هزینه های زندگی و تحصیل در اوکراین

هزینه زندگی وتحصیل درکشوراوکراین بسیار مناسب تر ازباقی کشورهای اروپایی می باشد وشما می توانید باتحصیل دردانشگاه های معتبر کشو راوکراین ازیک زندگی باسطح خوب ولی ارزان برخوردارشوید.

( موسسه حقوقی ملک پو رارائه کننده برترین خدمات حقوق داخلی وبین المللی)  به طورکلی اگربخواهیم هزینه زندگی در ماه را ذکرکنیم هرفردحدود۴۰۰-۶۰۰  دلارامریکا نیازدارد. درمورد هزینه تحصیل نمیتوان هزینه ثابتی را اعلام کرد زیرا سالانه هزینه ها توسط دانشگاه هاتغییرمی یابد. گفتنی است تحصیل به زبان روسی کم هزینه تراز همان دوره به زبان انگلیسی است.

برای کسب اطلاعات دقیق تردرمورد هزینه های تحصیل بامشاورین ماتماس گرفته تا پس ازانتخاب رشته ودانشگاه مورد نظردرکشوراوکراین هزینه موردنیازبرای شما اعلام شود.

(موسسه حقوقی ملک پور ارائه کننده برترین خدمات حقوق داخلی وبین المللی)هزینه مسکن وخوابگاه درکشوراوکراین بر اساس درجه آن هاوموقعییت منطقه ای درهرشهرمتفاوت است هرچه خوابگاه به مرکزشهرویادانشگاه نزدیک ترباشد ودرجه خوابگاه بالاترباشد هزینه بیشتری نیزخواهدداشت بنابراین هزینه هابسیارمتفاوت است که این هزینه ها مابین۱۵۰-۶۰۰ دلارمتفاوت است.

( موسسه حقوقی ملک پور ارائه کننده برترین خدمات حقوق داخلی وبین المللی)

این کشور از سیستم حمل و نقل توسعه یافته ای برخوردار است.فرودگاه بین المللی Borispol در ۳۶ کیلومتری کیف قرار دارد .علاوه بر فرودگاهBorispol  این امکان وجود دارد که از طریق فرودگاه بین المللی واقع در اوکراین سیمفروپل ، اودسا ، دنیپر پتروسک ، دانتسک پرواز کنید.  راه آهن بین المللی اوکراین  تا کشورهای بلغارستان ، اسلواکی ، آلمان و لهستان ادامه دارد و مسیر اتوبوس های بین المللی از طریق کشورهای لهستان ، بریتانیا ، هلند ، بلژیک ، فرانسه و آلمان است. و از راه دریا با ترکیه و بلغارستان در ارتباط است.

(موسسه حقوقی ملک پور  برترین ارائه کننده خدمات حقوق داخلی و بین المللی)

ارائه تمامی رشته های تحصیلی به دانشجویان

ارائه کلیه رشته های علوم پزشکی

ارائه دوره پیش دانشگاهی موسوم به پاتفک روسی

امکانات خوب آموزشی با کیفیت مناسب و خوابگاه خوب به دانشجویان در مدت دوران دوره پاتفک روسی

ارئه امکانات ورزشی و اینترنتی در حد مطلوب با پرداخت حق عضویت

امکان تحصیل با نازلترین شهریه و قابلیت تایید در کشورهای اروپایی

هزینه پایین زندگی نسبت به کشورهای اروپایی

کافی بودن مدرک دیپلم برای ورود دانشجویان

قابلیت آموزش زبان روسی در دانشگاهها و کالجها تحت نظارت وزارت علوم اوکراین

ارائه بعضی از رشته ها به زبان انگلیسی بیمه درمانی اجباری در طول مدت تحصیل ارائه مدرک دکترای حرفه ای در پایان تحصیلات پزشکی و دندانپزشکی (در بعضی از کشورها مانند هند در پایان تحصیلات رشته پزشکی مدرک فوق لیسانس و دررشته دندانپزشکی مدرک لیسانس ارائه می گردد و دانشجویان باید دوره های تکمیلی در ایران بگذرانند امکان انتقال به ایران و دانشگاههای معتبر جهان با رعایت ضوابط و پس از گذراندن ۳۶ واحد در رشته های غیر پزشکی  اوکراین، بزرگترین کشور اروپا پس از روسیه می باشد.پایتخت این کشورکیفبوده و زبان رسمی مردم اکراین زبانهای روسی واکراینیاست.اوکراینی های داخلی روسیه با استفاده از فرصت حاصله از بروز جهانی اول و انقلاب روسیه اعلام استقلال کردند (ژانویه ۱۹۱۸) ولی درخارکفدولت شوروی اوکراین بر پا شد.

زمانی   که امپراتوری اتریش  هنگری از هم پاشید (نوامبر ۱۹۱۸) اوکراین و گالیسیا با هم  متحد شدند این کشور تازه پا را لهستان به دنبال ادعاهای ارضی و ارتش سرخ شوروی در حمایت از سوویت خارکوف مورد تهاجم قرار دارند.

ارتش سرخ غلبه یافت و در۱۹۲۲اوکراین یکی از بنیانگذاران اتحاد جماهیر شوروی شد، ولی ناحیه لوف در دست لهستان باقی ماند.دانشگاه های این کشور از نظر علمی دارای اعتبار خاصی در اروپا و آمریکا می باشند .

در زمینه علوم پزشکی دانشگاه دولتی کیف معروف به بوگامولتس، در زمینه علوم فنی و مهندسی دانشگاه پلی تکنیک کیف یا کاپئی و دانشگاه ملی هوا فضای کیف معروف به کیگا، در زمینه مهندسی حمل و نقل دانشگاه ترانسپورت و در زمینه علوم انسانی دانشگاه تاراساشفچنکو از معروفیت و اعتبار خاصی برخوردار می باشد.

زبان تدریس در این کشور انگلیسی ، روسی و اوکراینی است و برای آموزش زبان روسی ۹ ماه دوره پیش دانشگاهی وجود دارد.البته تدریس به زبان انگلیسی هم امکان پذیراست هم چنین امکاناتی از قبیل خوابگاه و بیمه دانشجویی جهت رفاه دانشجویان ارائه می گردد.ارائه تمامی رشته های تحصیلی به دانشجویان ارائه کلیه رشته های علوم پزشکی ارائه دوره پیش دانشگاهی موسوم به پاتفک روسی امکانات خوب آموزشی با کیفیت مناسب و خوابگاه خوب به دانشجویان در مدت دوران دوره پاتفک روسی ارئه امکانات ورزشی و اینترنتی در حد مطلوب با پرداخت حق عضویت امکان تحصیل با نازلترین شهریه و قابلیت تایید در کشورهای اروپایی هزینه پایین زندگی نسبت به کشورهای اروپایی     کافی بودن مدرک دیپلم برای ورود دانشجویان قابلیت آموزش زبان روسی در دانشگاهها و کالجها تحت نظارت وزارت علوم اوکراین ارائه بعضی از رشته ها به زبان انگلیسی  بیمه درمانی اجباری در طول مدت تحصیل ارائه مدرک دکترای حرفه ای در پایان تحصیلات پزشکی و دندانپزشکی (در بعضی از کشورها مانند هند در پایان تحصیلات رشته پزشکی مدرک فوق لیسانس و دررشته دندانپزشکی مدرک لیسانس ارائه می گردد و دانشجویان باید دوره های تکمیلی در ایران بگذرانند امکان انتقال به ایران و دانشگاه های معتبر جهان با رعایت ضوابط و پس از گذراندن ۳۶ واحد در رشته های غیر پزشکی اوکراین، بزرگترین کشور اروپا پس از روسیه می باشد.پایتخت این کشورکیفبوده و زبان رسمی مردم اکراین زبان های روسی واکراینی است.اوکراینی های داخلی روسیه با استفاده از فرصت حاصله از بروز   جهانی اول   و انقلاب روسیه اعلام استقلال کردند (ژانویه ۱۹۱۸) ولی درخارکفدولت شوروی اوکراین بر پا شد.

زمانی که امپراتوری اتریش هنگری از هم پاشید (نوامبر ۱۹۱۸) اوکراین و گالیسیا با هم  متحد شدند این کشور تازه پا را لهستان به دنبال ادعاهای ارضی و ارتش سرخ شوروی   در حمایت از سوویت خارکوف مورد تهاجم قرار دارند. ارتش سرخ غلبه یافت و در۱۹۲۲اوکراین یکی از بنیانگذاران اتحاد جماهیر شوروی شد، ولی ناحیه لوف در دست لهستان  باقی ماند.دانشگاه های این کشور از نظر علمی دارای اعتبار خاصی در اروپا و آمریکا میباشند .

در زمینه علوم پزشکی دانشگاه دولتی کیف معروف به بوگامولتس، در زمینه علوم فنی و مهندسی دانشگاه پلی تکنیک کیف یا کاپئی و دانشگاه ملی هوا فضای کیف معروف به کیگا، در زمینه مهندسی حمل و نقل دانشگاه ترانسپورت و در زمینه علوم انسانی دانشگاه تاراساشفچنکو از معروفیت و اعتبار خاصی برخوردار می باشد .

زبان تدریس در این کشور انگلیسی ، روسی و اوکراینی است و برای آموزش زبان روسی ۹ ماه دوره پیش دانشگاهی وجود دارد.البته تدریس به زبان انگلیسی هم امکان پذیراست همچنین امکاناتی از قبیل خوابگاه و بیمه دانشجویی جهت رفاه دانشجویان ارائه می گردد.  هزینه هر دانشجو مشروط به زندگی در خوابگاه حداقل ماهیانه ۳۰۰ دلار می باشد.در کل هزینه زندگی دراوکراین بستگی به خود دانشجو دارد. در صورت زندگی در خانه به صورت مشترک با سایر دانشجویان حداقل ماهیانه ۴۰۰ دلار می باشد. در صورت زندگی در خانه به صورت مستقل حداقل ماهیانه ۶۰۰ دلار می باشد.

هزینه اجاره خوابگاه و مسکن دانشجوی هزینه خوابگاه دانشجویی ماهیانه۴۰-۱۵۰ دلار و هزینه اجاره یک سوئیتدانشجوئی ۳۰-۷۰ متر با امکانات رفاهی و مبله دانشجویی بسته به امکانات و فاصله با دانشگاه و موقعیت در شهر ماهیانه ۸۰۰-۳۰۰ دلار می باشد. شارژ ماهیانه شامل هزینه آب و برق و گاز و وسایل گرمایی و نظافت عمومی ساختمان(به جز تلفن و اینترنت) می باشد که بستگی به مساحت هر آپارتمان دارد و در تابستان ۴۰-۲۰ دلار و زمستان ۵۰-۳۰ دلار می باشد. وسایل حمل و نقل عمومی در  اوکراین  شامل مترو و ترانوا و تاکسی و اتوبوس و مینی بوس می باشد که هزینه های آن به قرار زیر است:

هزینه مترو ۲ گریو،و با ارئه کارت دانشجویی رایگان. وترانوا هر بلیط ۱٫۵ گریو،و با ارئه کارت دانشجویی رایگان.  هزینه تاکسی هر کیلومتر ۵-۴ گریو.

هزینه اتوبوس هر بلیط ۱٫۵ گریو،و با ارئه کارت دانشجویی رایگان.  هزینه مینی بوس هر بلیط بسته به نوع مسافت ۲ الی ۳٫۵ گریو، و با ارئه کارت دانشجویی رایگان.
نکته: قیمت ها به گریو(یک دلار= ۸ گریو) و بابت هر کیلو می باشد و بسته به شرایط روز قابل تغییر است.

گوشت = ۴۰ گریو

مرغ = ۲۸ گریو

ماهی = ۱۶ گریو

جگر مرغ = ۲۰ گریو

جگر گوسفند = ۲۴ گریو

غاز ۱ عدد = ۷۰ گریو

بوقلمون = ۳۲ گریو

تخم مرغ =یک بسته ۱۰ تایی بین ۶٫۵ تا ۱۰ گریو

برنج = بین ۵ گریو تا ۲۸ گریو بسته به کیفیت برنج

روغن مایع = بسته به برند روغن بین ۱۰ تا ۱۷ گریو

نوشابه ۱ لیتری = کوکا کولا ۹٫۵ گریو و پپسی ۱۰ گریو،نوشابه های متفرقه اوکراینی بین ۴ تا ۲۸ گریو

صابون = بسته به نوع و کیفیت صابون بین ۱٫۵ تا ۶ گریو

پودر شوینده لباس= بسته به مارک و وزن آن بین ۷ تا ۱۳ گریو

نان = نان باتوم ۳٫۵ گریو،نان سیاه اوکراینی ۳٫۸۰ گریو،نان لواش ایرانی ۶ گریو،نان های متفرقه بین ۲ تا ۸ گریو

شیر = بسته به درصد چربی و نوع بسته بندی بین ۶ تا ۱۰ گریو

ماست دوغی = در اوکراین معمولا چیزی به نام ماست به شکل ایرانی نمیتوان یافت،اما معمولا ایرانیان از اسمتانا یا همان خامه ترش به عنوان ماست استفاده می کنند،بسته به درصد چربی بین ۴ تا ۶ گریو

سیب زمینی = ۳ گریو

پیاز = ۱٫۵ الی ۲ گریو

ماکارونی = بسته به وزرن و مارک و نوع ماکارانی بین ۴ تا ۲۵ گریو

چای = بسنه به مارک یک بسته ۲۰ تایی چای کیسه ای بین ۶ تا ۲۰ گریو

شامپو = بسته به مارک و وزرن شامپو بین ۱۰ تا ۸۰ گریو

آب معدنی ۶ لیتری = بسته به مارک آن بین ۹٫۵ تا ۱۷ گریو

آب میوه = بسته به شرکت سازنده و مقدار سی سی بین ۳٫۵ تا ۱۳ گریو

قارچ = ۱۵ گریو

عسل = بسته به بسته بندی و نوع

میوه فصل = ۲۴-۵ گریو

دستمال کاغذی = بسته به جنس و مقدار زبری یا نرمی بین ۱٫۵ تا ۱۵ گریو

مایع ظرفشویی = بسته به مقدار حجمی و برند آن بین ۵ تا ۱۰ گریو

سیم ظرفشویی = ۳ گریو

مسواک = بسته به برند مسواک بین ۸ تا ۳۰ گریو

خمیر دندان = بسته به نوع مواد خمیر دندان بین ۱۰ تا ۶۰ گریو

4 پاسخ
 1. مریم بنی حسینیان گفته:

  سلام.ممنون از مقالات بسیار مفیدتون.اگه ممکنه بفرمایید که در مورد رشته های مرتبط با هنر، گرافیک و یا عکاسی آیا امکان تحصیل به زبان انگلیسی در مقطع لیسانس در این کشور وجود داره؟ و اگر هست برای عقد قرارداد چطور باید اقدام کرد؟متشکرم.

  پاسخ
  • mie.editor2 گفته:

   با سلام و عرض ارادت. بله امکان تحصیل وجود دارد اما تحصیل در این رشته ها ازمون ورودی دارد. برای اطلاع از شرایط تحصیل پیشنهاد میکنیم با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 2. mie editor2 گفته:

  سلام خسته نباشید . هزینه تحصیل در کشور اوکراین با مدرک دیپلم چقدر هست ؟ آیا بورس تحصیلی هم داده میشه ؟ اگه داده میشه شرایطتش چیه ؟

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و عرض ارادت. می توانید پاسخ خود را در متن مقاله مربوطه یا بخش دیدگاه ها جستجو نمایید. برای دریافت بورس تحصیلی باید رزومه شما (مدرک زبان، معدل و نمرات و ….) مورد بررسی قرار گیرد. در صورت داشتن شرایط لازم می توانید بورس تحصیلی دریافت نمایید. برای بررسی شرایط و رزومه خود پیشنهاد می کنیم با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.