کار در سریلانکا و بررسی شرایط آن

 • کار در سریلانکا و شرایط عمومی آن
 • کار در سریلانکا و ویزای کار سریلانکا
 • کار در سریلانکا و مدارک مورد نیاز ویزای کار سریلانکا
 • کار در سریلانکا و بررسی ویزای همراه
 • کار در سریلانکا و نرخ بیکاری در سریلانکا
 • کار در سریلانکا و میزان حقوق در سریلانکا
 • کار در سریلانکا و مشاغل مورد نیاز 2019 سریلانکا
 • کار در سریلانکا و نحوه کاریابی در سریلانکا
 • کار در سریلانکا و مؤسسات کاریابی در سریلانکا
کار در سریلانکا کار در سریلانکا

شما میتوانید از طریق لینک روبرو با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان موسسه مشاوره رایگان دریافت نمایید.

کار در سریلانکا و مقدمه ای بر آن

کار در سریلانکا، مهاجرت کاری به سریلانکا و همچنین شرایط اخذ اقامت سریلانکا از طریق کار در سریلانکا در این مقاله مورد بررسی و تحقیق علمی قرار می گیرد. سعی شده است پاسخ سوالات متداومل در زمینه کار در سریلانکا بیان شود و ابهامات برطرف گردد. سوالاتی از قبیل اینکه برای کار در سریلانکا چه مهارت هایی مورد نیاز می باشد؟ مدارک لازم برای اخذ ویزای کاری سریلانکا چیست؟ امروزه افراد متعددی خواستار مهاجرت به کشور سریلانکا از طریق کار در سریلانکا هستند و گاهاً با نداشتن علم کافی نسبت به قوانین کاری و مهاجرتی این کشور با مشکلات متعددی روبرو می شوند که در این خصوص پیشنهاد می شود برای تکمیل اطلاعات خود و کسب آگاهی و مشاوره کامل در زمینه کار در سریلانکا با موسسه حقوقی ملک پور با همکاری دفتر MIE  اتریش تماس حاصل نموده و اطلاعات رایگان به دست آورید.

کار در سریلانکا و شرایط عمومی آن

کار در سریلانکا می تواند یکی از راه های مهاجرتی و یا وررود به این کشور باشد که ما در این مقاله به صورت تخصصی به بررسی و تحلیل آن می پردازیم. سریلانکا یکی از کشورهایی است که در سال های اخیر به لحاظ رشد اقتصادی و جذب توریسم و داشتن بازار کار عالی تبدیل به مقصد مناسبی جهت زندگی و کار برای افراد متقاضی شده است.

سریلانکا کشوری جزیره ای است که سیستم سیاسی آن جمهوری دموکراتیک سوسیالیستی می باشد. این کشور در بخش جنوب آسیا، در اقیانوس هند و جنوب کشور هند قرار دارد. در گذشته نام این کشور سیلان بود. پایتخت سیاسی این کشور سری جایاواردنپورا کوته می باشد ولی پایتخت تجاری‌ سریلانکا شهر کلمبو است. کشور سریلانکا یکی از مستعمرات انگلستان بود که در حال حاضر از استعمار این کشور خارج شده است. واحد پول کشور سریلانکا روپیه می باشد.
عوامل متعددی در شریط کار در سریلانکا برای خارجی ها تأثیر گذاری می باشد. از شروط اولیه کار در سریلانکا داشتن یک دعوت نامه یا پیشنهاد شغلی از سوی کارفرمایی در کشور سریلانکا می باشد. مسلماً روزمه کاری قوی و مدرک تحصیلی معتبر نقش مثبتی در جلب نظر کارفرمایان دارد. آگاهی از شرایط کار در سریلانکا برای دانشجویان بین الملل نیز بسیار حایز اهمیت می باشد چرا که دانشجویان زیادی وارد کشور سریلانکا شده اند و به دنبال کار در سریلانکا می باشند .

با توجه به اینکه اقتصاد کشور سریلانکا یکی از ضعیف ترین اقتصادها در بین کشورهای آسیایی می باشد به تبع شرایط کاری در این کشور برای اتباع کشورهای دیگر چندان ایده آل نخواهد بود. بخش اعظم اقتصاد و بازار کار کشور سریلانکا در بخش کشاورزی می باشد و حدودا یک سوم جمعیت این کشور در این بخش مشغول به کار هستند. البته با سیاسیت های جدید دولت حاکم در سریلانکا و ایجاد بازار آزاد و سرمایه گذاری خارجی، اقتصاد این کشور نسبتاً با رشد و رونق مطلوبی مواجه شده است. بخش اعظم صادرات کشور سریلانکا در بخش کالاهایی نظیر منسوجات، چای، برنج، سنگ های قیمتی و الماس، ادویه، نارگیل، الوار و ماهی به کشورهایی مانند آمریکا، انگلستان و کشورهای اروپایی می باشد. در بخش واردات کالا نیز نیاز بازار این کشور در محصولاتی مانند مواد غذایی، مواد معدنی، مواد نفتی، پارچه‌ و ماشین‌آلات و تجهیزات صنعت حمل و نقل می باشد که این محصولات از کشورهایی مانند هند، چین، سنگاپور، ایران، ژاپن و هنگ کنگ تأمین می شود. یکی از پر رونق ترین مشاغل در این کشور صنعت توریسم و گردشگری می باشد؛ افرادی که به عنوان تور لیدر قرار است در این شغل مشغول به کار شوند باید آشنایی کامل به زبان انگلیسی و یا یکی از زبان های بومی این کشور داشته باشند که این زبان ها سینهالی یا تامیلی می باشد.

وضعیت کار در سریلانکا به صورت کلی در جدول زیر نمایش داده شده است.

کار درسریلانکا سال 2018 سال 2017 بالاترین نرخ  کمترین نرخ 
نرخ بیکاری 4.10 % 4.60 % 16.60 % 3.7 %
افراد شاغل 8،040،704 نفر 7،970،154 نفر 8،554،179 نفر 4،962،105 نفر
افراد بیکار 346،998 نفر 381،834 نفر 953،794 نفر 282،648 نفر
نرخ مشارکت نیروی کار 51.80% 51.10% 54.70 % 46.90 %
نرخ بیکاری در بلند مدت 1.40 درصد 1.60 درصد 5.50 % 1.10 %
نرخ بیکاری جوانان 19.60% 22.50% 38.10 % 15.40 %
هزینه زندگی خانواده در ماه 52،100 روپیه 52،100 روپیه 52،100 روپیه 52،100 روپیه
هزینه زندگی فرد در ماه 29،100 روپیه 29،100 روپیه 29،100 روپیه 29،100 روپیه

کار در سریلانکا و ویزای کار سریلانکا

مراحل اخذ ویزای کار در سریلانکا به صورت گام به گام در لیست زیر بیان شده است.

 • متقاضی کار در سریلانکا، ابتدا باید پیشنهاد شغلی یا قراردادی معتبر از یک کارفرما در سریلانکا ارائه کند.
 • کارفرما باید اخذ ویزای ورود به اداره مهاجرت درخواست دهد.
 • اداره مهاجرت، نزدیک ترین مرکز دیپلماتیک سریلانکا را از تایید ویزای ورود مطلع می سازد.
 • متقاضی برای دریافت ویزای ورود بر پاسپورت خود به نزدیک ترین مرکز دیپلماتیک سریلانکا مراجعه می کند.
 • متقاضی وارد سریلانکا می شود. در محل ورود ممکن از اعتبار ویزا برای مدت زمان خاصی مشخص شود.
 • پس از ورود به سریلانکا و قبل از منقضی شدن ویزا، متقاضی باید برای دریافت ویزای کار در سریلانکا به همراه پاسپورت خود به اداره مهاجرت مراجعه کند.

همان گونه که ذکر شد متقاضی باید پیش از هر چیز برای اخذ ویزای کار سریلانکا یک پیشنهاد کاری از کارفرمایی در سریلانکا داشته باشد. شرایط و ضوابط دعوت نامه معتبر و رسمی از دید سفارت کشور سریلانکا به شرح ذیل است:

 • ارائه دعوت نامه رسمی از سوی کارفرما و شرکت
 • تکمیل فرم اطلاعات شخصی و هویتی افراد متقاضی و ارائه آن به سفارت سریلانکا
 • ذکر مدت زمان حضور فرد به واسطه ویزای کار در این کشور
 • تایید فرم دعوتنامه از سوی اداره کار سریلانکا

کار در سریلانکا و مدارک مورد نیاز ویزای کار سریلانکا

برای اخذ ویزای کار در سریلانکا افراد متقاضی باید مدارکی را جهت پیشبرد پروسه پرونده ارائه دهند. سفارت سریلانکا پس از بررسی مدارک افراد متقاضی در صورت تایید، ویزای کاری افراد را صادر می کنند این مدارک شامل موارد ذیل است:

 • ارائه فرم تکمیل شده درخواست ویزا
 • ارائه 6 قطعه عکس با زمینه سفید
 • ارائه پاسپورت معتبر با حداقل 6 ماه اعتبار
 • ارائه دعوت نامه و یا نامه کاری تایید شده
 • ارائه مدارک هویتی به همراه ترجمه
 • پرداخت هزینه ویزا به مبلغ 20،000 روپیه

کار در سریلانکا و بررسی ویزای همراه

یکی از دغدغه های مهم افراد در زمان تصمیم گیری برای کار در سریلانکا، وضعیت اقامت خانواده آن ها می باشد. در قوانین بسیاری از کشورها زمانی که شخصی از طریق ویزای کار، در آن کشور حضور دارد، امکان درخواست ویزای همراه یا وابسته برای خانواده آن ها فراهم است. در کشور سریلانکا نیز این قانون وجود دارد. بنابراین افرادی که به کار در سریلانکا می پردازند می توانند برای خانوداه خود نیز اقامت این کشور را اخذ نمایند. برای تحقق این امر افراد باید فرم درخواست خود را به همراه مدارک مورد نیاز همراهان به سفارت سریلانکا ارائه دهند تا پروسه صدور ویزا آغاز گردد.

مدارک لازم برای اخذ ویزای کار در سری لانکا

کار در سریلانکا و نرخ بیکاری در سریلانکا

از جمله مواردی که برای متقاضیان کار در سریلانکا دارای اهمیت می باشد، نرخ بیکاری در این کشور است. بر اساس آخرین آمار ارائه شده نرخ بیکاری در سریلانکا در سه ماهه سوم سال 2018 به میزان 4.10 درصد به نسبت سه ماهه دوم سال 2018 کاهش یافت. از سال 1992 فرآیند کاهش نرخ بیکاری در سریلانکا شروع شد که در سال 2013 به کمترین خود خود رسید که در حدود 3.70 می باشد. این آمار طی این سال ها جز پایین ترین نرخ اعلام شده می باشد. نرخ بیکاری در سریلانکا در نمودار زیر نمایش داده شده است.

کار در سریلانکا کار در سریلانکا

موسسات معتبر کاریابی در سریلانکا

کار در سریلانکا و میزان حقوق در سریلانکا

شرایط کسب درآمد و میزان حقوق، از جمله عواملی که مورد توجه متقاضیان کار در سریلانکا می باشد. میزان درآمد و دستمزد در کشور سریلانکا با توجه به رشته تحصیلی و تجربه کاری افراد و سطح تحصیلات تعریف می شود. میانگین درآمد سالانه در کشور سریلانکا در سال 2018 براساس آمار اعلام شده به میزان 1،842،555 روپیه معادل 13،000 دلار می باشد.

رشته کاری حقوق براساس روپیه در سال  معادل به دلار در سال
فناوری اطلاعات 2،296،155 روپیه 16،421 دلار
مهندس نرم افزار 1،710،280 روپیه 12،211 دلار
رشته فنی مهندسی 1،520،338 روپیه 10،586 دلار
مدیر منابع انسانی 2،775،896 روپیه 18،293 دلار
حسابدار 794،841 روپیه 5،770 دلار
بازاریاب 1،909،230 روپیه 13،969 دلار

کار در سریلانکا و مشاغل مورد نیاز 2019 سریلانکا

از شرایط کار در سریلانکا در درجه اول داشتن پیشنهاد کاری است. با توجه به اینکه در سال های اخیر رشد اقتصادی روز افزونی در کشور سریلانکا اتفاق افتاده است، در برخی مشاغل نیاز بیشتری از لحاظ نیروی کار بوجود آمده است. برای دستیابی به موقعیت شغلی مناسب در سریلانکا تخصص و سوابق تحصیلی و شغلی دارای اهمیت می باشد. مشاغل مورد نیاز در سریلانکا براساس نیاز بازار کار در این کشور در سال 2019، که از سوی اداره کار سریلانکا اعلام شده است، شامل موارد ذیل است:

کار در سریلانکا 1 کار در سریلانکا

کار در سریلانکا و نحوه کاریابی در سریلانکا

همان گونه که اشاره شد برای کار در سریلانکا ابتدا یک پیشنهاد شغلی مورد نیاز است. بنابراین نحوه کاریابی در این کشور و شرایط یافتن شغل مناسب دارای اهمیت می باشد. همچنین شغلی که انتخاب می شود باید دارای شرایط خاصی باشد. به طور کلی برای اینکه شانس کاریابی بالا باشد، افراد باید رزومه کاری پربار و مدرک تحصیلی معتبری داشته باشند. افراد متخصص در مشاغل مورد نیاز احتمال بالاتری برای یافتن کار دارند. مؤسسات و وبسایت های کاریابی می توانند در یافتن کار در سریلانکا کمک کننده باشند. از این رو در ادامه به معرفی آن ها می پردازیم.

کار در سریلانکا و مؤسسات کاریابی در سریلانکا

برای کار در سریلانکا و اخذ اقامت کشور سریلانکا از طریق کار ابتدا افراد باید شغلی بیابند. برای یافتن شغل شخص ابتدا باید رزومه کاری خود را با مراجعه به سایت های کاریابی این کشور برای شرکت های مختلف ارسال نماید. در این وبسایت ها فرصت های شغلی موجود در سریلانکا معرفی شده اند که متقاضیان می توانند مورد بررسی قرار دهند. در لیست زیر برخی از مهم ترین وبسایت ها و مؤسسات کاریابی در سریلانکا معرفی شده اند.

 • xpressjobs
 • jobsjobs
 • jobbank
 • jobenvoy
 • topjobs

پس از مشاهده ویدئو راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت، می توانید وکیل خود در امر مهاجرت باشید.

راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت

اطلاعات موجود در این وب سایت جهت بالا بردن سطح اگاهی عمومی است و موسسات همکار در ایران خدمات کاریابی ارائه نمی دهند.

کار در سریلانکا و سخن پایانی

کار در سریلانکا و مهاجرت کاری به سریلانکا به بحث گذاشته شد نکات مهم و جنبه های اصلی کار در سریلانکا و شرایط مهاجرت کاری به این کشور مورد بررسی قرار گرفت همچنین قوائد و قوانین ورود به بازار کار این کشور بیان گشت پیشنهاد می شود در صورتی که کشور سریلانکا را مقصد مهاجرتی خود قرار داده اید در ابتدا مقاله فوق را به صورت کامل مطالعه نمایید در صورتی که قصد جدی برای مهاجرت و کار در سریلانکا را دارید پیشنهاد می شود با مشاورین موسسه حقوقی ملک پور با همکاری دفتر MIE اتریش در دفتر مرکزی وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل نموده و اطلاعات تخصصی و مشاوره رایگان در باب مهاجرت کاری به سریلانکا و کار در سریلانکا اخذ نمایید تا اطلاعات حقوقی شما عزیزان ارتقا یابد.