کار در چین

کار در چین

کار در چین، از جمله روش های اخذ اقامت و تابعیت در این کشور بشمار می رود. در این مقاله با عنوان کار در چین برآنیم تا درمورد کار در چین توضیحاتی را ارائه و کار در چین را بعنوان یکی از روش های اخذ اقامت و تابعیت در این کشور بررسی نمائیم. بطورکلی شش دسته بندی کلی برای روش های اخذ اقامت و تابعیت در چین وجود دارد از جمله: تولد، ازدواج، پناهندگی، کار، تحصیل، تمکن و سرمایه گذاری که ذیلا کار در چین را  به اختصار بررسی می نمائیم.

کشور چین که با جمعیتی حدود یک میلیارد و چهارصد و هفده میلیون نفر پر جمعیت ترین کشور دنیاست، در شرق قاره آسیا قرار دارد. زبان رسمی چینی ها ماندارین است. پاینخت چین، پکن است و واحد پول این کشور یوان ( رنمینبی ) RMB می باشد. بزرگترین شهر آن نیز شانگهای نام دارد. کشور چین در ایران دارای سفارت به آدرس تهران، اقدسیه، موحد دانش، روبروی آتش نشانی، پلاک 73 می باشد. همچنین سایت سفارت چین در ایران www.ir.china-embassy.org می باشد.

در این مقاله علمی سعی نمودیم تا به اهم سوالات شما سروران عزیز درخصوص کار در چین پاسخ داده و این مهم را بصورت تفصیلی مورد بررسی و تحلیل قرار دهیم. چنانچه پس از مطالعه این مقاله باز هم سوالی در خصوص کار در چین و یا هر موضوع دیگری داشتید، می توانید آن را در گوگل جستجو نمایید. به این منظور حتما بایستی از کلیدواژه موسسه MIE یا موسسه ملکپور در آخر کلمات جستجو استفاده بفرمائید تا مقالات دسته اول و رایگان در راستای تکمیل اطلاعات خدمت شما تقدیم گردد. ضمنا فیلم ها و فایل های صوتی که در این مقاله و سایر صفحات وبسایت تهیه گردیده است، حاوی اطلاعات ارزشمند بسیاری است که دیدن آنها را به شما عزیزان توصیه اکید می نماییم. شاید بعضا در یک فیلم پنج دقیقه ای، اطلاعات بیش از بیست مقاله در خصوص کار در چین به شما منتقل گردد.

شرایط مهاجرت از طریق کار در چین

احتمالا شما هم در این مورد سوال دارید که آیا می توانید در چین از طریق کاری مهاجرت کنید! آیا راه اخذ اقامت و تابعیت کاری شما در چین مفتوح است! توضیح اینکه کشور چین دارای 4 درصد نرخ بیکاری می باشد. این کشور دارای پنج روز کاری – از دوشنبه تا جمعه – است. طبق قوانین کاری چین کارکنان نباید بیشتر از 40 ساعت در هفته (8 ساعت در روز) کار کنند، اگرچه که اضافه کاری در این کشور معمول است و شرکت ها معمولا ساعات اضافه کاری را جبران می نمایند و برای آن حقوق می پردازند. از جمله عواملی که در خصوص مهاجرت کاری به چین مهم است می توان به سن متقاضی، اوضاع جسمانی، تحصیلات متقاضی کار در چین و نکات مشابه نظیر سابقه کار و سطح زبان متقاضی اشاره نمود. بعنوان مثال سن متقاضیان کار در چین بین 18 تا 55 برای خانم ها و 18 تا 60 برای آقایان در نظر گرفته شده است.

برخی از مشاغل و رشته ها برای کار در چین بازار بهتری دارند از جمله: IT ، مدیریت فروش ، حسابداری ، مهندسی نفت و گاز و غیره ، بازاریابی ، مترجمی و تدریس زبان انگلیسی. تدریس زبان انگلیسی یکی از مشاغل محبوب در بین اتباع خارجی در کشور چین است چراکه درآمد خوبی را از این راه بدست می آورند و فرصت های شغلی فراوانی در این زمینه وجود دارد و تقاضا برای یادگیری زبان انگلیسی در چین روز به روز افزایش می یابد. امروزه در دبیرستان ها و دانشگاه ها و بسیاری از مدارس خصوصی چین به مدرس زبان انگلیسی نیاز دارند.

همچنین برای اتباع خارجی که در حال تحصیل در کشور چین می باشند، این امکان وجود دارد که بعنوان کار فصلی ( در تابستان ) به تدریس زبان انگلیسی در اردوگاه ها و مدارس تابستانی بپردازند. چراکه این افراد همانطور که گفته شد اجازه کار حین تحصیل را ندارند و بنابراین فصل تابستان زمان مناسبی است تا با انجام برخی از کارهای اینچنینی علاوه بر پس انداز مبلغی پول، مهارت های خود را تقویت نمایند. از دیگر مشاغلی که می توان در فصل تابستان به آنها پرداخت مراقبت از کودکان در صورت داشتن تجربه در این زمینه و همچنین مهمانداری در کافه ها و رستوران ها و هتل ها و نیز راهنما در نمایشگاه های بین المللی است که البته این مشاغل تابستانی بیشتر در شهرهای بزرگ چین یافت می گردد.

بنگاه ها و موسسات جستجوی کار در چین

دقت بفرمایید برای مهاجرت از طریق کار در چین باید شرایط کاری و اوضاع و احوال خود برای کاریابی در کشور مقصد را بسنجید و بنگاه های کاریابی و موسسات اصلی کاریابی در کشور چین را تحلیل نموده و مورد تحقیق قرار دهید.

در ذیل تعدادی از این موسسات و بنگاه ها را به شما معرفی می کنیم که می توانید رزومه خود را برای آنها ارسال نمایید. دقت بفرمایید که ترجمه چینی یا انگلیسی رزومه کاری شما لازم است.

رابرت هالف Robert Half به عنوان یک آژانس استخدامی پیشرو در شانگهای می باشد که متخصصان زیادی را با کارفرمایان در زمینه های مختلف از قبیل مشاغل حسابداری و مالی و فنی جهت عقد قرارداد کار در چین روبرو می نماید.

شماره تماس: 0555 6032 21 86+ آدرس سایت: www.roberthalf.cn

هادسون Hudson بعنوان یکی از پیشگامان استخدام و مدیریت استعدادها و نیروهای متخصص است که دارای سه دفتر در شانگهای و بیجینگ و گوانجو می باشد.

شماره تماس دفتر شانگهای: 7888 2321 21 86+ آدرس سایت: www.hudson.cn

-ابان Eban این موسسه کاریابی توسط اما ویر Emma Weir در سال 1995 در هنگ کنگ تاسیس گردیده است و با دو دهه تجربه دارای شبکه قوی در زمینه بانکداری و مالی می باشد. این موسسه دارای دفاتری در هنگ کنگ و لندن و سنگاپور و توکیو می باشد و بطور منظم در 10 سال متوالی بعنوان برترین موسسه کاریابی در نظرسنجی ها انتخات شده است.

شماره تماس دفتر هنگ کنگ: 9933 2521 852+ آدرس سایت: www.eban.com آدرس ایمیل: hongkong@eban.com

-گروه مشاوره مونرو چین Monroe consulting Group China  این گروه که در استخدام اجرایی در بازارهای نوظهور در منطقه آسیا و اقیانوس آرام متمرکز است، دو سال پیش فعالیت خود را در چین آغاز نموده و به سرعت رشد و گسترش یافته است و به دنبال فارغ التحصیلان و متخصصان جوان می باشد.

شماره تماس دفتر شانگهای: 7090 3112 21 86+ آدرس سایت: www.monroeconsulting.com

JobsDB.com بعنوان یک پورتال حرفه ای در سراسر چین و هنگ کنگ و اندونزی و فیلیپین و سنگاپور و تایلند عمل می کند و استعدادهای شغلی را با کارفرمایان معتبر هماهنگ می سازد و دارای دفاتری در هنگ کنگ و تایلند و اندونری می باشد.

شماره تماس دفتر هنگ کنگ: 2225 2332 852+ آدرس سایت: www.hk.jobsdb.com آدرس ایمیل: cs@jobsdb.com

ویزای کار در چین

اگر شما یک تبعه کشور خارجی هستید، باید قبل از سفر برای کار در چین ویزا دریافت نمایید. این درحالی است که شما برای کار در هنگ کنگ نیازی به ویزا ندارید. نوع ویزایی که نیاز دارید، به طول دوره اقامت شما در چین و هدف شما از اقامت در این کشور بستگی خواهد داشت. مثلا برای کار در چین شما به یک ویزای Z و همچنین دعوتنامه رسمی کاری از طرف کارفرما خواهید داشت. پس از دریافت این ویزا باید ظرف 90 روز وارد کشور چین شده و برای هر مدت اقامت شما باید ظرف 30 روز پس از رسیدن در اداره امنیت عمومی PSB ثبت نام نمایید. همچنین امکان ویزای همراه برای همسر و فرزندان شما با نام ویزای S1 و S2 فراهم است. چنانچه قصد دارید که در کشور چین بیش از شش ماه اقامت داشته باشید، باید اقامت موقت RP بگیرید. جهت اخذ ویزای کاری و یا اقامت موقت باید ثابت نمایید که سابقه کیفری نداشتید.

ضمنا لازم به ذکر است که چنانچه شما با ویرای تحصیلی ( ویزای F ) و یا ویزای توریستی ( ویزای L ) در چین حضور داشته باشید، کار کردن در این دوران غیرقانونی است و چنانچه در طول این مدت کارفرمایی را پیدا نمایید باید حتما نوع ویزای خود را به ویزای کار در چین (z) تغییر بدهید.

برخی مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای کار در چین عبارتند از :

-اصل گدرنامه معتبر و فتوکپی از آن

-دو قظعه عکس گذرنامه

-فرم درخولست ویزا

-مجوز کار از وزارت کار و امور اجتماعی و یا اداره امور خارجه چین

-رزومه کاری فرد متقاضی ویزای کار در چین و ترجمه چینی یا انگلیسی آن

سایر مدارک را می توانید از سایت سفارت مطالعه نموده و مطابق آن آماده بفرمایید.

جمع بندی در باب کار در چین

این مقاله با عنوان کار در چین تنها گزیده ای از مطالب در زمینه اخذ اقامت و تابعیت از طریق کار در چین است، امیدواریم که توانسته باشیم بخش زیادی از سوالات شما عزیزان را در باب اخذ اقامت و تابعیت از طریق کار در چین پاسخ داده باشیم. اما این مساله که با توجه به شرایط و موقعیت شما، اقدام از طریق کدام یک از روش های اخذ اقامت و تابعیت در چین که کار در چین یکی از آنهاست، برای شما مناسب تر بوده و اینکه آیا اصلا انتخاب این کشور برای شما بهترین و مناسب ترین گزینه مهاجرت است یا خیر، نیازمند تدبیر و تامل کافی و آگاهی کامل در این زمینه می باشد.

ضمن تشکر از همراهی شما، توصیه می شود قبل از هر اقدامی برای مهاجرت با وکلای مهاجرتی معتبردر این زمینه مشورت نمائید. اگر تمایل به داشتن اطلاعات بیشتر در زمینه اخذ اقامت و تابعیت از طریق کار در چین را دارید، می توانید با موسسه حقوقی ملک پور با همکاری موسسه مشاوره ای MIE در دفتر مرکزی وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل نموده و از خدمات مشاوره تخصصی تلفنی رایگان بهره مند شوید.

خاطر نشان می کنیم که شما می توانید سایر مقالات مرتبط با موضوع کار در چین را به آسانی در همین وبسایت یافته و یا در گوگل جستجو نمایید. برای این کار حتما بایستی از کلیدواژه موسسه MIE یا موسسه ملکپور در آخر کلمات جستجو استفاده بفرمائید. مطمئن باشید در همین وبسایت اطلاعات جامعی در رابطه با همین موضوع برای شما تهیه و تنظیم گردیده است.

ضمنا در ذیل همین مقاله برای شما این امکان فراهم شده که سوالات خود را بپرسید و نه تنها در بعضی از اوقات ما به شما و سوالات شما بصورت مکتوب درخصوص کار در چین و اخذ اقامت این کشور پاسخ می دهیم، بلکه گاها وکلا و مشاورین همکار ما پاسخ سوالات شما را بصورت ویدئو و فایل صوتی ضبط نموده و برای شما منتشر می نمایند. ضمنا بسیاری از هموطنان که سوال شما را ملاحظه می کنند، امکان پاسخ به سوالات شما را دارند. به همین منظور و برای رفاه حال شما، نه تنها در بخش زیرین مقاله بلکه در صفحه اصلی سایت نیز بخش پرسش و پاسخ همگانی طراحی گردیده که همه مردم می توانند در کنار ما و مشاورین ما به پرسش و پاسخ با یکدیگر بپردازند. امیدواریم از مقاله مرتبط با کار در چین لذت برده باشید.

اطلاعات موجود در این وب سایت جهت بالا بردن سطح اگاهی عمومی است و موسسات همکار در ایران خدمات کاریابی ارائه نمی دهند.

 

Rating: 5
4 پاسخ
 1. Luminosity گفته:

  با عرض سلام و احترام
  بنده ۲۸ ساله فارغ التحصیل ارشد ادبیات انگلیسی هستم و دو سال از مدت فارغ التحصیلی ام می گذرد. یک سال تجربه ی کاری غیررسمی در حوزه ی ترجمه و تدریس خصوصی زبان داشته ام. آیا از طریق دریافت گواهی تدریس زبان انگلیسی بین المللی شانسی برای پیدا کردن فرصت شغلی در زمینه ی تدریس و ترجمه خواهم داشت؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام . شما برای تدریس و ترجمه علاوه بر زبان فارسی و انگلیسی می بایست زبان سومی مثل چینی را بلد باشید تا بتوانید در آنجا به عنوان مدرس مشغول به کار شوید.
   کار در کشورهای خارجی نیازمند پیشنهاد شغلی از کارفرمای کشور موردنظر و سن زیر 40 به همراه مدرک زبان مورد نیاز آن کشور و سایر مدارک و شراط مورد نیاز برای اخذ ویزای کاری می باشد. شما می توانید در موسسات کاریابی کشور مورد نظر خود جست و جو نموده و در صورت موفقیت و اخذ پیشنهاد کاری از کارفرمای آن کشورها مشغول به کار شوید.

   پاسخ
 2. بهناز گفته:

  من اگر ویزای کاری چین بگیرم میتونم برای اقامت کشور اروپایی اقدام کنم؟وآیا شما در این زمینه به من کمک میکنید؟ هزینه اش با توجه به رزومه ام که براتون ارسال کردم چقدره؟شما کاریابی بین الملل سلامت میشناسید؟آیا راسته که من اگه ویزای کاری کشوری بگیرم باید به ایران هم مالیات بدم؟
  من با 40 میلیون فقط میتونم برای کار به این کشور برم؟
  کشور دیگه برای درس یا کار نمیتونم برم؟
  ممنون میشم جواب بدید

  Rating: 5
  پاسخ
  • azadehnoory گفته:

   با سلام و عرض ادب. ویزای کار چین هیچ ارتباطی با اقامت کشورهای اروپایی ندارد. برای کار در کشور چین ابتدا باید یک پیشنهاد کار از کارفرمای چینی داشته باشید.
   در رابطه با مالیات نیز شما تنها به کشوری که در آن به کار می پردازید مالیات پرداخت می کنید.
   در حال حاضر تنها کشورهای آلمان و اتریش ویزای جستجوی کار ارائه می دهند که برای دریافت آن باید حداقل مدرک لیسانس، سه سال سابقه کار و مدرک زبان آلمانی یا انگلیسی داشته باشید.
   به صورت کلی برای کار و تحصیل باید پشتوانه مالی بیشتری داشته باشید.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.