کار در موناکو

کار در موناکو

کار در موناکو و اخذ اقامت کاری در موناکو برای افراد متخصص و کسانی که علاقه مند به کار در این ایالت کوچک در اروپا میباشند نیازمند بحث و بررسی فراوان از بسیاری جهات میباشد.در این مقاله برآنیم تا اهم نکات و موضوعات در باب کار در موناکو،اخذ اقامت کاری موناکو و مهاجرت کاری به موناکو را به عرضتان برسانیم.لذا برای کسب اطلاعات درخصوص نحوه و شرایط کار در موناکو مقاله را دنبال بفرمایید.

 1. شرایط کار در موناکو

کار در موناکو همانند باقی کشورهای اروپایی برای افراد خارجی نیازمند کسب اجازه ی کار از دولت موناکو میباشد.چنانچه شما علاقه مند به یافتن کار با حقوق ثابت و مشخص در موناکو میباشید لازم است از شرایط کار کاملا آگاه شوید.چنانچه شما بخواهید بیش از 3 ماه در موناکو بمانید لازم است باید برای دریافت ویزای اقامت بلند مدت اقدام نمایید.اجازه ی کار در موناکو تحت شرایطی به افراد خارجی داده میشودزبان رسمی موناکو زبان فرانسوی میباشد و در برخی مناطق به زبان انگلیسی هم صحبت میشود.در برخی مناطق بومی و محلی به زبان محلی موناکو صحبت میشود.افرادی که شرایط زیر را دارند در اولویت برای کسب کار در موناکو هستند.

 • افرادی که تبعه ی موناکو میباشند.
 • افرادی که همسرشان اهل موناکو است و یا والدین موناکویی دارند.
 • افراد خارجی که اقامت موناکو دارند و در موناکو سابقه ی کاری دارند.
 1. نحوه ی جست و جو برای کار در موناکو

کار در موناکو نیازمند جست و جو و بررسی در وبسایت ها و راه های موجود میباشد.برای جست و جو ابتدا لازم است رزومه ی کاری خود را به صورت دقیق و با اطلاعات کامل و صحیح تنظیم نمایید.در رزومه ی کاری خود لازم است تمامی سوابق تحصیلی،تحقیقاتی و پژوهشی،سوابق کاری و همچنین علایق کاری خود را شرح دهید.جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ی تنطیم رزومه خود میتوانید در همین سایت برای مشاهده ی مقالات،فایل های ویدیویی و صوتی مرتبط به جست و جو بپردازید.معروف ترین و معتبر ترین وبسایت های برای جست و جوی کار در موناکو د رزیر برای شما آوره شده است.

یکی از صفحات معتبر برای یافتن کمپانی و شرکت هایی که در موناکو وجود دارند و میتوانید به آنها درخواست کار دهید وبسایت زیر به شما ارائه میکند.

 • http://www.monaco-iq.com
 1. مراحل اخذ ویزای کار در موناکو

در خصوص کار در موناکو بسیاری افراد سوال میکنند آیا میتوان به موناکو رفت و سپس به جست و جوی کار در آنجا پرداخت یا خیر.لازم است بدانید همانطور که در بالا ذکر شد شما میتوانید بدون اخذ اجازه ی کار به عنوان توریست به موناکو سفر نمایید.در حالی که برای یافتن کار در موناکو باید از پلیس موناکو و اداره کار اجازه ی کار کسب نمایید.پروسه ی کسب اجازه ی کار تقریبا 3 ماه به طول می انجامد و 3 نکته ی مهم که لازمه ی اخذ اجازه ی کار میباشد به شرح زیر است:

 • لازم است اثبات کنید توانایی مالی زندگی در موناکو را خواهید داشت.این اثبات میتواند از طریق قرارداد کاری شما و یا نامه ی بانکی از حساب بانکی شما در موناکو انجام گیرد.میزان حداقل پول موجود در حساب شما تا حدی بستگی به بانک مورد نظر دارد ولی به طور متوسط برای اثبات توانایی مالی زندگی در موناکو لازم است حداقل 500000 یورو در حساب بانکی موناکو قرار دهید.
 • جهت کار در موناکو باید محل زندگی خود را در آنجا با قرارداد اجاره یا خرید ملک مشخص نمایید.همچنین میتوانید مدارکی دال بر اقامت خود در منزل همسر و یا شریک دیگری ارائه نمایید.
 • هیچ گونه پرونده و سابقه ی جنایی نداشته باشید.

با گذراندن موفق این مراحل پس از مصاحبه ای که با پلیس موناکو خواهید داشت،ویزای کار در موناکو و اقامت موناکو به مدت 1 سال به شما اعطا خواهد شد.در نظر بگیرید که جهت درخواست ویزای طولانی مدت برای مهاجرت به موناکو باید درخواست خود را به سفارت فرانسه ارائه کنید.

 • نکته1:چنانچه شما اعضای کشور های خارج از اتحادیه اروپا بیش از یک سال در کشور فرانسه زندگی کرده باشید،میتوانید اقامت خود را به موناکو انتقال دهید و از مراحل اخذ ویزای بلند مدت خود را معاف نمایید.
 • نکته2:هیچ گونه محدودیتی برای افراد خارجی اعم از محدودیت در خرید ملک یا محدودیت در افتتاح حساب بانکی در موناکو وجود ندارد.
 1. اخذ تابعیت و اقامت از طریق کار در موناکو

کار در موناکو و داشتن یک شغل پایدار و ثابت در این کشور یکی از راه های کسب اقامت در موناکو میباشد.موناکو کشوری است هم مرز با کشور فرانسه و دارای جعیتی بالغ بر 38000 نفر میباشد.طریقه ی اخذ تابعیت و اقامت موناکو راه های زیادی دارد که در اینجا به کسب اقامت از طریق کار پرداخته ایم.در ابتدا شما پس از دریافت اقامت موقت 1 ساله(Temporary Residence Card) از طریق قرارداد کار در موناکو میتوانید به مدت 1 سال در آنجا اقامت داشته باشید.پس از پایان 1 سال اقامت شما برای 1 سال دیگر قابل تمدید خواهد بود.این حالت بشرطی است که قرارداد کاری شما همچنان برقرار باشد.در صورتی که 3 سال در موناکو به کار پرداخته باشید میتوانید برای تبدیل اقامت خود به اقامت معمولی(Ordinary Residence Card)اقدام نمایید.این نوع اقامت 3 ساله میباشد و شما میتوانید پس از اتمام 3 سال مجددا 3 سال دیگر آنرا تمدید نمایید.پس از پایان یافتن این 9 سال در سال 10 ام شما میتوانید برای دریافت کارت اقامت ممتاز(Privileged Residence Card) استعلام فرمایید.

 • نکته1:جهت حفظ اعتبار اقامت موقت در موناکو باید حداقل 3 ماه در سال را در موناکو سپری کنید.
 • نکته2:جهت حفظ اعتبار اقامت ممتاز در موناکو باید حداقل 183 روز در سال را در موناکو حضور داشته باشید.

جهت کسب اطلاعاتی در زمینه ی راه های اخذ اقامت و تابعیت موناکو به روش های دیگر میتوانید در همین وبسایت به جست و جو بپردازید و یا در گوگل از کلید واژه ی ملک پور استفاده نمایید تا مقالات دست اول و اورجینال برای شما در این زمینه یافت شوند.

 1. مزایای اخذ اقامت کار در موناکو

کار در موناکو از برخی نقطه نظر ها شامل مزیت هایی میگردد که شاید در کم ترین کشوری بتوان آنرا یافت.این مزایا شامل

 • مالیات بر درآمد بوده که برای همه ی افراد صفر میباشد.شما حتی در موناکو برای دارایی های خود نیز ملزم به پرداخت مالیات نخواهید بود.
 • موناکو دارای محیط بسیار پر امنیت و آرامشی برای زندگی در کنار خانواده میباشد.
 • زبان انگلیسی در تقریبا تمامی مناطق آن صحبت میشود و مشکلی از بابت زبان برای شما وجود نخواهد داشت.
 • عدالت و سلامت دادگاه های موناکو تا حد بسیار زیادی رضایت بخش میباشد.
 1. بررسی میزان حقوق و درآمد کار در موناکو

کار در موناکو به طور متوسط میزان حقوق 80000 دلار سالانه برای شما خواهد داشت.این میزان درآمدی با توجه به میزان کار حرفه ای شما و مسائل دیگر ممکن است بالاتر یا پایین تر گردد.

 1. مشاغل موجود جهت کار در موناکو

کار در موناکو نیازمند بررسی بازار کار و مشاغل موجود میباشد.حقایق موجود درباره ی بازار کار موناکو این است که بزرگ ترین شرکت موناکو شرکت مونته کارلو اس بی ام(Monte Carlo SBM) میباشد که از نظر آماری بیشترین تعداد استخدامی را داراست.این کمپانی بیشترین تعداد مراکز تفریحی و هتل های لوکس را دارد.مشاغل مربوط به املاک،خرید و فروش و اجاره ی مناطق مسکونی و خاته و آپارتمان تقریبا نزدیک به یک چهارم مشاغل موجود در موناکو را شامل میشود.از جمله مشاغل دیگر میتوان تبلیغات،هتل و رستوران،ساخت و ساز،سرمایه گذاری،خدمات بهداشتی و درمانی  را اشاره نمود.همچنین در حدود 5 درصد از مشاغل موجود در موناکو نیز در صنایع پلاستیک و مواد شیمیایی است.نزدیک به 5000 شرکت و سرمایه گذاری در موناکو قابل درسترس میباشد که 40 درصد از همه این شرکت ها به صورت مستقل درحال فعالیت هستند.میتوانید مشاغل و درصد آنها را در سال 2016 در موناکو در شکل زیر مشاهده نمایید.

 1. شرایط اقتصادی برای کار در موناکو

کار در موناکو و توجه به شرایط اقتصادی موناکو یکی از مهم ترین مسائل برای هر شخص در مهاجرت میباشد زیرا یافتن کار در محیطی باید انجام گردد که امکان بازدهی و پیشرفت کاری در آنجا وجود داشته باشد.در زیر تولید ناخالص داخلی موناکو(GDP) را بین سالهای 2008 تا 2016 در یک گراف به شما ارائه نموده ایم.

GDP: Gross Domestic Product

 1. جمع بندی کار در موناکو

کار در موناکو به تفصیل در این مقاله بررسی گردید و کلیه نقاط مهم آن برای شما شرح داده شد.با توجه به اینکه بسیاری از ویژگی های منحصر بفرد موناکو توجه بسیاری از عزیزان را جلب مینماید،مقالاتی در باب طرق دیگر مهاجرت به موناکو از جمله سرمایه گذاری در موناکو،ازدواج در موناکو،تحصیل در موناکو و موارد دیگر برای شما تهیه نموده ایم.چنانچه سوالاتی در باب هر یک از این موضوعات دارید،میتوانید سوالات خود را در بخش پرسش و پاسخ همگانی وبسایت ملک پور درج نمایید.همچنین برای اخذ مشاوره در زمینه ی کار در موناکو،مهاجرت به موناکو از طریق کار و اخذ اقامت موناکو مقالات دیگر ما را با جست و جو در گوگل به همراه کلیدواژه ملک پور مرهون بفرمایید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 پاسخ
  • mostafaostovar77 گفته:

   سلام و عرض ادب
   دوست عزیز ویزاهای کاری خود به چندین دسته تقسیم می گردد و برای تشخیص گزینه مناسب نیاز به ارائه اطلاعات دقیق تر از شرایط فعلی شما می باشد. لذا جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر ما تماس حاصل نموده و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000

   پاسخ