کار ضمن تحصیل در اوکراین

دانشجویان بین المللی برای کار ضمن تحصیل در اوکراین باید چه شرایطی را داشته باشند؟ آیا می دانید برای کار ضمن تحصیل در اوکراین باید مجوز کار داشته باشید؟ برای مجوز کار ضمن تحصیل در اوکراین باید به کجا مراجعه کرد؟ آیا از  محدودیت های ساعات کار ضمن تحصیل در اوکراین اطلاعی دارید؟ آیا از قانون کار ضمن تحصیل در اوکراین اطلاعی دارید؟ اگر شما دانشجویان گرامی تمایل به تحصیل در اوکراین و کار ضمن تحصیل در اوکراین را  دارید با مشاوران و وکلای مجرب ما دربرترین  موسسه حقوقی در ایران و خاور میانه موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل فرمایید تا بتوانیم در تمام زمینه های تحصیل در اوکراین   شما را یاری کنیم .

 

وضوع این مقاله در ارتباط با شرایط کار ضمن تحصیل در اوکراین  می باشد . اطلاعات این مقاله برای اخد مجوز کار ضمن تحصیل دراوکراین   ومحدودیت های کاری ضمن تحصیل  در اوکراین عنوان شده است . امید است با خواندن این مقاله اطلاعاتی در زمینه کار ضمن  تحصیل در اوکراین  را کسب نمایید .شما می توانید برای اطلاعات بیشتر نیز به سایت https://www.iranmohajerat.ir/ و https://legalmalekpour.com/  مراجعه فرمایید .

بسیاری از دانشجویان بین المللی  کار پاره وقت را برای کمک به پرداخت شهریه یا مخارج زندگی خود در اوکراین  را انتخاب می کنند. امروزه ۷۵ درصد از دانش آموزان خارجی در برخی از انواع کار های  پاره وقت دراوکراین فعالیت دارند.

قانون کار در اوکراین

 • دانشجویان بین المللی برای کار ضمن تحصیل در اوکراین نیاز به مجوز کار و یا اجازه اقامت به کار رسمی در اوکراین را دارند .
 • دانشجویان برای اعمال مجوز کار باید به هیئت پلیس (the Police )و گارد مرزی (Border Guard Board ) اوکراین مراجعه کنند .
 • دانشجویان برای کار ضمن تحصیل در اوکراین باید تاییدیه کتبی از موسسه آموزشی که در حال تحصیل در ان دانشگاه یا کالج هستند ،ارائه دهند.
  – حداکثر مدت اعتبار مجوز کار دانشجویی مدت اعتبار اجازه اقامت در اوکراین  است.
  – برنامه های کاربردی پردازش  برای مجور کار ضمن تحصیل در اوکراین حدود ۱-۲ ماه طول می کشد.
 • ساعات کاری ضمن تحصیل در اوکراین برای دانشجویان مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد ۱۰ تا ۲۰ ساعت در هفته می باشد و برای مقاطع دکترا دانشجویان مجاز به ۳۰ ساعت کار ضمن تحصیل در اوکراین هستند.
 • ساعات کاری به صورت تمام وقت در اوکراین ۴۰ ساعت می باشد .با توجه به قانون کار در اوکراین  ساعات کارتمام وقت   ۵ روز در هفته با ۲ روز تعطیلی  (۴۰ ساعت در هفته) است.بعضی  شرکت ها و سازمان ها در اوکراین به  مدت ۶ روز در هفته کار با ۱ روز تعطیلی  می باشد ، اما تعداد کل ساعات کار همان (۴۰ ساعت در هفته)  می باشد.

در جولای سال ۲۰۱۶، متوسط حقوق در کیف برای مشاغل تمام وقت  ۳۰۰-۴۰۰ دلار در هر ماه بوده است. در سال ۲۰۱۵، حقوق متوسط در اوکراین در حدود ۲۰۰ دلارتا  ۲۵۰ دلار در هر ماه بوده است .به تبع مشاغل تمام وقت در اوکراین میزان حقوق در اوکراین برای کار ضمن تحصیل در اوکراین ۱۰۰ -۱۵۰ دلار در هفته می باشد.

 

دانشجویان بین المللی چگونه می توانند در اوکراین کار پیدا کنند؟

برای پیدا کردن کار ضمن تحصیل در اوکراین معمولا دانشجویان می توانند با کارقرمای خود تماس بگیرند  یا اینکه به آنها ایمیل بفرستند اما انجام این پروسه ترجیح داده نمی شود.. دانشجویان  باید  CV ارسال کرده ، و معمولا انگیزه نامه درخواست می شود . دانشجویان باید  برای مصاحبه آماده باشند . اکثر دانش آموزان کار ضمن تحصیل در اوکراین را انتخاب کرده اند  . داشتن شغلی پاره وقت در اوکراین برای دانشجویان بین المللی  رایج است .

مکان هایی که دانشجویان  می توانید  فرصتهای شغلی پیدا کنند : – مراکز کاریابی  در اوکراین و  بورد  اطلاعات در دانشگاه ،وب سایت دانشگاه در اوکراین ، یا از طریق  دوستان، همکلاسی ها و دانش آموزان اوکراینی  ، تماس مستقیم با کسی که مسئول مشاغل در شرکت های کاریابی اوکراین است و یا اینکه  می توانید از وب سایت این شرکت ها  میزان حقوق پرداختی را برای مشاغل مورد نظر سوال فرمایید .
پردازش انجام این پروسه حدودا یک ماه طول می کشد  برای اخذ اطلاعات بیشتر  در مورد اجازه کار می توان به اداره مهاجرت و شهروندی اوکراین  the Citizenship and Migration Bureau مراجعه فرمایید .

اجازه کار در اوکراین

قانون  خاصی برای اتباع خارجی که قصد  کار در اوکراین را دارند وجود ندارد ، اگر چه ملزومات  عمومی برای مجوز کار وجود دارد .

به این نکته توجه داشته باشد که این قبیل از   مجوزهای  کار قانونی برای  فعالیت های کاری اتباع خارجی  و همچنین حق اقامت یک ساله  در اوکراین ،باید ویزای کار یا IM-1 ویزا را کسب کنند . با توجه به مقررات ویزا اوکراین ، تنها دارندگان ویزای مهاجرت و ویزای دانشجویی حق اخذ مجوز کار در طول سا ل را دارند.

روش صدور اجازه کار برای دانشجویان بین المللی در اوکراین

اجازه کارضمن تحصیل در اوکراین  توسط مراکز استخدام دولت the State Employment Center  در محل اقامت کارفرما بر اساس ارائه مدارک صادرمی شود . برای بررسی برنامه های کاربردی اجازه کار و صدور یا رد اجازه کار دراوکراین  مراکز اشتغال کمیسیون ویژه ای را ایجاد می کنند .

لیست مدارک مورد نیاز برای مجوز کار دانشجویان بین المللی در اوکراین

. تاییدیه کتبی از موسسه آموزشی اوکراین

دو قطعه عکس رنگی  ۳٫۵ × ۴٫۵

یک کپی از اسناد دال بر  تحصیلات دانشجوی بین المللی  و شرایط فرد خارجی؛

یک کپی از صفحه شناسایی و پاسپورت دانشجوی  خارجی

قانون کار در اوکراین

با توجه به  قانون کار در اوکراین کار در هفته ۵ روز در هفته با ۲ روز خاموش (۴۰ ساعت در هفته) است. شرکت ها و سازمان های سمت راست به مدت ۶ روز در هفته کار با ۱ روز خاموش اگر منطقی است داشته باشد، اما تعداد کل ساعات کار همان (۴۰ ساعت در هفته) باقی مانده است.

 

مشاغل پاره وقت برای دانشجویان بین المللی در اوکراین

هنگامی که دانشجویان بین المللی به کار ضمن تحصیل  در اوکراین مشغول می شوند ،ممکن است کار پاره وقت در پرداخت هزینه های اضافی و یا فعالیت هایی برای اوقات فراغت و سفر که به غیر از مخارج  بودجه خود بوده است، کمک شایانی داشته باشد.  بسیاری از دانشجویان بین المللی در طول مطالعات خود به دنبال اشتغال در اوکراین و یا هر کشور خارجی دیگری هستند. در حین  جستجوی  شغلی  مناسب، مهم است  چند نکته  را به خاطر داشته باشید ، مانند قوانین موجود در کشور خود دانشجو و کشورهای مختلف برای کار در ضمن تحصیل .  بنابراین این نکته  مهم است  این قوانین  را قبل از درخواست کاررعایت فرمایید. نکته مهم دیگری که باید رعایت کنید  تحصیلات و شیوه زندگی خود شما است برای کار ضمن تحصیل در اوکراین  هرگز نباید تحصیلات خود را قطع کنید.

یک کار خوب برای دانشجویان بین المللی  در تمام کشور های خارجی از جمله اوکراین بایدویژگی های زیر را دارا باشد:

 • مناسب سبک زندگی دانشجویان بین المللی  است (مشاغل پاره وقتی که زمان کافی برای دوره های تحصیل دانشجو با ارائه ساعت کار انعطاف پذیری داشته باشد).
 • مهارت های زبان دانشجوی بین المللی را  قوی تر کند(برای دانشجویان بین المللی که به زبان مادری صحبت می کنند ).
 • شغل مورد نظر برای ادغام دانشجو یان بین المللی به فرهنگ جدید تاثیر گذار باشد.( کمک به سرعت ادغام قرهنگ دانش آموز به فرهنگ جدید و دیدار با دوستان جدید.)
 • در حالت ایده آل، ارائه برخی از تجارب کاری و باز کردن فرصت های شغلی برای  آینده باشد.

لیستی  از برخی از بهترین مشاغل پاره وقت برای دانشجویان بین المللی.

کار در دانشگاه

کار در محوطه دانشگاه یکی از محبوب ترین گزینه ها برای دانشجویان بین المللی است. در برخی از کشورها، مانند ایالات متحده آمریکا، این تنها  راه برای کار ضمن تحصیل  دانش آموزان بین المللی است. بسیاری از مشاغل مختلف در محوطه دانشگاه از کار در کافه تریا،تا کار در  مراکز کامپیوتری  وجود دارد. یکی دیگر از فرصت  شغلی در دانشگاه کار برای اتحادیه دانش آموزان است .  فرصت خوبی برای درگیر شدن در مسائل جاری و کمک به دانش آموزان دیگر در دانشگاه است. البته بسته به اتحادیه و ماموریت خود دانشجو می باشد ، شما ممکن است توانایی  کمک به دیگر دانشجویان بین المللی برای ارائه تجربیات خود در دانشگاه داشته باشید.

به عنوان یک دانشجوی بین المللی، کار در محوطه دانشگاه به شما کمک خواهد کرد تا با افراد جدید  ملاقات داشته باشید، یا در بهبود مهارت های زبان خود و برخی از تجربه ها ارزشمند است. شما احتمالا زمان بیشتری را با دوستان خود در دانشگاه صرف می کنید . بسیاری از دانشجویان در محوطه دانشگاه کار می کنند.

یکی از نقاط ضعف کار در محوطه دانشگاه این است که کار در دانشگاه معمولا بسیار رقابتی است. بسیاری از دانشجویان بین المللی و داخلی که مایل به کار پاره وقت ضمن تحصیل  هستند ، این مهم است که برای دریافت مصاحبه آمادگی داشته باشند   و شور و شوق زیادی را از خود نشان دهند حتی اگر نوع کار هیجان انگیز نباشد.

رستوران ها و کافه

فرصت های شغلی بسیاری در کافه ها، رستوران ها در شهرها و شهرستانها اطراف آن وجود دارد، و این ممکن است ساده ترین راه برای پیدا کردن کار ضمن تحصیل در اوکراین برای دانشجویان بین المللی باشد .رستوران ها همیشه برای کمک بیشتر به دنبال دانشجویان هستند ، بنابراین شانس پیدا کردن یک کار نسبتا راحتی برای دانشجویان بین المللی وجود دارد. شما می توانید بسته به تجربه و مهارت خود به عنوان یک خدمتکار، کارکنان و یا حتی در آشپزخانه کار کنید.

این فرصت شغلی به دانشجویان بین المللی  کمک خواهدکرد  تا به بهبود مهارت های زبان و دیدار با دوستان جدید بپردازند.

بزرگترین نقطه ضعف کار در رستوران ساعات فعالیت دانشجویان  است  به دلیل اینکه اکثرا کار در رستوران ها در ساعات شب می باشد. و بسیار طاقت فرسا می باشد، به خصوص اگر شما از صبح زود در  سخنرانی یا سمینارها به عنوان بخشی از دوره دانشجویی شرکت کنید. گاهی اوقات، برای  شیفت شب امکان ترک تحصیل نیز وجود دارد .

مراکز تماس(بازاریابی )

برخی از دانش آموزان بین المللی در مراکز تماس کار پیدا می کنند. این گزینه  انتخاب خوبی برای کسانی که ارتباط دوستانه دارند و مایل به توسعه مهارت های زبانی خود هستند . بر خلاف بسیاری از دیگر فرصت های شغلی پاره وقت برای دانشجویان بین المللی، تماس با  مراکز می تواند پرداختی خوبی برای دانشجویان داشته باشد. این نکته مهم است که  دانشجو  به دنبال کاری باشد  که به طور قابل توجهی می تواند به بودجه شما کمک  کند. همچنین، شغل مرکز تماس  طاقت فرسا نیست، اگر دانشجویان کار در مجیط اداری را ترجیح می دهند.

از سوی دیگر، کار در یک مرکز تماس می تواند خواهان زیادی داشته باشد . به طور متوسط دانشجو نیاز به داشتن مهارت های ارتباطی عالی و مهارت های بالا زبان دارد . مشکلات از موقعیت مراکز  تماس به طور چشمگیری متفاوت است، برای مثال فروش تلفنی در میان فرصت های  شغلی تحت فشار هستند، اما آنها اغلب کمیسیون از  هر فروشی را اخذ می کنند ، بیشتر برای تقویت درآمد خود می باشد . کار در یک مرکز پشتیبانی مشتریان نیاز به دانش بسیار بالایی از محصولات، خدمات و شرکت شما برای کار مورد نظر دارد.

کارآموزی

امکان پیدا کردن کارآموزی در  یک شرکت مربوط به رشته تحصیلی خود برای دانشجویان امکان پذیر است  .  کارآموزی به دانشجویان فرصت کسب تجارب مورد نیازبرای رشته های مرتبط تحصیلی  را باز می کند البته بسته به کشور و رشته تحصیلی شما دارد . کاراموزی این امکان را برای دانشجو فراهم می کند تا در همان شرکت استخدام شود .  در هر صورت، کارآموزی به شما فرصت زیادی  از تجارب  مرتبط  به رشته تحصیلی خود را می دهد ، بنابراین شما می توانید آن را به عنوان یک فرصت شغلی و به دست آوردن تجربه ارزشمند در این زمینه ببینید . بسته به شرایط، امکان پرداختی حقوق و مزایا برای دانشجو  وجود دارد.

داوطلبانه

فرصت های داوطلبانه متعدد دانشجویان بین المللی می تواند فرصت خوبی برای به  دست آوردن تجارب  و ملاقات با افراد جدید باشد. انجام کار داوطلبانه یکی از فرصت های شغلی با ارزش  و جالب است . یکی از بزرگترین مزایای استفاده از موقعیت های موجود کار داوطلبانه طیف گسترده ای ازآن است. کارهای  متنوعی برای داوطلبان وجود دارد،بسیاری از شرکت ها و سازمان به دنبال دانشجویان داوطلب می گردند، بنابراین گزینه مناسبی  برای به دست آوردن برخی از تجارب بسیارمفید برای دانشجویان بین المللی است . داوطلب می تواند تجربه کاری  و CV  متنوعی بدست بیاورد.مشکل اصلی کار داوطلبانه نداشتن حقوق پرداختی است .

در آخر امیدورام این مقاله جوابگوی سوالات شما در زمینه کار ضمن تحصیل در اوکراین  بوده باشد . در صورت هرگونه راهنمایی می توانید به صورت رایگان با  مشاورین تلفنی موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل قرمایید .موسسه حقوقی ملک پور با مشاوران و وکلای مجرب خود در زمینه مهاجرت و حقوق بین الملل آماده ارائه خدمات به شما سروران گرامی هستند.

اطلاعات موجود در این وب سایت جهت بالا بردن سطح اگاهی عمومی است و موسسات همکار در ایران خدمات کاریابی ارائه نمی دهند.

منابع:

http://mfa.gov.ua/en/consular-affairs/immigration-to-ukraine

http://www.studyinukraine.com/life/work-permit/

 

نگارنده :بهار وفایی

 

Rating: 5
10 پاسخ
 1. فرشاد گفته:

  باسلام. من میخام در رشته پزشکی در اوکراین درس بخونم. ایا همزمان با درس خوندن میتونم کار هم بکنم که خرج تحصیل و هزینه های زندگی رو دربیارم ؟
  چون من منبع درامد ثابتی ندارم که ساپورتم کنه. سرمایه ام هم حدود 200 میلیون تومنه.
  باتشکر

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. امکان کار حین تحصیل در اوکراین بستگی به نظر مساعد اداره مهاجرت اوکراین خواهد داشت. در مورد تحصیل نیز تحصیل در اوکراین بستگی به میزان گپ تحصیلی، میزان سرمایه، وضعیت تاهل و برخی عوامل دیگر خواهد داشت. تحصیل پزشکی در اوکراین نیز نیازمند گذراندن دوره های پیش پزشکی و سپس یادگیری زبان اوکرانی خواهد بود. پیشنهاد میکنیم با کارشناسان ما تماس گرفته و مشاوره تخصصی داشته باشید.

   پاسخ
 2. maziar samiei گفته:

  باسلام و روزبخیر شرایط مهارجت و اخذ اقامت به اوکراین ازطریق موسسه شما چگونه است لطفا توضیح مفصل عنایت بفرمایید

  پاسخ
  • maziar samiei گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
 3. سارا اسماعيلي گفته:

  سلا خسته نباشيد من ميخواستم بدونم كار در هنگام تحصيل ميتونه هزينه رو در بياره در اوكراين من ب اندازه چند ترم اول رو ميتونم بپردازم و قصد دارم حين تحصيل كار كنم و خرج تحصيلم رو بدم ايا امكان پذير است؟؟؟

  پاسخ
 4. رامین رجبی قلعه گفته:

  با عرض سلام و خدا قوت دکتر ملک پور.من سه تا اختراع دارم ثبتی در ایران و لیسانس مکانیک جامدات.و سیزده تا مهارت فنی حرفه ایی دارم.همه مهارتها در زمینه خودرو تست تنظیم موتور میباشند.من میخوام اوکراین تحصیلاتمو ادامه بدم و در مقاطع بالاتر و هم کار کنم.ایا من میتونم در زمینه سیم کشی و تست تنظیم موتور کلا کار مکانیکی پیدا کنم؟

  پاسخ
  • mie.editor2 گفته:

   با سلام و عرض ارادت. برای کار در این کشور به پیشنهاد کاری نیاز است و بهتر است که در این کشور حضور داشته باشید. در صورت داشتن پیشنهاد کاری می توانید برای اخذ ویزای کاری این کشور اقدام نمایید اما امکان اخذ ویزای تحصیلی اوکراین برای شما وجود دارد. برای بررسی شرایط و اخذ اطلاعات بیشتر می توانید با دفتر مرکزی ما در وین از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 5. علی گفته:

  سلام و وقت بخیر خدمت دکتر ملک پور . بنده یک سوال در باب کار دانشجویی در اوکراین دارم سوالم این است که دانشجویی که میخواهد کار دانشجویی انجام دهد در اوکراین آیا باید زبان اوکراینی هم بلد باشد یا زبان انگلیسی کافی است؟ با تشکر

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.