گرفتن اقامت المان

گرفتن اقامت آلمان

گرفتن اقامت آلمان پس از مهاجرت به آلمان و همچنین پس از گرفتن وکیل مهاجرت میسر می باشد. راه های گرفتن اقامت آلمان و شرایط گرفتن اقامت آلمان از طریق راه های  تحصیل در آلمان, کار در آلمان ,سرمایه گذاری در آلمان و یا ثبت شرکت در آلمان,خرید ملک در آلمان ,تمکن مالی در آلمان,ازدواج در آلمان و یا تولد فرزند در آلمان  امکان پذیر می باشد.  ما در این مقاله در باب گرفتن اقامت آلمان , راه های گرفتن اقامت آلمان  مطالب ارائه خواهیم نمود . جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با موسسه مشاوره ای ام آی ای با همکاری موسسه حقوقی ملک پور ارتباط بگیرید .

مفهوم اقامت

اقامت ، حضور شخص در بخشی از خاک کشور را می گویند که این امر وابسته به محل آن شرایط متفاوت می باشد ، حضور شخص غیر دائمی است و شخص جواز شرکت در فعالیت های خاص و یا حق شرکت در انتخابات و رأی را نخواهد داشت همچنین اقامت امکان صلب از شخص را دارد که به دو حالت اقامت به صورت موقت و اقامت به صورت دائم تقسیم بندی می شود  .

در این کشور که کشوری ثروتمند و توسعه یافته می باشد که دارای شرایطی از جمله حق تحصیل به صورت رایگان ، حق کار و میزان بیکاری نهایت 6% ، امکانات تفریحی و امنیتی بسیار بالا و بسیاری از موضوعات و نکته های دیگر اشخاص بسیاری را در راستای مهاجرت به کشور المان مشتاق نموده است . اکثریت از اشخاص رغبت زیادی دارند که تابعیت این کشور را کسب می نمایند تا در کشور آلمان زندگی نمایند . برای کسب تابعیت در کشور آلمان از مسیر های متعددی امکان پذیر می باشد  .

برای گرفتن اقامت المان می توانید از موارد ذیل استفاده نمود  :

*شخص تا سن ۲۱ سالگی تا مدت زمان هشت سال در این کشور اقامت داشته باشید و سالی بیش از 180 روز خارج نشوید  .

* شخص تا مدت زمان شش سال در یکی از کالج های این کشور تحصیل نمایید  .

* شخص در یکی از کالج های این کشور فارغ تحصیل نماید  .

* شخص در این کشور آموزش حرفه ای کسب کرده باشد و به موفقیت های بیشتر دست بیابید  .

* پدر و مادر شخص در این کشور اقامت دائم را داشته باشند یا هشت سال در کشور آلمان زندگی کرده باشند .

دریافت تابعیت المان

علاوه بر این موارد بالا قانونی در این کشور وجود دارد که کسب تابعیت در کشور آلمان به عنوان یک حق مکتسبه به شخص اعطا می شود که به آن اشاره خواهیم کرد  :

شخصی که همه معیار های زیر را در ید داشته باشد تابعیت این کشور را به عنوان یک حقوق حتمی به دست خواهد آورد  :

*برای مدت زمان حداقل هشت سال در این کشور حضور دائم داشته باشد  .

* فرد نماینده خود قانون باشد یا توانایی های قانونی را داشته باشد  .

* شخص می بایست قانون اساسی دموکراتیک این کشور را تأیید کرده باشد و به آن متعهد بوده باشد  .

* شخص باید به عضویت اتحادیه اروپا در آمده باشد یا شهروند سوئیسی باشد و حق اقامت و تردد و سفر آزادانه بین کشور ها را داشته باشد .

* این امکان را داشته  باشد تا بدون وابستگی به منفعت ها از خود حمایت نماید .

* فرد نباید در سابقه خود هیچ عمل غیر قانونی انجام داده باشد و محکوم شده باشد .

* علم لازم نسبت به کشور آلمان را داشته باشید .

* علم نسبت به نظام حقوقی ، جامعه و نحوه زندگی در کشور آلمان را داشته باشد .

گرفتن اقامت المان از طریق تحصیل

مضاف بر مواردی که در فوق مذکور شد محصلین در حال ادامه تحصیل در این کشور پس از به پایان رساندن تحصیلات دانشگاهی خود این امکان را دارند تا برای کاریابی اقدام نمایند و با مدرک فنی کسب کرده و یک پیشنهاد کاری از این کشور وارد به بازار کار شوید . سپس با یک قرار داد شغلی و همچنین نامه تامین اجتماعی و نشان دادن هزینه های معیشتی خود در خواست اقامت نمایید . عموم افراد غیر بومی در این کشور با تحصیل در یک کالج یا یک دانشگاه آلمانی و اشتغال برای یک کمپانی آلمانی می توانید حق اقامت برای خویش دریافت کنند  .افرادی که دارای کارت آبی رنگ اتحادیه اروپا و کشور آلمان می باشند اجازه اقامت و کاریابی و استغال در خاک آلمان را خواهند داشت . شایان است متذکر شویم که افراد با B1 آلمانی می توانند تا 21 ماه مدت آن را کاهش دهند .

گرفتن اقامت المان از طریق کار

راه دیگر اخذ اقامت اشتغال زایی می باشد که اگر شخصی خواهان اشتغال زایی در کشور آلمان می باشد باید شرایط ذیل را داشته باشد :

*باید نشان دهید تا یک کسب و کاری را راه اندازی نمایید تا به نیاز های کشور آلمان و نیاز های حوزه شنگن را مرتفع سازد .

* باید نشان دهید تا کسب و کاری که طراحی شده در اقتصاد کشور آلمان تاثیر به سزایی داشته باشد .

* باید نشان دهید تا به وابسته به سرمایه خود می باشید و برای خود تأییدیه از بانک دریافت نمایید .

* باید سرمایه خود را به میزان 25.000 یورو احراز نمایید .

شرایط لازم جهت گرفتن اقامت المان

اشخاص برای اخذ اقامت آلمان ، نیازمند سپری کردن آزمون اقامت می باشند . این آزمون علم شخص را در مورد قانون اساسی این کشور ، مفاهیم اساسی دموکراتیک کشور آلمان و …. مورد بررسی قرار می دهند . البته این آزمون شامل حال افراد ناتوانو معلول نمی گردد .

شخصی که برای گرفتن اقامت در کشور آلمان اقدام می نماید نمی بایست هیچگونه سبقه کیفری دارا باشد . تخلف نوجوانان ، جریمه های مالی  با مدت زمان حبس حداکثر ۱۸۰ روز و حبس تعلیقی نهایتا شش ماه جزء جرائم سنگین نمی باشد   .

فرد برای اخذ اقامت آلمان باید به زبان رسمی آن تسلط داشته باشد و اقامت قبلی خود را باطل نماید . این نکته برای ایرانیان وجود دارد که خواهان ایرانی با وجود اخذ اقامت المان می توانند اقامت ایرانی خود را حفظ نمایند و همچنین اشخاص پس از کسب اقامت این کشور نباید بر خلاف قانون و منافع این کشور هیچ گونه عملی انجام دهد  .

ما در این مقاله در باب مهاجرت به آلمان و همچنین گرفتن اقامت آلمان و راه های گرفتن اقامت آلمان مطالبی ارائه نمودیم.، جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص شرایط گرفتن اقامت آلمان از طریق تحصیل در آلمان و یا کار در آلمان و سایر ره ها می توانید با موسسه مشاوره ای ام آی ای با همکاری موسسه حقوقی ملک پور در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و به صورت تخصصی مشاوره رایگان دریافت نمایید .

14 پاسخ
 1. Saleh گفته:

  سلام من دانشجوی ترم یک دندونپزشکی در کشور اوکراینم شهر کی اف دانشگاه بوگامولتس میخواستم برای اقامت دائم المان اقدام کنم میشه راهنماییم کنید ممنون❤️

  پاسخ
  • m.n گفته:

   با عرض سلام خدمت شما دوست گرامی
   شرایط شما نیاز به بررسی بیشتری دارد. پیشنهاد میکنیم جهت اطلاعات بیشتر با دفاتر همکار ما از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 2. Mahdith گفته:

  سلام خسته نباشید
  من ۱۸ سالمه و سال دیگه دیبلم هنرستان رشته الکتروتکنیک میگیرم و میخواستم ببینم چقدر هزینش میشه که برای ادامه تحصیل به المان مهاجرت کنم ؟
  و در حین تحصیل بتونم اقامت المان را بگیرم؟
  و موسسه شما چقدر هزینه دریافت میکنه تا صفر تا صد کارارو انجام بده ؟
  ممنون از شما که پاسخ سوالات مارا میدهید

  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
 3. m.s گفته:

  باسلام عرض ادب واحترام بنده 45ساله هستم بابیش 20سال سابقه کاردرزمینه بورس بانک (مدیرامور اداری ومنابع انسانی)خانمم کارشناس رشته پرستاری بخشnicuبا 15سال سابقه کاردربیمارستان دولتی دارای دو فرزندبرای اقامت آلمان میشه راهنمایی بفرمایید باتشکر از شما

  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
 4. سعیده محمدی گفته:

  سلام وقت بخیر.همسرم متولد آلمان وپدر ومادرش هم حدود ۱۰سال در آلمان زندگی کردند آیا میتواند برای اقامت اقدام کند؟از راهنمایی جنابعالی سپاسگزارم.

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
  • maziar samiei گفته:

   با سلام دوست بزرگوار طرق قانونی به 6 دسته تقسیم میشوند سرمایه گزاری – ثبت شرکت -ازدواج با تبعه خارجی -ویزای کاری – تولد فرزند – ویزای تحصیلی . شما باید بفرمایید از کدام یک از این روشها میخواهید اقدام فرمایید و شرایط جزیی تر شما را بدانیم تا بتوانیم راهنمایی صحیحی داشته باشیم . پیشنهاد میکنیم جهت اطلاعات بیشتر با دفاتر همکار ما تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار
   بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
 5. پرهام نصرتی گفته:

  سلام وقتتون بخیر من ۳۱ سالمه شغلم انیمیشن هست لیسانس معماری. میخواستم برای ویزای کار آلمان اقدام کنم .آیا این کشور برای شغل بنده مناسب هست؟باهمسر وفرزندم میتونم برم؟چقد سرمایه نیازه؟

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   عرض ادب و احترام
   برای اخذ ویزای کار شما باید حداقل مدرک لیسانس داشته باشید و مطابق با رشته تحصیلی خود سابقه کار حداقل 3 سال داشته باشید و همچنین مدرک زبان المانی تا بتوانید اقدام نمایید و خانواده را از ابتدا نمیتوانید ببرید و باید پس از اخذ کار تشریف بیاورند و همچنین شرایط شما باید به صورت کاملتر بررسی گردد که در این بخش امکان پذیر نمیباشد . پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.