کار ضمن تحصیل در سوئیس

بسیاری از دانشجویان در حال تحصیل در کشور سوییس در سال 2018 ، به دنبال کار ضمن تحصیل در سوییس می باشند. در این مقاله به بررسی کار ضمن تحصیل در سوییس خواهیم پرداخت. دانشجویان بین المللی نیز در مراحل ابتدایی سکونت خود ، برای تضمین موقعیت اقتصادی خود به دنبال کار ضمن تحصیل در سوییس خواهند بود. حال باید به  بررسی این موضوع پرداخت که آیا امکان کار ضمن تحصیل در سوییس برای دانشجویان بین المللی امکان پذیر است؟ دانشجویان بین المللی  ساکن در کشور سوییس ، اجازه ی چند ساعت کار ضمن تحصیل در سوییس را خواهند داشت؟

دانشجویانی که برای ادامه ی تحصیل ، مهاجرت به سوئیس می نمایند، پس از اخذ اجازه ی اقامت در این کشور و اثبات منابع مالی لازم برای ادامه ی تحصیل در این کشور ، دانشجو می تواند در طول دوران تحصیل خود ، به انجام کار ضمن تحصیل در سوییس می پردازند. در واقع اجازه ی اقامت دانشجویی در کشور سوییس می تواند به دانشجو اجازه ی کار ضمن تحصیل را بدهد. به همین منظور دانشجوی متقاضی کار بیانیه ی تایید اشتغال خود را باید فراهم نماید.

برای دانشجویان بین المللی ، مدت زمان و نوع کار به نوع ویزای شخص و شرایط اقامتشان بستگی خواهد داشت. اما در مجموع دانشجو می توانند ۱۵ ساعت در طول هفته ضمن تحصیل خود در کشور سوییس کار کنند. به طور مثال شما در جنوا می توانید بیشتر از ۳۰ ساعت تحصیل کنید. اما معمولا پیشنهاد می شود که دانشجو بیش از حد معمول کار نکنند ، زیرا مطالعات و دروس نیاز به اختصاص زمان مناسب می باشند و در حقیقت کار  ضمن تحصیل نباید به وظایف تحصیلی دانشجو آسیب رساند.

فایل های صوتی توضیحات آقای ملک پور( فارغ التحصیل حقوق ، عضو کانون وکلای دادگستری و مشاوران حقوقی ایران و دانشجوی دکترای حقوق دانشگاه ملی وین)در باب کار ضمن تحصیل در سوئیس

audio کار ضمن تحصیل در سوئیس

 

audio کار ضمن تحصیل در سوئیس

جستجوی کار

باید به این نکته اشاره کرد که یافتن شغل در مراکز شهر ها مانند شهرهای  جنوا و زوریخ بسیار آسان تر می باشد. هر دانشگاه یک دفتر کاریابی دارد که اطلاعاتی در رابطه با کار به دانشجو خواهد داد.

فرد دانشجو باید از لحاظ کاری حمایت گردد اما دانشجو باید به این نکته توجه کند که برای تحصیل به سوییس آمده است و نه صرفا برای کار. به این منظور باید اطمینان حاصل شود که دانشجو به منظور سواستفاده از ویزای دانشجویی و سیستم های مهاجرتی به دنبال اخذ اقامت از راه ویزای دانشجویی نمی باشد.از این رو نشان دادن تمکن مالی مناسب برای بهبود این دیدگاه دولت سوییس به دانشجو می تواند موثر واقع گردد.

برای اطلاعات بیشتر در این زمینه دانشجو می تواند با سفارت کشور سوییس و یا دانشگاهی که دانشجو پذیرش خود را دریافت کرده ، برای پیدا کردن شغل مناسب در محل زندگی خود اقدام نماید.

دانشجو همچنین می تواند با جستجو در سایت PostgraduateFunding.com که یک بانک اطلاعاتی جامع در مورد بورس ها و کمک های مالی به دانشجویان، استفاده نماید.این روش  برای دانشجویانی که با مشکل یافتن کار در کنار تحصیل خود مواجه می شوند، می تواند پیشنهاد مناسبی باشد.

اطلاعات بیشتر

حالا شما باید به دنبال ایده های و اطلاعات بیشتر و بهتر برای طول مدتی که به عنوان دانشجو در این کشور سکونت داربد باشید. حالا شما می دانید که باید به دنبال محل اقامت خود بوده و برای تضمین شرایط مالی خود به به دنبال یک کار مناسب باشید. باید توجه کنید که سوییس یک کشور با چندین فرهنگ و ملیت و زبان متفاوت می باشد از این رو دانشجو باید زبان های فرانسوی ، آلمانی و ایتالیایی و … خود را تقویت نماید.

در این قسمت از مقاله به اطلاعات مختصری در رابطه با حمل و نقل و حساب های بانکی در کشور سوییس می پردازیم.

 

 

سفر و حمل و نقل

مرزهای مختلف کشور سوییس برای سفر به نقاط مختلف اروپا مناسب می باشد. کشور سوییس دارای شبکه های جاده ای و راه آهن های مختلف و دردسترس برای سهولت سفرهای درون شهری و بین شهری و یا حتی اطراف کشور سوییس می باشد.

بزرگترین فرودگاه کشور سوییس، فرودگاه زوریخ می باشد که امکان سفرهای بین المللی را برای مسافران به نقاط مختلف جهان فراهم می سازد. اگر مسیر عبوری سفر شما ، از یکی از دریاچه های این کشور است ، می توانید با استفاده از سویس قایق مسافرتی برای انجام سفر دریایی خود اقدام نمایید. شما می توانید اطلاعات دقیق در باره ی  مسیرهای پیاده روی ، دوچرخه سواری و حتی مسیرهای قایقرانی را در وبسایت زیر جستجو کنید.

 

www.schweizmobil.ch/en/schweizmobil.html

 

پول و بانکداری

سیستم بانکی کشور سوییس به دلیل حفاظت از حریم خصوصی معاملات که اشخاص صرفا به وسیله ی افتتاح حساب سپرده ی مخفی ، مشهور می باشد. دانشجویان بین المللی نیز می توانند با توجه به قوانین بین المللی افتتاح حساب نمایند.

اغلب بانک های سوییسی امکان افتتاح حساب کاربری همراه با امکان دسترسی به خدمات مدرن بانکداری از جمله انتقال وجوه بین المللی را در اختیار شخص افتتاح کننده ی حساب قرار خواهد داد. برای افتتاح حساب در کشور سوییس شما ملزم به ارائه ی مدرک شناسایی و مشخصات محل اقامت خود می باشید.

کشور سوییس یکی از زیباترین کشورهای اروپایی ست و دارای سطح آموزشی با استاندارد بالا در در زمینه ی پزوهشی می باشد. کشور سوییس دارای کورس های تحصیلی مشهور در رشته ی MBA   می باشد.

کشور سوییس به عنوان مرکز بیزینس و کسب و کار در اروپا شناخته شده می باشد. جوانان دانشجو در کشور سوییس نه تنها شرایط تحصیلی بسیار مناسبی را دارند بلکه می توانند پس از پایان تحصیلات خود به فعالیت های شغلی حرفه ای نیز بپردازند.

شهریه

دانشگاه های سوییسی کمک های مالی عمومی را دریافت می کنند که این امر باعث شده تا میزان شهریه پرداختی از سوی دانشجویان به طور قابل ملاحظه ای کاهش یابد و در مقایسه با دانشگاه ها ی بریتانیایی یا ایالت متحده مقرون به صرفه باشد.

اما میزان شهریه پرداختی در هر ترم به طور متوسط ۵۳۵ یورو برای دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد ، و شهریه ی دوره ی دکتری حدود ۲۰۰ یورو در سال می باشد.

دانشگاه های خصوصی نیز معمولا شهریه های بالاتر در حدود ۷۵۰ تا ۸۰۰۰ یورو به طور متغیر به ازای هر ترم دریافت می کنند.

هزینه های محل اقامت برا ی دانشجویان اتحادیه اروپا

از مجموع هزینه های پرداختی ماهیانه ی دانشجویانی که از اتحادیه ی اروپا به سوییس مراجعت نموده اند ، معمولا ۳۳درصد از هزینه ها برای محل اقامت، %۷ برای حمل نقل و حدود %۸ برای شهریه پرداخت می گردد.

هزینه های اجاره ی مسکن در سوییس بالاتر از میزان بین المللی آن که ۲۰۰- ۳۰۰ یورو در ماه می باشد ، است. متوسط هزینه ی در سوییس حدود ۴۵۰ – ۵۰۰  یورو می باشد.

هزینه های محل اقامت برای دانشجویان بین المللی

تنها یک درصد از %۸ از دانشجویان بین المللی ساکن در سوییس د رخوابگاه های دانشجویی اقامت دارند ، مابقی دانشجویان گزینه های دیگر مسکن سوییس را انتخاب می کنند.

حدود %۶۸ از دانشجویان بین المللی از اقامت خود در کشور سوییس راضی هستند در حالیکه میزان رضایت دانشجویان بین المللی در سطح اروپا %۶۰ درصد می باشد. این بدین معنا می باشد که امکانات اقامتی و رفاهی در کشور سوییس بسیار مناسب می باشد.

 

در مجموع کشور سوییس از لحاظ امکانات رفاهی ، اقتصادی ، اقامتی و از لحاظ تسهیلات در نظر گرفته شده برای دانشجویان بخصوص دانشجویان بین المللی در سطح بسیار مطلوبی نسبت به اغلب کشور های اروپایی قرار دارد. از این رو برای دانشجویان حائز شرایط ،  تحصیل در این کشور می تواند به عنوان یک شانس و موقعیت فوق العاده محسوب شود. دانشجویان نیز می توانند با توجه به شرایط اقامتی و نوع ویزای دریافتی به کار ضمن تحصیل در سوییس بپردازند. موسسه حقوقی ملک پور با ارائه ی این مطلب سعی در ارتقای سطح اطلاعات همطنان در خصوص اقامت و کار ضمن تحصیل در کشور سوییس داشته است.

موسسه حقوقی ملک پور با داشتن سال ها تجربه و با قرار دادن  اطلاعات جامع  در باب راههای مهاجرت به سوییس و سایر کشورها به شما متقاضی گرامی کمک میکند که  به راحتی بتوانید شرایط مهاجرت را با شرایط خود تطبیق داده و بهترین طریق را برای مهاجرت انتخاب نمائید. در این راه حتما با کارشناسان حقوق بین الملل مشورت نموده و از انها یاری بخواهید . هم اکنون با موسسه  حقوقی ملک پور در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس گرفته و اطلاعات تکمیلی در این رابطه اخذ نمائید . مشاورین با تجربه ی ما شرایط را به طور کامل برای شما شرح داده و شما را به بهترین شکل ممکن یاری خواهند نمود .

 

Rating: 5
3 پاسخ
 1. امیر گفته:

  سلام یک سوال داشتم بعضی رشته هایی شنیدم که به صورت 6 ماه درس 6 ماه کار هستن میشه بفرمایید فیزیوتراپی هم جزو این رشته هاست؟من دانشجوی کارشناسی فیزیوتراپی اینجا هستم میخوام برای ادامه تحصیل در سوئیس اقدام کنم

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. این دوره ها در کشور کانادا برگزار می گردند. دوره های کوآپ در حال حاضر برای رشته های آی تی، گردشگری، دیجیتال مارکتینگ، طراحی داخلی و هتلداری می باشد و نیازمند نداشتن گپ تحصیلی بالا بوده و عموماً دارای محدودیت سنی نیز می باشد. این دوره ها پس از پایان مدت تحصیل با ورود به دوره کاری هزینه های تحصیل شما را نیز جبران خواهد نمود.

   پاسخ
 2. مشاور حقوقی گفته:

  با عرض سلام و خسته نباشید و تشکر از مطالب مفیدتان. اینجانب ۳۵ سالمه . کارشناسی ارشد مدیریت دارم. و در اداره دولتی مشغول فعالیتم . حدود ۱۲ سال. زبانمم بسیار خوبه طوری که بتونم نهایتا ۶ ماهه تاقل یا آیلتس رو بگیرم. تقاضای کار بهمراه تحصیل و یا کار به تنهایی در یکی از کشورهای اروپایی نظیر سوئیس ، سوئد، نروز و … براساس صلاحدید شما رو دارم. یه فرزند هم دارم. خانمم هم کاردانی حسابداری خونده. محبت میکنین که راهنماییم کنین بتونم به چه شکل اقدام کنم.

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.