کار در بلژیک

 • کار در بلژیک و شرایط عمومی آن
 • کار در بلژیک و نرخ بیکاری در بلژیک
 • کار در بلژیک و ویزای کاری بلژیک
 • کار در بلژیک و بررسی ویزای همراه
 • کار در بلژیک و مدارک مورد نیاز ویزای کار بلژیک
 • کار در بلژیک و میزان حقوق در بلژیک
 • کار در بلژیک و مشاغل مورد نیاز 2019 بلژیک
 • کار در بلژیک و نحوه کاریابی در بلژیک
 • کار در بلژیک و موسسات کاریابی در بلژیک
 • کار در بلژیک و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت در بلژیک
کار در بلژیک کار در بلژیک

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

کار در بلژیک و مقدمه ای بر آن

کار در بلژیک، مهاجرت به بلژیک از طریق کار و شرایط و مدارک لازم برای اخذ اقامت از طریق کار در بلژیک در این مقاله مورد تحلیل و بررسی علمی قرار می گیرد. آیا اخذ ویزای کار در بلژیک می تواند یکی از راه های مناسب برای مهاجرت به بلژیک تلقی گردد؟ شرایط کاریابی در بلژیک چگونه انجام می پذیرد و مدارک مورد نیاز آن چه می باشد؟  شما بزرگواران با خواندن این مقاله می توانید اطلاعات کامل و جامعی در زمینه مهاجرت کاری به بلژیک به دست آورید. افرادی که تمایل دارند در حوزه شنگن مشغول به کار شوند و اقامت دریافت نمایند می توانند با اخذ ویزای کار در کشورهای گوناگون اتحادیه اروپا مشغول به کار شوند. انتخاب بهترین کشور و مناسب ترین مسیر برای اخذ اقامت کاری می تواند با ارزیابی شرایط عمومی آن کشور آغاز گردد که در بخش بعدی به آن می پردازیم.

فایل صوتی موسسه ملک پور در باب کار در بلژیک

audio کار در بلژیک

کار در بلژیک و شرایط عمومی آن

کار در بلژیک و مهاجرت کاری به بلژیک می تواند یک گزینه مهم در ذهن افرادی که تمایل به مهاجرت به کشور بلژیک را دارند تلقی گردد. جمعیت این کشور حدود 11.5 میلیون نفر می باشد. کشور بلژیک به مناطقی مجزا تقسیم گردیده و شما این کشور به محدوده فلاندر، جنوب آن والون و در مرکز آن پایتخت این کشور یعنی بروکسل قرار دارد. این کشور در گذشته محل جنگ بین بسیاری از اروپاییان بوده و به همین دلیل یک کشور چند فرهنگی نیز محسوب می شود. مردم این کشور به چندین زبان صحبت می کنند. در شمال این کشور زبان هلندی با گویش فلاندری، پایتخت بروکسل به زبان هلندی و در منطقه والون زبان فرانسوی و در پایتخت این کشور نیز هر دو زبان رواج دارد و لازم به ذکر است که برخی از مردم این کشور به زبان آلمانی صحبت می کنند. با این وجود زبان انگلیسی هم به طور گسترده ای شناخته شده و در میان مردم قابل درک می باشد. کشور بلژیک هزینه های زندگی معقولی نسبت به بسیاری از کشورهای اروپایی دارد. از خصوصیات بارز این کشور علاقه مردم به هنر، تئاتر و موسیقی مردم این کشور از تعادل کار زندگی موثر برخوردار هستند. آنها به جاي دوري از زندگي کار مي کنند. قانون بلژیک ساعات کاری 8 ساعت در روز و 40 ساعت در هفته را رفع می کند. یک نکته بسیار مهم در کشور بلژیک وجود دارد و علاقه مندان به کار در بلژیک بهتر است از آن مطلع باشند و آن هم مالیات بسیار بالای این کشور می باشد. البته دولت تلاش می کند در هنگام بیماری با ارائه خدمات درمانی مناسب و در هنگام بیکاری با ارائه حقوق به مردم تا حدی شرایط را متعادل نماید، اما برای افرادی که قصد مهاجرت کاری به این کشور را دارند نکته بسیار قابل توجهی محسوب می گردد.

مهاجرت به بلژیک

کار در بلژیک و نرخ بیکاری در بلژیک

کار در بلژیک را می توان از طریق یک شاخص مهم اقتصادی نیز مورد ارزیابی و تحلیل قرار داد. نرخ بیکاری یکی از عوامل تعیین کننده در بررسی شرایط اشتغال کشورهاست.  نرخ بیکاری فعلی این کشور 5.5 درصد می باشد که نشان می دهد این کشور شرایط تقریبا مناسبی را در زمینه ایجاد فرصت های شغلی فراهم نموده است. اما در مقام مقایسه با کشورهای اطراف خود یعنی کشور آلمان و کشور هلند نرخ بیکاری بالاتر و در مقایسه با کشور فرانسه نرخ بیکاری پایین تری را دارا می باشد.

نرخ بیکاری در بلژیک کاهش یافته و از 5.60 درصد در ماه نوامبر به 5.50 درصد در ماه دسامبر  2018 رسیده است. نرخ بیکاری در بلژیک در سالهای 1983 تا 2018 به طور میانگین حوالی 8.29 درصد قرار داشته است و در اکتبر سال 1983 به بالاترین حد خود یعنی 11 درصد و در ماه سپتامبر 2018 به پایین ترین حد خود یعنی 5.5 درصد خود رسیده است. بنابراین این کشور در حال حاضر شرایط مناسبی را در این زمینه تجربه می نماید.

1 5 کار در بلژیک

تحلیل های اقتصادی نشان می دهد که نرخ بیکاری کشور بلژیک تا سال 2020 می تواند تا سطح 5.20 درصد نیز کاهش یابد. در واقع مدل های اقتصادی بیان می دارند که شرایط بیکاری در این که رفته رفته کاهش می یابد و وضعیت کار در بلژیک بهبود خواهد یافت.

2 3 کار در بلژیک

کار در بلژیک و ویزای کاری بلژیک

کار در بلژیک می تواند به واسطه اخذ انواع ویزاهای کاری در بلژیک صورت گیرد. در واقع ویزا کار در بلژیک خود به چند دسته تقسیم می گردد که در ادامه قصد داریم به تشریح آن ها بپردازیم. شهروندان اتحادیه اروپا می توانند بدون اخذ هیچ گونه مجوز ورود در کشور بلژیک مشغول به کار شوند، اما افرادی که در خارج از اتحادیه اروپا قرار دارند شرایط متفاوتی را تجربه می نمایند و نیازمند داشتن job offer یا دعوتنامه رسمی شغلی از یک کارفرما هستند. این دعوتنامه زمانی برای افراد خارج از اتحادیه اروپا امکان صدور دارد که ابتدا کارفرما در کشور بلژیک و سپس در کل اتحادیه اروپا آگهی نیاز به کار خود را اعلام نموده باشد و در صورتی که فردی با مشخصات مورد نظر پیدا نشد، افراد خارج از اتحادیه اروپا انتخاب می گردند. کل این پروسه 6 ماه زمان می برد و در عمل مسیر بسیار دشواری را برای افرادی که از کشوری چون ایران تمایل به اخذ ویزای کار در بلژیک دارند، رقم می زند.

ویزاهای کار در بلژیک به طور کلی به 3 دسته تقسیم می گردد: ویزای کار نوع A، ویزای کار نوع B، ویزای کار نوع C

کار در بلژیک و بررسی ویزای همراه

افرادی که تمایل به اخذ ویزای کار در بلژیک دارند یکی از دغدغه ها و سوالاتی که در ذهن دارند اخذ ویزای همراه برای همسر و فرزندان ایشان است. کشور بلژیک از جمله کشورهایی است که مانند سایر کشورهای اتحادیه اروپا و شنگن این اجازه و این امکان را فراهم می آورد تا خانواده فردی که ویزای کار دریافت نمود، پس از اخذ اقامت او در این کشور می توانند ویزای همراه دریافت نموده و در این کشور اقامت داشته باشند.

افراد واجد شرایط برای اخذ این ویزا شامل موارد زیر می باشد:

 • همسر یا پارتنر قانونی (که اکنون به صورت رسمی با هم مزدوج هستید)

 • فرزندان وابسته غیر متاهل (شامل فرزندان زیر 18 سال، فرزند ناخوانده)

 • فرزندان وابسته بالای 18 سال که دارای معلولیت هستند و شما سرپرست قانونی آن هستید

مدراک مورد نیاز ویزای همراه در بلژیک شامل موارد زیر می باشد:

 • گذرنامه معتبر

 • مدارک مربوط اثبات رابطه با افراد، مانند قباله ازدواج و گواهی تولد

 • گواهی سلامت پزشکی

 • بیمه نامه بهداشتی

 • اثبات وجود مکان مناسبی برای زندگی شخص

 • اثبات تمکن مالی کافی برای تامین معیشت

کار در بلژیک و مدارک مورد نیاز ویزای کار بلژیک

کار در بلژیک و میزان حقوق در بلژیک

میزان حقوق سالانه یکی از مهم ترین مواردی است که افراد جویای کار در بلژیک به آن می اندیشند. با بررسی مشاغل مختلف و شرایط عمومی کار در جامعه بلژیک می توان به این نتیجه رسید که بخش اعظم درآمد حاصل از کار در این کشور به پرداخت مالیات اختصاص می یابد. اما به طور کلی کمترین حقوق سالانه در بلژیک بنا به بررسی های به عمل آمده 19126 یورو بوده و در واقع شخصی که مشغول به کار  در بلژیک می گردد، توقع می رود ماهانه حداقل 1593 یورو حقوق دریافت نماید. به طور کلی، میانگین حقوق در کشور بلژیک 3401 یورو می باشد.

البته سطح حقوق به تناسب شغل انتخابی می تواند متفاوت باشد. به عنوان مثال شغل هایی که بالاترین متوسط درآمد را در بلژیک داشته اند به شرح زیر می باشند:

 • مدیران شرکت – € 8،610 در ماه
 • مدیران کسب و کار و اداری – 6،227 €
 • مدیران بازاریابی و فروش – € 5841
 • ساخت و ساز، لجستیک و مدیران ساختمان – € 5702
 • آمارگیران، ریاضیدانان و استادان
 • متخصصین
 • مدیران خرده فروشی و عمده فروشی
 • مهندسان الکترو تکنولوژی
 • مهندسین
هزینه های زندگی در بلژیک

کار در بلژیک و مشاغل مورد نیاز 2019 بلژیک

جهت یافتن کار در بلژیک بهتر است مشاغل مورد نیاز این کشور نیز مورد بررسی قرار گیرد و با شناخت نیازمندی های شغلی این کشور می توان بهتر اقدام نمود. به طور مثال بیشتر مشاغل موجود در بروکسل برای کارگران بسیار ماهر در بخش های خدماتی مانند مالی، موسسات بین المللی و کسب و کار، آژانس های املاک، آموزش و پرورش و بهداشت عمومی و خدمات اجتماعی هستند. با وجود نرخ بیکاری در بلژیک، کشور با مشکل کمبود مهارت، به ویژه در فناوری اطلاعات و مهندسی، مسائل جاری را گزارش می دهد.

برخی از مشاغل دچار کمبود در بلژیک عبارتند از:

 • مهندسین
 • مدیران پروژه
 • تکنسین ها
 • معماران
 • حسابداران
 • پرستاران و ماماها
 • کارکنان IT مانند طراحان سیستم کامپیوتری و تحلیلگران
 • نمایندگان فروش فنی و تجاری
 • معلمان
 • کارکنان مدیریت
 • مکانیک
 • معاملات مربوط به ساخت و ساز ساختمان، از جمله برق و لوله کشی و…

همچنین روش های انعطاف پذیر بیشتر برای مشاغل کمبود وجود دارد؛ شما می توانید لیستی از مشاغل کمبود در وب سایت های منطقه ای را مشاهده کنید. در والونیا، سایت Actiris در بروکسل، سایت VDAB در فلاندرز وب سایت هایی مانند werk-economie-emploi.brussels و metiers.siep.be  می توانند این مشاغل را معرفی نمایند. اتحادیه اروپا و ناتو نیز شمار زیادی از کارگران اتباع خارجی را استخدام می کنند.

کار در بلژیک و نحوه کاریابی در بلژیک

کار در بلژیک از چه مسیری و با چه روشی اخذ می گردد؟ برای پاسخ به این سوال باید اطلاعات کافی از قوانین حقوقی حاکم بر این کشور در زمینه مجوز اقامت کاری داشته باشیم. همان طور که در پیش از این ذکر شد، ویزای کار بلژیک به چند دسته تقسیم می گردد که الزامات و مدارک خاص خود را دارند. اما به طور کلی افرادی که از اتباع خارج از اتحادیه اروپا نظیر ایران تمایل به اخذ ویزای کار در بلژیک را دارند باید اقدام به تهیه دعوتنامه شغلی از یک کارفرما نمایند. اما این دعوتنامه رسمی شغلی یا Job offer برای افرادی که خارج از کشور بلژیک هستند و امکان مصاحبه شغلی ندارند چگونه دریافت می گردد؟ بسیاری از افراد اشتباها تصور می کنند که به واسطه اخذ ویزاهای توریستی به کشور بلژیک فرصت های لازم برای پیدا کردن کار را خواهند داشت، در صورتی که علاوه بر احتمال ریجکت شدن ویزاهای توریستی در سال های اخیر، ذکر این نکته بسیار حائز اهمیت می باشد که ویزاهای توریستی زمان بسیار محدودی دارند و قابلیت تبدیل و تمدید نیز ندارند. با توجه به تمام این مسائل به این نتیجه می رسیم که این نوع ویزاها برای پیدا کردن فرصت شغلی در بلژیک مناسب نمی باشند و شاید بهترین گزینه جایگزین جستجو در سایت ها و موسسات کاریابی بلژیک باشد. در ادامه بررسی این موارد می پردازیم.

کار در بلژیک و موسسات کاریابی در بلژیک

کار در بلژیک می تواند به واسطه جستجو در سایت ها و موسسات کاریابی در بلژیک صورت گیرد. این روش می تواند فرصت لازم را برای افراد جویای کار در بلژیک فراهم نماید تا بررسی فرصت های شغلی و نیازمندی کارفرماها در این کشور به تناسب رزومه خود اقدام به اخذ دعوتنامه شغلی نمایند. بهره گیری از وکلای با تجربه در امر مهاجرت می تواند گزینه مناسبی برای تسهیل روند کاریابی و مهاجرت از طریق کار تلقی گردد و موسسه حقوقی ملک پور می تواند شما را در مسیر اخذ ویزاهای کاری تا رسیدن به نتیجه یاری نماید. این مقاله توسط موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه MIE در اتریش تهیه گردیده و هر گونه کپی برداری از آن شرعا و قانونا حرام و غیر قانونی می باشد.

برخی از سایت ها و منابع مهم کاریابی در بلژیک  به شرح ذیل می باشند:

 • سایت stepstone

 • سایت betterteam

 • سایت LinkedIn

 • سایت Indeed

 • سایت Jobat.be

 • سایت totaljobs

موسسات کاریابی در بلژیک

کار در بلژیک و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت در بلژیک

کار در بلژیک منجر به اخذ اقامت در این کشور می گردد و همان طور که پیش از این ذکر شد مهم ترین پیش نیاز لازم برای اخذ اقامت بلژیک از طریق کار، در صورتی که شخص تا 5 سال اقدام به پرداخت مالیات به دولت نماید اقامت موقت او تبدیل به اقامت دائم می گردد و پس از آن در صورتی که اثبات شود شخص الزامات مربوطه را دارا است می تواند برای اخذ شهروندی در این کشور اقدام نماید. از این الزامات می توان به داشتن دانش زبانی مناسب در زمینه هر 3 زبان این کشور اشاره نمود، یعنی افراد باید تا حد مناسبی قادر به صحبت به زبان هلندی فرانسوی و آلمانی باشند که طبیعتا برای افرادی که هیچ گونه آشنایی با این زبان ها نداشته اند کار ساده ای نمی باشد. این الزامات برای سنجش میزان یکپارچه شدن یا اصطلاحا ادغام فرد در جامعه می باشد و دلایلی نظیر فرار مالیاتی یا انجام جرائم خاص ممکن است این روند را با کندی یا اختلال مواجه نماید. بنابراین کار در بلژیک می تواند منجر به اخذ پاسپورت بلژیکی گردد.

درخواست اخذ شهروندی در بلژیک عموما با مدارک زیر صورت می پذیرد:

 • اثبات اقامت قانونی در بلژیک

 • فتوکپی رسمی کارت شناسایی و مدارک هویتی

 • کپی گواهی تولد شما

 • فرم درخواست شهروندی تکمیل شده با اظهارات امضا شده توسط متقاضی

راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت

اطلاعات موجود در این وب سایت جهت بالا بردن سطح اگاهی عمومی است و موسسات همکار در ایران خدمات کاریابی ارائه نمی دهند.

کار در بلژیک و سخن پایانی

کار در بلژیک و اخذ اقامت کاری در بلژیک به طور جامع در این مقاله مورد بررسی قرار گرفت. امید است با خواندن این مقاله اطلاعات کافی در زمینه اخذ ویزای کار در بلژیک به دست آورده باشید و بتوانید با این اطلاعات مسیر پیش روی خود را آگاهانه تر ارزیابی نمایید. استفاده از وکلای مهاجرت برای اتخاذ بهترین راه از میان راه های موجود جهت مهاجرت به بلژیک و سایر کشورها می تواند بسیار راهگشا باشد. موسسه حقوقی ملک پور با همکاری موسسه مشاوره MIE و با بهره مندی از مشاورین صدیق و وکلایی توانمند شما را در مسیر تحقق اهداف خود یاری نماید. انتخاب بهترین کشور جهت اخذ اقامت کاری و بررسی و مقایسه شرایط کشورها می تواند امری بسیار زمان بر باشد. اما شما بزرگواران می توانید این مسیر راه با کسب مشاوره با افراد متخصص برای خود کوتاه و هموار سازید. جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه کار در بلژیک و سایر کشورها می توانید با دفاتر رسمی ما تماس حاصل نمایید و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. ضمنا شما می توانید در انتهای این مقاله و در قسمت دیدگاه سوالات خود در زمینه کار در بلژیک و سایر کشورها را مطرح نموده و پاسخ خود را از کارشناسان مجرب ما دریافت نمایید.

law کار در بلژیک
5 پاسخ
 1. رضا گفته:

  سلام در صورتی که مدرک تحصیلی مناسبی نداشته باشی ولی به زبان انگلیسی مسلط باشی …و اینکه در حدود 80میلیون داشته باشی به چه کشوری میتونی بروی؟

  پاسخ
 2. احمد گفته:

  باسلام و خسته نباشید خدمت جناب دکتر ملکپور بنده دارای مدرک مهندسی برق و گواهینامه پایه یکم میباشم چطور میشه ویزای کاری بلژیک یا آلمان رو بگیرم.باتشکر

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب در صورتی که مدرک لیسانس برق باشید و سه سال سابقه کاری در این مورد داشته باشید و همچنین مدرک زبان المانی میتوانید برای ویزای کار المان اقدام نمایید.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Rating: 5