دانشگاه لوبلیانا

مهاجرت به اسلوونی ،مهاجرت از طریق تحصیل به اسلوونی ،تحصیل در بهترین دانشگاه های اسلوونی ،تحصیل در دانشگاه لوبلیانا،لیست رشته های موجود در دانشگاه لیوبلیانا،مقاطع تحصیلی در دانشگاه لوبلیانا ،نحوه اخذ پذیرش در دانشگاه لوبلیانا
ایا قصد مهاجرت به اسلوونی را دارید؟ایا قصد مهاجرت به کشور اسلوونی از طریق تحصیل را دارید ؟ ایا از شرایط اخذ پذیرش تحصیلی در دانشگاه لوبلیانا مطلع هستید؟ایا از رشته های موجود در دانشگاه لوبلیانا مطلع هستید؟
ما در این مقاله سعی میکنیم که شرایط تحصیل در اسلوونی و همچنین شرایط اخذ پذیرش در دانشگاه لوبلیانا و همچنین رشته های موجود در دانشگاه لوبلیانا و همچنین رتبه این دانشگاه را خدمت شما توضیح دهیم تا شما با شرایط اخذ پذیرش در دانشگاه اسلوونی و همچنین شرایط پذیرش در دانشگاه لیوبلیانا و همچنین رشته های موجود در دانشگاه لوبلیانا اشنا شوید و در صورتی که تمایل دارید اطلاعات تکمیلی در زمینه اخذ پذیرش در دانشگاه لوبلیانا را کسب کنید کنید میتوانید در ساعات اداری با موسسه حقوقی ملک پور تماس بگیرید تا از اخرین اخبار و اطلاعات در زمینه اخذ پذیرش تحصیلی در دانشگاه لوبلیانا مطلع شوید
آشنایی با دانشگاه لوبلیانا
دانشگاه لوبلیانا بزرگترین دانشگاه کشور اسلوونی است که در سال ۱۹۱۹ در لیوبلیانا تاسیس شد.این دانشگاه با بیش از ۵۶۰۰ کارمند که در ساختمان های قدیمی و ساختمان های تازه تاسیس مشغول به کار هستند به فعالیت خود ادامه میدهد. این دانشگاه شامل ۳ هنرستان و ۲۳ دانشکده و کتابخانه ملی کتابخانه مرکزی فنی و موسسه توسعه نوآوری میباشد.
دنشگاه لوبلیانا رتبه جهانی(WR)401 از ۵۰۰ و رتبه ملی(NR)1 از ۲۶۹ را دارد.
بودجه ای که سالانه به این دانشگاه تعلق میگیرد بیش از ۳۲۴میلیون یوروو در سال میباشد.
دانشگاه لوبلیانا یکی از دانشگاه های عضو اظهار نامه بلونیا است.
طبق این اظهار نامه که در تاریخ ۱۹ ژوئن۱۹۹۹ میان ۲۹ کشور اروپایی منعقد شد دانشجویان و فارغ التحصیلان میتوانند آزادانه در کشور دیگر به مطالعه و ادامه تحصیل بپردازند.
وزرای اتحادیه اروپا هر دو سال یکبار نشستی در مورد اظهارنامه بلونیا برگزار مینمایند از جمله اطلاعیه پراگ(۲۰۰۱)اطلاعیه برلین(۲۰۰۳)اطلاعیه برگن(۲۰۰۵)اطلاعیه لندن(۲۰۰۷).

 

چشم انداز دانشگاه

دانشگاه لوبلیانا با هدف پیاده سازی و ترویح تحقیقات پایه ای و کاربردی و توسعه علم و هنر با در نظر گرفتن اخلاق و فرهنگ آغاز به فعالیت نمود.
برتری و کیفیت علمی استقلال در رابطه با دولت احزاب سیاسی و شرکت ها و جوامع مذهبی توجه به حقوق بشر و داشتن نگرش اخلاقی و مسئول نسبت به جهان از ویژگی های اصلی این دانشگاه است.
دانشگاه لوبلیانا در نظر دارد تا سال ۲۰۲۰ به عنوان یک دانشگاه تحقیقاتی بین المللی باز و بسیار عالی شناخته شود.
*دانشگاه لوبلیانا با ارزش های ذیل شروع به فعالیت کرد:
–  برتری علمی و بالاترین کیفیت ممکن
-     آزادی علمی کارکنان و دانشجویان خصوصا آزادی خلاقی
-     استقلال در رابطه با دولت، احزاب سیاسی، شرکت ها و جوامع مذهبی
     -اومانیسم و حقوق بشر از جمله امکانات و همبستگی برابر
     -نگرش اخلاقی و مسئول نسبت به جهان
دانشگاه لوبلیانا در یک منشور اخلاقی که متشکل از۲۳ ماده است دانشجویان و کارکنان را به اصول اخلاقی و رفتاری همچون وفاداری به اصول اصلی دانشگاه صداقت،عدالت اجتماعی،جلوگیری از افراط و تفریط،آزادی عمل،جدان کاری،عمل کردن به وظایف فردی و اجتماعی انتشار دانش و ترویج تفکر خلاق و…دعوت مینماید.
ثبت نام در دانشگاه لوبلیانا نیازی به دانش زبان انگلیسی ندارد اما داشتن مدرک زبان میتواند در پذیرش شما تاثیر مثبتی داشته باشد.ثبت انم در تمامی مقاطع صورت میگیرد و معدل مدرک سابق برای پذیرش مقطع جدید موثر است.
رشته ها و مقاطع تحصیلی در دانشگاه لوبلیانا:
دانشگاه لوبلیانا در تمام مقاطع تحصیلی کارشناسی،کارشناسی ارشد و دکتری از دانشجویان ثبت نام به عمل می آورد بدون اینکه به مدرک زبان و گپ تحصیلی متقضی توجه ویژه داشته باشد.

لیست رشته های تحصیلی در دانشگاه لوبلیانا:

-حقوق
-هنر
-موسیقی
-تربیت بدنی
-آموزش ویژه توان بخشی
-گفتار درمانی و رفتار درمانی
-زیست شناسی
-بیوتکنولوژی
-جغرافیا
-زبان انگلیسی
-مهندسی مکانیک
-جامعه شناسی
-علوم کامپیوتر
-میکروب شناسی
-کشاورزی
-علوم چوب
-علوم و صنایع غذایی
-مدیریت مالی
-مهندسی عمران
-مهندسی ساختمان

کار دانشجویی درکشوراسوونی:

دانشجوی اسلوونیایی میتواند با کار پاره وقت خود زندگی لذت بخش تری را در کشور اسلوونی بگذراند.کار پاره وقت دانشجویی میتواند یک راه خوب رای به دست اوردن تجربه کاری در اروپا باشد.شما میتوانید مهارت های گوناگونی را بیاموزید ویا زبان انگلیسی را بهتر بیاموزید.تعادل ساعات مطالعه شما و ساعات کاری باعث میشود که کار پاره وقت شما لطمه ای به هدف اصلی شما که مطالعه و کسب مدرک است وارد نکند.
یک دانشجو در اسلوونی میتواند به آژانس های دانشجویی شغلی مراجعه کند و متناسب به رشته تحصیلی و یا مهارت های خود شغل مورد نظر را پیدا کند.
روش دیگری که در این مورد قابل بیان است این است که ممکن است پیشنهاد کار از سوی دانشگاه به دانشجوی واجد شرایط ابلاغ گردد.
طبق قانون کار کشور اسلوونی یک دانشجوی مهاجر اسلوونیایی اگر مشغول به کار شود حقوق و تکالیفی برابر با یک شهروند اسلوونیایی دارد و میتواند ۲۰ ساعت در هفته کار کند.دانشجوی اسلوونیای از کار خود به عنوان( izkušnje Moje
تجربه ی من( یاد میکند.

هزینه زندگی و تحصیل:

هزینه زندگی شما در کشوراسلوونی بستگی به نوع و سطح زندگی مورد نظر شما دارد اما در پایتخت این کشورهزینه زندگی حدود ۴۰۰ تا ۵۰۰ دلار است و اگر در شهر های دیگرمثلا شهر ماریبور باشد به دلیل نزدیکی به اتریش هزینه های زندگی ممکن است حتی کمتر از ۴۰۰ دلار باشد.دانشجویان برای هزینه های خوراک خود کوپن دریافت میکنند.
هزینه تحصیل دردانشگاه لوبلیانا ۳۵۰۰ تا ۴۵۰۰یورو در سال میباشد.زبان تحصیلی در این دانشگاه ترکیبی است.یعنی تدریس هم به زبان اسلوونیایی و هم به زبان انگلیسی انجام میشود.

با توجه به آنچه بیان شد تحصیل در کشور اسلوونی و دانشگاه لوبلیانا فرصت بسیار مناسبی برای تجربه زندگی موقت وحتی زندگی دائم در اروپا است.از آنجایی که کشور اسلوونی از کشور های حوزه شنگن است با دریافت اقامت از طریق تحصیل درکشور اسلوونی میتوانید به تمامی کشور های حوزه شنگن سفر کنید.از دیگر مزایای تحصیل در اسلوونی و دانشگاه لوبلیانا میتوان به موارد زیر اشاره کرد:
-هزینه تحصیل و هزینه زندگی مناسب
-عدم نیاز به مدرک زبان
-عدم توجه به گپ تحصیلی
-اعتبار مدارک دانشگاهی این کشور در سراسر جهان
موسسه حقوقی ملک پور از شما دعوت مینماید در صورت تمایل با دفاتر این موسسه در تماس باشید تا آخرین اطلاعات در مورد اخذ پذیرش دانشگاه لوبلیانا را با شما در میان بگذارند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.