کار در یونان

کار در یونان

کار در یونان و مهاجرت به یونان با توجه به تاریخ غنی این کشور همواره مورد توجه بسیاری از افراد بوده است. اما آگاهی از قوانین کار در یونان و نحوه مهاجرت کاری به یونان برای این امر بسیاری ضروری است. ما در این مقاله سعی می کنیم که در مورد کار در یونان توضیحاتی را ارائه کنیم تا اطلاعات شما در مورد مهاجرت به یونان از این طریق قدری افزایش یابد.

همانند اکثر کشور ها اگر شما از یونان پیشنهاد شغلی داشته باشید پروسه اخذ ویزای کاری یونان سریعتر انجام می شود. مهمترین نکته ای که در مورد کار در یونان وجود دارد این است که نرخ بیکاری این کشور طربق آخرین آمار 19 درصد می باشد که اصلا مناسب به نظر نمی رسد و در صورت پیشنهاد شغلی شاید شرایط کار در یونان قدری برای شما هموارتر باشد.

مجوز کار در یونان

متقاضیان کار در یونان می توانند طیق قوانین این کشور برای مهاجرت به یونان اقدام کنند. مجوز کار باید برای کارمندان صادر شده و توسط مقامات محلی تایید حمایت و تایید شود. حمایت از کارمند در یونان از دو طریق مدیریت فرعی یا GEO Employer of Record انجام می شود.

کارکنان غیر از اتحادیه اروپا نیازی به مجوز کار در یونان ندارند. اخذ مجوز کار و اقامت در یونان که با هم ارائه می شود برای کسانی که یونانی نبوده و یا در یونان ازدواج نکرده اند بسیار سخت است.

مجوزهای کار در یونان به سه نوع هستند که معمولا برای یکسال اعتبار دارند.

 • کارفرما ویژه
 • شغل خاص
 • مناطق خاص

شخصی که قصد کار در یونان را دارد باید ابتدا برای ویزا یونان اقدام کنید و بعد از می توانید ویزا اقامت و کار یونان را بدست بیاورد.

فرایند حمایت از کارکنان خارج از منطقه اقتصادی اروپا

برای حمایت از کارمند ، حامی در ابتدا باید برای ویزا ورود به یونان اقدام کند. ویزای نوع D یا ویزای ملی برای کسانی است که قصد اقامت بیشتر از 90 روز را در یونان دارند. این ویزا قبل از ورود به یونان و از طریق کنسولگری های این کشور انجام شود.

مدارک موردنیاز برای ویزا:

 • پاسپورت معتبر
 • قرارداد کاری
 • بیمه کامل و پوشش تا زمان حضور در یونان
 • عدم سو پیشینه

اخذ مجوز کار در یونان

در بازه زمانی 30 روزه ورود به یونان شما می توانید برای مجوز اقامت و کار در یونان اقدام کنید. این اقدام در شهرداری ها محلی و ادارات پلیس انجام می شود. مجوز های اقامت معمولا انواع مختلفی دارند و معمولا برای 5 سال ارائه می شوند. پیشنهاد می شود که به محض رسیدن به یونان فرم درخواست اقامت خود را پر کنید زیرا پروسه اخذ قدری طولانی است.

نحوه اقدام برای مجوز اقامت و کار در یونان

قبل از اقدام برای مجوز اقامت شما باید شماره مالیات را از ادارات مالیات محلی دریافت کنید. همچین شما باید شماره امنیت محلی را از AMKA دریافت کنید. همچنین امکان اخذ این شماره از ادارات بیمه و ادارات خدمات شهروندان نیز وجود دارد. فرم درخواست اقامت از شهرداری های محلی قابل دریافت است و باید توسط شما یا وکیل شما به زبان یونانی پر شود.

مدارک موردنیاز برای اخذ اجازه اقامت

 • ویزا
 • پاسپورت و کپی پاسپورت
 • حداقل دو قطعه عکس پاسپورت (معمولا 4 قطعه باید همراه باشد)
 • گواهی سلامت
 • گواهی بیمه درمانی
 • گواهی نشان دهنده محل اقامت
 • گواهی نشان دهنده توانایی پوشش هزینه ها
 • گواهی پرداخت هزینه موردنیاز به اداره مالیات

بعد از پر کردن درخواست متقاضی یک فرم آبی دریافت می کند و به معنی آن است که شما در حال حاضر مشغول به کار هستید.

تمدید مجوز اقامت

معمولا 60 روز قبل از انقضای مجوز اقامت شما باید برای تمدید آن اقدام کنید. مدارک مورد نیاز برای تمدید به شرح زیر هستند.

 • پاسپورت معتبر
 • کپی تمام صفحات پاسپورت
 • کپی مجوز اقامت قبلی
 • پر کردن فرم تمدید مجوز

معمولا زمان انجام پروسه برای ویزای ورود 30 روز می باشد و هزینه آن به طور متوسط 50 یورو است.

ویزای کارآفرینی در یونان

اگر شما قصد دارید که شرکت خود را در یونان تاسیس کنید، معمولا به یک پلان تجاری قوی و حداقل 300 هزار یورو سرمایه نیاز دارید. پلن تجاری شما باید به زبان یونانی باش و 10 کارمند در آن به کار گرفته شده و 3 نفر از آن ها باید شهروندی یونان را داشته باشند. همچنین شما می توانید یک شریک یونانی هم داشته باشید. برای خود اشتغالی در یونان شما باید اقامت این کشور را قبل از اقدام داشته و بیشتر از یکسال نیز اعتبار داشته باشد. طرح تجاری شما باید به تایید وزارت امور داخلی برسد و نشان دهد که به اقتصاد یونان کمک می کند. همچین شما باید 60 هزار یورو در یک حساب بانک داشته باشید.

کاریابی در یونان و موسسات کاریابی در یونان

برای کار در یونان شما می توانید از طریق کنسولگری یونان اقدام کنید. شما باید در ابتدا با استفاده از موسسات کاریابی کار فصلی موردنظر خود را یافته و سپس اقدام کنید. کارهای آموزشی و it معمولا از این نوع شغل ها هستند.

سخن پایانی در مورد کار در یونان

با توجه به نرخ بالای بیکاری در یونان پیشنهاد می شود که شرایط کشورهای دیگر را نیز بررسی کنید. شما می توانید با بررسی کامل شرایط کار در کشورهای مثل اتریش و آلمان را به کار در یونان ترجیح دهید، زیرا که این کشورها هم از اقتصاد قوی تر برخوردار هستند هم نرخ بیکاری بسیار کمتری دارند. ویزاهای کارآفرینی نیز با هزینه کمتر در این کشورها اقدام پذیر است. موسسه ملک پور می تواند شما در انجام امور حقوقی کار در یونان یاری کند، همچنین ما توانایی یاری شما را در امور کار در کشورهای اتریش و آلمان را به صورت کامل داریم. شما می توانید تمام سوالات خود را در مورد کار در یونان ، مهاجرت به یونان از طریق کار و اخذ اقامت کاری یونان در بخش پرسش و پاسخ همگانی مطرح کنید و در سریعترین زمان به پاسخ سوالهای خود برسید.

اطلاعات موجود در این وب سایت جهت بالا بردن سطح اگاهی عمومی است و موسسات همکار در ایران خدمات کاریابی ارائه نمی دهند.

Rating: 5
2 پاسخ
 1. مسعود گفته:

  سلام من قصد مهاجرت به سوییس یا اتریش رو دارم میشه راهنماییم کنید که از طریق موسسه شما اقدام کنم

  Rating: 5
  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.