کار ضمن تحصیل در کشور قبرس

کار ضمن تحصیل در کشور قبرس در هنگام مهاجرت به قبرس 2018 از جمله مهاجرت تحصیلی به قبرس پس از گرفتن وکیل مهاجرت و یا شرایط کار دانشجویی در قبرس چگونه است ؟ امروزه افراد زیادی برای ادامه تحصیل در دانشگاه های قبرس و در نهایت اخذ اقامت قبرس را انتخاب می نمایند. اما سوال اینجاست که ایا می توان کار ضمن تحصیل در کشور قبرس را تضمین کرد. کار ضمن تحصیل در کشور قبرس چطور می باشد؟

همواره راه های زیادی برای ورود به دانشگاه های قبرس وجود دارد اما در ابتدا افراد می خواهند بدانند شرایط کار ضمن تحصیل در کشور قبرس امکان پذیر است یا خیر ؟

اجازه کار ضمن تحصیل در کشور قبرس از جمله سوالاتی است که ذهن بیشتر دانشجویان و متقاضیان تحصیل در قبرس را به خود مشغول کرده است .

در این مقاله سعی بر آن شده که شرایط کار ضمن تحصیل در کشور قبرس بررسی گردد. این مقاله توسط موسسه حقوقی ملک پور تهیه شده است.

شرایط کار ضمن تحصیل در قبرس نیز به نسبت دیگر کشورهای اروپایی تفاوت آنچنانی ندارد و این کشور نیز از قوانین حاکم در اتحادیه اروپا تبعیت میکند.کشور قبرس به لحاظ محصور بودن در دریای مدیترانه از شرایط آب و هوایی مطبوعی برخوردار بوده که همین عامل باعث جذب گردشگر از سرتاسر دنیا به این کشور زیبا شده است و به همین دلیل عمده مشاغل این کشور مرتبط با صنعت توریسم می باشد که از این لحاظ فرصت مناسبی برای دانشجویان خارجی ساکن در این کشور که قصد دارند برای تامین منابع مالی خود وارد بازار کار این کشور حین تحصیل شوند، بوجود آورده است. اما در نهایت به منظور کسب اطلاعات کامل تر می توانید به وب سایت های ذیل مراجعه نمائید:

کار و تحصیل در قبرس برای دانشجویان بین المللی

شرایط تحصیل در قبرس شامل:

۱- هزینه های پایین تحصیل در دانشگاه های مختلف قبرس به نسبت دیگر کشورهای اروپایی

۲- دانشجویان این فرصت را دارند که دوره های خود را انتخاب کنند.برای تحصیل در این دوره ها هیچگونه محدودیتی برای دانشجویان بین المللی وجود ندارد.

۳- نظام آموزشی: در قبرس بر پایه زبان انگلیسی می باشد، و بیشتر برنامه و دوره ها تئوری و عملی پیشنهادی به ویژه در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی تدریس می شود.

۴- مدارک تحصیلی دانشجویان مورد تایید و پذیرش در تمامی کشورهای می باشد، بدون در نظر گرفتن در مورد اینکه فارغ التحصیل می خواهد در اروپا،خاورمیانه یا دیگر نقاط جهان کار کند.

۵- مقرون به صرفه بودن هزینه های زندگی در خوابگاه ها و سوئیت های دانشگاهی و یا خارج از دانشگاه بدون هیچگونه مالیات اضافی.

۶- برنامه های کمک های مالی: دانشجویانی که درخواست کمک مالی به دولت و دانشگاه جهت تکمیل دوره های تحصیلی خود ارائه داده باشند در دسترس خواهد بود.

۷- اجازه کار: کار پاره وقت و فصلی به دانشجویان این فرصت را می دهد تا بتوانند بخشی از هزینه های تحصیل و زندگی خود را تامین کنند،البته شرایط زمانی کار پاره وقت به شرح زیر می باشد:

۱- در طول ترم و تحصیل: ۲۰ساعت در هفته

۲- در طول تعطیلات تابستانی و فراغت تحصیلی: ۳۸ ساعت در هفته

 

بازار کار در قبرس

شرایط بازار کار در جمهوری قبرس جنوبی به شرح زیر می باشد:

اگرچه رکود اقتصادی تاثیر زیادی بر بازار کار قبرس گذاشته ولی در حال حاضر این کشور سعی بر ترمیم اقتصاد خود دارد.با این حال چالشهای بزرگی را قبرس در پیش روی خود دارد.نرخ بیکاری در قبرس هنوز به نسبت دیگر کشورهای اروپایی بالاتر است.اما بعد از پشت سر گذاشتن رکود اقتصادی نرخ بیکاری نیز کاهش یافته است.

با توجه به موارد ذکر شده دانشجو و همچنین فرد متقاضی کار در قبرس باید با اتباع این کشور در رقابت در بدست آوردن کار باشد.پس افراد متقاضی کار درقبرس باید با این واقعیت روبرو باشند که در این کشور انتظار پیدا کردن کار مناسب وجود نخواهد داشت مگر اینکه فرد متقاضی از مهارت های بالای برخوردار باشد.فرصت های شغلی موجود در قبرس در بخش های گردشگری و مالی ،مخابرات،مهندسی برق و کامپیوتر برای افرادی که تخصص در این زمینه ها دارند موجود می باشد.کارفرمایان در قبرس انتضار دارند افراد متقاضی مهارت کافی در تکلم به زبان یونانی و یا انگلیسی را داشته باشند.

در کدام بخش ها و شرکت ها می توان کار کرد؟

۱- صنایع بزرگ: این بخش شامل خدمات توریسم،تولید برق، حمل و نقل(بخش دریایی) و املاک و مستقلات

۲- مناطق در حال رشد: بخش های توسعه یافته خدمات حرفه ای مالی،انرژی(فسیلی بویژه گاز) و بخش صندوق سرمایه گذاری

۳- شرکتهای بزرگ: بانک مرکزی قبرس،سازمان انرژی برق، مترو،مخابرات قبرس،سازمان بیمه قبرس، ساخت و ساز، شرکت توتال فرانسه

ساعات کار در قبرس

میانگین ساعات کار در قبرس: به طور کلی ساعت کار تمام وقت در قبرس ۳۸ تا ۴۰ ساعت در هفته می باشد.ساعت کار تمام وقت در یک هفته (۵روز) بهمراه اضافه کاری ها از ۴۸ساعت تجاوز نمی کند.

تعطیلات: به طور معمول در طول یک سال تعطیلات ۲۰ روز می باشد حتی اگر کار در طول پنج روز یا شش روز ۲۴ ساعته باشد.به کلی تعطیلات رسمی در طول سال ۱۴ روز می باشد.

درخواست کاری

ارتباط شخصی فرد با کارفرماها و شرکت های معتبر در قبرس تاثیر بسزایی در ورود و جذب این شخص در بازار کار این کشور دارد.دانشجو زمانی که در قبرس تحصیل میکند می تواند با کارفرماهای محلی و اصلی این کشور ارتباط داشته و برای ورود به بازار کار به تمامی شهرهای بزرگ قبرس مراجعه کند.در واقع رزومه کاری و تحصیلی فرد متقاضی تاثیر خیلی خوبی در جذب فرد در بازار کار دارد.رزومه فرد باید به زبان انگلیسی ترجمه شده باشد حتی مصاحبه کاری فرد متقاضی به زبان انگلیسی می باشد.

کسب تجربه کاری

Erasmus: این برنامه در اتحادیه برای آموزش و پرورش،کارآموزی و ورزش جوانان کسب مهارت های کاری و حرفه ای و فرصت های کاری داوطلبانه در سال ۲۰۱۴ طراحی و افتتاح شد و تا سال ۲۰۲۰ ادامه خواهد داشت.مقاطع تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد می توانند به مدت ۳ تا ۱۲ ماه این دوره را بگذرانند.اراسموس همچنین فرصتی برای کسب تجربه کاری و ارتقاء مهارت های زبان برای دانشجویان خارجی خواهد بود.

کارآموزی و کاریابی

دانشجویان فنی مهندسی (علوم پایه،مهندسی، تکنولوژی و هنر)می توانند بعد از گذراندن دوره های آموزشی در سطح وسیعی از کشورها از جمله قبرس از طریق IAESTE (انجمن بین المللی تبادل علمی دانشجویان برای کسب تجربه کاری) وارد بازار کار شوند.فرصتهای شغلی مناسب برای دانشجویان در سال دوم و ترم های بالاتر تحصیلی قابل دسترس خواهد بود.

کار پاره وقت و فصلی

فرصتهای شغلی پاره وقت و فصلی اغلب در مناطق توریستی در سراسر قبرس قابل دسترس خواهند بود.این کارها شامل: کار در هتل ها،رستورانها،کافه ها، و مناطق تفریحی که عمدتا این کارها در فصل تابستان رونق بیشتری دارند قابل دسترس می باشند.اکثر این کارها را می توان از طریق کارفرمایان محلی و همچنین از طریق جستجو در روزنامه ها بدست آورد و درآمد حاصل از این کارها در حدود ۶۰۰دلار در ماه می باشد.اغلب دانشجویان محصل در قبرس می توانند در داخل دانشگاه نیز مشغول به کار شوند کارهایی که در دانشگاه وجود دارد شامل کار در رستوران و کافه دانشگاه و یا اینکه کار در کتابخانه،بخش فرهنگی و کامپیوتر دانشگاه،حقوق دریافتی دانشجویان خارجی از این کارها در حدود ۲ تا ۲٫۵ دلار در ساعت می باشد و همچنین اجازه کار بیشتر از حد معمول را ندارند که درآمد یک دانشجو در طول یک ماه در حدود ۲۲۰دلار می باشد.

همواره می توانید با موسسه حقوقی ملک پور در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و در خصوص راههای مهاجرت به قبرس از جمله مهاجرت تحصیلی به قبرس و یا تحصیل در قبرس و یا کار دانشجویی در قبرس و یا شرایط کار ضمن تحصیل در کشور قبرس و یا کار در قبرس و در نهایت راههای اخذ اقامت قبرس به صورت تخصصی مشاوره رایگان دریافت نمایید .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.