کار ضمن تحصیل در ارمنستان

کار ضمن تحصیل در ارمنستان در هنگام مهاجرت به ارمنستان 2018 از جمله مهاجرت تحصیلی به ارمنستان پس از گرفتن وکیل مهاجرت و یا شرایط کار دانشجویی در ارمنستان چگونه است ؟ امروزه افراد زیادی برای ادامه تحصیل در دانشگاه های ارمنستان و در نهایت اخذ اقامت ارمنستان را انتخاب می نمایند. اما سوال اینجاست که ایا می توان کار ضمن تحصیل در ارمنستان را تضمین کرد. کار ضمن تحصیل در ارمنستان چطور می باشد؟ همواره راه های زیادی برای ورود به دانشگاه های ارمنستان وجود دارد اما در ابتدا افراد می خواهند بدانند شرایط کار ضمن تحصیل در ارمنستان امکان پذیر است یا خیر ؟

همانطور که می دانید بسیاری از دانشجویان بین المللی در کشور ارمنستان برای گذراندن زندگی خود به کار ضمن تحصیل در ارمنستان می پردازند. شرایط کار ضمن تحصیل در ارمنستان شرایط خاص خود را دارد وبا توجه به شرایط دانشجو می تواند به صورت پاره وقت و یا تمام وقت باشد البته کار ضمن تحصیل در ارمنستان با محدودیت ها و قوانین و مقررات خاصی مواجه است. همه ساله ایرانیان بسیاری قصد ادامه تحصیل در کشور ارمنستان را دارند که می توانند به کار در حین تحصیل در کشور ارمنستان هم بپردازند. این مقاله به شما همراهان همیشگی سایت موسسه ملک پور که در باب کار در حین تحصیل در کشور نگارش شده است. و به سوالات شما در باب تحصیل کار در حین تحصیل در کشور ارمنستان  پاسخ خواهد داد. ( نویسنده: امید محمدی ،موسسه حقوقی ملک پور)

برای دانشجویان بین المللی کار در حین تحصیل در کشور ارمنستان برای امرار معاش بسیار مناسب می باشد و می توانند از این طریق برخی از هزینه های زندگی خود را پرداخت کنند. تحصیلات عالی در کشور ارمنستان در موسسه های خصوصی و دولتی امکان پذیر است. این موسسه ها شامل دانشگاهها ، موسسات ، آکادمی ها و هنرستان ها میباشند.

کار در حین تحصیل در کشور ارمنستان می تواند به صورت پاره وقت و یا تمام وقت باشد البته می توان گفت  که دانشجویان در کشور ارمنستان معمولا به صورت پاره وقت به کار مشغول هستند.

حجم درسی که به صورت هفتگی در دانشگاه های ارمنستان ارائه می شوند برای مقطع کارشناسی  ۲۸ تا ۳۲ ساعت در هفته (بعضاً بالای ۳۶ ساعت)، ۱۶ تا ۱۸ ساعت برای مقاطع کارشناسی ارشد و برای مقطع دکترا ۴ تا ۸ ساعت طرح ریزی شده . از سال ۲۰۰۸ تمام برنامه های آموزشی برای تحصیل در ارمنستان منطبق بر ECTS شدند.

اکثر کشورها کار پاره وقت ضمن تحصیلشان به اینصورت می باشد که در مقطع لیسانس میزان ساعت کار در ضمن تحصیل ده ساعت در هفته می باشد البته مشروط به اینکه از توانایی زبان خوبی برخوردار باشند و در مقطع فوق لیسانس میزان کار پار تایم بین بیست تا سی ساعت می باشد. و در مقطع دکتری میزان ساعت کار ضمن تحصیل سی ساعت در هفته می باشد. البته باید توجه داشت فرد دانشجو باید ابتدا از اداره مهاجرت و دانشگاه مربوطه مجوز کسب کند البته قبل از این اقدام باید پیشنهاد کاری داشته باشد.

دانشجویان در صورت مشغول شدن به کار پارتایم علاوه براینکه می توانند کسب درآمد داشته باشند می توانند تجربیات عملی کسب کنند و بعد از فارغ التحصیل شدن راحت تر می توانند مشغول به کار شوند و از طرفی با پرداخت مالیات کشور ارمنستان می توانند اقامت دایم کشور ارمنستان را کسب کنند. ( نویسنده: امید محمدی ،موسسه حقوقی ملک پور)

نکاتی برای دانشجویانی که هدفشان در ضمن تحصیل هدفشان کار می باشد:

دانشجویان برای پیدا کردن کار می توانند در محل دانشگاه خود کار را جستجو کنند.

دانشجویان می توانند در کافه تریا، کتابخانه ، حمایت از بخش اداری مشغول به کار شوند. دانشجویان با همسالان هم ترمان خود که در حال حاضر کار می کنند به بحث و تحلیل در کار خود بپردازند.

چند گزینه ای که دانشجویان می توانند در آن مشغول به کار شوند در عین حال که خارج از دانشگاه می باشد عبارت اند از :  در یک پارک تفریحی، فروشگاه مواد غذایی، بازار، نمایشگاه ها، رستوران ها، پمپ های بنزین، و یا حتی کار در خانه و … بپردازند.

روش های پیدا کردن کار در ضمن تحصیل در ارمنستان

وب سایت های شغلی یابی یکی از مراکز مهم برای شغلیابی می باشد.

آژانس های استخدام : به این صورت می باشد که شخص در آژانس های مربوطه نام نویسی می کند و در صورتی که بنگاه اقتصادی به شخص مورد نظر نیاز داشته باشد.

روزنامه ها: همه روزه آگهی های استخدامی در روزنامه منتشر میشود که اشخاص می توانند در آگهی شغل مربوطه را پیدا کنند

منابع دیگر  ( نویسنده: امید محمدی ،موسسه حقوقی ملک پور)

برخی از شرکت ها اگر  در پشت های شغلی خود در سیستم کاری به نیرو ماهر نیاز داشته باشد اعلام می کنند . این روش به این صورت می باشد که شرکتها براساس نیرو کار مورد نیاز پیشنهاد کاری مطرح می کنند و همان روزی که اعلام نیاز کردند و روی وب سایت اعلام نیاز کردند برای مصاحبه بروید .

همواره می توانید با موسسه حقوقی ملک پور در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و در خصوص راههای مهاجرت به ارمنستان از جمله مهاجرت تحصیلی به ارمنستان و یا تحصیل در ارمنستان و یا کار دانشجویی در ارمنستان و یا شرایط کار ضمن تحصیل در ارمنستان و یا کار در ارمنستان و در نهایت راههای اخذ اقامت ارمنستان به صورت تخصصی مشاوره رایگان دریافت نمایید .

اطلاعات موجود در این وب سایت جهت بالا بردن سطح اگاهی عمومی است و موسسات همکار در ایران خدمات کاریابی ارائه نمی دهند.

6 پاسخ
 1. محسن ابوعلي گفته:

  با سلام
  وقت بخير
  اجاره محل و استارت كار رستوران يا كافه يا كبابي مخصوص توريست خوبه؟ از نظر درآمدزايي جوابگو هست؟

  پاسخ
 2. سامتن گفته:

  با سلام اینجانب به دنبال یک کار در ارمنستان میباشم میخواهمبدام ایا موسسه شما در این زمینه میتواند اقدامی انجام دهد یا خیر سپاسگزارم

  پاسخ
  • mie.editor2 گفته:

   با سلام و عرض ارادت. برای کار در این کشور به پیشنهاد کاری نیاز است و بهتر است که در این کشور حضور داشته باشید. در صورت داشتن پیشنهاد کاری می توانید برای اخذ ویزای کاری این کشور اقدام نمایید. برای بررسی شرایط و اخذ اطلاعات بیشتر می توانید با دفتر مرکزی ما در وین از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.