کار ضمن تحصیل در یونان

کار ضمن تحصیل در یونان یکی از مسائلی می باشد که بسیار مورد توجه افراد می باشد زیرا برای افراد جوان تامین هزینه های تحصیل بسیار زیاد می باشد در واقع کار ضمن تحصیل در یونان مانند کشورهای دیگر ، امکان دارد که ارتباطی با رشته ی تحصیلی آنها نداشته باشد در واقع کار ضمن تحصیل در یونان مانند دیگر کشورها به صورت پاره وقت می باشد موسسه حقوقی ملک پور برای شما عزیزان کار ضمن تحصیل در یونان را بررسی می نماید و نحوه و چگونگی کار ضمن تحصیل در یونان را برای شما عزیزان توضیح می دهد .

کار در کشور یونان چگونه است ؟ آیا کارهای پاره وقت در یونان یافت می شود ؟ کار ضمن تحصیل در یونان چگونه می باشد ؟ وضعیت شغلی افراد دانشجو در کشور یونان چگونه می باشد ؟ بازار کار برای دانشجویان در یونان چگونه است ؟ آیا دانشجویان می توانند از طریق آژانس های کاریابی  شاغل شوند ؟

همانطور که مطلع می باشید کشور یونان دچار مشکل اقتصادی در این سالها شده بود اما با این وجود فرصتهای شغلی بسیاری برای افراد جویای کار در این کشور وجود دارد و می توان گفت برای فارغ التحصیلان رشته ی it فرصت های بسیار مناسبی برای کار و تحصیل وجود دارد اما باید این را در نظر بگیرید که در این کشور بیشتر شرکت ها تمایل به این دارند که در مقطع تحصیلی کارشناسی ارشد نیرو مورد نیاز را جذب نمایند .

کار ضمن تحصیل

کشور یونان نیز مانند دیگر کشورهای عضو اتحادیه ی اروپا به افراد دانشجو در ضمن تحصیل اجازه ی پاره وقت کار را صادر کرده است که در دوره های مختلف با هم فرق می کند .

دوره ی لیسانس : اجازه ی ۱۰ ساعت کار پاره وقت

فوق لیسانس: اجازه ی ۲۰ ساعت کار پاره وقت

دکتری : اجازه ی ۳۰ ساعت کار پاره وقت

چگونگی جستجو ی کار توسط دانشجویان

دانشجویان بهتر است برای پیدا کردن کار پاره وقت بهتر است از طریق پرکردن رزومه یا cv  شرکت های  یونانی استفاده نمایند .رزومه مربوطه معولا ۲ تا ۳ صفحه می باشد که فرد باید آن را تکمیل نماید داشتن عکس الزامی نمی باشد اما بهتر است که ارائه دهد رزومه ی یونانی بسیار دقیق و با ترتیب زمانی می باشد  داشتن تحصیلات تکمیلی برای پیدا کردن شغل تا حدودی مهم می باشد و این امر یعنی  داشتن مدرک در دست شانس شما را افزایش می دهد. دا نشجویان نیز می توانند شانس خود را امتحان کنند زیرا مهارت نیز بسیار مهم می باشد . همچنین دانش زبان نیز برای یونانی ها بسیار مهم می باشد افراد دانشجو باید سعی نمایند اگر در یونان می خواهند به تحصیل و کار بپردازند تمام این موارد را رعایت نمایند تا شغلی مناسب برای خود پیدا کنند .معمولا عمل مصاحبه چندین بار در یونان انجام می گیرد حدود  دو یا سه بار.

 

وب سایت های کاریابی در یونان

آژانس استخدام kariera

آژانس استخدام EURES  :که توسط کمیسیون اروپا اطلاعات خاصی مانند فرصتهای شغلی که موجود می باشد و یا شرایط انجام کار و بازار کار موجود در یونان و هم چنین از طریسق سیستم پیشرفته برای افراد جویای کار CV  ارسال می کند .

آژانس های استخدام در یونان معمولا به هر دو زبان انگلیسی و یونانی فعالیت می کنند .

که افراد دانشجو می توانند از طریق این موسسات به جستجوی کار پاره وقت در ضمن و حین تحصیل بپردازند و این کار را از طریق اینترنت و فضای مجازی نیز می توانند انجام دهند . که افراد دانشجو می توانند از طریق این موسسات به جستجوی کار پاره وقت در ضمن و حین تحصیل بپردازند و این کار را از طریق اینترنت و فضای مجازی نیز می توانند روزمه ی خود را تکمیل و ارسال نمایند.

افرادی که از منطقه ی اقتصادی اروپا به یونان مهاجرت می نمایند می توانند بدون کسب اجازه به کار در این کشور بپردازند  اما باز باید همه ی شرایط را بررسی نمایند و ملاحظه کنند که آیا به ثبت نام خاضی نیاز دارند یا خیر که برای این کار با سازمان استخدام (OAED) درتماس باشند .

افراد دانشجو در یونان بهتر است برای جستجوی کا ر پاره وقت در یونان همراه خود سفته نیز داشته باشند دقت نمایید از آنجا که این افراد در دوران دانشجویی می باشند و مدرکی در دست ندارند سعی نمایند شغلی را به صورت حرفه ای یاذ گرفته باشند تا با تکیه بر آن کار پیدا نمایند

 

بازار کار برای دانشجویان در حال تحصیل در یونان

با توجه به وضعیت اقتصادی اخیر از کشور یونان که دچار بحران شده است افراد برای اینکه در رشته ی تحصیلی  خود کار مورد نظر را پیدا نمایند تا حدودی دچار مشکل می شوند اما مب توانند در شغل های پاره وقت و غیر مرتبط  ،  کار دانشجویی پیدا کنند و به کار در آن زمینه بپردازند.بهتر است برای این امر به  زبان یونانی تسلط کافی داشته باشند .همینطور بهتر است بدانید با وجود این مشکلات اقتصادی شاخص های اخیر نشان می دهد در زمینه ی سرمایه گذاری کشور یونان رشد بسیاری داشته است  و این به دلیل افزایش اعتماد سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری در این کشور می باشد و همانطور که می دانید اگر سرمایه گذاری رو به رشد شود کار نیز بیشتر می شود و افراد جوان و دانشجو به کار ضمن تحصیل می تواند بپردازند .

بهتر است بدانید بیشتر این افرادی که میتوانند در این کشور کار پیدا کنند افراد فارغ التحصیل کشورهایی مانند کشور انگلیس می باشند .صنایعی که افراد دانشجو می توانند در ان به کار بپردازند صنایعی مانند گردشگری ، مواد غذایی ، تولید توتون و تنباکو استخراج معدن ،محصولات فلزی ، نفت به صورت پاره وقت بپردازند .

کشوریونان در سالهای اخیر در زمینه های زیر بسیازر پیشرفت داشته است : تولید ، گردشگری ، خرده فروشی

صنایعی که در کشور یونان دچار پسرفت شده اند عبارتند از : کشتی سازی و صادرات

شرکت های بزرگ موجود در یونان : سازمان ارتباطات یونان ، وودافون یونان ، بانک ملی یونان، بانک آلفا

در واقع میانگین ساعت کار برای افراد دانشجو ۲۰ ساعت در هفته و برای افراد غیر دانشجو۴۰ ساعت در هفته می باشد .

در این کشور حداقل ۲۰ روز تعطیلی رسمی وجود دارد که البته اگر افراد ۶ روز در هفته کار کنند این تعطیلی به ۲۴ روز می رسد . بهتر است افرادی که قصد انجام کار در حین تحصیل را دارا می باشند همه ی موارد را در نظر بگیرند و بعد به این امر فکر کنند زیرا ممکن است شغل آنها کار در رستوران یا به عنوان صندوقدار فروشگاه یا کار در هتل و دیگر موارد که هیچ ارتباطی به رشته ی آنها ندارد باشد .

در نهایت می توان گفت با اینکه افراد زیادی در مورد وضعیت اقتصادی کشور یونان دید مناسبی ندارند اما باید توجه داشته باشند که اگر مهارت کافی در امری داشته باشند می توانند حین تحصیل نیز به کار بپردازند البته باز شرایط و مدارک دیگری نیز در اینباره مورد نیاز می باشد مثل دانش زبان انگلیسی و یونانی و همچنین اگر مدارک فنی و حرفه ای دارند داشتن آن مدارک در دستشان کمک بی شماری به آنها می نماید . موسسه حقوقی ملک پور شما عزیزان را در این زمینه و زمینه های دیگر حقوق بین الملل و د اخلی کمک می نماید . برای کسب اطلاعات بیشتر به آدرس سایت   www.legalmalekpour.com  مراجعه فرمایید .

 

 

منابع

https://targetjobs.co.uk/careers-advice/working-abroad/328221-working-in-greece

 

 

نگارنده: سپیده ایمانعلی زاده

 

 

 

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

0 پاسخ