کار ضمن تحصیل در ترکیه

کار ضمن تحصیل در ترکیه

 

آیا با شرایط کار ضمن تحصیل در ترکیه و اقامت پس از تحصیل در ترکیه 2018 آشنایی دارید ؟ آیا کار ضمن تحصیل در ترکیه و اقامت پس از تحصیل در ترکیه برای دانشجویان امکان پذیر خواهد بود ؟ شرایط کار ضمن تحصیل در ترکیه و اقامت پس از تحصیل در ترکیه چگونه خواهد بود ؟ راه های پیدا کردن کار ضمن تحصیل در ترکیه و اقامت پس از تحصیل در ترکیه کدام می باشد ؟ موسسه حقوقی ملک پور از معتبر ترین موسسات حقوقی در خاورمیانه در این مقاله به تشریح چگونگی کار ضمن تحصیل و پس از تحصیل در ترکیه پرداخته است ، شما عزیزان اگر قصد کار ضمن تحصیل در ترکیه و اقامت پس از تحصیل در ترکیه را دارید و می خواهید با شرایط و امکان کار ضمن تحصیل در ترکیه آگاه شوید با دقت و تا پایان این مقاله را مطالعه نمایید . همچنین توصیه می گردد در صورت هرگونه سوال و ابهام دیگری در خصوص کار ضمن تحصیل در ترکیه با وکیل مهاجرت به ترکیه و یا مشاوران کار ضمن تحصیل در ترکیه ملک پور تماس حاصل نموده و به صورت تلفنی و رایگان مشاوره دریافت نمایید.

متاسفانه دانشجویان بین المللی هیچ حق قانونی برای کار کردن نه در ادارات دولتی و یا حتی ادارات و مراکز خصوصی را ندارند ولی دانشگاه های ترکیه محققان خارجی و بین المللی را می پذیرد و درب دانشگاه ها بر روی محققان بین المللی باز است. هم دانشگاههای دولتی و هم دانشگاه های خصوصی کارمندی غیر ترک(خارجی) استخدام می کنند که در این راستا می توان دانشگاه هایی معتبر بین المللی مانند دانشگاه بغازیچی استانبول، دانشگاه فنی خاور میانه در آنکارا که هر دو عمومی هستند را نام برد و در میان دانشگاه های خصوصی می توان دانشگاه خصوصی سابانچ و بیلگی،  Koc، (همه در استانبول) و هم دانشگاه بیلکنت در آنکارا را نام برد.عدم دانش زبان(ترکی) تنها مانع اصلی  اخذ شغل موقت در ترکیه نمی باشد، دانشگاه هایی در ترکیه وجود دارد که دروس به زبان انگلیسی تدریس می شود و مراکزی وجود دارند که زبان انگلیسی در آنجا رایج است.

در باب کار ضمن تحصیل در ترکیه، قابل ذکر است بعضی از دانشگاه های خصوصی به عنوان دانشگاه انگلیسی زبان تاسیس شده اند و اکنون در حال رقابت با دانشگاه های دولتی به دنبال جذب کارکنان حرفه ای در جایگاه هیئت علمی بین المللی و همچنین محققان است.  همچنین موسسات تحقیقاتی وجود دارد که به زبان فرانسه و آلمانی آموزش ارائه میدهد.علاوه بر این بسیاری از دانشگاه ها پایه و اساس خود را بر این قرار داده اند که دانشجویانی را در مقطع کارشناسی ارشد و مخصوصا دکترا به صورت بورس کامل می پذیرند که گاهی به برخی از اساتید در انجام تحقیقات ، آموزش و یا تهیه آمار و… کمک و همراهی می کنند. در همه این حالات، نیازی نیست که دانشجویان بین المللی به زبان ترکی تدریس کنند و یا زبان ترکی بیاموزند.

اگر در نظر دارید پس از اتمام تحصیل در ترکیه مشغول به کار شوید،آنقدر ی که انتظار دارید گزینه های فراوانی نخواهید داشت علی الخصوص زمانی که نتوانید به زبان ترکی صحبت کنید و بسیاری ازآنها در مقایسه با کشورهای اتحادیه اروپا و کانادا و ایالات متحده امریکا دستمزد بسیار پایینی خواهد داشت. بااین حال ممکن است در مهاجرت به ترکیه فرصت های شگفتی در بازارهای ترکیه وجود داشته باشد که قبل از اینکه در مورد آنها جستجو کنید، از وجود آنها بی اطلاع بودید.

برای پیدا کردن کار حتما می بایست از طریق اینترنت بسیار جستجو و تحقیق نمایید و همچنین یک روزمه بسیار قوی در باب تخصصات و سابقه کار و همچنین موارد دیگر به طور کامل ارائه نمایید زیرا جهت اقامت در ترکیه بسیاری از شرکت ها هستند که به زبان انگلیسی، آلمانی، فرانسوی، ایتالیایی،اسپانیایی، عربی، روسی و…  صحبت می کنند لذا چنانچه شرایط شما را پذیرند قطعا شما را دعوت به مصاحبه خواهند نمود که البته بهترین شرایط برای اشخاصی که خیلی متخصص هستند کار در سفارت خانه ها، کنسول گری ها و سازمان های غیر دولتی می باشد اما همیشه برای این مشاغل رقابت بسیار شدیدی وجود دارد. یکی از کارهایی که میتوان کرد ، آموزش زبان مادریتان در آموزشگا های زبان یا بصورت خصوصی خواهد بود. در ترکیه عطش بسیاری برای یادگیری زبان انگلیسی وجود دارد ، بنابراین پیدا کردن این قبیل کارها شاید کار آسانی باشد.البته بهترین شرایط کاری با بهترین شرایط به کسانی تعلق میگیرد که  مدارکی مانند TESOL, TOEFL, CELTA و یا PGCE را داشته باشند.

برخی از شرکت های بزرگ بین المللی و یا سازمان های مطبوعاتی هستند که برای برخی از شعبه های خود در سراسر ترکیه نیاز به روزنامه نگار، ویراستار و سردبیر دارند که در این شرایط نیز امکان پیدا کردن کار وجود دارد.

برخی از امکانات شغلی در حرفه توریست tourism گاهی اوقات در تابستان وجود دارد . برای مثال قابل ذکر است برای خانم ها پرستار بچه بودن در خانواده ای ثروتند در یکی از شهرهای بزرگ ترکیه است.

برای اطلاعات بیشتر به لینک زیر مراجعه فرمایید.

اجازه کار (Calisma Izni)

در باب کار ضمن تحصیل در ترکیه، اگر شما در حالی که در ترکیه هستید کار پیدا کنید ممکن است مجبور شوید که از کشور خارج شوید و درخواست ویزای کار نمایید و با ویزای کار مجددا وارد ترکیه شوید. لذا برای دانشجویانی که در ترکیه تحصیل خود را به اتمام می رسانند امکان اخذ اقامت وجود ندارد و می بایست یا از طریق سرمایه گذاری و یا با ویزای کار به کشور ترکیه بازگردند و به صورت موقت در آن کشور اقامت داشته باشند.

پس از مهاجرت به ترکیه در حال حاضر در قانون مرتبط با اجازه کار، شرط متقابلی وجود دارد. بدین معنی که اگر یک فرد تبعه ترکیه در کشور شما بتواند بدون اخذ اجازه کار، کار کند، شما هم میتوانید در ترکیه بدون اخذ اجازه کار، کار کنید. با این حال اگر ترکیه در نهایت به اتحادیه اروپا بپیوندد، بدین معنی خواهد بود که اغلب اروپاییان قادر به کار در ترکیه بدون اخذ اجازه کار خواهند بود.

اشتغال در ترکیه، عمدتا توسط قانون کار ترکیه و قانون اتحادیه صنفی اداره میشود. اجازه کار توسط وزارت کار داده شود. بعد از پیدا کردنن در یک شرکت ترکیه ای ، شرکت باید از طرف فرد خارجی درخواست اجازه کار کند. در این حالت هیچ تضمینی وجود ندارد که وزارت، به طور قطع اجازه کار به فردخارجی بدهد.

همانگونه که مطالعه فرمودید کار ضمن تحصیل در ترکیه برای دانشجویان خارجی تابع شرایط و مقررات خاص خود امکان پذیر است همچنین می توانید قوانین و مقررات کشورهای دیگر را مورد بررسی قرار دهید. اما اگر متقاضی تحصیل در ترکیه هستید و خواستار کسب اطلاعات بیشتر در خصوص شرایط کار ضمن تحصیل در ترکیه ، موسسات کاریابی و فرصت های شغلی مشاغل پاره وقت و سایر مسائل مربوطه هستید با وکیل مهاجرت و مشاور متخصص حقوقی در این خصوص مشورت داشته باشید. همچنین مطالب نگارش شده در وبسایت رسمی این موسسه با موضوع کار در کشورهای مختلف  پیشنهاد می شود در این مورد با وکلای دادگستری و کارشناسان حقوقی موسسه حقوقی ملک پور مشاوره نمایید.

اگر که اطلاعات متون بالا برای شما مکفی نبوده است می توانید با تماس با موسسه حقوقی ملک پور در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران از اطلاعات بیشتر و مشاوره تلفنی رایگان استفاده کنید .

اطلاعات موجود در این وب سایت جهت بالا بردن سطح اگاهی عمومی است و موسسات همکار در ایران خدمات کاریابی ارائه نمی دهند.

Rating: 5
16 پاسخ
 1. Milad گفته:

  سلام خسته نباشید
  ببخشید من دانشجویه ترم دو معماری دانشگاه سراسری هستم و به زبان ترکی هم مسلطم، خواستم واسه ترکیه اقدام کنم میشه راهنمایی بفرمایید.. آیا راهی واسه مهاجرت من وجود داره؟ حالا یا تحصیل یا هر راه دیگ؟

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام بله میتوانید .جهت کسب اطلاعات و مشاوره در این مورد با کارشناسان و شماره های موجود در سایت تماس حاصل فرمایید

   پاسخ
 2. Milad گفته:

  با عرض سلام و خسته نباشید.. یه سوال داشتم
  من دانشجویه ترم دو رشته مهندسی معماری دانشگاه سراسری در مقطع کارشناسی هستم… میخواستم بدونم واسه راهی وجود داره که واسه ترم سه در دانشگاه ترکیه پذیرش بگیرم ؟زبان ترکیم هم بدک نیست..

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
 3. Ali گفته:

  با سلام و خسته نباشید خدمت شما
  عذرمیخام میخاستم بدونم ازهمون ابتدا میشه در حین تحصیل
  کار هم کرد یا باید یکسال از تحصیل بگذرد.

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار
   بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
 4. نیما گفته:

  باعرض سلام خدمت شما خسته نباشید
  عذر میخوام من قصد محاجرت تحصیلی به ترکیه در رشته نرم افزار را دارم که برای مارشناسی میخوام اقدام کنم و ۲سال هم سابقه برنامه نویسی دارم با توجه به این شرایط امکان پیدا شدن مار در تخصص طراحی وب ، برنامه نویسی هست!؟

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   سلام و عرض ادب دوست بزرگوار شما باید برای کار در کشور مقصد باید job offer یعنی پیشنهاد شغلی داشته باشید تا بتوانید برای این نوع ویزا اقدام نمایید . در صورت داشتن این مورد شرایط شما باید به صورت کاملتری بررسی گردد که در این بخش امکان پذیر نمیباشد . پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره کاملتری در این باب با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 5. مهران گفته:

  با سلام خدمت شما
  بنده قصد ادامه تحصیل موسیقی در ترکیه رو دارم و میخواستم ببینم اگر که بنده در یکی از دانشگاه های ترکیه قبول بشم و ادامه تحصیل بکنم ایا میتونم شغلی در اونجا داشته باشم ضمنه این که دانشجو هستم و اگر که شدنی هست در صورتی که زبان ترکی و انگلیسی بلد باشم بعد از چه مدت میتونم به کاری بپیوندم؟
  سپاس از شما

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و عرض ارادت. بله در حین تحصیل اجازه کار پاره وقت را خواهید داشت که مدت یافتن کار در این کشور بسته به مهارت و تخصص شما متفاوت است. برای دریافت اطلاعات بیشتر می توانید با دفتر مرکزی ما در وین ارتباط بگیرید.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.