کار در فرانسه و بررسی شرایط آن

 • کار در فرانسه و شرایط عمومی
 • کار در فرانسه و ویزای کار فرانسه
 • کار در فرانسه و مدارک مورد نیاز
 • کار در فرانسه و ویزای همراه
 • کار در فرانسه و میزان حقوق در فرانسه
 • کار در فرانسه و نحوه کاریابی در فرانسه
 • کار در فرانسه و مشاغل مورد نیاز
 • کار در فرانسه و موسسات کاریابی
 • کار در فرانسه و نرخ بیکاری
کار در فرانسه کار در فرانسه

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

کار در فرانسه و مقدمه ای بر آن

کار در فرانسه و جنبه های مختلف مهاجرت کاری به فرانسه در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار می گیرد. تمامی نکات مهم و اصلی در مورد کار در فرانسه توضیح داده می شود. کشور فرانسه دومین قدرت اقتصادی در اروپا می باشد، بنابراین متقاضیان فراوانی برای کار در فرانسه وجود دارند. علارغم سطح اقتصادی مطلوب در فرانسه این کشور از کمبود نیروی کار ماهر رنج می برد، از این رو امکان کار در فرانسه برای نیروی کار ماهر فراهم است. با ادامه مقاله همراه شوید و اطلاعات مورد نیاز برای کار در فرانسه را کسب کنید، همچنین می توانید با مشاورین موسسه حقوقی ملک پور تماس گرفته و اطلاعات تکمیلی را از طریق مشاوره دریافت کنید.

کار در فرانسه و شرایط عمومی

اگر علاقمند به کار در فرانسه می باشید، دانستن زبان فرانسه یکی از شرایط مهم می باشد چرا که اگر به زبان فرانسوی مسلط نباشید بسیاری از گزینه های کاری را نخواهید داشت و با طیف محدودتری از مشاغل روبرو خواهید شد. پس توصیه می کنیم اگر تصمیم به پیدا کردن کار در فرانسه و اخذ اقامت کاری در این کشور را دارید حتما قبل از اقدام زبان فرانسوی خود را تقویت نموده و سپس اقدام نمایید. در ابتدای امر زمانی که شما به جستجوی کار در فرانسه می پردازید خود را آماده نمایید که انعطاف پذیر باشید که اگر حتی همان ابتدا شغل ایده آل خود را پیدا نکردید بتوانید با مشاغل دیگری که در حال حاظر برای شروع شما مناسب می باشد را داشته باشید.

از لحاظ وضعیت به کار گیری خارجیان در کشور فرانسه قوانین به این گونه می باشد که برای اتباع کشورهای عضو اتحادیه اروپا بعلاوه ایسلند، لیختن اشتاین ونروژ و سوییس قوانین به همان شکلی می باشد که برای یک تبعه ی فرانسوی است مگر در موارد خاص و محدود که خود قانون استخدام آن ها را منع می کند بنابراین تمامی اتباع این کشور ها امکان اشتغال به هر شغلی را در فرانسه خواهند داشت به جز بعضی از موقعیت های مدیریت عمومی در کشور که فقط برای اتباع فرانسه امکان پذیر می باشد و قوانین کاری برای دیگر ملیت ها  به این صورت است که زمانی می توانند قادر به دریافت یک شغل در فرانسه باشند که هیچ نامزد مناسبی برای دریافت آن شغل در فرانسه و سپس در اتحادیه اروپا یافت نشود.

کار در فرانسه و ویزای کار فرانسه

ایرانیان برای کار در فرانسه نیاز به ویزای کار دارند، که باید پیش از اخذ مجوز اقامت فرانسه کسب شود. ابتدا نیاز به یک کارفرما دارید که برای شما درخواست مجوز کار دهد، بنابراین ابتدا باید به جستجوی کار بپردازید و کار مناسب خود را در فرانسه پیدا کنید. در ادامه مقاله در مورد نحوه کاریابی در فرانسه نیز اطلاعاتی خدمت شما عزیزان ارائه شده است.

ویزای کار فرانسه به نیروی کار ماهر برای ورود به فرانسه و کار برای یک شرکت واقع در فرانسه اعطا می شود. شرکتی که مشاغل را به متقاضی ارائه می دهد، باید درخواست مجوز کار را ارائه کند، تا روند اخذ ویزای کار فرانسه شروع شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد شرایط کار در فرانسه و هزینه ویزای کار فرانسه با ادامه مقاله همراه شوید.

مدارک لازم برای ویزای کار در فرانسه
مهاجرت کاری به فرانسه
مهاجرت به فرانسه
اقامت فرانسه

کار در فرانسه و مدارک مورد نیاز

ویزای بلند مدت کار فرانسه بیش از 3 ماه اعتبار دارد. این ویزا نیز نیاز به پیشنهاد کار و یافتن کارفرما دارد. مدارک مورد نیاز برای اخذ این ویزا جهت کار در فرانسه دو دسته هستند. مدارکی که متقاضی باید ارائه دهد و مدارکی که کارفرما ارائه می دهد.

مدارک مورد نیاز متقاضی برای درخواست ویزای کار در فرانسه:

 • گذرنامه: حداقل سه ماه اعتبار داشته باشد.
 • فرم درخواست ویزا: به طور کامل پر شده و امضا شده باشد.
 • عکس: دو قطعه بر اساس استانداردهای عکس های پاسپورتی
 • اجاره نامه: نشان دهنده اینکه در فرانسه محلی برای زندگی دارید.
 • قرارداد کاری
 • اسناد نشان دهنده منابع و وضعیت مالی: صورت حساب بانک در سه ماه اخیر و در صورت شاغل بودن فیش حقوقی سه ماه اخیر نیز باید ارائه شود.
 • اسناد وضعیت حرفه ای و اجتماعی: شامل مدرک، CV، گواهی اشتغال، نمونه کار و از این قبیل موارد.
 • اظهار نامه قانونی: سوگندنامه تایید شده ای که بیان می کند فرد در طی ده سال گذشته ورشکستگی نداشته و دارای سوء پیشینه نبوده است.
 • گواهی عدم سوء پیشینه: از پلیس محلی تهیه می شود و باید در بازه سه ماه اخیر تهیه شده باشد.

مدارک مورد نیاز کارفرما برای درخواست ویزای کار در فرانسه:

 • اسناد در مورد موقعیت شغلی (نه در مورد متقاضی کار)
 • قرارداد کار
 • اسنادی که نشان دهد که شرایط استخدام تعیین شده توسط دولت رعایت شده است
 • مستنداتی که نشان می دهد تست بازار کار را انجام شده است (در صورت لزوم)

کارفرمای شما باید یک قرارداد کاری را تهیه کرده و آن را به بخش محلی وزارت کار فرانسه یا به اختصار DIRECCTE ارسال کند. اگر DIRRECTE قرارداد را تصویب کند، آن را به اداره مهاجرت فرانسه و ادغام (OFII) ارسال می کند. زمانی که OFII قرارداد را تایید کند، درخواست شما به طور مستقیم به سفارت فرانسه در ایران ارسال می شود. سپس شما و همراهان با مراجعه حضوری به سفارت فرانسه برای اخذ ویزای بلند مدت درخواست می دهید.

انواع دیگری از ویزاهای کار در فرانسه وجود دارد که در مقاله ویزای کار فرانسه در همین سایت مورد بررسی قرار گرفته است. که اطلاعات تکمیلی در رابطه با انواع ویزای کار فرانسه ارائه می دهد.

کار در فرانسه و ویزای همراه

اگر اعضای خانواده با شما به فرانسه می آیند، کارفرما باید همزمان با درخواست ویزای کار فرایند همراهی اعضای خانواده را نیز آغاز کند. همراهان شامل همسر و فرزندان زیر 18 سال می باشد. اگر متقاضی اصلی مجوز کار برای مشاغل با مهارت بالا را داشته باشد، همراه نیز اجازه کار دارد.

کار در فرانسه و میزان حقوق در فرانسه

در فرانسه حداقل دستمزد برای یک شغل معمولی حداقل ۹٫۶۷ یورو در ساعت یا۱۴۶۶یورو به صورت ماهیانه می باشد که برای کار تمام وقت یا همان ۳۵ ساعت در هفته می باشد. که این میزان دستمزد هرساله و در تاریخ یکم ژانویه بر اساس تغییرات در شاخص اقتصادی و شاخص قیمت مصرف کننده در این کشور تا ۲ درصد ممکن است افزایش داشته باشد.

میزان حقوق در برخی مشاغل مهم در فرانسه در جدول زیر نمایش داده شده است که می تواند اطلاعات مفیدی در اختیار متقاضیان کار در فرانسه بگذارد.

شغل میانگین حقوق در سال (دلار)
توسعه دهنده نرم افزار 55,659
مهندس 52,897
کارگردان 146,746
مدیر  77,122
مدیر بازاریابی 82,031
مدیر پروژه IT 70,158
مهندس نرم افزار  66,637
مدیر منابع انسانی 85,259
مدیر پرژه 66,148
مدیر IT 103,426

کار در فرانسه و نحوه کاریابی در فرانسه

اگر بخواهید در فرانسه کار کنید، صحبت کردن به زبان فرانسوی مهم است. اگر فرانسوی صحبت نکنید، پیدا کردن یک شغل مناسب تقریبا غیر ممکن است. بنابراین اگر به زبان فرانسوی تسلط  ندارید در اولین گام برای کار در فرانسه به یادگیری زبان فرانسوی بپردازید.

افراد خارج از اتحادیه تنها در مشاغلی که تست بازار کار را گذرانده اند امکان استخدام دارند. تست بازار کار به این صورت است که کارفرما ابتدا پست شغلی در فرانسه آگهی می کند و اگر پس از سه ماه کارمند مورد نظر خود را نیافت برای سه ماه دیگر آن را در اتحادیه اروپا آگهی می کند. بنابراین اگر شخصی در فرانسه و اتحادیه اروپا نتواند این شغل را بگیرد، کارفرما می تواند از افراد خارج از اتحادیه اروپا دعوت به کار نماید.

موسسات کاریابی در فرانسه
ویزای کار فرانسه

کار در فرانسه و مشاغل مورد نیاز

علارغم اینکه فرانسه رتبه دوم اقتصادی در اتحادیه اروپا را دارد، بیکاری در این کشور یک معضل است و نرخ بیکاری بیشتر از 9 درصد می باشد. این به دلیل ناسازگاری نیازهای شرکت ها و مهارت های موجود در نیروی کار است. به طور خاص، بخش های فناوری اطلاعات، بهداشت و مهندسی از کمبود نیروی کار رنج می برند. در حالیکه تعداد کارگران کشاورزی، تولیدی و معدنی در مازاد هستند.

مشاغل موجود در فرانسه که در حال حاضر برای شروع می تواند مناسب و سود ده باشد به این ترتیب می باشد: صنایع عمده از جمله صنعت موتور، دارویی، ماشین آلات صنعتی، متالورژی، الکترونیک، مواد غذیی و نوشیدنی و صنعت گردشگری. گرچه با توجه به گزارش های هیز در سال ۲۰۱۵ رشته های مهندسی، تحقیق و توسعه، ای تی و بخش بانکی بیشترین حجم استخدام را در بخش خدمات خود داشته اند. همچنین مشاغل در زمینه گردشکری مانند هتل ها و رستوران ها و خدمات مراقبت برای خانه، مراقبت پزشکی، مراقبت کودکان و سالمندان، خرده فروشی و آموزش زبان از مشاغل پر طرفدار برای خارجیان می باشد.

کار در فرانسه و موسسات کاریابی

برای یافتن کار در فرانسه می توانید از موسسات و سایت های کاریابی کمک بگیرید. برخی از مهم ترین موسسات کاریابی در زیر معرفی شده اند:

 • EURES: سرویس استخدام در اروپا
 • The Local France: برای مشاغل به زبان انگلیسی
 • Indeed France
 • Monster
 • XpatJobs

همچنین می توانید با مراجعه به سایت های کمپانی های مورد نظر خود برای درخواست کار اقدام کنید. اگر به تازگی فارغ التحصیل شده اید و در جستجوی کار در فرانسه هستید و علاقمند به پیدا کردن کار در کمپانی های چند ملیتی و بزرگ هستید، این شرکت ها می توانند گزینه های مناسبی برای شما باشند.

 • Airbus
 • AXA Group
 • Citroën
 • Danone
 • L’Oréal
 • Michelin
 • Ubisoft

کار در فرانسه و نرخ بیکاری

نرخ بیکاری در فرانسه در دهه گذشته رو به کاهش بوده است و موقعیت های شغلی نیازمند به نیروی کار ماهر رو به افزایش است. بر اساس آخرین آمار ارائه شده نرخ بیکاری در فرانسه حدود 9 در صد می باشد. علارغم وضعیت اقتصادی مطلوب در فرانسه، نرخ بیکاری به دلیل کمبود نیروی کار ماهر بیشتر از سایر کشورهای پیشرفته اروپایی است. در نمودار زیر می توانید روند تغییرات نرخ بیکاری در فرانسه را مشاهده کنید. این اطلاعات می تواند برای علاقه مندان به کار در فرانسه مفید باشد.

کار در فرانسه کار در فرانسه

اطلاعات موجود در این وب سایت جهت بالا بردن سطح اگاهی عمومی است و موسسات همکار در ایران خدمات کاریابی ارائه نمی دهند.

کار در فرانسه و سخن پایانی

کار در فرانسه و جنبه های اصلی مهاجرت کاری به فرانسه مورد بررسی قرار گرفت. مهم ترین نکته در رابطه با کار فرانسه دانستن زبان فرانسوی و دریافت پیشنهاد کار از طرف کارفرمای فرانسوی می باشد؛ که به تفصیل در مقاله شرح داده شد. همچنین جنبه های دیگری از قبیل کاریابی در فرانسه، مشاغل مورد و نرخ بیکاری بیان شد، که می تواند در تصمیم گیری برای کار در فرانسه و روند اخذ ویزای کار فرانسه مفید باشد. امید است این مقاله اطلاعات مورد نیاز شما را در اختیار قرار داده باشد. درصورت نیاز به مشاوره در زمینه کار در فرانسه و اخذ ویزای کاری فرانسه میتوانید با دفاتر ما در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل نموده و مشاوره رایگان تلفنی داشته باشید. همچنین می توانید سوالات خود را در رابطه با کار در فرانسه در بخش دیدگاه های همین مقاله عنوان کنید و در سریع ترین زمان ممکن پاسخ بگیرید.