شرایط کار پس از تحصیل در آلمان

شرایط کار پس از تحصیل در آلمان

شرایط کار پس از تحصیل در آلمان ۲۰۱۸ و مهاجرت به آلمان و کار در آلمان چیست ، همانطور که می دانید افراد بسیاری علاقه مند به کار پس از تحصیل در آلمان می باشند که با توجه به تخصص و رشته تحصیلی خود می توانند به کار پس از تحصیل در آلمان بپردازند و کار مورد نظر خود را بیابند.افرادی که در کشور آلمان تحصیل کرده اند براحتی می توانند کار مورد نظر خود را بیابند،موسسه حقوقی ملک پور با داشتن سالیان سال تجربه و تخصص در امر مشاوره حقوقی مهاجرت و با بهره گیری از وکیل مهاجرت به کمک شما عزیزان آمده و به سوالات شما در زمینه کار در آلمان برای ایرانیان پاسخ جامع خواهد داد. با توجه به اینکه کشور آلمان یک کشور صنعتی می باشد و از لحاظ اقتصادی پویا ترین قطب اروپا می باشد از شرایط کار پس از تحصیل در آلمان برخوردار است.

دانشجویان بین المللی غیر اتحادیه اروپا که از دانشگاههای کشور آلمان فارغ التحصیل می شوند ابتدا باید یک ویزای جستجوی کار در آلمان بگیرند و سپس این امکان را دارند که به مدت ۱۸ ماه در کشور آلمان بمانند و به دنبال کار بگردند و در صورتی که کار مورد نظر خود را در مشاغل مورد نیاز آلمان  یافتند می توانند نوع ویزای خود را تغییر دهند و به ویزای کاری تبدیل نمایند و بعد از این طریق برای اقامت و تابعیت کشور آلمان اقدام نمایند.اشخاصی که از دانشگاههای کشور آلمان فارغ التحصیل می شوند پس از تحصیل در آلمان کار مورد نظر خود را می یابند پس از ۲ سال به آنها اقامت دائم آلمان داده میشود.

دانشجویان از سرتاسر جهان می توانند به تحصیل در کشور آلمان بپردازند افرادی که قصد تحصیل در کشور آلمان را دارند بهتر است بدانند که متقاضیانی که دارای مدرک دیپلم هستند یعنی ۱۲ سال تمام درس خوانده اند نمی توانند مستقیما وارد دانشگاههای کشور آلمان شوند بلکه این افراد باید ابتدا در کنکور سراسری در ایران قبول شوند و سپس می توانند برای کالج های کشور آلمان اقدام نمایند که کالج های کشور آلمان به زبان آلمانی می باشند البته نکته حائز اهمیتی که وجود دارد این است که دانشجویان دانشگاه آزاد هم این امکان را دارند که در یکی از دانشگاههای کشور آلمان به تدریس بپردازند اما این افراد لازم است که دانشجوی سال ۳ دانشگاه آزاد باشند تا بتوانند از یکی از دانشگاههای کشور آلمان پذیرش را اخذ نمایند و این افراد نیاز به گذراندن دوره کالج را نخواهند داشت.اگر فردی در ایران مدرک کارشناسی خود را از دانشگاه آزاد اخذ کرده باشد مستقیما نمی تواند برای مقطع فوق لیسانس اقدام نماید بلکه ابتدا باید ۱یا ۲ ترم از کارشناسی را در رشته خود و یا در یکی از زیر شاخه های رشته خود بگذراند و بعد می تواند برای مقطع فوق لیسانس اقدام نماید.دوره کارشناسی ارشد در کشور آلمان ۲ ساله می باشد.

کار در آلمان شرایط کار پس از تحصیل در آلمان

افرادی که قصد دارند دنبال ویزای جستجوی کار در آلمان بعد از تحصیل در کشور آلمان باشند باید بتوانند به زبان آلمانی تسلط کافی داشته باشند تا بتوانند به مشاغل مورد نیاز آلمان مشغول شوند.کار در آلمان برای ایرانیان بدین صورن است که فرد متقاضی کار بعد از تحصیل در کشور آلمان در صورتی که کار مورد نظر خود را در لیست مشاغل مورد نیاز آلمان بیابند می توانند به صورت فول تایم حدود۳۸ تا ۴۰ ساعت در هفته به کار مشغول شوند و در تعطیلات باید حداقل ۱۸ روز را به کار مشغول شوند..

کار در آلمان برای ایرانیانی که قصد دارند به کار بعد از تحصیل در کشور آلمان مشغول شوند این امکان را دارند که در شرکت ها و موسسات کاریابی بزرگ و معتبر مثل شرکت آئودی،پورشه،مرسدس بنز،ولکس واگن و…. کار مشغول شوند این مقاله متعلق به موسسه حقوقی ملک پور می باشد موسسه حقوقی ملک پور این امکان را دارد که شما را در زمینه مهاجرت همچنین شرایط کار پس از تحصیل در آلمان راهنمایی نماید

متاسفانه پیدا کردن کار در کشور آلمان همیشه آسان نخواهد بود ولی افرادی که در کشور آلمان به تحصیل پرداخته اند و فارغ التحصیل از یکی از دانشگاههای کشور آلمان می باشند این امکان را دارند که در صورت تمایل به کار بعد از تحصیل در کشور آلمان بپردازند و این افراد به دلیل اینکه از کشور آلمان فارغ التحصیل شده اند راحتتر می توانند کار مورد نظر خود را بیابند و به کار پس از تحصیل در آلمان مشغول شوند.

فرد متقاضی کار بعد از تحصیل در کشور آلمان علاوه بر اینکه مدت زمانی در حدود ۱۸ ماه را اجازه دارند که در کشور آلمان بمانند و کار مورد نظر خود را بیابند بعد از اینکه کار مورد نظر خود را در لیست مشاغل مورد نیاز آلمان بدست آوردند باید نوع ویزای خود را تغییر دهند و ویزای کاری کشور آلمان را اخذ نمایند که در همان ابتدا اجازه ی همراه بردن را ندارند و باید پس از اینکه کار مورد نظر را یافتند و خانه مناسب را اجاره کردند در آن صورت می توانند خانواده خود را نیز همراه ببرند.

افرادی که به جستجوی ویزای کار در آلمان بعد از تحصیل در کشور آلمان می پردازند می توانند بعد از یافتن کار و پرداخت مالیات در کشور آلمان اقامت و تابعیت کشور آلمان را اخذ نمایند. اشخاص فارغ التحصیل از اتحادیه اروپا و همچنین منطقه اقتصادی اروپا می توانند دسترسی راحتتر و آسانتری به بازار کار کشور آلمان بعد از تحصیل داشته باشند.

کشور آلمان اجازه اقامت را به افرادی که قادر به شرایط کار در کشور آلمان را دارند می دهد که در ۲ صورت می توانند به کار در کشور آلمان بپردازند:

۱)اجازه اقامت در شرایطی که فرد متقاضی به دنبال کار است: در این مورد فرد یک اجازه اقامت ۱۸ ماهه دریافت می کند که در این مدت بتواند کار مورد نظر خود را در مشاغل مورد نیاز آلمان بعد از تحصیل در کشور آلمان بیاید.اگر فرد قبل از فارغ التحصیلی از دانشگاه کار خود را بیاید به عنوان یک پرش برای فرد محسوب می شود که در این صورت می تواند  به همین کار بعد از تحصیل هم مشغول شود.

۲)اجازه اقامت برای اشتغال به کار مورد نظر در کشور آلمان: به محض اینکه فرد یک پیشنهاد کاری بعد از تحصیل در کشور آلمان را دریافت کرد می تواند به کار مشغول شود و بعد اجازه اقامت کشور آلمان و بلو کارت کشور آلمان را دریافت نماید.

در نهایت می توان گفت که افرادی که قصد ویزای جستجوی کار در آلمان  بعد از تحصیل در کشور آلمان را دارند به راحتی می توانند به کار مشغول شوند و کار مورد نظر خود را بیابند و این امکان را دارند که از طریق کار بعد از تحصیل در کشور آلمان بتوانند اقامت و تابعیت کشور آلمان را اخذ نمایند این افراد پس از کار بعد از تحصیل موظف به پرداخت مالیات به دولت آلمان می باشند

در پایان لازم به یادآوری است که شرایط کار پس از تحصیل در آلمان و همچنین پروسه حقوقی مهاجرت و اقامت بسیار حساس بوده و به اطلاعات جامع و صحیح نیازمند است. از این رو توصیه می کنیم با گرفتن مشاوره صحیح و حقوقی از وکیل مهاجرت شانس پرونده خود را بررسی کرده و با  انتخاب درست، آینده خود را بیمه نمائید. موسسه حقوقی ملک پور با دارا بودن کادری مجرب از کارشناسان و وکلا متخصص برای کمک به شما در انتخاب درست و آشنایی شما با شرایط کار پس از تحصیل در آلمان و اهداف شما  متقاضی گرامی اماده و  مشاوره تخصصی ارائه می دهند. ما همچنین شما را در موضوع شرایط کار پس از تحصیل در آلمان مشاوره و حمایت میکنیم.

سابقه درخشان  ما در کمک و راهنمایی و مشاوره به متقاضیان در یافتن کار ثابت شده است. موسسه حقوقی ملک پور  به شما کمک میکند برای زندگی  در جایی که شما دوست دارید آماده شوید، با اعتماد به نفس کار خود را شروع کنید و مطمئن شوید که آینده موفقی در پیش رو دارید.برای کسب اطلاعات بیشتردرمورد شرایط کار پس از تحصیل در آلمان می توانیدبه بخش کشور آلمان درهمین قسمت از سایت مراجعه فرمایید. و در صورت نیاز به مشاوره در مورد مهاجرت به آلمان و تحصیل در آلمان و کار در آلمان و … میتوانید با شماره های دفتر وین موسسه و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس بگیرید و از امکان مشاوره رایگان با ما بهره مند گردید.

اطلاعات موجود در این وب سایت جهت بالا بردن سطح اگاهی عمومی است و موسسات همکار در ایران خدمات کاریابی ارائه نمی دهند.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

6 پاسخ
 1. alireza گفته:

  با سلام
  من الان با ویزای تحصیلی در آلمان هستم در مقطع ارشد .میخواستم ببینم میتونم تو آلمان ویزای تحصیلیو به کاری تغییر بدم؟ موسسه شما میتونه کمکی کنه؟

  پاسخ
  • mie.editor2 گفته:

   با سلام و احترام. در صورت کاریابی در این کشور امکان تبدیل برای شما وجود دارد. برای اخذ اطلاعات در این زمینه می توانید با دفاتر ما از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 2. پگاه گفته:

  سلام .یه سوال داشتم . من کشور اسپانیا رو انتخاب کردم برای خود و همسرم .ولی خیلی مطالب رو خوندم و گیج شدم ! آلمان بهتره یا اسپانیا؟ برای تحصیل و بعد کار.ما پول زیادی نداریم.نهایت ۱۵۰ میلیون تومن .هر دو قصد تحصیل داریم .و بعد پیدا کردن کار
  حین تحصیل هم البته کار میکنیم

  پاسخ
  • mie.editor2 گفته:

   با سلام و عرض ادب. تحصیل در آلمان تقریبا رایگان بوده و کم هزینه می باشد. پس از تحصیل در این کشور نیز شانس کاریابی و اخذ ویزای کاری برای شما وجود دارد. برای بررسی شرایط و اخذ اطلاعات در این خصوص پیشنهاد میکنیم با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 3. navid amini گفته:

  سلام و عرض ادب.یه سوال داشتم
  آیا کار مورد نظر بعد از فارغ التحصیلی در آلمان باید حتما مرتبط با رشته تحصیلی باشه؟

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   با سلام
   خیر میتوان در هر رشته ای مشغول به کار شد ولی باید شرایط کارفرما نیز بررسی گردد تا به صورت دقیق تمامی قوانین رعایت گردد که در نهایت منجر به اقامت شما گردد . شما میتوانید جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس حاصل نمایید .

   پاسخ