضی ارائه میدهد باید تا مدت سه ماه معتبر باشد (مگر اینکه در غیر این صورت به عنوان شش ماه ذکر شده)، گواهی وضعیت آزاد و استشهاد شده توسط سوم شخص ارائه شود.
شخص متقاضی قبل از طلاق نمیتواند دوباره ازدواج کند.
به منظور تسهیل در گردش اسناد عمومی صادر شده توسط دولت عضو به کنوانسیون لاهه از ۱۹۶۱ اکتبر ۵ و اسنادی که از کشورهای خارج از اتحادیه اروپا صادر می شود باید مهر وزارت خارجه توسط همان کشور را دارا باشد.
شاهدان باید توسط زن و شوهر فراهم شود.
فرم درخواست برای انتشار اعلام ازدواج در کلیسا است. در این فرم عروس و داماد تمام جزئیات درخواست شده توسط رجیستری ازدواج در مورد ازدواج توسط زن و شوهر امضا میشود.
دو فرم وجود دارد که یکی باید توسط عروس و دیگری توسط داماد پس از ساخت اعلامیه خود در مراسم ادای سوگند را تایید می کنند که هیچ یک از دو فرم مانع قانونی برای ازدواج نیست را امضا میکنند. سوگند درحضور یک کمیسر گرفته میشود و توسط عروس و داماد امضا میشود.
گواهی ازدواج را میتوان پس از پنج روز کاری بعد از مراسم ازدواج تهیه کرد مهم است که زن و شوهر تمام مراحل را به ترتیب اجرا کرده باشد.
در این مقاله سعی بر این داشتیم تا اطلاعاتی در مورد مهاجرت از طریق ازدواج در مالتا را و شرایط اخذ تابعیت از طریق ازدواج در مالتا و مدارک مورد نیاز را با استحضار شما عزیزان برسانیم اگر قصد ازدواج با یک شهروند مالتا را دارید و از این طریق قصد اقامت در مالتا را دارید با موسسه حقوقی ملک پور و ام آی ایی در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل فرمایید و به صورت رایگان با مشاورین برجسته مشورت نمایید.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.