کار در ترکیه

کار در ترکیه

کار در ترکیه در سال 2018 به دلایل زیادی از سوی متقاضیان مهاجرت به ترکیه به خصوص متقاضیان ایرانی انتخاب می شود. یکی از مهم ترین دلایل تقاضای کار در ترکیه از سوی این افراد مهاجرت به ترکیه و اخذ اقامت دائم ترکیه است.

در حال حاضر افراد زیادی تقاضای کار در کشور های همسایه ایران را دارند و اکثر این افراد کشور ترکیه را برای کار و یا حتی مهاجرت کاری انتخاب می کنند لذا بر آن شدیم که مقاله ای با این عنوان خدمت شما متقاضیان عزیز ارائه دهیم و شرایط کاملی از کار در ترکیه و اخذ اقامت کاری در ترکیه به تفصیل بیان نماییم.

فایل صوتی توضیحات آقای ملک پور در باب کار در ترکیه

audio کار در ترکیه

 

ترکیه کشوری پیشرفته در همسایگی ایران است از این رو عده ای از متقاضیان این کشور را به جهت تجارت و معاملات بین المللی انتخاب می نمایند.

در این مقاله شرایط کامل کار در ترکیه، ویزای کار ترکیه، اقامت کاری در ترکیه و نتایج حقوقی کار در ترکیه بیان خواهد شد.

مؤسسه حقوقی  ملکپور برترین مؤسسه حقوقی در زمینه حقوق داخلی و حقوق بین الملل همراهی خوب برای شما در راه مهاجرت خواهد بود.

جهت اخذ اقامت کاری ترکیه راههای متفاوتی وجود دارد.

اولین راه و بهترین راه اخذ اقامت کاری در ترکیه ارسال دعوتنامه کاری از کارفرمایی در ترکیه برای متقاضی ایرانی است.

همانطور که مستحضر هستید به طور کلی قانون استخدامی همه کشورها در صورتی اجازه استخدام یک شخص خارجی را به کارفرمای تبعه آن کشور می دهد که شغل مورد نظر در کشور متبوعه متقاضی نداشته باشد و یا متقاضیان این شغل شرایط لازم جهت استخدام در این شغل را نداشته باشند.

لذا کارفرمای ترک زمانی می تواند برای یک شخص ایرانی دعوتنامه کاری ارسال کند که شخص مورد نظر خود را در کشور متبوعه خود نیابد.

اما این موضوع با اندکی تأمل قابل انجام است.

یکی از طرق متقاعد نمودن کارفرما و یافتن شغل مناسب سفر به کشور ترکیه است.

همانطور که می دانید اتباع ایرانی می توانند به مدت سه ماه(که تا مدت ۶ ماه هم قابل تمدید است) در کشور ترکیه بدون نیاز به اخذ ویزا حضور داشته باشند.

لذا حضور در کشور ترکیه برای افراد ایرانی بسیار سهل الوصول خواهد بود اما در حال حاضر به دلیل شرایط نا مطلوب امنیتی در کشور ترکیه حضور در این کشور به خصوص برای زمان طولانی توصیه نمی شود.

نکته قابل توجه دیگر اینکه طبق قانون کشور ترکیه امکان اخذ اقامت دائم این کشور بسیار مشکل و بعید خواهد بود و به همین دلیل بهتر به نظر می رسد .

با توجه به این شرایط اقدام برای ویزای کار کشورهای اروپایی همچون اتریش و آلمان منطقی تر می باشد.

راه دیگر اخذ اقامت کاری ترکیه و کار در ترکیه ورود از طریق ویزای تحصیلی و ثبت نام در دانشگاه های این کشور می باشد.

بسیاری از متقاضیان از طریق اقامت تحصیلی در ترکیه مشغول به کار شده اند و در نهایت اقامت این کشور را اخذ نموده اند.

در رابطه ثبت نام در دانشگاههای ترکیه نیز همانند کاریابی می توانید انتخاب دانشگاه را از نزدیک انجام دهید و با حضور بدون ویزا می توانید حضورأ در ترکیه این اقدامات را انجام دهید.

توجه به این نکته ضروری است که دانشگاههای کشور ترکیه به خصوص دانشگاههای با رنکینگ بالا خصوصی هستند

و شهریه خواهند داشت لذا اخذ اقامت تحصیلی در کشورهای اروپایی با همین مقدار هزینه همچون کشور آلمان و اتریش منطقی تر می باشد.

مؤسسه حقوقی ملکپور و مؤسسات همکار در ایران تجربه زیادی در زمینه تحصیل در بهترین کشورهای اروپایی و آسیایی داشته و شما متقاضیان عزیز می توانید مشاوره تخصصی با کارشناسان این مجموعه داشته باشید.

در این مرحله لازم است توضیحاتی به متقاضیانی که به دلیل مهاجرت به ترکیه اقدام به یافتن شغل در ترکیه می نمایند ارائه شود.

همانطور توضیح داده شد اخذ اقامت دائم در کشور ترکیه بسیار مشکل و کمی بعید است و اشخاصی می توانند اقامت این کشور را اخذ نمایند که مشمول بیمه شغلی باشند،

لذا استخدام در همه مشاغل مشمول این قانون نخواهد شد.

too.too 300x188 کار در ترکیه

برخی از متقاضیان نیز از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت قصد کار در ترکیه را دارند و اکثر افراد اقدام به خرید ملک در ترکیه می نمایند.

با توجه به اینکه بازگشت سرمایه در کشور ترکیه بسیار کم خواهد بود توصیه می شود سرمایه خود هرچند کم در کشورهای اروپایی به کار گیرید و بازگشت سرمایه بیشتری داشته باشید.

در حال حاضر کشور هایی همچون اتریش، اسلواکی و اسلوونی بستر خوبی جهت جذب سرمایه سرمایه گذاران خارجی فراهم آورده اند و از این راه افراد اقامت دائم اروپا را از روش بسیار مناسبی اخذ می نمایند.

در رابطه با ثبت شرکت در اسلواکی، اتریش و اسلوونی توضیحات مفصلی در مقالات دیگر همین سایت با این عناوین درج شده است

و شما علاقمندان به این نوع ویزا می توانید به مقالات ذکر شده مراجعه نموده و جهت کسب اطلاعات کامل با دفتر مرکزی ام ای ایی در وین و یا دفاتر همکار مؤسسه حقوقی ملکپور تماس بگیرید و در این زمینه مشاوره رایگان داشته باشید.

به طور کلی اشخاصی که قصد کار در ترکیه را دارند می بایست به طریقی تأییدیه کارفرمایی را اخذ نمایند

و امکان اخذ اقامت و ویزای کار از ایران وجود ندارد.

اشخاصی قصد مهاجرت کاری دارند می توانند ویزای کار خود را از کشورهای اروپایی اخذ نمایند و با یافتن شغل مناسب اقامت خود را در حوزه شنگن تمدید نمایند.

با توجه به اینکه اکثر کشورهای اروپایی مهاجرپذیر هستند لذا امکان اخذ اقامت دائم نیز وجود دارد.

در حال حاضر کشورهایی همچون آلمان و اتریش در حوزه شنگن اجازه جستجوی کار را به افراد واجد شرایط می دهند.

افرادی که از طریق این ویزا وارد کشور آلمان و اتریش می شوند پس از یافتن شغل مناسب با درآمد قابل قبول می شوند اقامت خود را تمدید نموده و اقدام به اخذ blue card نیز می نمایند.

در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر در زمینه کار در ترکیه و اخذ اقامت کاری ترکیه و یا کشورهای اروپایی می توانید به مؤسسات همکار مؤسسه حقوقی ملکپور در یران و یا دفتر مرکزی ما در وین تماس بگیرید و با کارشناسان با تجربه این مجموعه مشورت نمایید.

اطلاعات موجود در این وب سایت جهت بالا بردن سطح اگاهی عمومی است و موسسات همکار در ایران خدمات کاریابی ارائه نمی دهند.

 

 

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

12 پاسخ
  • P.Taghavi گفته:

   سلام و عرض ادب دوست بزرگوار شما برای ویزای کار باید job offer یعنی پیشنهاد شغلی از کارفرما داشته باشید تا بتوانید برای این نوع ویزا اقدام نمایید و یا میتوانید خودتان به ترکیه رفته و پس از یافتن کار نوع ویزایتان را تغییر دهید. در صورت داشتن این مورد شرایط شما باید به صورت کاملتری بررسی گردد که در این بخش امکان پذیر نمیباشد. پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره کاملتری در این باب با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 1. رامین گفته:

  با سلام. من ارشد مکاترونیک دارم با حدود 6 سال سابقه کار. میخواستم برای مهاجرت برم کشور ترکیه . راههای پیشنهادی شما رو میخواستم بدونم. ممنون

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   جهت کسب اطلاعات و مشاوره در این مورد با کارشناسان و شماره های موجود در سایت تماس حاصل فرمایید

   پاسخ
 2. اصغر حیدرعلی گفته:

  سلام من اپراتور ماهر چاپخانه هستم دیپلمه در حال حاضر مدیریت چاپخانه را به عهده دارم در مورد دو گزینه مشاغل مورد نیاز تکمیل کننده مراحل چاپ و ماشین کار چاپ لطفا راهنمایی بفرمائید

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب و احترام
   احترامآ ضمن تشکر فراوان از خدمت شما دوست عزیز و بزرگوار
   بعرضتان میرسانیم که به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما تماس گرفته و مشاوره رایگان تلفنی دریافت بفرمایید.

   پاسخ
 3. امیرغفور گفته:

  سلام من جوشکار هستم و چهارسال سابقه کار دارم و میخواهم به ترکیه برای کار بروم. همکاران شما میتوانند من را اعزام کنند؟

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   سلام و عرض ادب دوست بزرگوار شما برای ویزای کار بهتر است که شما job offer یعنی دعوت نامه کاری داشته باشید تا بتوانید برای این نوع ویزاها اقدام نمایید پیشنهاد میکنیم جهت مشاوره کاملتر و بررسی روشهای دیگر مهاجرت با دفاتر ما از طریق شماره 021.49196000 تماس حاصل فرمایید.

   پاسخ
 4. امیر کیمیاگر گفته:

  سلام ۳۶ ساله هستم و مجرد
  جوشکار هستم با مدرک فنی و حرفه ای و راننده لودر
  در خصوص ویزای کار در اتریش و المان میخواستم سوال بپرسم که شرایط به چه صورته و چقدر هزینه داره؟
  با تشکر

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   برای دریافت پاسخ خود به بخش اخذ ویزای کار در کشور آلمان مراجعه نمایید. با سپاس

   پاسخ