کار در کبک

اجازه کار در کبک کانادا

کار در کبک کانادا و شرایط کاریابی در کبک کانادا ۲۰۱۸ ، قوانین جدید کار در کبک کانادا ۲۰۱۸ ، این مقاله در جهت اطلاع شما عزیزان همیشه همراه وبسایت موسسه حقوقی ملک پور نوشته وتقدیم شما سروران گرامی میگردد ..به طور کلی اطلاعاتی در رابطه با مهاجرت به کانادا و کار در کانادا و اجازه کار در کبک  و اخذ اقامت  از طریق کار در کبک  به شما دوستان ارائه می گردد.

آیا مایل هستید در کبک کانادا کار کنید ؟ آیا اطلاعاتی در باب  اخذ ویزای کار کبک دارید ؟ آیا شما نیاز به اجازه کار در کبک کانادا دارید؟ آیا اطلاعاتی از  سیستم امتیاز بندی شایستگی کبک  دارید؟

 

توضیح درباره روش های مهاجرت به کانادا

video کار در کبک

اگرمایل به کسب اطلاعات بیشترهستید  با ما همراه باشید و  در صورت هر گونه شبهه و سوالات بیشتر در مورد مهاجرت به کانادا و کار در کانادا و اجازه کار در کبک و اخذ ویزای کار کبک   می توانید با مشاوران و وکلای برجسته امر حقوق بین الملل در موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل فرمایید.

مقدمه :هر ساله بیش از ۱۵۰۰۰۰ نفر گارگر خارجی برای کسب و کار به ایالات کانادا مهاجرت می کنند کارفرمایان کانادایی مجاز به استخدام کارگران خارجی در تمام استانهای این کشور هستند.هر شخصی که مایل به کسب ویزای کار کانادا است می تواند به صورت اقامت موقت یا دائم درخواست کار کند.البته تمام کارفرمایان کانادایی باید نشان دهند که ورود کارگران خارجی اثر منفی بر بازار کار کاناد ا با رعایت تمام الزامات قانونی ندارد.برای اطلاعات بیشتر بهتر است به سایت آمار اشتغال کبک مراجعه فرمایید تا بتوانید از تجارب و فعالیت های حرفه ای مطلوب بهره ببرید.

کبک یک فرصت خوب و ایده ال برای کارگران و کارفرمایان خارجی است بازار کار کبک کارهای تمام وقت،پاره وقت ،کار موقت و قراردادی را ارائه می دهد. معمولا شرکت های کوچک و متوسط بیشترین استخدامی را در کبک دارند.برای کار در کبک شما باید دانش صحبت کردن و نوشتن  به زبان انگلیسی و فرانسویی را داشته باشید چرا که شانس قابل توجهی یرای پیدا کردن کار در کبک دارید.البته تمام کارگران خارجی حداقل باید دوره ۱۱ ساله دیپلم دبیرستان کشور خود ر ا داشته باشند . کارفرمایان کبکی از کارمندان خارجی خود انتظار دارند انعطاف پذیری و مشارکت فعالی را در زمینه کار خود داشته باشند. فرصت های برابر یک ارزش بسیار مهم برای کار در کبک است حتی اگر شما پس زمینه بسیار بالایی در کشور خود داشته باشید و یا از مدارس برجسته  فارغ التحصیل شده باشید باید در ارزیابی و مصاحبه  مقامات کبکی در زمینه کار مورد نظر قبول شوید.در کبک استخدام و ارتقاء کار به مهارت و دستاورد ها و عملکرد کارکنان بستگی دارد زنان وجوانان به راحتی می توانند وارد بازار کار کبک شوند و در تمام مشاغل و سطح های کسب و کار مشارکت داشته باشند.

اجازه کار در کبک

برای اینکه قادر به کار در کبک باشید اولین چیزی که شما باید انجام دهید اعمال یک شماره شناسایی شخصی  یا NAS   می باشد علاوه بر (NAS(Social Insurance Number  شما باید یک حساب بانکی در کبک داشته باتشید یا می توانید در آژانس در آمد کانادا Canada Revenue Agency ثبت نام کنید.NAS  شما ممکن است در خارج از کانادا اعتباری نداشته باشد. برای بدست آوردن شماره شناسایی خود باید به سرویس های محلی در کانادا مراجعه کنید شما می توانید فرم درخواست NAS   را از سایت زیر دانلود کنید ( http://www.servicecanada.gc.ca/).پس از اخذ NAS   شما کارت دائمی خود را از طریق  پست در عرض چند هفته دریافت خواهید کرد .هیچ هزینه ای برای دریافت NAS   در نظر گرفته نشده است.

اقامت و کار درکبک

کبک سرزمین مهاجران است هر ساله دولت کبک تلاش می کند نیروی کار ماهر و حرفه ای و فرانسویی زبان را به این استان جذب کند اگر شما مایل  به کار و اقامت در کبک هستید بسیاری از گزینه های کسب و کار در دسترس شما است. برای اخذ ویزای کار موقت و دائم پروسه زیر را باید انجام دهید تا بتوانید از این طریق وارد کبک شوید .

ویزای کار و اقامت دائم کبک

ویزای اقامت دائم کبک به شما اجازه کار در تمام نقاط کبک را می دهد شما می توانید به مدت نامحدودی از تمام مزایای شهروندی کبک بهره مند شوید.

روند درخواست کار در استان کبک چندین مرحله دارد:

برای اخذ اجازه کار و مهاجرت به کبک باید شایستگی شما مورد ارزیابی قرار گیرد ارزیابی شایستگی EP I    نام دارد که مخفف جمله  Évaluation Préliminaire d’Immigration) – “EPI) می باشد برای ارزیابی شایستگی باید به جدول امتیاز بندی  توجه کرد جدول امتیاز بندی شامل سن ، مدارک تحصیلی ،تجربه فعالیت های کاری به صورت حرفه ای ، ومیزان  توانایی در زبان فرانسوی و انگلیسی است .

اگر ارزیابی  امتیازات شما موفقیت آمیز باشد می توانید گواهی پذیرش کار استان کبک  (CSQ( Certificat de sélection du Quebec را اعمال کنید.متقاضیان می توانند به صورت آنلاین تست ارزیابی استان کبک را از طریق سایت زیر انجام دهند.

http://www.form.services.micc.gouv.qc.ca/

جدول ارزیابی شایستگی کار در استان کبک:

 

مقدمه وثبت داده های  پروفایل

 

۱

 

تحصیلات ۲
سابقه کاری

 

۳

 

توانایی زبان انگلیسی و فرانسویی ۴
خانواده و اقامت در کبک ۵

 

ثبت اطلاعات مربوط به همسر متقاضی ۶
ثبت اطلاعات مربوط به اعتبارات

 

۷
نتایج امتیاز بندی شایستگی شما ۸

 

متقاضی که تمایل به کار در کبک  دارد میتواند همسر و فرزندان زیر ۱۶ سال خود را به عنوان همراه به استان کبک بیاورد.البته متقاضی باید متعهد به رفع نیارهای شخصی خود و خانواده اش را به مدت چند ماه اول  اقامت در کبک را داشته باشد .

کبک تنها استان کانادا است که می تواند به مهاجران قرصت انتخاب معیارهای خاص خود را در زمینه کار را بدهد یعنی درخواست واجد شرایط را با گواهی انتخاب کبک(CSQ)فراهم می کند برای درخواست گواهی منتخب یا CSQ   به وب سایت اداره مهاجرت کبک مراجعه فرماییدhttp://www.immigration-quebec.gouv.qc.ca/

در این سایت تمام مراحل اخذ CSQ   به طور کامل توضیح داده شده است .شواهدی معتبر از گواهی تحصیلات ،دارایی و هویت (شناسنامه معتبر )مورد نیاز استباید هزینه های مورد نیازبرای درخواست CSQ را در طی ۳۰ روز پرداخت کرد.

هنگامی که برنامه خود را ثبت می کنید باید به دفتر مهاجرت محلی کبک مراجعه فرماید مقامات ذیصلاح اداره مهاجرت کبک پرونده شما را مورد پردازش قرار دهند.  و سپس شما برای  مصاحبه نهایی با یک مشاوره مهاجرت دعوت  خواهید شد.نتایج مشخص شده از مصاحبه نشان می دهد که آیا به شما CSQ    تعلق می گیرد یا خیر.

هنگامی که CSQ   یا گواهی منتخب را بدست آوردید شما قادر خواهید بود تابرای آخرین مرحله مهاجرت  به کبک اقدام کنید

 

MIDI – وزارت مهاجرت، تنوع و شمول (کبک)
CBSA – کانادا آژانس خدمات مرزی

آخرین مرحله انتخاب شما توسط دولت فدرال کانادا انجام می گیرد شما باید مدارک  مورد نیاز که شامل گواهی پزشکی ،و گواهی پرداخت هزینه های پردازش به انضمام گواهی  CSQ  (برای یک سال معتبرباشد)  را داشته باشید و تمام این مراحل را در وب سایت اداره مهاجرت کانادا http://www.cic.gc.ca/. را باید اعمال کرد.

هنگامی که تمامی این مراحل انجام و تصویب نهایی را از دولت فدرال کانادا گرفته اید شما می توانید به طور مستقیم از سفارت کانادا ویزای کار در کبک را اخذ نمایید و یا سفارت آن را برای شما ایمیل می کند.

اجازه کار موقت در کبک :

برای متقاضیان واجد شرایط که اجازه کار موقت در کبک را دارند در حال حاضر باید یک پیشنهاد کار (Job Offer ) در استان کبک را داشته باشند اداره منابع انسانی کبک به شما اجازه استخدام با یک پیشنهاد کارتایید شده توسط وزارت منابع کانادا

(( Human Resource Canada departmenرا می دهد.برای ارزیابی پیشنهاد کار و استخدام در کبک می توانید به سایت اشتغال کبک مراجعه فرمایید .

همزمان با درخواست  گواهی پذیرش کار کبک (CAQ  ) در MICC ( Ministère de l’Immigration et des ) اداره مهاجرت کبک درخواست شما  اعمال می شود .تمام مراحل و اسناد مورد نظروبرخی از هزینه ها  در وب سایت دولت کبک http://www.formulaire.gouv.qc.ca/. قید شده است.

زمانی که شما گواهی پذیرش کبک را بذست آورده اید باید ایمیلی را برایapplication اجازه کار خود به  مرکز فدرال وگرویل یا  آلبرتا  (تا زمانی که در کبک ساکن هستید )ارسال کرد

کودکان / همسران

همسر یک کارگر موقت در کبک    نیز می تواند به بازار کار کبک دسترسی داشته باشد (صرف نظر از اینکه زن و شوهر از نظر قانونی ازدواج کرده و یا به صورت مشترک زندگی کنند  فقط باید به مدت ۱۲ ماه با هم زندگی کرده باشند البته فرقی نمی کند که  آنها هم جنس و یا جنس مخالف باشند ) . همسر بدون حامی خاص کارفرما می تواند اجازه کار در کبک را اخد کند. ، البته  اعتبار مجوز کار همسر از اعتبار مجوز کارگر موقت نباید تجاوز کند .در صورت اخذ  مجوز کار در کبک کودکان نیز می توانند در تمام مدارس کانادا به تحصیل ادامه دهند.

مشاغلی که احتیاج به اجازه کار در کبک را ندارد:

گاهی اوقات برای کار در کبک احتیاج به اجازه کار است اما برخی از مشاغل معاف ازاخذ  مجوز کار در کبک هستندمانند ورزشکاران و خبرنگاران و غیره :

 • ورزشکار یا مربی
 • رویدادهای حمل و نقل هوایی
 • بازدید کننده کسب و کار
 • بازرس و نقل هوایی عمران
 • روحانیون
 • سازمان کنوانسیون
 • عضو خدمه
 • ارائه دهنده خدمات اورژانس
 • امتحان و ارزیاب
 • شاهد متخصص و یا محقق
 • اعضای خانواده از نمایندگان خارجی
 • افسر دولت خارجی یا نماینده
 • دانش آموز مراقبت های بهداشتی
 • قاضی، داور یا مشابه سمت های رسمی
 • پرسنل نظامی
 • خبرنگاراخبار  و یا فیلم و رسانه خدمه
 • سازنده یا کارمند کار بر روی تبلیغات
 • هنرمند
 • سخنران عمومی
 • دانشجویی که در خارج از دانشگاه کار می کند
 • دانشجویی که درداخل دانشگاه کار می کند.

برنامه تعطیلات کاری و شرایط فعالیت جوانان در کبک:

برنامه تعطیلات کاری یا WHP  برنامه ای است که به افراد جوان بین سنین ۱۸ تا ۳۵ اجازه فعالیت و زندگی  در کبک و کانادا برای یک دوره ۶  تا ۱ ساله را می دهد  کشور های واجد شرایط بزای این طرح : بریتانیا ،فنلاند ،سوئد ، دانمارک ،اتریش ،بلژیک فرانسه و آلمان ایرلند هنلند نیوزیلند و سوئس  و افریقای جنوبی و اوکراین و برخی از کشور های واجد شرایط دیگر است برای اطلاع بیشتر می توانید به سایت زیر مراجعه کنید. http://www.visabureau.com/.

اطلاعات موجود در این وب سایت جهت بالا بردن سطح اگاهی عمومی است و موسسات همکار در ایران خدمات کاریابی ارائه نمی دهند.
در آخر :.در صورت هرگونه راهنمایی در زمینه مهاجرت به کانادا و کار در کانادا و اخد ویزای کار در کبک می توانید به صورت رایگان با  مشاورین تلفنی موسسه حقوقی ملک پور در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل فرمایید .موسسه حقوقی ملک پور با مشاوران و وکلای مجرب خود در زمینه مهاجرت و حقوق بین الملل آماده ارائه خدمات به شما سروران گرامی هستند.

10 پاسخ
 1. کسری گفته:

  با عرض سلام خدمت تمام تیم حقوقی قوی دکتر ملک پور
  بنده دارای مدرک لیسانس و فوق لیسانس در رشته مهندسی صنایع پلیمر هستم و 32 ساله هستم و دارای 8 سال سابقه در صنعت پتروشیمی می باشم
  هنگام جستجوی رشته تحصیلیم در استان کبک با عنوان دقیق و صریح رشته ام مواجه نشدم…. اما رشته های مشابه از نظر زیر ساخت و ماهیتی و مشابه با رشته تحصیلی ( به عنوان مثال تکنیکهای ساخت پلاستیک یا تکنیکهای مهنسی شیمی یا مهندسی شیمی ) را در گروه های 12 امتیازی . 9 امتیازی و یا 6 امتیازی پیدا کردم…. سوال؟؟؟؟ رشته بنده در کدام گروه طبقه بندی میشه؟ چطور میشه با توجه به توضیحاتم در گروهی با امتیاز یالا تر قرار گرفت چون رشته مهندسی پلیمر و متخصصین این رشته توانایی کار در آن رشته ها را دارند…پیشاپیش از همکاری شما عزیزان سپاس گذارم

  پاسخ
  • P.Taghavi گفته:

   با عرض سلام و احترام. دوست گرامی عنوان رشته در برنامه های ایالتی کانادا بر اساس شرح سابقه کار شما تعیین خواهد شد و نه فقط بر اساس عنوان مدراک دانشگاهی اخذ شده. از این رو پیشنهاد میکنیم جهت بررسی رزومه و اخذ راهنمایی دقیق با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 2. محسن گفته:

  سلام و عرض خسته نباشید….بنده فوق لیسانس حسابداری هستم و 33 سال دارم….میخاستم بدونم شانسم چقد هست اقدام کنم…..

  پاسخ
  • P.Taghavi گفته:

   با سلام و عرض ادب. دوست گرامی باید اطلاعات جزیی تری از جمله سابقه کار، سطح دانش زبان و …. داشته باشیم تا جوابی قطعی تر برای میزان شانس شما در این مورد یافت. بنابراین پیشنهاد میکنیم جهت بررسی کامل تر با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 3. محمد گفته:

  باسلام.دوساله که مدرک کارشناسی مکانیک گرایش سیالات رو از دانشگاه ازاد مشهد گرفته ام. وقبل از ان هم با مدرک کاردانی به عنوان تکنسین فنی مشغول به کار بودا م از سال82 به بعد.ایا میشود ویزای موقت دوساله (زندگی وکار)در استان کبک .که دراین دو سال دوره مهارت فنی مرتبط با مدرک تحصیلی در کالج وهمزمان اموزش زبان فرانسه رو میدن .ایا شرایط شو دارم.میتونید راهنماییم کنید.باتشکر…

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار
   بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در ایمیل امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم که در ساعاتی که در ادامه ایمیل خدمت شما اعلام مینماییم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان دریافت بفرمایید ، البته درصورت تماس با دفاتر شعبه یک و دو MIE وین در اتریش میتوانید از مشاوره رایگان تلفنی خود شخص جناب آقای دکتر ملک پور بصورت مستقیم بهره مند گردید.
   با احترام فراوان

   پاسخ
 4. mie editor2 گفته:

  باعرض سلام وخسته نباشید خدمت جناب دکتر ملک پور…بنده 27سال سن دارم -مدرک کارشناسی مهندسی مکانیک- دو سال سابقه کاری مرتبط ولی متاسفانه مدرک زبان ندارم.بنده قصد مهاجرت ازطریق ویزای نیروی متخصص به کانادا ترجیحا استان کبک رو دارم…با توجه به تحقیقاتی که کردم برای تکمیل امتیازات نیاز به مدرک ب دو زبان فرانسه دارم…سوال بنده این هست که آیا من میتونم برای مدرک زبان اقدام کنم وهمزمان به صورت موازی پرونده مهاجرت خودم رو به جریان بندازم؟؟…و آیا با توجه به شرایط بنده راه ساده تری برای مهاجرت به کانادا دارم یا نه؟

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و عرض ارادت. برای ثبت مدارک برای بررسی دولت کانادا وجود مدرک زبان شما الزامی می باشد. برای بررسی امتیازات شما و اخذ اطلاعات در این خصوص پیشنهاد میکنیم با دفتر مرکزی ما در وین از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 5. عظيمه گفته:

  سلام من عظیمه هستم از کرمان لیسانس علوم آزمایشگاهی از دانشگاه دولتی علوم پزشکی کرمان خیلی دوست دارم برای ویزای کار کانادا اقدام کنم اما هیچ مدرک زبانی ندارم باتوجه به اینکه متولد ١٣۶۴ هستم وسن برای این ویزا ملاک هست تصمیم گرفتم ابتدا برای گرفتن مدرک زبان به کالج مالتا برم وبعد از اونجا برای کانادا اقدام کنم در ضمن متاهل هستم وشوهر کاردانی عمران دارن میخواستم در این مورد من و راهنمایی کنید وراجب به هزینه یک سال کالج زبان که چه مقدار میشه؟وهمچنین چه مقدار پول برا رفتن به کانادا نیاز دارم من و راهنمایی کنید واینکه بعد از پیدا کردن کار در کانادا میتونم ادامه تحصیل بدم ؟رشته هماتولوژی رشته مورد علاقه منه به نظر شما کانادا برا ادامه تحصیل در این رشته خوبه ؟واینکه میتونم هزینه تحصیل و با کار در ضمینه رشته خودم در بیارم ممنون میشم منو راهنمایی فرمایید چند با با دفاتر وین تماس گرفتم اما همش مشغول بود

  پاسخ
  • مشاور حقوقی گفته:

   از طرح سوال حقوقی شما دوست عزیز خیلی سپاس گزاریم لطف فرمودید و ما را قابل دانستید پاسخ سوال شما به سه طریق ممکن است منتشر گردد
   ۱-از طریق کانال تلگرام و به صورت فایل صوتی
   ۲-در بخش فایل صوتی وبسایت ما
   ۳-از طریق متن نوشتاری و در همین جا

   باز هم از اینکه ما را برای مشاوره انتخاب نموده اید سپاس گزاریم

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.