مدارک لازم برای پذیرش سنت کیتس

مدارک لازم برای پذیرش سنت کیتس موضوعیست که در اینجا به آن خواهیم پرداخت، قطعا دانشگاههای مختلف بنا به رشته ی تحصیلی مورد نظر و قوانین خاص هر دانشگاه در سراسر دنیا مدارک مختلفی را برای ارائه پذیرش به هر دانشجو درخواست می کنند. اما شایان ذکر است که برای ارائه مدارک لازم برای پذیرش سنت کیتس موارد مطرح شده در مقاله زیر میتواند تا حدودی به عنوان مدارک الزامی برای پذیرش سنت کیتس قرارگیرد و مطالب ذیل شما را برای جمع آوری مدارک لازم برای پذیرش سنت کیتس یاری خواهد نمود، در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر مشاورین موسسه حقوقی ملک پور همه روزه پاسخگوی شما خواهند بود. با مراجعه به لینک زیر نیز میتوانید اطلاعات کامل تری را نسبت به مهاجرت و مدارک مورد نیاز برای سنت کیتس کسب نمایید.
https://www.iranmohajerat.ir/%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7/

جهت اخذ پذیرش از دانشگاههای سنت کیتس با توجه به رشته ی تحصیلی و مقطع مد نظر، مدارک متفاوتی برای ارائه به دانشگاه مورد نیاز است اما همانطور که در آغاز اشاره کردیم، تقریباً عموم دانشگاهها مدارک زیر را از دانشجویان درخواست می کنند:
مدارک لازم برای پذیرش سنت کیتس در مقطع کارشناسی
۱- ترجمه رسمی مدرک دیپلم و یا پیش دانشگاهی وترجمه ریز نمره ها
۲- مدرک زبان الزامی نیست اما در صورت عدم شرکت در دوره های زبانی که دانشگاه برگزار میکند، مدارک تافل ویا IELTS 6٫ مورد نیاز است.
۳- کپی صفحه اول پاسپورت
۴- رزومه (Resume\CV) به زبان انگلیسی
۵- ا رسال Portfolioیا نمونه کار برای رشته های طراحی ، گرافیک و معماری.
مدارک لازم برای پذیرش سنت کیتس در مقطع کارشناسی ارشد
۱- ترجمه انگلیسی اصل مدرک لیسانس به انضمام ریز نمرات چهارساله لیسانس
۲- کپی مدرک زبان TOEFL و یا IELTS با نمره ۷٫
۳- کپی صفحه اول پاسپورت
۴- ارائه مقالات علمی به زبان انگلیسی
۵- ترجمه صفحه آخر پایان نامه به انضمام تأیید از دانشگاه
۶- رزومه (Resume/CV) به زبان انگلیسی
۷- ترجیحا ارائه حداقل ۱ توصیه نامه از استاد
۸- کپی مدرک GRE/GMAT ( الزامی نیست)
۹- انگیزه نامه تحصیلی (SOP) در رابطه با رشته مورد علاقه (Statement of purpose)
مدارک لازم برای پذیرش سنت کیتس در مقطع دکترا
۱- ترجمه انگلیسی مدارک دانشگاهی لیسانس و فوق لیسانس به انضمام ریز نمرات
۲- کپی مدرک TOEFL یا IELTS
۳- کپی مدرک GRE/GMAT (الزامی نیست)
۴- حداقل ۳ توصیه نامه تحصیلی از استاد ، مدیران و محققان
۵- پروپوزال تحقیقاتی در مورد رشته مد نظر برای تحصیل
۶- ترجمه از صفحه آخر پایان نامه های لیسانس و فوق لیسانس با ذکر نمره
۷- رزومه و همچنین ارائه سوابق کاری (Resume/CV)
۸- تأیید مقالات علمی
۹- کپی صفحه اول پاسپورت
۱۰- انگیزه نامه تحصیلی SOP (Statement of Purpose)
توصیه نامه (Recommendation Letters)
توصیه‌نامه ها نقش مهمی را در درخواست شما به دانشگاه ایفا میکند. توصیه‌نامه ها باید توسط اساتیدی که ارتباط دانشگاهی یا حرفه ای با شما داشته اند تهیه شود.. توصیه‌نامه‌ها را برای پرکردن به افراد قابل اعتماد بدهید که شما را به خوبی میشناسند (از نظرعلمی و کاری) در نامه باید تشریح عنوان شود که میزان شناخت آن فرد نسبت به شما در چه حد است.، توانایی سنجش قابلیت‌های شما را دارد، و نکته بعد اینکه شایستگی شما برای اخذ پذیرش از دانشگاه مقصد تا چه میزان است.. لازم به ذکر است که (Admission Committee) قطعا میخواهد بداند که چرا شما ب این دانشگاه/رشته را انتخاب کرده اید.. این نکته خصوصا برای داوطلبان دکترا حائز اهمیت است.
انگیزه نامه (Statement of Purpose)
احتمالا سخت‌ترین بخش درخواست شما این خواهد بود. در اینجا شما عنوان میدارید خود را به طور کامل معرفی کرده و بیان میکنید که، چه سابقه علمی و کاری یا حرفه ای دارید، علت علاقمندی شما برای تحصیل در دانشگاه و رشته انتخابی شما چیست؟
.C.V رزومه
از موثرترین و مهمترین ابزار برای کسب موقعیت های تحصیلی درهمه جای دنیا، ایجاد ارتباط موثر بین افراد است. به همین دلیل تهیه یک C.V خوب در کسب پذیرش یک دانشگاه بسیار موثر است. یکی از نکات مهم در تهیه C.V این است که اگر متقاضی در صدد کسب موقعیت تحصیلی مناسب است باید پیشینه تحصیلی و تحقیقاتی خود را در آغاز نوشته خود ارائه دهد. اما چنانچه C.V برای بدست آوردن موقعیت شغلی مناسب است که در چنین مواردی معمولاً به آن رزومه (Resume) می گویند ضروری که ابتدا به سوابق حرفه ای فرد عنوان گردد.
اطلاعات فوق میتواند شما را در تهیه مدارک مورد نیاز به دانشگاه کمک کند و آگاهی شما را نیست به مدارک درخواستی دانشگاهها مختلف بخصوص سنت کیتس افزایش دهد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.