گرفتن اقامت انگلستان

گرفتن اقامت انگلستان

راه های گرفتن اقامت انگلستان 2018 چیست ؟ شرایط 2018 لازم برای گرفتن  اقامت انگلستان چیست؟ از چه طریقی میتوان راحتر و سریعتر به اقامت انگلستان دست یافت ؟  افراد از چه سنی میتوانند اقدام به گرفتن  اقامت انگلستان نمایند ؟

video گرفتن اقامت انگلستان
video گرفتن اقامت انگلستان
audio گرفتن اقامت انگلستان

با مطالعه مقالات موسسه حقوقی معتبردر سایت های حقوقی معتبر میتوانید اطلاعات مفیدی راجع به گرفتن  اقامت انگلستان را بدست بیاورید همچنین با مشاوره از موسسات حقوقی معتبر و وکیل مهاجرت به انگلستان  میتوانید  اطلاعات کافی راجع به گرفتن اقامت انگلستان را بدست بیاورید.

 

راه های گرفتن اقامت انگلستان چگونه می باشد ؟

اقامت انگلستان از طریق ویزای  تولد فرزند:

در ابتدا باشد دید که کشور انگلستان از سیستم خون یا خاک پیروی می کند.در این مورد باید  این توضیح را بدهیم که  که اگر شخص  فرزندی داشته باشد که در خاک کشور انگلستان تولد یافته باشد با توضیح سیستم خون و خاک باید دید که آیا فرد مقدور است با تولد به اقامت ئ تابعیت انگلستان برسد یا خیر.

در سال 1983 فرزند شخصی که در انگلستان متولد می شد،  می توانست  به صورت خودکار اقامت کشور انگلستان را از این طریق د دریافت نماید اما  پس از این سال و تاریخ ،  کشور انگلستان سیستم خود را  به سیستم خون برای تولد فرزندان تغییر داد  و  قانون جدید بدین صورت می باشد که  تنها در صورتی یک کودک  که در انگلستان تولد یافته  می تواند اقامت انگلستان را دریافت نماید که یکی از مادر و یا  پدر کودک  از شهروندان  و تبعه انگلستان باشند و دارای اقامت دائم در  کشور انگلستان هستند .

البته در باب اقامت انگلستان از طریق تولد مواردی را باید شایان ذکر بود: به عنوان مثال کودکی که از 1 ژانویه 1983 تا 2 اکتبر سال 2000 که پدر مادر و مادری که شهروند منطقه اقتصادی اروپا هستند در انگلستان به دنیا بیاید میتواند اقامت و تابعیت انگلستان را به دست بیاورد / یا اینکه اگر کودکی یکی از پدر و مادر او از راه های قانونی توانسته اند به طور مداوم 5 سال در انگلستان زندگی کنند اگر این کودک بعد از  از تاریخ 30 آپریل 2006 در انگلستان متولد شود ، میتواند اقامت انگلستان را دریافت کند/ کودکانی که بعد از تاریخ 1 ژانویه 1983 در انگلستان متولد شده اند و به طور مداوم 10 سال در انگلستان زندگی کرده اند و به طور کلی کودکانی با شرایط بالا  میتوانند با پر کردن فرم درخواست MNI  درخواست اقامت و تابعیت انگلستان را بکنند.

اقامت انگلستان از طریق ازدواج :

یکی از راه های دست یافتن به اقامت انگلستان از طرسق ازدواج با یک شهروند انگلیسی میباشد که شرایط زیر باید مورد توجه قرار بگیرد:

فرد باید حتما 18 سال سن داشته باشد/ اینکه فرد دارای اهلیت باشد و سفیه ، محجور نباشد/ عدم سو پیشینه/ واجد شرایط زندگی در انگلستان از لحاظ فرهنگی و اقتصادی/ دارای کارت اقامت انگلستان

همچنین علاوه بر مورد بالا در پیرو قوانین اخذ اقامت انگلستان از طریق ازدواج با یک شهروند بریتانیایی در صورت وجود شرایط یک راه دیگر هم وجود دارد اینکه متقاضی با شخصی ازدواج کند که از نظر قانونی دارای علقه به کشور انگلستان است و اینکه همسر متقاضی اگر خارج از انگلستان اما در ارتباط  با دولت انگلستان مشغول به کار تمام وقت است یا با ارگان یا سازمانی از لحاظ کاری در ارتباط هست  که آن ارگان به گونه ای حقوقی به دولت بریتانیا متصل میباشد  فرد متقاضی میتواند همراه با آن شخص واجد شرایط اخذ اقامت انگلستان باشید و یا به انگلستان مهاجرت نمایید .

اقامت انگلستان از طریق سرمایه گذاری :

که این راه معروف به ویزای Tier1 میباشد و به دو صورت سرمایه گذاری 50.000 پوندی یا 200.000 میباشد که دارای شرایطی میباشد .

به عنوان مثال برای سرمایه گذاری 200.000 پوندی اگر فردی با این مقدار بخواد اقدام کند باید این مبلغ برای خودش باشد البته این امکان وجود دارد با این مقدار سرمایه گذاری دو خاتواده اقدام کند حتی اگر فردی دارای فرزند بالای 18 سال است میتواند فرزندش را به عنوان شریک معرفی کند برای سرمایه گذاری یعنی هرکدام با 100.000 پوند  اقدام کنند که مدارک زیر برای این نوع سرمایه گذاری مورد نیاز است از جمله: پاسپورت/ مدارک دال بر اینکه فرد سرمایه ای از خود دارد/ ارائه بیزینس پلن معتبر/ اگر فرد دارای مدارک دانشگاهی در مقطع لیسانس ، فوق لیسانس، دکترا نیست حتما باید مدرک زبان IELTS  باشد/ گواهی سلامت پزشکی/گواهی عدم سو پیشینه /نکته بسیار مهم در مورد  ویزای Tier1 برای متقاضیان این است که فرد حتما باید ثابت کند مبلغ مورد نیاز برای زندگی در کشور انگلستان  برای 12 ماه آینده را در حساب بانکی خود دارد و باید 90 روز قبل از اینکه برای این نوع ویزا apply بکند باید به طور مداوم  این پول در حساب شخصی شما ذخیره  شده باشد و پرینت بانکی آن را ارایه دهید.

سرمایه گذاری از طریق مبلغ 50هزار پوند است که که 3ماه قبل از اینکه به کشور انگلستان سفر داشته باشید باید درخواست این تایپ ویزا را داشته باشید ، در این شرایط باید  دولت انگلستان یکی از زمینه های سرمایه گزاری مورد تایید UKTI را در زمانی که فرد متقاضی  میخواهد apply برای آن بکند ارائه داده باشد و فرد متقاضی  آن را بررسی نماید  و برای آن اقدام کند، فرد متقاضی پس از اینکه 50 هزار پوند را در انگلستان سرمایه گذاری کرد بعد از 12 ماه میتواند در زمینه تجاری که خود دولت انگلستان مشخص میکند شروع به کار کند ، از حالات دیگر سرمایه گذاری 50 هزار پوندی اخذ ویزای Tier4 میباشد یعنی دانشجو یا دانش آموز در انگلستان می باشد و بعد میخواهید ویزای خود را به Tier 1 تغییر دهید و دانشجو یا دانش آموز در انگلستان باید حتما این مبلغ را خودش در کشور انگلستان بدست اورده باشد و نمی تواند از کسی درخواست کند  که این پول را برایش بفرستند و دانشجو  برای  ویزای  Tier1نماید به او ویزای graduate entrepreneur 1Tier تعلق میگیرد.  به این نکته باید  توجه کرد که  برای اخذ اقامت انگلستان از راه ویزای  سرمایه گذاری فرد حتما  باید بالای 16 سال سن داشته  باشد . و همچنین از این طریق  فرد قادر است همسر و فرزندان  زیر 18 سال خود را به عنوان ویزای  همراه با خود داشته باشد .

اخذ اقامت انگلستان از راه ویزای  کار :

تایپ این ویزا مشهور  به ویزای Tier2 است  و در این تایپ ویزای کار فرد  باید در کشور  درخواست کار کند و در صورتی  که متقاضی پیشنهاد کار از طرف یک کارفرما در  کشور انگلستان داشته باشد و همچنین اگر فرد شهروند خارج از منطقه اقتصادی اروپا و سوئیس باشد ، قادر خواهد بود  برای این نوع ویزا اقدام نماید ، همچنین برای این تایپ ویزا فرد حتما باید یک پیشنهاد شغلی در اصطلاح  joboffer از کشور انگلستان  داشته باشد که به  او دعوت نامه شغلی ارسال نماید و از او دعوت به همکاری کرده باشد. زمانی که  متقاضی  یک دعوت نامه  از طرف joboffer  برای ویزای کار  Tier2 انگلستان داشته باشد  باید ظرف  مدت 90 روز مبلغ 1000پوند ماهیانه در حساب خود ذخیره نماید تا در اخذ این نوع ویزا با مشکل مواجه نشود..

همچنین فرد باید  علاوه بر داشتن اسپانسر حمایتی،  شخص  اگر یک نیروی کار تماما متخصص و ماهر  باشد یا اینکه یک کارآفرین باشد و بخواهد یک طرح اقتصاد جید و سود آوری را راه اندازی کند و یا  اگر یک استعداد خاص  درخشان داشته باشد یا اینکه ویزای مختص ورزشکاران را  داشته باشد و همچنین  ا فا رغ التحصیل  در مقطع دکترا phd و  یا دندانپزشکی و… باشد قادر خواهد بود برای اخذ  ویزای Tier2  درخواست بدهد . شایان ذکر است که  انواع ویزاهای Tier1/Tier4/Tier5 هم قابل تمدید و  تبدیل به تایپ ویزای Tier2 نیز است ،  این نوع تایپ  ویزا شامل ویزای همرا نیز می باشد .

اخذ اقامت انگلستان از طریق ویزای  تحصیلی :

این تایپ  ویزا مشهور  به Tier4 است  و به ویزای دانشجویی معروف  می باشد که به 2 نوع زیر گروه  general و child تقسیم می شود  که جنرال یرای افراد بالای  16 سال می باشد و چایلد برای افراد زیر 16 سال می باشد .

اگر فردی برای این تایپ ویزا  اقدام کند باید  حداقل 3 ماه قبل از تاریخ شروع ترم تحصیلی برای اخذ این ویزا عمل نماید،  و مدت زماان این ویزا بستگی به دوره های انتخابی فرد از جمله دورهای مربوط به دبیرستان/ کالج/  زبان/ دوره کارشناسی /کارشناسی ارشد/ / pre-phd/top up corse/دکترا و … متغیر می باشد فرد بسته نوع مقطع اجازه کار پارت تایم هم حین تحصیل نیز دارد و فرد قادر است با تمدید ویزا اقامت خود را در این کشئر تمدید نماید و  اگر بالای 10 سال در این کشور تحصیل نماید می تواند در خواست اقامت دائم را بکند.. از لازمه این تایپ ویزا احتیاج به نامه cas می باشد  که وقتی این نامه صادر می شود فرد  تا 6 ماه فرصت دارد از این نامه استفاده نماید..  پارامترهای امتیاز بندی  نامه cas بسته به سن فرد متغیر است  که برای افراد بالای 16 سال 40 امتیاز و برای افراد زیر 16 سال 30 امتیلز مد نظر کشور است که این تفاوت امتیاز برمیگردد به این موضوع که  افراد بالای 16 سال حتما برای اخذ ویزا جنرال تحصیلی  نیازمند به مدرک زبان IELTSمیباشند که 10 امتیاز اضافه را  دارد .

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای TIER4: پاسپورت/ در صورت داشتن همرا داشتن پاسپورت همراهان/  اسنادی داال بر اینکه فرد هزینه های خود را برای زندگی در انگلستان به عنوان یک دانشجو دارد / شناسنامه / شناسنانه همراهان/ دو توصیه نامه از دانشگاه

امتیاز بندی نامه CAS: 10 امتیاز حساب بانکی کوتاه مدت که باید در یکی از بانک های پارسیان یا پاسگارد تهیه بشود/ اگر متقاضی سنش زیر 17سال شش ماه است میتواند حساب بانکی او به نام والدینش باشد و مبالغ مورد نظر در بازه 1280پوند برای فرد اصلی و 1000پوند برای همراهان است / 10 امتیاز مدرک زبان بای افراد بلای 17 سال/20 امتیاز مابقی منوط به ارایه نامه ای بنام پذیرش نهایی و یا cas میباشد.

 

اخذ اقامت انگلستان از طریق پناهندگی:

دبه دلیل داشتن عواقب بسیار خطرناک که با جان و مال افراد را تهدید می کند  این راه اصلا پیشنهاد نمی شود.

اکثرا دیده شده گرفتن اقامت انگلستان از طرق قانونی و راحت مانند ویزای تحصیلی/ کاری/ سرمایه گذاری برای افراد بیشتر میسر است و اقراد بیشتر از این طرق برای گرفتن اقامت انگلستان اقدام می نمایند.

اگر شما هم خواهان گرفتن  اقامت انگلستان و  تحصیل رایگان در انگلستان  و بورسیه تحصیلی  در انگلستان   و یا اقامت و کار در انگلستان  هستید میتوانید  با مشاورین موسسه حقوقی ملک پور و ام آی ایی اتریش تماس حاصل فرمایید و توسط مشاوره کارشناسان حقوق بین الملل و وکیل مهاجرت از این مسائل اطلاعات کسب کنید . وکلای مجرب ما آماده اطلاع رسانی به شما عزیزان از طریق تلفن و یا در سایت حقوقی ملکپور راجع به کشور انگلستان و گرفتن اقامت انگلستان و دیگر طرق مهاجرت میباشند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.