اقامت در آلمان و بررسی روش های اخذ آن

اقامت در آلمان، انواع روش های مهاجرت به آلمان و شرایط اخذ ویزای آلمان در این مقاله با رویکردی علمی بررسی می شود. کشور آلمان هر ساله مقصد مهاجرتی تعداد زیادی از ایرانیان می باشد. آیا با روش های قانونی اخذ اقامت در آلمان آشنا می باشید؟ از چه طریقی می توان اقامت دائم آلمان را کسب نمود؟ متقاضیان مهاجرت به آلمان همواره با سوالات فراوانی در زمینه روش های اخذ اقامت در آلمان مواجه می شوند. کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور، همکار موسسه MIE اتریش در این مقاله به روش های اخذ اقامت در آلمان برای افراد گوناگون پرداخته اند. امیدواریم این مقاله آنچه را که بدان نیازمندید در اختیارتان قرار دهد. در صورت تمایل می توانید با کارشناسان مؤسسه تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت نمایید. 

اقامت در آلمان 1 اخذ اقامت در المان

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

اقامت در آلمان و شرایط عمومی آن

آلمان کشوری واقع در قاره اروپا می باشد که با نام رسمی جمهوری فدرال آلمان شناخته می شود. آلمان را می توان از ثروتمندترین و همچنین صنعتی ترین کشور های دنیا دانست. 16 ایالت این کشور را تشکیل می دهند که در برخی از تصمیم گیری ها می توانند مستقل از دولت مرکزی عمل کنند. این کشور عضو سازمان ملل متحد، ناتو، کشورهای گروه هشت و گروه پنج می باشد و از جمله کشورهای بنیان گذار اتحادیه اروپاست. دولت آلمان به دلیل نیاز به نیروی کار در سال های اخیر سیاست های مهاجر پذیری مختلفی را در پی گرفته است و مهاجران زیادی در طی این سال ها از سراسر دنیا از جمله ایران به کشور آلمان مهاجرت کرده اند. راه های مختلفی برای مهاجرت به آلمان و اقامت در آلمان وجود دارد که هر شخص باید بسته به شرایط خود مناسب ترین روش را انتخاب نماید. در بخش های بعدی این نوشتار تلاش شده است که تمامی روش های اقامت در آلمان معرفی شود. زبان رسمی این کشور آلمانی می باشد اما اغلب مردم آن به زبان انگلیسی نیز می توانند صحبت کنند. در تصویر زیر اطلاعات عمومی از کشور آلمان نمایش داده شده است.

مهاجرت به آلمان 1 اخذ اقامت در المان

اقامت در آلمان از طریق تحصیل

دانشگاه های آلمان در سطح جهان از رتبه علمی خوبی برخوردارند و در مجامع علمی شناخته شده هستند. علاوه بر این، امکان تحصیل تقریباً رایگان در دانشگاه های آلمان برای خارجیان، سبب شده است که هر ساله دانشجویان بین المللی زیادی کشور آلمان را به عنوان مقصد مهاجرت تحصیلی خود انتخاب نمایند. نرخ بیکاری پایین در این کشور و موقیعت های شغلی فراوان برای فارغ التحصیلان نیز دلیلی دیگری برای محبوبیت این کشور نزد دانشجویان خارجی می باشد. هر ساله ایرانیان بسیاری نیز که قصد تحصیل در خارج از کشور را دارند، آلمان را به عنوان یکی از کشورهای کاندید در نظر می گیرند.

توجه به این نکته ضروری می باشد که تنها با تحصیل در آلمان نمی توان اقامت دائم و تابعیت این کشور را به دست آورد و فرد باید نوع اقامت خود را به کار یا سرمایه گذاری تبدیل کند یا با فردی آلمانی ازدواج کند تا بتواند روند اخذ اقامت دائم را آغاز نماید. همان طور که در بالا اشاره کردیم دانشجویان در حال تحصیل در کشور آلمان پس از اتمام تحصیلات دانشگاهی خود می توانند به دنبال کار بگردند، مهلت جستجوی کار برای این فارغ التحصیلان 18 ماه می باشد. در صورت گرفتن پیشنهاد شغلی از کشور آلمان می توانند مشغول به کار شوند و ویزای تحصیلی خود را به نوع کاری تبدیل کنند. از این طریق دانشجویان می توانند روند اخذ اقامت دائم و تابعیت آلمان را طی نمایند.

فایل تصویری مؤسسه حقوقی ملک پور در رابطه با تحصیل در کشور آلمان

video اخذ اقامت در المان

فایل صوتی مؤسسه حقوقی ملک پور در رابطه با تحصیل در کشور آلمان

audio اخذ اقامت در المان
تحصیل در مقاطع مختلف آلمان

اقامت در آلمان از طریق کار

آلمان کشوری صنعتی است و نیاز به نیروی کار متخصص در این کشور بالا می باشد، اما میانگین سنی در جمعیت کشور آلمان بسیار بالا می باشد و اصطلاحاً جمعیت این کشور پیر است و نیروی کار جوان در این کشور با کمبود مواجه است. جمهوری فدرال آلمان برای رفع نیاز به نیروی کار جوان در سال های اخیر اقدام به جذب نیروی کار خارجی نموده است و متخصصان علاقه مند به کار و زندگی در کشور آلمان را از طریق ویزای جستجوی کار جذب می نماید.  

متقضیان کار در کشور آلمان از دو طریق می توانند اقامت کاری این کشور را دریافت نمایند، این دو روش در زیر شرح داده شده است.

 • اخذ ویزای کار آلمان از طریق پیشنهاد کار یا Job Offer

  در این روش شخص باید پیش از اخذ ویزای آلمان و مراجعه به سفارت، یک پیشنهاد کار از کارفرمایی مورد تایید در کشور آلمان داشته باشد. شخص باید بتواند با ارائه رزومه مناسب از راه دور در کشور آلمان کاریابی کند و کارفرما را متقاعد به استخدام وی نماید. البته این پست شغلی باید پیش از این در کشور آلمان و اتحادیه اروپا آگهی شده باشد و شخصی مناسب این شغل یافت نشده باشد، تا کارفرما بتواند نیروی کاری از خارج از اتحادیه اروپا استخدام نماید. سختی های کاریابی از راه دور بیشتر می باشد و علاوه بر این سفارت آلمان وقت مراجعه را در زمان های طولانی 1.5 تا دو ساله مشخص می کند، بنابراین شخص باید مدت زمان زیادی در انتظار وقت سفارت بماند و کارفرما نیز تمایلی به این انتظار طولانی ندارد. از این رو این روش برای ایرانیان چندان قابل انجام نمی باشد.

 • ویزای جستجوی کار آلمان (Job Seeker)

  برای حل مشکلات ذکر شده در روش قبل، کشور آلمان به متخصصین ویزای جستجوی کار ارائه می دهد. این ویزا به مدت 6 ماه اعتبار دارد و شخص در این زمان فرصت دارد که شخصا در کشور آلمان به جستجوی کار بپردازد. در صورتی که شخص در این زمان با موفقیت استخدام شود می تواند اقامت کاری آلمان را کسب نماید و در غیر این صورت باید آلمان را ترک نماید. متقاضیان دریافت این نوع ویزا باید مدرک زبان آلمان B1، حداقل مدرک لیسانس و حداقل 3 سال سابقه کار داشته باشند. همچنین شخص باید بتواند در این مدت 6 ماهه هزینه های زندگی خود را تامین نماید.

پس از اخذ اقامت کاری آلمان به یکی از دو روش ذکر شده، در صورتی که شخص به مدت 5 سال متوالی در کشور آلمان زندگی کند و مالیات پرداخت کند می تواند برای اخذ اقامت دائم درخواست دهد. پس از گذشت 3 سال از اقامت دائم نیز شخص می تواند برای اخذ تابعیت و پاسپورت آلمان درخواست دهد.

جهت بررسی دقیق تر شرایط کار در کشور آلمان در نمودار زیر روند تغییرات نرخ بیکاری در آلمان در طی سال های اخیر نمایش داده شده است.

مهاجرت به آلمان 2 اخذ اقامت در المان

فایل صوتی موسسه ملک پور در باب کار در آلمان – بخش اول

audio اخذ اقامت در المان

فایل صوتی موسسه ملک پور در باب کار در آلمان – بخش دوم

audio اخذ اقامت در المان
کار در آلمان برای ایرانیان

اقامت در آلمان از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت

آلمان جزء صنعتی ترین و ثروتمند ترین کشور های اروپایی و جهان محسوب می شود و شرکت های بزرگی مانند پورش، بی ام دبلیو، نستل و بسیاری دیگر در این کشور حضور پررنگ دارند. موفقیت های اقتصادی آلمان سبب شده است که سرمایه گذاران خارجی نسبت به سرمایه گذاری در این کشور اقدام نمایند. برخی ممکن است تنها به قصد کسب سود و افزایش سرمایه کشور آلمان را برای سرمایه گذاری انتخاب نمایند، اما سرمایه گذاری در آلمان اگر به روش صحیح انجام شود می تواند منجر به اخذ اقامت آلمان نیز گردد. در حال حاضر برای اخذ اقامت آلمان از طریق سرمایه گذاری باید یک شرکت در این کشور ثبت نمود. سرمایه مورد نیاز برای ثبت شرکت در آلمان 25،000 یورو می باشد که در مقایسه با بسیاری از کشور ها بسیار اندک است. اما آنچه که این روش اخذ اقامت در آلمان را بسیار سخت کرده است این است متقاضی باید یک طرح توجیح اقتصادی یا بیزنس پلن ارائه دهد و اثبات نماید که طرح وی تاثیر مثبت بسزایی در اقتصاد آلمان خواهد داشت. طرح اقتصادی باید به تایید اتاق بازرگانی آلمان برسد که با سخت گیری زیادی انجام می شود و هر ساله تعداد بسیار اندکی از طرح ها تایید می شوند.

همین مشکلات سبب شده است که به ندرت این روش برای مهاجرت به آلمان انتخاب شود، چرا که شخص می تواند با سرمایه ای مشابه و با سهولت بسیار بیشتری اقامت کشوری هم تراز آلمان مانند اتریش را کسب نماید.

فایل تصویری موسسه ملک پور در باب سرمایه گذاری در آلمان

video اخذ اقامت در المان

فایل صوتی موسسه ملک پور در باب سرمایه گذاری در آلمان

audio اخذ اقامت در المان
بهترین سرمایه گذاری در آلمان

اقامت در آلمان از طریق تولد

در رابطه با اخذ اقامت از طریق تولد فرزند در خاک یک کشور خارجی، کشور ها از دو قانون مختلف پیروی می کنند. دسته کوچک تری از کشور ها برای اعطای تابعیت از طریق تولد از قانون خاک پیروی می کنند. بر این اساس کودکانی که در خاک این کشور ها متولد می شوند بدون در نظر گرفتن تابعیت والدین، تابعیت آن کشور را اخذ می نمایند. مهم ترین کشورهای پیروی قانون خاک آمریکا، کانادا و برزیل می باشد.

دسته دیگری از کشور ها که شامل اکثریت کشورهای جهان می باشد، برای اعطای تابعیت به کودکان تازه متولد شده از قانون خون تبعیت می کنند. بر اساس این قانون کودک متولد شده در خاک آن کشور تنها در صورتی می تواند تابعیت دریافت کند که یکی از والدین تابعیت آن کشور را داشته باشد.  

کشور آلمان نیز در اعطای تابعیت به نوزادان از قانون خون تبعیت می کند. به این معنا که محل تولد کودک دارای اهمیت نمی باشد و تنها در صورتی به وی تابعیت آلمان اعطا می شود که حداقل یکی از والدین آلمانی باشد. البته کشور آلمان در مواقعی استثنایی از قانون خاک نیز پیروی می کند، به عنوان مثال زمانی که پدر و مادر کودک بدون تابعیت باشند یا هویت آن ها مشخص نباشد.

فرزندان اتباع خارجی که در آلمان اقامت دارند نیز در صورتی که در 21 سال ابتدایی زندگی خود به مدت 8 سال در آلمان زندگی کرده باشند و یا به مدت 6 سال در مدارس آلمان درس خوانده باشند، می توانند تابعیت این کشور را کسب نمایند.

تولد در آلمان

مهاجرت به آلمان 4 اخذ اقامت در المان

اقامت در آلمان از طریق ازدواج

ازدواج با شهروند آلمانی نیز یکی از راه های اخذ اقامت در آلمان می باشد. البته اشخاص در این روش نباید با هدف اخذ اقامت ازدواج کنند بلکه باید ازدواج آن ها حقیقی باشد. دولت آلمان برای جلوگیری از سوء استفاده افراد و ممانعت از ازدواج های صوری، در این زمینه قوانین سخت گیرانه ای را اعمال می نماید و زوجین باید به روش های مختلف اثبات نمایند که ازدواج آن ها حقیقی است. روش های اثبات حقیقی بودن ازدواج شامل ارائه عکس های خانوادگی، ایمیل و پیام های شخصی، اسناد مربوط به سفر های مشترک و سند ازدواج می باشد. علاوه بر این شخص باید گواهی تجرد و گواهی عدم سوء پیشینه نیز ارائه نماید. نکته مهم دیگر در این زمینه این است که شخص آلمانی باید توانایی تامین هزینه های زندگی خود و همسر خود را داشته باشد و نیازمند کمک های دولتی نباشد. شخص آلمانی نیز باید دارای سابقه کیفری در آلمان نباشد و همسر خارجی باید آشنایی حداقل ابتدایی با زبان آلمانی داشته باشد.

پس از اثبات حقیقی بودن ازدواج و اخذ اقامت آلمان، شخص باید حداقل سه سال در آلمان در کنار همسر خود زندگی کند و پس از آن می تواند درخواست اخذ تابعیت آلمان را نماید.

اخذ اقامت آلمان از طریق ازدواج

مهاجرت به آلمان 3 اخذ اقامت در المان

اقامت در آلمان از طریق پناهندگی

دولت آلمان در سال های اخیر پناهندگان زیادی را در کشور خود پذیرفته است، این کشور عضو کنوانسیون ژنو می باشد و بر اساس این کنوانسیون افرادی را شرایط پناهندگی دارد در کشور خود پناه می دهد. اغلب پناهندگان در آلمان از کشور های جنگ زده ای همچون سوریه و افغانستان هستند که در کشور خود درگیر جنگ های داخلی و خارجی اند. بر اساس کنوانسیون ژنو فردی می تواند در کشورهای عضو، درخواست پناه دهد که در کشور خود در خطر از دست دادن جان و یا در معرض آزار، شکنجه و زندان باشد. دلایل بروز این خطر ها نیز می تواند اعتقادات مذهبی، گرایشات سیاسی، عضویت در گروه های اجتماعی خاص یا جنگ های داخلی و خارجی و امثال آن باشد. بنابراین شخصی که به دلیل انجام عملی که در دنیا جرم شناخته می شود و محکوم به زندان است نمی تواند درخواست پناهندگی دهد.

ذکر این نکته ضروری می باشد که مؤسسه حقوقی ملک پور هیچ گونه خدماتی در زمینه پناهندگی ارائه نمی دهد و مطالب بیان شده در این بخش تنها جهت آگاهی خوانندگان و هشدار از خطر های پناهندگی می باشد. روش های جایگزین برای اقامت در آلمان پیش تر شرح داده شده است که به مخاطبان توصیه می شود از طرق آن ها اقدام نمایند.

افرادی که به نیت پناهندگی به آلمان سفر می کنند، پس از اینکه درخواست خود تسلیم مراجع ذی صلاح نمودند، به کمپ هایی جهت اسکان منتقل می شوند که تا زمان اعلام نتیجه پرونده باید در آن کمپ ها اقامت داشته باشند. هزینه های اولیه زندگی مانند خوراک و پوشاک در اختیار پناه جویان قرار داده می شود. متاسفانه کمپ های پناهندگی از نظر بهداشت و امنیت از موقعیت مناسبی برخوردارند و می توانند سبب بروز آسیب های جسمی و روانی به پناه جویان شوند. پناه جویان باید با ارائه مدراک معتبر دلیل درخواست خود برای پناهندگی را اعلام نمایند و اثبات نمایند که مشمول تعریف پناهنده از نظر کنوانسیون ژنو می باشند. بررسی پرونده مربوط به پناه جویان معمولاً ماه ها به طول می انجامد و اگر ادعای فرد ثابت شود به وی اقامت آلمان اعطا می گردد، در غیر این صورت شخص باید به کشور خود بازگردد.

پناهندگی در آلمان

اقامت در آلمان و هزینه های زندگی در آلمان

هزینه های زندگی در کشور آلمان نیز از دیگر نکات مهم است که پیش از اقدام جهت اقامت در آلمان باید به آن توجه نمود. آلمان کشوری ارزان نمی باشد اما با توجه به اینکه در قلب اروپا واقع شده است و کشور بسیار صنعتی می باشد و در مقایسه با کشور های هم تراز آن، می توان گفت که هزینه های زندگی در آلمان مناسب می باشد. مسلماً هزینه زندگی هر شخص ارتباط مستقیم با سبک زندگی وی دارد و نمی توان برای همه یک مقدار یکسان را عنوان کرد، اما می توان هزینه ها را به صورت میانگین بیان کرد. به صورت میانگین اشخاص در گران ترین شهر آلمان که شهر دوسلدورف می باشد، ماهیانه 2،500 یورو پرداخت می کنند. در حالی که در ارزان ترین شهر آلمان که لایپزیک می باشد، اشخاص به صورت میانگین در ماه مبلغ 1،900 یورو هزینه می کنند. در جدول زیر قیمت برخی از اقلام به صورت میانگین ذکر شده است.  

اقلام هزینه (یورو)
غذای رستوران 10
بلیط سینما 10
تردد ماهیانه 70
خدمات رفاهی ماهیانه 214

در تصویر زیر شاخص هزینه های زندگی در کشورهای اروپایی نمایش داده شده است که می توانید برای مقایسه آلمان با سایر کشورها از آن بهره برید.

مهاجرت به آلمان 6 اخذ اقامت در المان

اقامت در آلمان و شرایط اخذ تابعیت آلمان

پیش از شروع این بخش لازم است که ابتدا در رابطه با معنای تابعیت و تفاوت آن با اقامت توضیحاتی ارائه شود. تابعیت رابطه ای معنوی، سیاسی، حقوقی و بین المللی است که بین شخص و دولت برقرار می شود، از طرف حاکمیت نشات می گیرد و فرد جزو ملیت محسوب می شود. فرد تبعه اجازه شرکت در مشاغل خاص و حق رای را دارد و در قبال دولت وظایف و حقوقی را داراست، به تبع دولت نیز وظایفی در قبال اتباع خود دارد. حق تابعیت را نمی توان از کسی سلب نمود.

از سوی دیگر، اقامت، حضور فرد در قسمتی از خاک کشور را گویند که بسته به نوع آن متفاوت است، حضور فرد موقتی می باشد و فرد اجازه شرکت در مشاغل خاص و یا حق رای را ندارد هم چنین اقامت قابل سلب می باشد که به دو نوع اقامت موقت و اقامت دائم تقسیم می شود.

آلمان کشوری ثروتمند و پیشرفته می باشد که با شرایطی از جمله امکان تحصیل رایگان، امکان کار و نرخ بیکاری پایین، امکانات رفاهی و امنیتی بالا و بسیاری از موارد و نکات دیگر افراد زیادی را برای مهاجرت به این کشور علاقه مند کرده است. بسیاری از افراد تمایل بسیاری دارند که تابعیت کشور آلمان را اخذ نمایند و در این کشور زندگی کنند. رسیدن به تابعیت در این کشور از راه های بسیاری امکان پذیر است که در این نوشتار به صورت کامل بررسی شدند.

برای کسب تابعیت آلمان یکی از شرایط اصلی زندگی در این کشور به مدت مشخص می باشد که برای افراد مختلف تفاوت می باشد، در زیر به رایج ترین شرایط که می توان تابعیت آلمان را کسب نمود اشاره شده است.

 • فرد به مدت 8 سال در آلمان زندگی و کار کرده و مالیات پرداخت کرده باشد.
 • فرد به مدت ۶ سال در یکی از مدارس کشور آلمان تحصیل نماید.
 • فرد از یکی از مدارس کشور آلمان فارغ التحصیل شود.
 • فرد در کشور آلمان اموزش حرفه ای دیده باشد و به موفقیت های بالا دست یابد.
 • پدر و مادر فرد در کشور آلمان اقامت دائم داشته باشند یا ۸ سال در کشور آلمان زندگی کرده باشند.
اقامت در آلمان و سخن آخر

اقامت در آلمان و مهاجرت به این کشور صنعتی از طرق متنوعی امکان پذیر است، که در این نوشتار به تفصیل مورد بررسی قرار گرفت. همان گونه که ذکر شد برای اقامت در آلمان، 6 راه اصلی وجود دارد که از راه های معرفی شده تنها روش پناهندگی است که توصیه نمی گردد. در سایر روش های معرفی شده فرد پس از گذشت مدت زمان مشخصی از اقامت در آلمان می توان برای اخذ اقامت دائم و در نهایت تابعیت آلمان اقدام نماید. هر یک از روش های ذکر شده می تواند روشی برای مهاجرت به آلمان باشد و شخص باید با توجه به شرایط خود مناسب ترین روش را انتخاب نماید. امید است این نوشتار توانسته باشد ابعاد مختلف اقامت در آلمان را به درستی پوشش داده باشد. در صورت نیاز به دریافت مشاوره رایگان تلفنی و اخذ راهنمایی در زمینه مهاجرت به برترین کشور های مختلف دنیا از جمله آلمان می توانید با کارشناسان مؤسسه حقوقی ملک پور، همکار مؤسسه MIE اتریش تماس گرفته و از خدمات رایگان استفاده نمایید. بخش دیدگاه های همین مقاله و قسمت سوالات مهاجرت در منوی سایت نیز برای پاسخ گویی به سوالات شما در نظر گرفته شده است. کاشناسان موسسه در کوتاه ترین زمان ممکن پاسخ گوی سوالات شما خواهند بود.

law اخذ اقامت در المان
221 پاسخ
« دیدگاه های قدیمی تر
 1. علیرضا گفته:

  سلام و خسته نباشید به همکاران شما که اطلاع رسانی می‌کنید من ۴۳ سال دارم و بازنشسته اداره بندر میباشم که در شغل راننده لیفتراک بودم میخواستم بدونم که چطوری میتوانم در المان اقامت کار بگیرم متشكرم

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام . کار در آلمان ویژه دارندگان مدارک لیسانس رشته های فنی و مدیریتی مورد تایید آنابین به همراه سایر مشاغل مورد نیاز این کشور می باشد و به مدرک زبان آلمانی B1 و سرمایه مورد نیاز برای یکسال زندگی در آلمان به همراه هزینه های وکالتی و سن زیر 40 سال نیاز خواهد داشت. این پروسه با توجه به وقت سفارت 1.5 تا 2 ساله این کشور زمان بر نیز می باشد.

   پاسخ
 2. علیرضا گفته:

  باسلام
  بنده با 43 سال سن.با20سال رانندگی لیفتراک در اداره بندرتخلیه بارگیری بازنشست شده ام.میتونم از طریق کارم در کشور آلمان مشغول به ادامه کار و زندگی باشم

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام . کار در آلمان ویژه دارندگان مدارک لیسانس رشته های فنی و مدیریتی مورد تایید آنابین به همراه سایر مشاغل مورد نیاز این کشور می باشد و به مدرک زبان آلمانی B1 و سرمایه مورد نیاز برای یکسال زندگی در آلمان به همراه هزینه های وکالتی و سن زیر 40 سال نیاز خواهد داشت. این پروسه با توجه به وقت سفارت 1.5 تا 2 ساله این کشور زمان بر نیز می باشد.

   پاسخ
 3. حمید گفته:

  با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما و همکاران محترمتون.من 38 سالمه و متاهل هستم فرزندی ندارم و 12 سال سابقه کار دارم (تامین اجتماعی)و 2 ترم دیگه دارم تا مدرک لیسانس رشته عمران نقشه براداری مسیر رو از دانشگاه علمی کاربردی اخذ کنم.با توجه به شرایطی که گفتین کدوم راه برای من مناسب تر هست تا بتونم برای خودم و همسرم اقامت در یکی از شهر های آلمان رو بگیرم و در اونجا شغلی داشته باشم

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام . کار در آلمان ویژه دارندگان مدارک لیسانس رشته های فنی و مدیریتی مورد تایید آنابین به همراه سایر مشاغل مورد نیاز این کشور می باشد و به مدرک زبان آلمانی B1 و سرمایه مورد نیاز برای یکسال زندگی در آلمان به همراه هزینه های وکالتی و سن زیر 40 سال نیاز خواهد داشت. این پروسه با توجه به وقت سفارت 1.5 تا 2 ساله این کشور زمان بر نیز می باشد.

   پاسخ
 4. Hana گفته:

  باسلام وعرض ادب
  اینجاتب معلم هستم ویکسال دیکه بازنشست میشم ۴۷سالمه ودوست دارم به کشور المان مهاجرت کنم لطفا منو در این زمینه راهنمایی بفرمایید .متشکرم

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. مهاجرت راه های مختلفی داره که هر کدوم اونها شرایط خودش رو داره و ما اطلاعاتی از شرایط شما نداریم تا بتونیم راه مناسب شما رو بهتون معرفی کنیم. لطفا با دفاتر ما تماس بگیرید تا شراط شما رو به رایگان ارزیابی کنند.

   پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام . کار در آلمان ویژه دارندگان مدارک لیسانس رشته های فنی و مدیریتی مورد تایید آنابین به همراه سایر مشاغل مورد نیاز این کشور می باشد و به مدرک زبان آلمانی B1 و سرمایه مورد نیاز برای یکسال زندگی در آلمان به همراه هزینه های وکالتی و سن زیر 40 سال نیاز خواهد داشت. این پروسه با توجه به وقت سفارت 1.5 تا 2 ساله این کشور زمان بر نیز می باشد.

   پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام در صورتی که مدرک دانشگاهی شما مورد تایید سازمان آنابین آلمان باشد با بقیه افراد برای اخذ ویزای جستجوی کار آلمان دارای شرایط یکسان خواهید بود

   پاسخ
 5. محمد گفته:

  سلام من الان 16سالمه و قصد دارم که توی این کشور تحصیل کنم و اقامت بگیرم می خواستم ببینم علاوه بر 10000یورو پول و و 6سال تحصیل و مدرک b1دیگ چی نیاز هست و ایا کار کردن برای من به عنوان پناهنده الزامی هستش و همچنین از کجا باید زبان المانی رو یاد بگیرم

  Rating: 5
  پاسخ
  • miemalekpour30 گفته:

   باسلام و عرض ادب
   اگرقصد اقامت تحصیلی دارید که بحث آن از پناهدگی جدا می باشد. موسسه ما هیچ گونه مشاوره یا اقدامی در خصوص پناهندگی ندارد و توصیه هم نمی نماید. اما برای تحصیل در آلمان که فرمودید بهتر است مدرک دیپلم خود را در ایران اخذ نمایید و برای دوره دانشگاه برای این کشور اقدام نمایید

   پاسخ
« دیدگاه های قدیمی تر

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Rating: 5