کار پس از تحصیل در کانادا

کار پس از تحصیل در کانادا

کار پس از تحصیل در کانادا ۲۰۱۸ و یافتن کار پس از تحصیل در کانادا یکی از دغدغه های مهاجرانیست که پس مهاجرت به کانادا و از تحصیل در کانادا قصد ماندن در این کشور را دارند ، کار پس از تحصیل در کانادا ، اقامت پس از تحصیل در کانادا و هزینه مهاجرت تحصیلی به کانادا ۲۰۱۸ ، ویزای تحصیلی بدون مدرک زبان در کانادا و کار پس از تحصیل در کانادا ، مدارک لازم برای کار پس از تحصیل در کانادا و تحصیل در کانادا بدون مدرک زبان ، مدارک لازم برای ویزای دانشجویی کانادا ، ویزای تحصیلی کانادا ۲۰۱۸ و شرایط آن را در این مقاله میخوانیم . مقاله کار پس از تحصیل در کانادا، از سوی موسسه حقوقی ملک پور با ارائه ی تمام مطالب و قوانینی که از سوی اداره ی مهاجرت و شهروندی کانادا برای موضوع کار پس از تحصیل در کانادا نوشته و تبیین شده است، هرگونه ابهام و ایرادات شما را در خصوص امکان کار پس از تحصیل در کانادا و همچنین شرایط و ملزمات کار پس از تحصیل در کانادا را  پاسخ می گوید. پس از مطالعه ی مقاله ی کار پس از تحصیل در کانادا، شما با تمام جزئیات این موضوع آشنا خواهید شد و قادر خواهید بود با آگاهی و درک کاملی از امکانات کار پس از تحصیل در کانادا، و چگونگی کسب اقامت دائم این کشور از طریق کار پس از تحصیل کانادا ، تصمیم شایسته ای را برای آینده ی خود اتخاذ کنید. موسسه حقوقی ملک پور که با افتخار اعلام می کند، بزرگترین موسسه حقوقی در خاورمیانه است با کادری از مشاوران و وکلای برجسته در زمینه ی مهاجرت، با بیش از ده سال سابقه، شما را در انتخاب های سرنوشت سازتان یاری می رساند.

فایل ویدیویی مربوط به نکات پذیرش تحصیلی و ویزای تحصیلی کانادا و چگونگی تبدیل اقامت دانشجویی به اقامت دائم .قسمت اول

video کار پس از تحصیل در کانادا

قسمت دوم

video کار پس از تحصیل در کانادا

 

توضیح درباره اقامت بعد از تحصیل و روش های مهاجرت به کانادا

video کار پس از تحصیل در کانادا
video کار پس از تحصیل در کانادا

 

برنامه اجازه کار پس از فارغ التحصیل شدن: Post-Graduation Work Permit Program (PGWPP)

در کانادا برای کار کردن پس از فارغ التحصیلی، برای کسب مجوز کار، باید تحت برنامه ای با عنوان برنامه اجازه کار پس از فارغ التحصیلی که به اختصار PGWPP نام دارد، درخواست دهید.

اگر شما می خواهید، به عنوان یک مقیم دائم پس از فارغ التحصیل شدنتان در کانادا بمانید، یک تعداد برنامه های قابل دسترسی وجود دارد که هرکدام شرایط و ملزمات خودش را دارد.

دریافت اجازه ی کار پس از فارغ التحصیلی

این برنامه PGWPP به دانشجویانی که از موسسات دانشگاهی (نهاد هایی که دانشجویان بعد از دبیرستان در آن درس می خوانند) فارغ التحصیل شدند، اجازه می دهد ارزش تجربه کار کانادایی را به دست آورند.

تجربه ی کار ماهر کانادایی توسط برنامه PGWPP به فارغ التحصیلان کمک می کند تا برای اقامت دائم کانادا از طریق سیستم اکسپرس انتری Express Entry واجد شرایط شوند.

سیستم اکسپرس انتری، سیستمی است که در اوایل سال ۲۰۱۵ در کانادا راه اندازی شد و بر اساس آن مهاجران در صورت کسب امتیاز لازم که با توجه به مهارت های آن ها سنجیده می شود، می توانند به طور مستقیم برای اقامت دائم کانادا اقدام کنند، یکی از مهارت ها و عوامل پر امتیاز این سیستم داشتن تجربه ی کار کانادایی است، برای آگاهی از جزئیات سیستم اکسپرس انتری و شرایط ورود به استخر که یکی از اصطلاحات این سیستم است به لینک زیر مراجعه کنید:

مجوز کار تحت برنامه PGWPP به مدت طول تحصیلتان و برای حداکثر سه سال صادر می شود.

این مجوز نمی تواند بیش از مدت تحصیلتان باشد و اگر دوره ی تحصیلی شما کمتر از ۸ ماه باشد، این مجوز به شما تعلق نمی گیرد.

به عنوان مثال اگر شما از یک دوره ی تحصیلی ۴ساله فارغ التحصیل شدید، در صورت واجد شرایط بودن می توانید، حداکثر ۳سال مجوز کار دریافت کنیدو اگر از یک دوره تحصیلی ۸ ماهه فارغ التحصیل شوید، مجوز کار شما بیشتر از ۸ ماه اعتبار ندارد.

شرایط:

 

برای به دست آوردن مجوز کار پس از فارغ التحصیلی شما باید شرایط زیر را داشته باشید:

 • شما باید به طور مستمر و تمام وقت در کانادا، تحصیل کرده باشید و برنامه تحصیلی ای را که حداقل ۸ ماه ادامه داشته است را کامل کرده باشید.
 • به علاوه شما باید از یکی از نهاد های زیر فارغ التحصیل شده باشید:
 • یک نهاد یا موسسه عمومی بعد از دبیرستان مانند کالج، مدارس فنی، مدرسه تجارت، دانشگاه
 • یک نهاد یا موسسه خصوصی بعد از دبیرستان که تحت قواعد و قوانین مشابه موسسات و نهادهای عمومی کار می کنند.
 • یک نهاد یا موسسه خصوصی کانادایی که توسط قوانین محلی مجازند که در برنامه تحصیلی که شما شرکت کردید، مدرک اعطا کنند.
 • اگر شما یک مجوز تحصیل معتبر داشته باشید.
 • شما باید ظرف ۹۰ روز از دریافت تاییدیه ای که نشان دهنده ی این است که شما شرایط کامل کردن دوره تحصلیتان را دارید از موسسه یا نهاد مورد تحصیلتان، درخواست مجوز کار دهید.
 • شما باید دوره تحصیلی تان را کامل کنید و بگذرانید (واحد های تحصیلی تان را قبول شوید) و یک اطلاعیه از نهاد مورد تحصیلتان دریافت کنید که برای به دست آوردن مدرکتان واجد شرایط هستید.
 • زمانی که می خواهید درخواست مجوز کارتان را مطرح کنید، باید مجوز تحصیل معتبر داشته باشید.

به علاوه درخواست کننده باید:

 

 • در زمان درخواست، ۱۸ سال یا بالای ۱۸ سال، سن داشته باشد.
 • زمانی که برای مجوز کار درخواست می هد، مجوز تحصیل معتبر داشته باشد.
 • دوره تحصیلی تمام وقتی را کامل کرده باشد که ۹۰۰ ساعت یا بیشتر طول کشده باشد و به گرفتن مدرک منتهی شده است.
 • ظرف ۹۰ روز از دریافت تاییدیه ای که نشان دهنده ی این است که شرایط کامل کردن دوره تحصلیش را دارد از موسسه یا نهاد مورد تحصیل، درخواست مجوز کار دهد. (یعنی حداکثر ظرف سه ماه پس از فارغ التحصیلی باید درخواست مجوز کار را مطرح کند.)
 • یک نامه ی حمایتی از موسسه یا نهاد محل تحصیلش آماده کند که ترسیم کننده ی طول مدت و کد برنامه ی تحصیلی اش باشد.

تاثیر مدت تحصیل در کانادا بر مدت مجوز کار:

اگر مدت رسمی تحصیلیتان :

 

 • کمتر از هشت ماه باشد، شما نمی توانید از این برنامه PGWPP استفاده کنید ( مجاز به کار کردن در کانادا برای بعد از تحصیلتان نیستید.)
 • کمتر از دوسال و بیشتر از ۸ ماه است: مجوز کار را برای مدت زمان تحصیلتان دریافت می کنید، مثلاً اگر نه ماه تحصیل کرده باشید، نه ماه مجوز کار دریافت می کنید.
 • دوسال یا بیشتر از دوسال باشد: مجوز کار را برای سه سال دریافت می کنید.

نکته: اگر شما جزء دانشجویانی هستید که مقداری از تحصیلتان را در دانشگاه های خارج از کانادا گذرانده باشید که این دانشگاه ها مورد تایید کانادا باشند و سپس برا ادامه تحصیلتان خودتان را به دانشگاه های کانادایی منتقل کرده باشید، مجوز کار برای شما، فقط به مدت تحصیلتان در کانادا، صادر خواهد شد و اگر مدرکتان را در دانشگاه های خارج از کاناداگرفته باشید، شما برای گرفتن مجوز کار در کانادا، از طریق این برنامه  PGWPP مجاز نمی باشید.

در موارد زیر شما مجوز کار PGWPP دریافت نمی کنید:

 

 • در یک دوره تحصیلی کمتر از ۸ ماه تحصیل کرده باشید.
 • در برنامه های بورس یا کمک هزینه تحصیلی زیر شرکت کرده باشید:
 • Canadian Commonwealth Scholarship Program funded by Global Affairs Canada (GAC)
 • Government of Canada Awards Program funded by GAC
 • the Equal Opportunity Scholarship, Canada-Chile
 • the Canada-China Scholars Exchanges Program
 • the Organization of American States Fellowships Program
 • در یک برنامه آموزشی از راه دور هم در خارج از کانادا و هم در کانادا شرکت کرده باشید.
 • قبلا یک مجوز کار بعد از فارغ التحصیلی PGWP برای هر دوره ی تحصیلی دیگری برای شما صادر شده باشد.

برای اطلاعات بیشتر به لینک زیر مراجعه کنید:

اگر شما یک دانشجوی خارجی هستید که اخیراً در کانادا فارغ التحصیل شده اید، احتمالاً شرایط آن را دارید که انتقال موفقیت آمیزی از اقامت موقت به اقامت دائم انجام دهید. شما با جامعه ی کانادایی آشنا هستید و می توانید به اقتصاد کانادا، کمک کنید. اگر شما دانش زبان انگلیسی یا فرانسه  و شرایط تجربه کار را داشته باشید، سیستم اکسپرس انتری بهترین راه برای کسب اقامت دائم بعد از فارغ التحصیل شدنتان است. همچنین فارغ التحصیلان ممکن است برای برنامه های دیگر مهاجرتی کانادا، واجد شرایط باشند. لینک زیر منبع خوبی برای کشف گزینه های دیگر اقامت دائم کاناداست:

http://www.cic.gc.ca/ctc-vac/cometocanada.asp

موسسه حقوقی ملک پور با کادر مجربی از مشاوران و وکلای برجسته ی کشور، با بیش از ده سال سابقه در این زمینه، شما را به سوی آینده ای روشن سوق می دهد که طعم تجربه ی زندگی متفاوتی را در کشور پهناور کانادا، بچشید. تعلل جایز نیست، هم اکنون با مشاوران و وکلای زبده ی موسسه حقوقی ملک پور در وین یا دفاتر همکار در ایران تماس بگیرید و از خدمات رایگان مشاوره این موسسه برتر در زمینه مهاجرت به کانادا ، تحصیل در کانادا ، کار در کانادا ، کار پس از تحصیل در کانادا بهره مند شوید.

4 پاسخ
 1. saeed گفته:

  با سلام
  در صورت گرفتن پذیرش در یکی از دوره های 8 ماهه یا یک ساله از کالج های کانادا چقدر احتمال اخذ اقامت دایم وجود داره؟؟؟
  برای گرفتن اقامت دایم حتما باید job offer داشته باشیم؟؟
  خیلی ترس این وجود داره که اگر مثلا توی ۸ ماهی که اجازه کار داری نتونی ی job offer خوب بگیری و مجبور شی برگردی با اونهمه هزینه که کردی!!!

  پاسخ
  • m.s گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
 2. mie editor2 گفته:

  با سلام و عرض ادب. پس از بازگشت به ایران باید مجددا برای ویزای کار کانادا اقدام نمایید. برای اخذ ویزای کار باید امتیازات شما مورد بررسی قرار گیرد. در صورت تمایل می توانید با دفاتر ما تماس بگیرید.

  پاسخ
 3. mie editor2 گفته:

  سلام و عرض ارادت. من دانشجوی دکتری رشته مهندسی عمران دانشگاه اصفهان هستم برای فرصت مطالعاتی حدود ۱سال عازم کانادا هستم. میخواستم بدونم آیا میتونم بر اساس این مانند فارغ التحصیلان با مدرک دانشگاهای کانادا که بعد از ویزای تحصیلی اقامت دائم میگیرند، من هم اقامت دائم و ویزای کار بگیرم. البته بعد از دوره فرصت باید برگردم ایران و از تزم دفاع کنم

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.