کار ضمن تحصیل در چین

کار ضمن تحصیل در چین در هنگام مهاجرت به چین 2018 از جمله مهاجرت تحصیلی به چین پس از گرفتن وکیل مهاجرت و یا شرایط کار دانشجویی در چین چگونه است ؟ امروزه افراد زیادی برای ادامه تحصیل در دانشگاه های چین و در نهایت اخذ اقامت چین را انتخاب می نمایند. اما سوال اینجاست که ایا می توان کار ضمن تحصیل در چین را تضمین کرد. کار ضمن تحصیل در چین چطور می باشد؟

 

افراد بسیاری برای تحصیل به کشور چین مهاجرت می نمایند به همین دلیل کار ضمن تحصیل در چین برای آنها حائز اهمیت است .دانشجویان بین المللی می توانند از طریق کار ضمن تحصیل در چین هزینه های تحصیلی و زندگی خود را نیز فراهم نمایند .در سالهای قبل اجازه کار ضمن تحصیل در چین به دانشجویان بین المللی داده نمی شد ولی طبق سیاست گذاری های جدید دولت چین کار ضمن تحصیل در چین را  به دانشجویان بین المللی داده شده است .دانشجویان بین المللی که قصد کار ضمن تحصیل در چین را دارند باید از دو مرجع کسب اجازه نمایند و در صورت اجازه دانشگاه مورد نظر و مقامات اجرایی اداره امنیت عمومی می توانند به کار ضمن تحصیل در چین بپردازند .

چکیده :

برای اخذ اجازه کار حین تحصیل دانشجویان بین المللی باید اجازه مربوطه را از دو نهاد قانونی دانشگاه و اداره امنیت عمومی اخذ نمایند .پس از اخذ اجازه کار ضمن تحصیل در چین متقاضی می تواند در کشور چین به کار مشغول گردد.این قانون جدیدی است که از سال ۲۰۱۶ در کشور چین تصویب گشته است و به دانشجویان بین المللی اجازه کار ضمن تحصیل در چین به صورت پاره وقت داده شد .تا قبل از سال ۲۰۱۶ دانشجویان بین المللی اجازه کار ضمن تحصیل در چین را نداشتند .این حرکت مثبت از سوی دولت چین موجب بهبود وضعیت دانشجویان بین المللی که به دنبال اخذ شرایط مربوط به اشتغال بعد از تحصیل می باشند شد .

امکان اشتغال در دوران تحصیل  در کشور چین :

 

در گذشته امکان اشتغال برای دانشجویان بین المللی وجود نداشت .ولی وزارت امنیت عمومی از ماه مارس ۲۰۱۶ اعلام نمود که دانشجویان خارجی اجازه دارند تا در دوران تحصیل به کارآموزی کوتاه مدت مشغول گردند و دانشجویان بین المللی که در دانشگاه پکن مشغول به تحصیل هستند می توانند به مشاغل پاره وقت و یا کارآفرینی در منطقه دره سلیکون چین مشغول گرند .

این حرکت مثبت برای دانشجویان و فارغ التحصیلانی که دغدغه کسب حداقل شروط استخدامی در کشور پکن را داشتند خوش امد .حداقل شروط استخدامی برای افراد خارجی عبارت اند ا ز:

۱-داشتن مدرک معتبر لیسانس

۲-دو سال سابقه کار در خارج از چین را پس از فارغ التحصیلی داشته باشند .

۳-کارفرمایان مجاز به استخدام افراد خارجی باشند و گواهی مربوط به استخدام افراد خارجی را کسب کرده باشند .

بنابراین با توجه به سیاست های جدید اتخاذ شده در کشور چین فرصت های بیشتری برای کاراموزان برای کسب مشاغل پاره وقت و حتی شروع کسب و کارشان در مناطق خاصی از پکن ایجاد شده است .برطبق سیاست های اتخاذ شده ،دانشجویان بین المللی می توانند کاراموزی کوتاه مدت را در منطقه  Zhongguancum ،که یک منطقه علمی و تکنولوژی در منطقه هایدان پکن می باشد را اخذ نمایند.این سیاست های جدید اتخاذ شده، توسط استادان دانشگاه در امور دانشجویان بین المللی و توسط سایر افرادی که کمک به توسعه فرصت کاری و شغلی برای دانشجویان بین المللی در چین می کنند ،مورد تحسین قرار گرفت .

بنابراین مطابق با قانون جدید به دانشجویان بین المللی که اجازه اقامت در چین را دارند اجازه داده شده است تا مشاغل پاره وقت و کاراموزی را خارج از محوطه دانشگاه تا زمانی که تایید موسسات اکادمیک و دانشگاهی را دارند و مقامات اجرایی ورود و خروج کشور چن اجازه اشتغال حین تحصیل آن ها را داده اند اجازه کار را دارند .

برای اشتغال در دوران تحصیل برای دانشجویان بین المللی باید دانشجویان دو اجازه را از دو مرجع صالح اخذ نمایند که مراجع مربوطه عبارت اند از :

۱-دانشگاهی که متقاضی در حال تحصیل در آن می باشد .

۲-مقامات اجرایی اداره مهاجرت کشور چین .

ایستگاه پلیس در کشور چین نیز باید بر روی ویزای متقاضی علامت پاره وقت را قرار دهد .

چگونگی یافتن مشاغل پاره وقت در کشور چین :

-راه ساده جست و جوی کار :بسیاری از دانشجویان بین المللی که زبان انگلیسی زبان اول آن ها است می توانند از زبان مادری خود برای جست و جوی کار استفاده نمایند .یکی از ابزارهای جست و جوی کار در کشور چین اینترنت می باشد .در دوران مدرن ،با توسعه اینترنت ،شما می توانید خواست خود را در  Zhaopin .com ;51job .com ;bj58 .com  و یا سایر وب سایت های مرتبط ثبت نمایید .این وب سایت پر از انواع مختلف مشاغل می باشد که افراد می توانند با توجه به هدف خود به دنبال شغل مورد نظر خود بگردند .

-راه حل بعدی ،جست و جوی کار فعال توسط خود متقاضی است .اگر شما بیرون می روید و در سطح شهر رفت و امد می کنید می توانید با HR هتل یا موسسات اموزش و پرورش مشورت نمایید .

شرایط مربوط به مشاغل پاره وقت :

در خصوص اتخاذ مشاغل پاره وقت و یا کاراموزی برای دانشجویان بین المللی باید به چند نکته توجه داشت .اول از همه اینکه برای اتخاذ مشاغل پاره وقت دانشجو باید از قوانین مربوط به کشوری که قصد کار کردن در ان را دارد اگاه باشند و از آنها تبعیت نمایند .و علاوه بر آن ،مشاغل پاره وقت و یا کارآموزی در دوران تحصیل نباید به درس دانشجویان لطمه ای وارد نماید .بنابر این دانشجویان بین المللی برای اتخاذ مشاغل پاره وقت باید به چند نکته توجه نمایند .همانند اینکه :

-یک سبک زندگی دانشجویی مناسب را اتخاذ نمایند .شغل پاره وقت باید به گونه ای باشد که زمان کافی برای خود دانشجو و درس و تحصیل ا و باقی بماند و زمان اشتغال نیز باید انعطاف پذیر باشد .

-امکان تقویب زبان دانشجویان فراهم گردد .

-شغل پاره وقت و یا کاراموزی به ادغام دانشجویان با یک فرهنگ جدید کمک نماید .

-و همچنین موجب افزایش تجربه کاری گردد و فرصت های کاری جدیدی برای ان ها ایجاد نماید .

بهترین شغل پاره وقت برای دانشجویان بین المللی نیز شغل معلمی زبان می باشد که افرادی که زبان انگلیسی و یا فرانسوی و همانند ان زبان مادری آن ها می باشد بهترین موقعیت شغلی را دارند .دانشجویان بین المللی بسته به جایی که زندگی می کنند حقوق ان ها از ۱۰۰ تا ۲۰۰RMB  متغییر می باشد .همچنین این افراد می توانند در مشاغلی همانند ضبط صدا نیز به مشغول گردند .مدلینگ نیز از دیگر رشته ها و مشاغلی می باشد که دانشجویا بین المللی می توانند به صورت پاره وقت اتخاذ نمایند .

افرادی که قصد اتخاذ مشاغل پاره وقت در کشور چین را دارند می توانند به موسسات و آژانس های کاریابی که برای این مهم وجود دارند مراجعه نمایند . همچنین متقاضیان می توانند به ادرس سایت زیر مراجعه کرده و برای شغل مورد علاقه خود درخواست دهند .http://www.echinacities.com\

همچنین برخی موسسات و آژانس های کاریابی معروف نیز در چین وجود دارند که در ذیل به برخی از آنها اشاره خواهد شد :

-موسسه کاریابی ابان (EBAN):

این موسسه کاریابی در سال ۱۹۹۵ در هنگ کنگ تاسیس گردید .موسسه ابان متخصص در زمینه های  استخدام اجرایی در بانک های سرمایه گذاری ،اوراق بهادر و مدیریت دارایی می باشد .از ویژگی های این آژآنس نیز حفظ روابط نزدیک با ارباب رجوعان می باشد .این موسسه دارای دفاتری در هنگ کنگ و سنگاپور می باشد .آژانس کاریابی ابان در سال ۱۹۹۵ توسط اما ویر تاسیس گشت و اندکی بعد تبدیل به یکی از شرکت های بزرگ کاریابی در چین گشت .شرکت ابان مفتخر است تا اعلام نماید که به صورت منظم به عنوان بهترین شرکت کاریابی در سالهای اخیر انتخاب گشته است .

آدرس :طبقه پست بین المللی محدود ،F\16 ،ساختمان Manyee 68 ،خیابان مرکزی DES VOEAX،هونگ کنگ

تلفن :۸۲۵۲۲۵۲۱۹۹۳۳

ایمیل :hongkong@eban.com

۲-موسسه کاریابی گرون زندر :

این موسسه کاریابی در سال ۱۹۶۴ تاسیس گشت و در زمینه موضوعات مالی ،تکنولوژی ،حقوق ،منابع انسانی ،ارتباطات و صنعت محیط زیست فعالیت می نماید .این موسسه دارای دفاتری در ۵ قاره می باشد .

آدرس: ساختمان وین وی ،خیابان ولینگتون ۵،هونگ کنگ

تلفن :۸۵۲۲۵۳۷۷۴۱۰

فکس :۸۲۵۲۲۵۳۷۷۴۱

۳-موسسه کاریابی Gemini personal limited :

این موسسه در سال ۱۹۹۳ تاسیس گشت و جزءنخستین شرکت های کاریابی در چین می باشد و توسط دفتر پرسنل شانگهای مجوز دریافت نموده است .این شرکت دارای شعباتی در چین ،سنگاپور،ویتنام ،هونگ کنگ ،و تایلند می باشد .این موسسه در رشته های ذیل فعالیت بیشتری دارد :

خدمات مالی ،فناوری اطلاعات و ارتباطات ،املاک و مستغلات ،نفت و گاز و مواد شیمیایی ،بهداشت و درمان

آدرس : اتاق ۴۰۵ ،بلاک  A  ،ساختمان  Grand pacific ،no 84،خیابان Guanghua، پکن ۱۰۰۲۶،چین

تلفن : ۸۶۱۰۶۵۶۷۰۶

فکس : ۸۶۱۰۶۵۶۷۰۶۲۳

ایمیل : enquiriesbJ@Jmgemini.com

آدرس دفتر اصلی در هونگ کنگ :

F\15،ساختمان Hing،در Hing terrace،هونگ کنگ ،

تلفن :۸۵۲۳۵۵۲۹۱۰۰

ایمیل :gemhq@gemihi.com

۴-موسسه کاریابی هادسون :

شرکت هادسون بیشتر از یک موسسه کاریابی سنتی است .این موسسه کاریابی دارای اطلاعات عمیقی در زمینه بازاریابی در شانگهای می باشد .

آدرس :اتاق ۲۲۰۱-۲۲۰۶،Hongyi plaza، شماره ۲۸۸،خیابان Jiu Jiang ،،شانگهای ،۲۰۰۰۱،چین

تلفن :۸۶۲۱۲۳۲۱۷۸۸۸

فکس :۸۶۲۱۲۳۲۱۷۹۹۹

۵-موسسه کاریابی مونراو(Monroe):

این موسسه در سال ۲۰۰۳ به عنوان یک موسسه کاریابی برای پیشنهاد کار در چین تاسیس گشت .و بیشتر هم در زمینه کاریابی در زمینه کالاهای مصرفی ،بهداشت ،صنعتی و حرفه ای ،و فن آوری فعالیت می نمایند .

آدرس :خیابان Middle ،Huangpu 10F 138، shanghai plaza،۲۰۰۰۲۱،چین

تلفن :۸۶۲۱۳۱۱۲۷۰۹

۶-موسسه کاریابی رابرت هاف:

این شرکت در زمینه کاریابی در مشاغل زیر تجارب دارد :

مدیر پروژه ،حسابدار مالی ،محیط زیست حرفه ای ،تحلیلگر مالی ،حسابرسی ،مدیر حسابداری ،سیستم های مدیریت ،تحلیلگر کسب و کار ،

آدرس :طبقه ۲۱،ساختمان Nexxus 41،خیابان مرکزی Connaught،هونگ کنگ.چین

تلفن :۸۵۲۳۶۵۳۷۳۰۰فکس :۸۵۲۳۶۵۳

 

نتیجه :

با توجه به مباحث مطرح گردیده طبق قانون جدید کشور چین امکان اشتغال حین تحصیل برای دانشجویان بین المللی وجود دارد .و این دسته از دانشجویان می توانند با کسب اجازه از مراجع مشخص شده اجازه اشتغال ضمن تحصیل را نیز کسب نمایند .برای اخذ مشاغل پاره وقت در کشور چین ضمن تحصیل نیز راه حل های متفاوتی وجود دارد که در این مقاله به انها نیز اشاره گردید .

می توانید با موسسه حقوقی ملک پور در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و در خصوص راههای مهاجرت به چین از جمله مهاجرت تحصیلی به چین و یا تحصیل در چین و یا کار دانشجویی در چین و یا شرایط کار ضمن تحصیل در چین و یا کار در چین و در نهایت راههای اخذ اقامت چین به صورت تخصصی مشاوره رایگان دریافت نمایید .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.