گرفتن اقامت کانادا و بررسی روش های آن

گرفتن اقامت کانادا و انواع روش های مهاجرت به کانادا در این نوشتار مورد بررسی و تحلیل علمی قرار خواهد گرفت. کانادا یکی از کشورهای محبوب مهاجرین در سراسر دنیا می باشد و بسیاری از افراد هر ساله زندگی جدیدی برای خود در این کشور آغاز می  کنند. مهاجرت به کانادا در بین ایرانیان نیز بسیار محبوب است و برای علاقه مندان به مهاجرت به کانادا معمولاً پرسش هایی از این قبیل مطرح می شود که چه روش هایی برای گرفتن اقامت کانادا وجود دارد؟ قوانین مربوط به مهاجرت به کانادا شامل چه مواردی می باشد و جه شرایطی برای مهاجرت به کشور کانادا مورد نیاز است؟ گرفتن اقامت کانادا و مهاجرت به کانادا امری ست مهم و هزینه بر، که باید تمامی جوانب را برای این امر مورد بررسی قرار داد. در این نوشتار تلاش خواهد شد که تمامی روش های اخذ اقامت کانادا بررسی شود تا شما عزیزان بتوانید با توجه به شرایط خود مناسب ترین روش را انتخاب نمایید. همچنین می توانید از طریق تماس با دفاتر مؤسسه MIE اتریش از مشاوره تلفنی رایگان در زمینه انواع روش های گرفتن اقامت بهره مند شوید.

گرفتن اقامت کانادا 1 گرفتن اقامت کانادا

شما میتوانید از طریق لینک روبرو با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان موسسه مشاوره رایگان دریافت نمایید.

تمامی روش های اصلی گرفتن اقامت کانادا و پاسپورت کانادایی در یک نگاه

پاسپورت کانادا 3 گرفتن اقامت کانادا

گرفتن اقامت کانادا و شرایط عمومی آن

کشور کانادا، واقع شده در شمال قاره آمریکا، یکی از پهناورترین کشورهای جهان است که بلند ترین مرز زمینی جهان را با  کشور آمریکا به اشتراک گذاشته است. کانادا یکی از مهاجرپذیرترین کشورها است که در واقع توسط مهاجرت پایه گذاری شده است. این کشور شرایط بسیار ایده آلی برای شهروندان و کسانی که از طریق مهاجرت اقامت این کشور را دارند فراهم می آورد و به دلیل سطح رفاه اجتماعی بالا و سطح بالا در امنیت نیز در دنیا شناخته شده است. برنامه های متنوعی نیز برای جذب مهاجران توسط دولت فدرال کانادا و استان های معرفی شده است. از این رو کشور کانادا از محبوب ترین مقاصد برای مهاجران می باشد. کانادا کشوری پهناور است که بخش زیادی از آمریکای شمالی را پوشانده است و بیشتر مناطق آن آب و هوای سرد و کوهستانی دارد. آب و هوای سرد سبب شده است که در بسیاری از نقاط کانادا تراکم جمعیت بسیار پایین باشد. دانشگاه های شناخته شده و سطح بالا، موقعیت های شغلی فروان، تنوع فرهنگی در جامعه، برنامه های مهاجرتی مناسب و حمایت از مهاجران، دلایل دیگری است که افراد را ترغیب به گرفتن اقامت کانادا می نماید. برای مهاجرت به کانادا روش های متنوعی وجود دارد که می توان آن ها را در 6 دسته بندی کلی قرار داد، با ادامه مقاله همراه شوید و همه این روش ها را بشناسید.

در تصویر زیر اطلاعات عمومی از کشور کانادا نمایش داده شده است که می تواند شما را در شناخت این کشور یاری دهد.

امتیاز بندی مهاجرت به کانادا 1 گرفتن اقامت کانادا

فایل تصویری موسسه ملک پور در رابطه با راه های گرفتن اقامت کانادا

video گرفتن اقامت کانادا

فایل صوتی موسسه ملک پور در رابطه با راه های گرفتن اقامت کانادا

audio گرفتن اقامت کانادا

گرفتن اقامت کانادا از طریق کار

گرفتن اقامت کانادا از طریق کار از جمله مواردی است که بسیار مورد توجه هموطنان ما می باشد، که یکی از دلایل آن صرف هزینه کم در این روش مهاجرت می باشد. این روش برای افرادی که دارای تخصص، تجربه کار و دانش زبان انگلیسی هستند مناسب می باشد. در رابطه با کار در کانادا باید بدانید که سیستم مهاجرت کاری به کانادا بصورت امتیاز بندی است. دولت کانادا مهاجران با مهارت را بر اساس توانایی هایشان به عنوان مقیمان دائم کشور کانادا انتخاب می کند تا در کانادا سکونت کنند و بخشی از نیروی کار در کانادا باشند. سیستمی برای انتخاب افراد وجود دارد و مشخص می کند که چطور افراد بامهارت و تجربه کاری درخواست مهاجرت به کانادا را بکنند، این سیستم اکسپرس انتری یا Express Entry نامیده می شود.

اما اکسپرس انتری چطور کار می کند؟ سیستم اکسپرس انتری و اسکیل ورکر کانادا برای مدیریت درخواست هایی است که برای اقامت دائم کشور کانادا می شود و تحت عنوان برنامه های مهاجرتی اقتصاد فدرال مورد استفاده قرار می گیرد. سیستم اکسپرس انتری دو مرحله دارد؛ در مرحله اول کاندید هایی که قابلیت ورود دارند به صورت آنلاین، پروفایل اکسپرس انتری را تکمیل می کنند که اطلاعاتی شامل مهارت ها، تجربه کاری، مهارت های زبان، تحصیلات و جزئیاتی دیگر که می تواند در سنجش فرد تاثیر گذار باشد، وارد می شود. در این مرحله حداقل امتیازی که برای ورود به استخر باید کسب کنید ۶۷ است که شما می توانید این امتیازات را از فاکتورهای ذکر شده به دست آورید.

توجه به روند تغییرات نرخ بیکاری در کانادا می تواند برای متقاضیان کار در کانادا حائز اهمیت باشد. در نمودار زیر این شاخصه به نمایش گذاشته شده است.

امتیاز بندی مهاجرت به کانادا 2 گرفتن اقامت کانادا

پس از کسب 67 امتیاز شما وارد مرحله دوم می شوید که اصطلاحاً به آن Pool یا استخر گفته می شود. در این مرحله نیز امتیازبندی صورت می گیرد. حداکثر امتیاز قابل کسب در این مرحله 1200 امتیاز می باشد که 600 امتیاز آن مربوط به توانایی های شخصی شما می باشد و 600 امتیاز دیگر نیز در صورت انتخاب شدن یا اصطلاحاٌ نامینیت شدن برای یکی از استان های کانادا کسب خواهید کرد. بنابراین نامینیت استانی نقش بسیار مهمی در خروج از استخر دارد و بدین صورت می باشد که هر یک از ایالات یا استان های کانادا اگر در تخصص خاصی نیاز به نیروی کار داشته باشند، به افراد تحصیل کرده در آن زمینه امتیاز و دعوتنامه می دهند و این افراد از استخر خارج می شوند. پس از خروج از استخر به شما و اعضای خانواده تان که شامل همسر و فرزندان است، اقامت دائم کانادا اعطا می شود و می توانید مانند یک شهروند کانادایی زندگی خود را در این کشور آغاز نمایید. پس از گذشت 3 سال از اقامت در کانادا نیز می توانید پاسپورت این کشور را کسب نمایید. در لینک زیر جداول امتیاز بندی در هر دو مرحله به صورت کامل درج شده است و شما می توانید به سادگی امتیازات خود را محاسبه کنید.

کار در کانادا

مؤسسه حقوقی ملک پور محصولی ویدئویی با عنوان آموزش جامع اقامت کاری دولت فدرال کانادا تهیه کرده است که تمامی مراحل برنامه اکسپرس اینتری و اسکیل ورکر کانادا در آن شرح داده شده است. شما با تهیه این محصول می توانید بدون نیاز به وکیل و با صرف هزینه ای کمتر برای اخذ اقامت کاری کشور کانادا اقدام نمایید. این محصول ویژه را می توانید از لینک زیر تهیه نمایید. 

آموزش جامع اقامت کاری دولت فدرال کانادا

اخذ اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری 6 گرفتن اقامت کانادا

گرفتن اقامت کانادا از طریق تحصیل

گرفتن اقامت کانادا از طریق تحصیل یکی از راه های پرطرفدار مهاجرت به کانادا می باشد. سالانه افراد بسیاری از طریق ویزای تحصیل به کانادا مهاجرت می کنند و این روش می تواند به گرفتن اقامت کانادا بصورت دائم منجر شود. متقاضیان می توانند در رده های سنی مختلف در مدارس، کالج ها و دانشگاه های کانادا به تحصیل بپردازند. سیستم آموزشی کانادا از برترین ها در دنیا می باشد و بیش از 15 دانشگاه کانادا در لیست 300 دانشگاه برتر دنیا قرار دارد.

فارغ التحصیلان از دانشگاه های کانادا می توانند، به اندازه ای که در کانادا تحصیل کرده اند و حداکثر به مدت 3 سال، در کشور کانادا بمانند و به جستجوی کار بپردازند. در صورتی که شما پس از پایان تحصیلات در کشور کانادا مشغول به کار شوید می توانید اقامت کاری کانادا را کسب نمایید و با توجه به اینکه تحصیل در کانادا و سابقه کار در کانادا در سیستم اکسپرس انتری امتیاز ویژه دارد می توانید اقامت دائم کانادا را کسب نمایید.

نکته قابل توجه در ویزای تحصیلی کانادا این است که افراد با سن کمتر از 18 سال که در مدارس کانادا به تحصیل می پردازند می توانند والدین را نیز در کشور کانادا در کنار خود داشته باشند. همچنین برای افراد بالای 18 سال که در دانشگاه های مورد تایید تحصیل می کنند این امکان وجود دارد که برای همسر اجازه کار در کانادا اخذ شود.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا در زیر لیست شده است.

 • پاسپورت و مدارک هویتی
 • مدرک زبان
 • ریز نمرات دوره قبلی تحصیلی به همراه دیپلم
 • اثبات تمکن مالی کافی
 • اسناد محل اقامت معین در کانادا
 • رزومه کاری و تحصیلی
تحصیل رایگان در کانادا

فایل تصویری موسسه ملک پور در باب مهاجرت به کانادا

video گرفتن اقامت کانادا

فایل صوتی موسسه ملک پور در باب راه های مهاجرت به کانادا

audio گرفتن اقامت کانادا

گرفتن اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری

گرفتن اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری در کانادا یکی از بهترین روش های مهاجرت به کانادا می باشد. با استفاده از روش اخذ اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری شما می توانید علاوه بر کسب سود، اقامت کانادا را نیز کسب نمایید. با سرمایه گذاری در کانادا در ابتدا به شما اقامت موقت اهدا می شود و بعد از گذشت چند سال اقامت دائم و پاسپورت این کشور را می توانید بدست بیاورید. روش های مختلفی برای سرمایه گذاری در کانادا وجود دارد که هر کدام از آن ها از شرایط خاص و میزان سرمایه متفاوتی برخوردار است. از جمله روش های محبوب، روش سرمایه گذاری صد هزار دلاری در ایالت بریتیش کلمبیا، روش سرمایه گذاری 210 هزار دلاری در ساسکاچوان و منیتوبا و سرمایه گذاری در ایالت کبک می باشد.

سرمایه گذاری صد هزار دلاری در کانادا

یکی دیگر از روش های سرمایه گذاری در کانادا که به تازگی توجه مؤسسه حقوقی ملک پور معرفی شده است، اقامت کار شرکت می باشد. در این روش شما با سرمایه ای بسیار کمتر از سایر روش ها می توانید اقدام به ثبت شرکت و کار در کانادا نمایید. جزئیات این روش را می توانید در لینک زیر مطالعه کنید. 

اقامت کار شرکت

اخذ اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری 4 گرفتن اقامت کانادا

گرفتن اقامت کانادا از طریق ازدواج

گرفتن اقامت کانادا از طریق ازدواج به این صورت است که فردی که در کانادا اسپانسر می شود و فردی که متقاضی مهاجرت به کانادا از طریق همسر خویش است، هردو باید شرایط خاصی داشته باشند. طرفین باید حداقل 18 سال سن داشته باشد و اسپانسر باید مقیم دائم یا شهروند کانادا باشد. اسپانسر همچنین باید اثبات نماید که می تواند هزینه های زندگی همسر خود را تامین نماید. ازدواج باید حقیقی باشد و ازدواج صوری و با هدف گرفتن اقامت کانادا، از طرف دولت جرم شناخته می شود و عواقب جزایی برای طرفین در پی خواهد داشت. بنابراین زوجین باید بتوانند اثبات نمایند که ازدواج آن ها حقیقی است.

در ابتدا به فرد خارجی اقامت موقت کانادا اعطا می شود و پس از 3 سال در صورتی که ازدواج پابرجا باشد شخص می تواند برای اخذ تابعیت و پاسپورت کانادا اقدام نماید. طرفین همچنین باید در این مدت 3 سال در یک منزل مشترک سکونت داشته باشند و حقیقی بودن ازدواج آن ها اثبات گردد.

مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج

پاسپورت کانادا 4 1 گرفتن اقامت کانادا

گرفتن اقامت کانادا و تابعیت از طریق تولد

کشور های دنیا در مقوله اعطای تابعیت از طریق محل تولد از دو رویکرد متفاوت پیروی می کنند. دسته بزرگی از کشور ها اصل خون را در پیش گرفته اند. بر اساس این اصل تابعیت فرزند از طریق والدین مشخص می شود به این معنا که کودکی که متولد می شود تابعیت والدین خود را می گیرد. این تابعیت در کشورهای مختلف می تواند هم از پدر و هم از مادر منتقل شود و در کشورهای معدودی از جمله ایران نیز تنها از طریق پدر منتقل شود.

دسته کوچک تری از کشور ها که شامل حدود 30 کشور می باشد از اصل خاک تبعیت می کنند. به این معنا که هر کودکی که در خاک این کشورها متولد شود، می تواند تابعیت آن کشور را کسب نماید. از جمله کشورهای مطرح تابع این اصل آمریکا، کانادا و برزیل می باشد.

بنابراین تولد فرزند در خاک کانادا موجب اعطای تابعیت به فرزند می گردد. به دلیل تبعیت کشور کانادا از اصل خاک این امتیاز برای مهاجرانی که فرزندانشان در خاک کانادا متولد می شوند وجود دارد که کودک بلافاصله تابعیت کانادا را اخذ کند. اما این امتیاز شامل حال والدین کودک نمی گردد و تنها زمانی که کودک به سن 18 سالگی رسید در صورتی که بتواند نقش اسپانسر و حامی را پدر و مادر ایفا کند، والدین می توانند موفق به گرفتن اقامت کانادا شوند.

فایل تصویری موسسه ملک پور در باب تولد

video گرفتن اقامت کانادا
اخذ تابعیت کانادا از طریق تولد

گرفتن اقامت کانادا از طریق پناهندگی

گرفتن اقامت کانادا از طریق پناهندگی را به هیچ عنوان توصیه نمی کنیم و موسسه ملک MIE اتریش هیچگونه خدماتی در این زمینه ندارد. چرا که پناهندگی و اصولا راه های اخذ پناهندگی دارای آینده ای نامعلوم است که در آن شخص پناهنده هیچ تصوری از شرایط و آینده خود نخواهد داشت چرا که روز به روز قوانین پناهندگی تغییر می کند و در کل نگاه مناسبی به اشخاصی که از طریق پناهندگی اقدام به مهاجرت می نمایند وجود ندارد.

کنوانسیون ژنو که برای حمایت از پناهندگان به وجود آمده است، پناهنده را شخصی تعریف می کند که به دلایل خاصی در کشور خود در خطر آزار، شکنجه و یا مرگ قرار دارد. این دلایل می تواند تفاوت های مذهبی و قومی، عضویت در گروه های خاص سیاسی یا اجتماعی و یا جنگ های داخلی و خارجی باشد. کیس های پناهندگی نیز بر همین اساس به وجود آمده اند. متاسفانه عده زیادی که شامل این تعریف کنوانسیون ژنو نمی باشند با توسل به دروغ در سال های اخیر در کشور های مختلفی پناهنده شده اند و وجهه ایرانیان را نیز خراب کرده اند و این عمل آن ها باعث شده است که دریافت ویزا از راه های قانونی نیز برای ایرانیان سخت تر شود.

روش های قانونی مهاجرت به کانادا پیش تر ذکر شده اند و اکیدا توصیه می کنیم از طریق آن ها اقدام نمایید و مهاجرت خود را با قدم های مطمئن و امن به انجام برسانید.

پاسپورت کانادا 3 1 گرفتن اقامت کانادا

گرفتن اقامت کانادا و هزینه های زندگی در کانادا

هزینه های زندگی در کانادا نیز یکی دیگر از مسائلی است که ذهن متقاضیان گرفتن اقامت کانادا را درگیر خود می نماید. باید به این نکته توجه داشته باشید که نمی توان یک رقم ثابت برای هزینه زندگی همه افراد مشخص کرد و هزینه های زندگی با توجه به سبک زندگی و الگوی مصرف بسیار متغیر می باشد. با این حال در جدول زیر قیمت برخی از اقلام مهم در کشور کانادا به صورت میانگین ذکر شده است و می تواند ذهنیت قابل قبولی از هزینه های زندگی در کانادا ارائه دهد.

کالا یا خدمات هزینه ها به دلار کانادا
یک بطری شیر 1 لیتری 2.33
یک قرص نان 500 گرمی 2.85
برنج 1 کیلو 4.06
تخم مرغ 12 عدد 3.32
گوشت مرغ 1 کیلو 13.34
گوشت گوساله 1 کیلو 14.83
سیب 1 کیلو 3.94
سیب زمینی 1 کیلو 2.67
آب 1.5 لیتر 2.26
ایاب و ذهاب ماهیانه 95
هزینه های برق سرمایش و گرمایش و آب برای اپارتمان 85 متری 147.56
اینترنت پرسرعت 60MBPS نامحدود 73.89
اجاره خانه یک خوابه در مرکز شهر 1238.39
اجاره خانه یک خوابه در حومه شهر 1008.90

گرفتن اقامت کانادا و اخذ تابعیت کانادا

تمامی روش های گرفتن اقامت کانادا شرح داده شد، اما باید توجه نمایید که از هیچ یک از روش های ذکر شده نمی توان مستقیماً و بلافاصله تابعیت و پاسپورت کانادا را کسب نمود. بلکه در هر روش شخص باید به تعداد سال های مشخصی در کشور کانادا اقامت داشته باشد و شرایط مورد نیاز را برآورده کند تا بتواند اقامت دائم و سپس تابعیت کانادا را کسب نماید. برای اخذ تابعیت کانادا شخص باید ابتدا اقامت دائم کانادا را کسب نماید و پس از گذشت سه سال از دریافت اقامت دائم، می تواند برای اخذ تابعیت و پاسپورت کانادا در خواست.

نکته قابل توجه دیگر در خصوص تابعیت کانادا این است که دارندگان ویزای توریستی کانادا نمی توانند تابعیت این کشور را کسب نمایند. در واقع ویزای توریستی قابل تبدیل نمی باشد و به اقامت دائم و تابعیت نیز منجر نمی گردد.

بین اقامت دائم و تابعیت تفاوت وجود دارد و افراد از حقوق مختلفی برخوردارند. به عنوان یک فردی که دارای اقامت دائم است، شما مزایای اجتماعی که شهروندان کانادا دریافت می کنند، از جمله پوشش خدمات بهداشتی و درمانی را دریافت خواهید کرد. شما می توانید در هر نقطه ای از کانادا زندگی، کار یا تحصیل کنید. البته شما نیز مسئولیت هایی در قبال کشور کانادا خواهید داشت و باید مالیات پرداخت کنید و به قوانین کانادا را در سطوح فدرال و دولتی احترام بگذارید. تفاوت شما با شهروندی که تابعیت کانادا را دارد این است که شما نمی توانید رای دهید یا در اداره سیاسی کمک کنید و در برخی از مشاغل را که نیاز به تایید امنیتی بالا دارند، اشتغال داشته باشید.

پاسپورت کانادا 4 گرفتن اقامت کانادا

گرفتن اقامت کانادا و سخن پایانی

گرفتن اقامت کانادا از 6 روش اصلی قابل اجرا می باشد که در این نوشتار به صورت کامل بررسی شدند. از بین روش های ذکر شده هر شخص می تواند با توجه به شرایط خود بهترین مسیر برای مهاجرت به کانادا را انتخاب نماید. همان طور که ذکر شد همه این روش ها می توانند با برآوردن شرایط مورد نیاز تبدیل به اقامت دائم یا PR کانادا شوند و در نهایت نیز شما می توانید تابعیت کانادا را کسب نمایید. شما همواره می توانید برای طرح سوالات خود در زمینه روش های گرفتن اقامت کانادا با دفاتر مؤسسه MIE اتریش تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی داشته باشید. بخش دیدگاه ها در پایان همین مقاله و همچنین بخش سوالات مهاجرت در منوی سایت، نیز برای طرح سوالات شما در نظر گرفته شده ست و کارشناسان ما در زمانی کوتاه پاسخ گوی شما خواهند بود.

1 comment(s) need to be approved.
29 پاسخ
 1. امیر م گفته:

  سلام و روز بخیر
  ممنونم از اطلاعات مفیدتون. آیا برای کار در کانادا بعد از تحصیل شما خدماتی رو به ما ارائهخ میدید؟

  Rating: 5
  پاسخ
 2. امیر حسین پور گفته:

  سلام و عرض ادب
  وقت بخیر
  من یه سوال دارم
  بنده و همسرم در حال حاضر صاحب فرزندی متولد نشده هستیم
  6،7 ماه دیگه فرزند ما به دنیا میاد
  خانوم من ویزای مولتی کانادا رو داره
  آیا اگر در زمان زایمان فرزندم، مادر در خاک کشور کانادا حضور داشته باشه، میشه برای پسرم تابعیت کانادا رو گرفت؟
  این موضوع برای ما خیلی مهم هست
  لطفا پاسخ بدید
  ممنونم از وقتی که می گذارید

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour1 گفته:

   با سلام
   بله برای فرزندتان می توانید تابعیت کانادا را بگیرید. ولی آثار اقامتی برای خودتان ندارد.

   پاسخ
 3. هانیه فضلی مقدم گفته:

  سلام و عرض ادب
  ممنونم بابت اطلاعات خوبی که در اختیار ما قرار می دهید.
  در خصوص اقامت تحصیلی، آیا این امکان وجود داره که با مدرک زبان مشروط وارد اقامت تحصیلی کانادا رو بگیریم، اونجا در دوره های زبان شرکت کنیم و مدرک مورد نظر رو بگیریم؟ اگر بله لطفا بفرمایید سطح زبان مشروط چه سطحی هست.
  بازم سپاسگزارم ازتون

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour1 گفته:

   با سلام
   این امکان وجود دارد ولی سطح زبان شما نباید خیلی پایین باشد.
   مثلا اگر دانشگاه نمره 6.5 نیاز دارد شما می توانید نمره 6 ارائه دهید و پذیرش مشروط بگیرید.

   پاسخ
 4. محسن مخملباف گفته:

  سلام و عرض ادب، ایا سابقه کاری یا معدل بالا کم بودن سطح زبان را جبران خواهد کرد؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour1 گفته:

   با سلام
   مدرک زبان برای ویزای تحصیلی کانادا ضروری است و نمی توانید با سابقه کار یا معدل جبران کنید.
   شما می توانید پذیرش به همراه کورس زبان بگیرید به عنوان مثال اگر آیلتس 6.5 نیاز است شما آیلتس 6 ارائه دهید و در کانادا سطح زبان خود را به 6.5 برسانید
   ولی امکان اینکه اصلا مدرک زبان ارائه ندهید وجود ندارد.

   پاسخ
 5. hossein گفته:

  سلام و عرض ادب
  آیا اگر برای اخصیل در کاتادا می توان به صورت هنزمان با همسرم اقدام کنم؟ در غیر این صورت چقدر باید فاصله بیافتد؟
  با تشکر

  Rating: 4
  پاسخ
  • MIE.Malekpour1 گفته:

   با سلام
   از لحاظ قانونی منعی برای اقدام همزمان وجود ندارد. اما اگر همزمان اقدام کنید ریسک ویزا بالا می رود به همین دلیل توصیه می کنیم همزمان اقدام نکنید. معمولا حدود 2 تا 3 ماه فاصله بین شما وجود دارد.

   پاسخ
 6. محمدی گفته:

  سلام عذر می خواهم مهندسین مکانیک از چه روشی به جز اکسپرس اینتری می توانند اقامت دائم کانادا را دریافت کنند؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour1 گفته:

   با سلام
   راه ورود به کانادا از طریق کار برنامه اکسپرس اینتری است. روش های دیگر برای شما می تواند تحصیل و سرمایه گذاری در کانادا باشد.

   پاسخ
 7. محمودی گفته:

  با سلام و سپاس از سایت خوبتون
  سوالی داشتم خدمت شما
  برای کسب اقامت کاری کانادا در قسمت دوم متقاضیانی که توانستند از پول خارج شوند حداقل چه امتیازی را کسب کرده اند ؟
  و آیا برای سال آتی امکان تغییر این امتیازات وجود خواهد داشت ؟
  با تشکر

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour1 گفته:

   با سلام
   حداقل امتیاز متغیر است و دولت کانادا با توجه به نیاز خود دارندگان بالاترین امتیازها را انتخاب می کند. حداقل امتیازی که سری قبل از پول خارج شد 460 بود.

   پاسخ
 8. محسن گفته:

  با سلام خدمت شما
  بهترین راه کسب اقامت برای بنده که سابقه کاری بالایی دارم ولی سابقه کاری بنده مرتبط با رشته تحصیلیم نیست چی هست؟
  من 33 سالمه و لیسانس مدیریت دارم ولی سابقه کاری م در زمینه کامپیوتر هست.
  تشکر

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour1 گفته:

   با سلام
   دوست عزیز با توجه به سن شما و اینکه برای کشور کانادا سن و گپ تحصیلی بسیار اهمیت دارد اقدام برای ویزاهای تحصیلی این کشور را به شما توصیه نمی کنیم. جهت اقدام برای skilled worker نیز بایستی سابقه کار مرتبط با رشته تحصیلیتان را ارائه فرمایید. با توجه به شرایط شما بهتر می باشد برای کشورهایی که روی سن و گپ نحصیلی حساسیت کمتری دارند اقدام نمایید.

   پاسخ
 9. گلی گفته:

  با سلام و روزبخیر
  سپاس از پاسخگویی شما. پدر من 60 ساله هستن و لیسانس مهندسی عمران دارند و شرکت پیمانکاری دارند حدود 25 سال و سرمایه حدود 4 میلیارد دارند. چه روشی برای سرمایه گذاری در کانادا دارند که منجر به اقامت بشه؟ خرید ملک با این بودجه برای کانادا وجود داره؟ منجر به اقامت میشه؟

  Rating: 5
  پاسخ
 10. گلی گفته:

  با سلام و وقت بخیر
  ممنون ازمقاله کامل و خوبتون. من 27 ساله مجرد و فوق لیسانس معماری دارم ایلتس 5.5. آیا می تونم برای دوره کوآپ کانادا اقدام کنم؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. دوره های کوآپ در حال حاضر برای رشته های آی تی، گردشگری، دیجیتال مارکتینگ، طراحی داخلی و هتلداری می باشد و نیازمند نداشتن گپ تحصیلی بالا بوده و عموماً دارای محدودیت سنی نیز می باشد. این دوره ها پس از پایان مدت تحصیل با ورود به دوره کاری هزینه های تحصیل شما را نیز جبران خواهد نمود.

   پاسخ
 11. MARYAM.MDST گفته:

  سلام. من 27 سالمه. کارشناسی ارشد برق دارم. سابقه ی کاری مرتبط ندارم. از لحاظ تمکن مالی هم در حد 300 تومن دارم. میخواستم بدونم چه راه مهاجرتی ای برای من وجود داره که به کانادا برم و راحت و سریع باشه؟
  ممنونم

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام اگه گپ تحصیلی بالایی نداشته باشید می تونید برای تحصیل دکترا کانادا اقدام کنید یا اینکه شرایطتون رو کامل بیان کنید تا اینکه برای اسکیل ورکر کانادا شرایطتون رو بسنجیم. مدرک زبان، دانشگاهی که مدرک از گرفتید، سوابق علمی، وضعیت تاهل، و …. در ضمن نداشتن سابقه کاری امتیاز شما رو بهمیزان قابل توجهی پایین میاره.

   پاسخ
 12. ملیسا گفته:

  سلام خسته نباشید‌.من ۱۷ سالمه و امسال میرم دوازدهم و کنکور دارم و دانش آموز رشته تجربی هستم.معدلم در طی سال های تحصیلیم بالای ۱۹.۷۰ بوده و نمرات درس های تخصصیم بین ۱۹.۵ تا ۲۰ بوده.رتبه کشوری جشنواره ی خوارزمی رو هم دارم.توی این جشنواره یه طرحی ابداع کردم که تا مرحله کشوری تائید شد.رتبه های زیادی تو مسابقات مختلف علمی پژوهشی دارم.من میخوام برای شروع ترم جدید اونجا یعنی بهمن ماه اونجا باشم که بتونم یک سال اونجا مدرسه برم.به نظر شما من کار درستیه؟چند درصد امکانش هست‌بهم ویزا بدن؟میخوام بدونم‌که اگه احتمالش کنه برای کنکورم همینجا بخونم

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. برای تحصیل در کانادا وضعیت تحصیلی خوبی دارید ولی باید شرایطتون به طور کامل بررسی بشه. با دفاتر ما تماس بگیرید تا شما رو به رایگان راهنمایی کنند.

   پاسخ
 13. aa گفته:

  سلام و خسته نباشید. من لیسانس کامپیوتر دارم و 30 ساله هستم و همسرم فوق لیسانس مهندسی مکانیک و 31 ساله. میخواستم بدونم برای به دنیا امدن بچه در کانادا و اقدام برای اخذ اقامت و پاسپورت برای فرزندمون چیکار باید بکنیم؟

  پاسخ
  • maziar samiei گفته:

   با سلام و عرض ارادت
   برای این کار شما میتوانید از طریق ویزای توریستی کانادا اقدام کنید و فرزند خود را در آنجا به دنیا بیاورید

   پاسخ
   • مقداد گفته:

    سلام و عرض ادب، از طریق ویزای توریستی و تولد فرزند امکان اخذ تابعیت کانادا برای والدین وجود ندارد بلکه شما باید اقامت کانادا را اخذ نموده باشید و سپس درصورت تولد فرزندتون به تابعیت کانادا خواهید رسید

    Rating: 5
    پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Rating: 5