کار ضمن تحصیل در اتریش

کار ضمن تحصیل در اتریش

کار ضمن تحصیل در اتریش یکی از مسائل مهم دانشجویانی است که مشغول تحصیل در اتریش میباشند ، شرایط کار ضمن تحصیل در اتریش ۲۰۱۸ و جدید ترین قوانین اتریش دراین رابطه چیست ، آیا قصد مهاجرت تحصیلی به کشور اتریش را دارید ؟ آیا می خواهید کار ضمن تحصیل در اتریش داشته باشید ؟ آیا با شرایط کار ضمن تحصیل در اتریش ۲۰۱۸ آشنایی دارید ؟ آیا کار ضمن تحصیل در اتریش برای دانشجویان امکان پذیر خواهد بود ؟ شرایط کار ضمن تحصیل در اتریش چگونه خواهد بود ؟ دانشجویان برای کار ضمن تحصیل در اتریش چه اقداماتی را باید انجام دهند ؟ راه های پیدا کردن کار ضمن تحصیل در اتریش کدام می باشد ؟ موسسه حقوقی ملک پور معتبر ترین موسسه حقوقی در خاورمیانه در این مقاله به بیان چگونگی کار ضمن تحصیل در اتریش پرداخته است ، شما عزیزان اگر قصد مهاجرت تحصیلی به اتریش را دارید و می خواهید با چگونگی کار ضمن تحصیل در اتریش آگاه شوید با دقت و تا پایان این مقاله را مطالعه نمایید . همچنین توصیه می گردد در صورت هرگونه سوال و ابهام دیگری در خصوص کار ضمن تحصیل در اتریش با تمامی دفاتر همکار موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نموده و از طریق کادر مجرب و متخصص امور مهاجرتی و حقوقی و حقوقدانان متخصص و وکلای رسمی این دفاتر به صورت تلفنی و رایگان بهترین و تخصصی ترین مشاوره ها را دریافت نمایید .

اگر می خواهید کار ضمن تحصیل در اتریش داشته باشید ، لطفا در مورد مقررات قانونی قبل از شروع اشتغال اطلاعات کسب کنید. کار غیر قانونی در اتریش ممکن است به جریمه یا مجازات زندان و همچنین اخراج از کشور منجر شود.

اجازه کار دانشجویان خارجی در مشاغل درآمدزا در اتریش بستگی به ملیت آنها و نوع شغل مورد نظر آنها دارد. این کار نباید بر پیشرفت تحصیلی تاثیر بگذارد، چرا که تحصیل باید هدف اصلی اقامت در اتریش باشد.

علاوه بر کشور ایران ، اتباع کشورهای مجاز به کار ضمن تحصیل در اتریش که به مجوزهای دیگر (به عنوان مثال مجوز کار) نیاز ندارند، عبارتند از: بلژیک، بلغارستان، جمهوری چک، دانمارک، استونی، آلمان، مجارستان، فنلاند، فرانسه، یونان، بریتانیا، ایرلند، ایسلند ، ایتالیا، لتونی، لیختن اشتاین، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، هلند، نروژ، پرتغال، لهستان، رومانی، اسلواکی، اسلوونی، سوئد، اسپانیا، قبرس و سوئیس .

دانشجویان از همه کشورهای دیگر که اجازه اقامت معتبر برای اهداف تحصیلی دارند مجاز به کار ضمن تحصیل در اتریش می باشند و با توجه به مقررات قانون حاکم بر اشتغال اتباع خارجی در اتریش نیاز به مجوز کار دارند.

دانشجویان مقطع کارشناسی به طور کلی می توانند به مدت ۱۰ ساعت در هفته و دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد به مدت ۲۰ ساعت در هفته مجوز کار بگیرند. و دانشجویان مقطع دکترا نیز در هفته ۳۰ ساعت اجازه ی کار ضمن تحصیل در اتریش را خواهند داشت .

اگر نیاز به کسب اطلاعات بیشتر دارید لطفاً قبل از شروع اشتغال به اداره کار مراجعه کنید.

لطفا توجه داشته باشید که مجوز کار تنها به تعداد محدود و با در نظر گرفتن بازار کار اتریش اعطا می شود و اگر نتوان اتباع بیکار اتریشی را برای شغل مورد نظر استخدام کرد، آنگاه اتباع خارجی را برای آن در نظر می گیرند.

این مقررات به کارآموزی در دوره تحصیلی مقطع کارشناسی مربوط نیست.

یک نکته بسیار مهم این است که دانشجویان علاوه بر کار ضمن تحصیل در اتریش احتمال و مزیت دیگری برای آن ها وجود دارد ، به این صورت که کسانی که مدرک فارغ التحصیلی خود را دریافت کرده اند، کارت “Rot-Weiß- Rot” است، که توسط مقامات دولت اتریش برای یک سال صادر و مربوط به یک کارفرمای خاص می شود. و در صورت پیدا کردن کر فول تایم از طریق سازمان AMS  بعد از چند سال می توانند به اخذ اقامت دائم کشور اتریش دست پیدا نمایند .برای برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد شرایط و ضوابط کامل مدرک تحصیلی، لطفا اینجا را کلیک کنید.

فایل صوتی توضیحات آقای ملک پور فارغ التحصیل حقوق عضو کانون وکلای دادگستری و مشاوران حقوقی ایران و دانشجوی دکترای حقوق دانشگاه ملی وین در باب کار برای دانشجو اتریش

audio کار ضمن تحصیل در اتریش

چگونه کار پیدا کنیم

جستجوی کار و ارائه درخواست

مشاغل اتریش

راه های بسیاری برای یافتن فرصت های شغلی و کار ضمن تحصیل در اتریش وجود دارد: روزنامه ها، اینترنت، سازمان ها، دوستان و بستگان. استفاده همزمان و خوب از این کانال های ارتباطی موجود به شما کمک می کند تا به سرعت کار پیدا کنید.

اگر خواهان کار ضمن تحصیل در اتریش هستید اکیداً توصیه می شود که از تمام رسانه های در دسترس برای آغاز کاریابی خود استفاده کنید. با جستجو در آگهی های روزنامه ها و سایت های اینترنتی سریعاً به دید کلی خوبی از وضعیت فعلی بازار کار می رسید. اگر کسانی هستند که در پیدا کردن فرصت های شغلی و حمایت از برنامه های کاری به شما کمک کنند، با آنها در تماس باشید. در این بخش، اطلاعات لازم و تکمیلی را در اختیار شما قرار می دهیم.

 

خدمات اشتغال اتریش (AMS)

AMS یک سازمان دولتی مختص کمک به افراد بیکار در پیدا کردن شغل است. شرکت ها پیشنهادهای کاری خود را به AMS ارسال و فهرست کارجویان را برای مصاحبه دریافت می کنند. به منظور استفاده از خدمات AMS و ثبت رزومه و مشخصات خود در سیستم آنها، باید به طور رسمی به عنوان بیکار در اتریش ثبت نام شده باشید. البته اگر شهروند اتحادیه اروپا هستید و در حال حاضر در کشور خود به عنوان بیکار ثبت نام شده اید، مجاز به استفاده از خدمات AMS در یافتن کار در اتریش هستید.

 

جستجوی کار اینترنتی

یک راه دیگر برای دانشجویان و کار ضمن تحصیل در اتریش جستجوی شغل اینترنتی سریع، آسان و ارزان است. سایت های کاریابی زیادی وجود دارد و شما می توانید فهرست تمام شغل های ارائه شده در دسته های کاری را مشاهده کنید، و یا مشخصات و شرایط خود را ثبت کنید و سپس سیستم پیشنهادی کاری مناسب را به شما ارائه می دهد. تقریبا تمام سایت های کاریابی در بازار اتریش تنها در آلمان در دسترس هستند! بنابراین مطمئن شوید که زبان آلمانی خود را به موقع تقویت کنید و یا از یک دوست بخواهید که به شما در مرور صفحات کمک کند.

در خصوص کار ضمن تحصیل در اتریش این نکته دارای اهمیت است که چگونه می توانید بفهمید که کدام سایت کاریابی اینترنتی قابل اطمینان است؟ در اینجا فهرست کوتاهی از محبوب ترین سایت های کاریابی ارائه می دهیم:

 

www.jobpilot.at :

این سایت یکی از پر بازدید ترین سایت های کاریابی در اتریش است. شما می توانید مشخصات خود را وارد کنید و فهرست هفتگی پیشنهادهای کاری جدید را مطابق با معیارهای خود دریافت خواهید کرد. سایت Jobpilot  اکیداً توصیه می شود و تا کنون به بسیاری از مردم در پیدا کردن شغل مناسب خود کمک کرده است. هزاران مورد از پیشنهادات کاری در این سایت در دسترس است و دانشجویان خواهان کار ضمن تحصیل در اتریش می توانند به این سایت مراجعه نمایند :

 

www.derstandard.at/stellenmarktThis :

این سایت کاریابی روزنامه شناخته شده استاندارد است. این سایت یک موتور جستجوی خوب با قابلیت محدود کردن جستجو به مناطق خاصی در اتریش و همچنین نوع کار ارائه می دهد (کارآموزی، تمام وقت، پاره وقت). این سایت تعداد ۱۰۰۰ تا ۲۰۰۰ فرصت شغلی ارائه می دهد.

www.dermarkt.at :

پیشنهاد دیگر برای کار ضمن تحصیل در اتریش : یک پورتال برای کاریابی و خرید و فروش خودرو و مسکن است. این سایت هزاران فرصت شغلی ارائه می دهد و همچنین پورتال کاریابی روزنامه اتریشی KleineZeitung است. بسیاری از پیشنهادهای کاری از طرف سازمان ها می باشد.

www.ams.or.atThis :

پورتال رسمی خدمات اشتغال اتریش است. برای جستجوی فرصت های شغلی و کار ضمن تحصیل در اتریش ، به دسته مشاغل اینترنتی بروید. تقریبا تمام خدمات AMS به صورت آنلاین در دسترس است و از کاریابی گرفته تا پیشنهادات آموزشی در کمک به خارجی ها موثر است. برخی از خدمات عمومی هستند، و برای خدمات دیگر نیاز به ثبت نام در سایت است و به این منظور نیاز به یک شماره امنیت اجتماعی معتبر دارید.

 

آگهی روزنامه ها

روش خوبی برای جستجوی کار ضمن تحصیل در اتریش است. شما حتی نیاز به خرید تمام روزنامه ها ندارید، فقط به یکی از کافه های سنتی وین بروید که تمام روزنامه های اتریشی را دارند. سپس، در حالی که مشغول خوردن و لذت بردن از Apfelstrudel (نوعی پای سیب خاص) هستید، می توانید بخش آگهی محبوب ترین روزنامه ها را بخوانید. بهتر است روزنامه های Der Standard, Die Presse, KleineZeitung, Kurier را مطالعه کنید. با این حال، همچنین توصیه می شود به وب سایت روزنامه ها مراجعه کنید، چرا که بسیاری از پیشنهادات در نسخه های چاپی قید نمی شود.

 

رابط های شخصی

موثر ترین ابزار برای پیدا کردن کار ضمن تحصیل در اتریش است. مانند بسیاری از جاهای دیگر، در اتریش نیز روابط شخصی مهم است. اتریشی ها به دوستان و مشاوران اعتماد دارند، و یافتن کار به واسطه کسانی که در شرکت مورد نظر می شناسید خوب است. بنابراین اولین کاری که باید در خصوص پیدا کردن کار ضمن تحصیل در اتریش انجام دهید این است که در مورد تمام آشنایان خود در اتریش و ارتباط با آنها فکر کنید. زمانی که به ملاقات دوستان قدیمی، و سپس دوستان آنها، در طول کاریابی خود اختصاص می دهید قطعا سرمایه گذاری خوبی است. به همه آنها اطلاع دهید که شما به دنبال کار هستید و در مورد نوع کاری که می خواهید انجام دهید به آنها بگویید. اتریشی ها خود را موظف به کمک به دوستان خود می دانند و اگر یک فرصت شغلی در دسترس باشد به شما اطلاع خواهند داد.

 

شرکت های کاریابی در اتریش

یک راه دیگر برای پیدا کردن کار ضمن تحصیل در اتریش شرکت های کاریابی است ، برخی شرکت ها وجود دارد که پیشنهادات شغلی برای کارگران موقت ارائه می دهند. با اشتغال در این شرکت ها آنها شما را برای کار به جاهایی در خارج شرکت که نیاز به کارکنان موقت داشته باشند، می فرستند. این مدل کارایی نسبتاً خوبی برای مشاغل سطح پایین تر، از جمله منشی، ساخت و ساز و خدمات تمیز کاری دارد. برای بسیاری از مردم این نقطه شروع خوبی برای یافتن سریع شغل است. اگر کار خود را به خوبی انجام دهید، شرکت ممکن است حتی در آینده و بعد از اتمام تحصیلات به شما شغل تمام وقت بدهد.

در اینجا فهرستی از آژانس های بزرگتر برای کارگران موقت و دانشجویان متقاضی کار ضمن تحصیل در اتریش ارائه می شود:

 • http://www.manpower.at
 • http: //www.rantasa.at
 • http://www.rex-dienstleistungen.com
 • http://www.avm-personal.at
 • http://www.adecco.at

موسسه حقوقی ملک پور بزرگترین و معتبرترین موسسه حقوقی خاورمیانه بهترین و جامع ترین اطلاعات در خصوص مهاجرت تحصیلی به اتریش و کار در اتریش و تحصیل در اتریش و کار ضمن تحصیل در اتریش  در اختیار دارد ، شما عزیزان می توانید برای تکمیل اطلاعات خود در خصوص کار ضمن تحصیل در اتریش با ما در دفتر وین و یا تمامی دفاتر همکار موسسه حقوقی ملک پور در ایران تماس حاصل نموده و از طریق حقوقدانان و کارشناسان رسمی این دفاتر به صورت تلفنی و رایگان مشاوره ی تخصصی دریافت نمایید،

اطلاعات موجود در این وب سایت جهت بالا بردن سطح اگاهی عمومی است و موسسات همکار در ایران خدمات کاریابی ارائه نمی دهند.

Rating: 5
15 پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. شما تنها مجاز به کار به مدت زمان تعیین شده در این کشور خواهید بود مگر اینکه کار شما به صورت غیر فیزیکی و غیر حضوری بوده و از طریق اینترنت کار خود را انجام داده و مزد آن را دریافت نمایید.

   پاسخ
 1. محمد گفته:

  باسلام اگه کسی درحال گذراندن دوره زبان المانی پیش از دانشگاه اتریش باشه و مقداری المانی بلد باشه..میتونه همون موقع هم کارکنه..ممنون میشم جواب بدین ..؟

  Rating: 5
  پاسخ
 2. مینا گفته:

  سلام. ببخشید سوالم درمورد همراه در اتریش هست. یعنی اگه من بتونم ویزای تحصیلی بگیرم و همسرم رو بعنوان همراه ببرم چطور همسرم میتونه اجازه ی کار داشته باشه؟ تو مطالبتون خوندم که همراه اجازه کار نداره. اگه زبان آلمانی و مهارت فنی داشته باشه میتونه اجازه کار داشته باشه؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   با سلام. اخذ ویزای همراه اتریش فرآیندی حقوقیست و بستگی مستقیم به نظر اداره مهاجرت و اداره کار اتریش دارد و مدارک ذکر شده تنها برای شما ممکن است امتیاز محسوب شوند.

   پاسخ
 3. اریا الماسی گفته:

  سلام اقای دکتر ملک پور.
  سوالم اینه که بنده فوق لیسانس کشاورزی دارم با 23 سال سابقه کاری اداری در سازمان کشاورزی. با توجه به علاقمندی و نیاز به رشته های مالی علاقمندم که در رشته mba و از فوق لیسانس دوباره شروع به تحصیل بکنم. در مورد شانس گرفتن اجازه تحصیل و اقامت و کار در حین تحصیل رو راهنمایی بفرمایید. سپاسگزارم

  پاسخ
 4. mie editor2 گفته:

  با سلام و عرض ادب. امکان تحصیل در بسیاری از رشته ها در مقطع لیسانس وجود دارد اما بسته به کشور و زبان تحصیل ادامه تحصیل در این مقطع شرایط خاص خود را داراست. در مقطع لیسانس اجازه کار ۱۰ ساعت در هفته به صورت پارت تایم به دانشجویان داده می شود. برای دریافت اطلاعات بیشتر با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

  پاسخ
 5. mie editor2 گفته:

  با سلامی پر از انرژی برای شما اقای ملک پور …اقای ملک پور ایا واقعا در کشور های اتریش و کانادا و مجارستان کار ضمن تحصیل برای دیپلم ها وجود داره ؟ من دیپلم تجربی هستم و میخواهم ادامه ش را در اروپا بخوانم .. ۱۹ سالمه و لطفا رشته های تحصیلی برای ادامه تحصیل دیپلم ها چه رشته هایی هستن؟

  پاسخ
 6. mie editor2 گفته:

  با سلام و احترام. در حال حاضر میزان حقوق دریافتی دانشجویان در کشور اتریش به ازای هر ساعت توافقی و بین ۸ تا ۱۰ یورو می باشد که میزان ساعات کاری آن ها بسته به مقطع تحصیلی متفاوت است.

  پاسخ
 7. mie editor2 گفته:

  سلام اقای ملک پور خوش سخن و پر انرژی … لطفا اگر ممکنه در مورد کارهای پاره وقت برای کسانی که میخوان تو اتریش درس بخونن توضیح بدید که در امد چقد میشود خیلی ممنون و سپاسگزارم .

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام. در صورتی که منظور شما کالج های زبان اتریش باشد پاسخ منفی است و امکان کار در زمان تحصیل در کالج های اتریش وجود ندارد.

   پاسخ
 8. amir گفته:

  سلام خسته نباشید وقتتون بخیر
  یک سوال در مورد کار ضمن تحصیل داشتم ، کار متناسب با دانش فرد هستش یا هر کاری شد به فرد میدهند ؟برای مثال برای کسی که درس پرستاری را در ایران خوانده است امکانش هست به عنوان پرستار کار کند ؟ منظور از کار کردن پرستاری صرفا کار در بیمارستان نیست ، پرستاری از افراد بطوری که تحصیل را مختل نکند و اینکه اگر کار را متناسب با حرفه بدهند تاثیری در درآمد فرد دارد یا خیر؟

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.