کار در تاجیکستان

کار در تاجیکستان

کار در تاجیکستان برای متقاضیان ایرانی در سال 2018 بر خلاف تفکر برخی از افراد بنظر به صرفه نیست ، هدف از نگرش این مقاله اطلاعاتی در باب  کار در تاجیکستان می باشد که در این مقاله توسط وکلا و کارشناسان ما برای شما متقاضیان نگرش شده است.که همان طور که می دانید یکی از طرق مهاجرت و اخذ تابعیت و افامت از طریق اخذ روادید کاری می باشد که با توجه به مزیت های این نوع روادید توانسته است مورد استقابل زیادی از متقاضیان قرار گیرد.موسسه _Mie_اتریش در این مقاله تمامی سعی خود را بر این گذاشته ایم که اطلاعاتی در باب مهاجرت کاری به گرجستان ، شرایط  کار در تاجیکستان ، میزان درآمد ماهیانه برای متقاضیان  کار در تاجیکستان ، شرایط سنی متقاضیان  کار در تاجیکستان در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.که همان طور که می دانید تاجیکستان کشوری درآسیانه مرکزی به هم مرزی افغانستان، ازبکستان ، قرقیزستان  و جمهوری خلق چین از شرق می باشد.اکثریت تاجیکستانی ها را تاجیکی ها تشکیل می دهند که به زبان فارسی تاجیکی صحبت می کنند.بسیاری از تاجیکستانی نیز به زبان روسی به عنوان زبان دوم صحبت می کنند.

 کار در تاجیکستان

کشور تاجیکستان جزء آن دسته از کشورهایی می باشد که از اقتصاد قوی برخوردار نمی باشد و در حال حاضر بی ثباتی در ساختارها دلیل عمده ای از زیر ساخت های ضعیف این کشور می باشد.که طبق آخرین آمار بانک های جهانی میزان نرخ بیکاری در تاجیکستان در 10 سال گذشته به میزان 11 تا 12 درصد دارای نواسان می باشد.که طبق آمار های گرفته در سال های اخیر به میزان ده و هشتاد و دوصد درصد بوده است.با توجه به این نرخ بیکاری در تاجیکستان می تون گفت که این کشور در حال حاضر به عنوان یکی از مبدا های صادر کننده نیروی کار به کشورهای دیگر می باشد.همان طور که به آن اشاره کردیم کشور تاجیکستان نمی تواند به عنوان مقصد و پایگاهی قوی برای متقاضیان مهاجرت کاری در نظر گرفته شود زیرا طبق آمار و اررقام گرفته شده در سال 2008  به میزان 800000 تحت عنوان نیروی کاری به کشور روسیه مهاجرت کرده اند.که با توجه به سخت شدن قوانین اخذ روادید  کار در تاجیکستان این نوع مهاجرت نیز کاهش یافته شده است .به نحوی که در سال 2013 به میزان 500000 به کشور روسیه تحت عنوان نیروی کار مهاجرت کرده اند.که نتیجه ای که از این ارقام بدست می آوریم این می باشد که این کشور نمی تواند به عنوان مقصدی برای اخذ روادید کار برای مهاجران قرار گیرد.میزان دستمزد این کشور بسیار پاپپن می باشد که در حدود 150 الی 200 دلار آمریکا در ماه می باشد.

با توجه به موارد ذکر شده کشور تاجیکستان می تواند مناسب افرادی باشد که قصد انجام امور سرمایه گذاری و کسب و کار را دارند که در این مورد نیز مورد استقبال دولت نیز قرار می گیرد که در این باره می توان به این موضوع اشاره کرد که کشور تاجیکستان با فضای کثیر برای سرمایه گذاران و به دلیل کمبود سرمایه راه اندازی کارخانه جات تعطیل شده می تواند با سرمایه اندکی راه اندازی نمود و بتوان از این طریق به سود هم دست پیدا کرد. از بیزینس هایی که در تاجیکستان مورد استقبال قرار می گیرد در ابتدا در بخش تغذیه و بیزینس هایی همانند تاسیس مرغداری و گاو داری یا پرورش ماهی و آبزیان خوراکی ،کشاورزی بازدهی خوبی خوهد داشت .کشور تاجیکستان برای اغلب شهروندان کشور ها ویزای الکترونیکی در فرودگاه دوشنبه صادر می کند.

ویزا های کاری در تاجیکستان 3 نوع می باشد:

 • ویزای سرمایه گذاری

زمانیکه هدف سرمایه گذاری در تاجیکستان باشد ویزای سرمای گذاری در ابتدا به مدت 2 سال صادر می گردد.

 • ویزای تجاری

در ابتدا به مدت یک سال صادر می گردد که قابیلت تمدید را سال به سال دارد.

 • ویزای کاری

روادید کاری در صورت داشتن عدم قرارداد کاری با شرکت ها و موسسات فعال تاجیکستان در ابتدای امر به مدت 3 ماه صادر می گردد.که پس از یافتن کار قابیلت تمدید به مدت زمان قرارداد را نیز خواهد شد.که به محض تمدید قرارداد متقاضی می تواند برای الحاق خانواده نیز اقدام داشته باشد.

امید بر این است که تا به این قسمت از مقاله توانسته باشیم الاعاتی در باب  کار در تاجیکستان در اختیار شما قرار دهیم برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص  کار در تاجیکستان می تواند تا به انتهای مقاله همراه باشید.

همان طور که در گذشته به اطلاع شما متقاضیان عرض کردیم با توجه به کمبود کار برای متقاضیان جویایی  کار در تاجیکستان در سال های اخیر کشور تاجیکستان با بها دادن به کارآفرینی با اقدامی از جمله تاسیس شورای کار آفرینی در تاجیسکتان می باشد که با موافقت ریاست این شورا در خصوص حائز اهمیت بودن این گونه برنامه با ریاست جمهوری تاجیکستان می باشد.فلذا ثبات اقتصادی در تاجیکستان باعث ایجاد کارآفرینی برای متقاضیان بین المللی و سرمایه بین المللی شده است.که طبق قوانین این کشور ، سرمایه گذاران خارجی می توانند بدون شریک حقوقی که تابعیت کشور تاجیکستان را داشته باشد اقدام به سرمایه گذاری نماید.که در هیمن راستا قوانین تاجیسکتان در خصوص سرمایه گذاری و کار آفرینی به نحوی استقبال می شود که در دولت کشور این امر به تصویب رسیده است که میزان مالیات ها از 21 درصد به 19 درصد کاهش یابد  که از تاریخ  ژانویه 2017 این میزان به مقدار 9 درصد رسید.

کار آفرینی در تاجیکستان می تواند به صورت کارگاه های تولیدی و کارخانجات باشد که در این روش شخص سرمایه گذار می بایست برای راه اندازی این پروسه از نیروهای متخصص و ماهر کشور تاجیسکتان در خصوص راه اندازی این مورد اقدام داشته باشد که این امر نه تنها سبب کار آفرینی و استقبال دولت قرار می گیرد بلکه می تواند میزان مالیات بالا را از 86 درصد به 35 درصد کاهش داد.

در پایان:

ما در این مقاله تمامی سعی خود را بر این گذاشته ایم که اطلاعاتی در باب  کار در تاجیکستان در اختیار متقاضیان  کار در تاجیکستان ارائه دهیم که امید بر این است که با به اتمام رسیدن این مقاله توانسته بایم این امر را با موفقیت به ثمر برسانیم.که پیشنهاد موسسه_Mie_اتریش به شما این می باشد که قبل از هر گونه اقدام در باب مهاجرت کاری با موسسه ما در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران در تماس باشید و از شرایط ویزا های کاری سایر کشورهای اروپایی و آسیایی دیگر برخودار شوید.پیشاپیش از بذل توجه شما عزیزان سپاس گذاریم.

اطلاعات موجود در این وب سایت جهت بالا بردن سطح اگاهی عمومی است و موسسات همکار در ایران خدمات کاریابی ارائه نمی دهند.

Rating: 4
3 پاسخ
 1. محمد گفته:

  سلام وقت بخیر. یک نفر از فامیل های بنده به علت سوختگی در ناحیه صورت نیازمند جراح پلاستیک حرفه ای است که در ایران با انجام جراحی مشکلش برطرف نگردیده است و برای درمان باید به کره برود. برای گرفتن ویزای پزشکی برای جراحی در کره جنوبی چکار باید انجام بدهیم؟ درصورت امکان راهنماییم بفرمایید پیشاپیش از لطف شما سپاس گذارم.

  Rating: 4
  پاسخ
  • azadehnoory گفته:

   با سلام و عرض ادب. معمولاً برای دریافت ویزای درمانی باید پرونده پزشکی را به بیمارستان مورد نظر فرستاده و پذیرش گرفت سپس می توان برای اخذ ویزا اقدام نمود.

   در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000

   شما همچنین می توانید فرم ارزیابی را از لینک زیر تکمیل کنید تا کارشناسان ما از طریق واتس اپ با شما تماس بگیرند.

   https://malekpour.ir/contact-us/

   پاسخ
 2. رضا بهشتی گفته:

  آیا برای کسانی که تخصصی مثل تعمیر موبایل و کامپیوتر یا پکیج و کولر گازی دارند تاجیکستان مکان خوبی برای کسب و کار است ؟ ممنون از مطلب خوبتون

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.