کار در بلژیک

آیا در صدد هستید که در مورد کار در بلژیک اطلاعاتی را کسب نمایید؟ آیا از قوانین و چگونگی اخذ ویزای کار در بلژیک اطلاعاتی ندارید؟ در این مقاله سعی داریم شما را با قوانین کار در بلژیک آشنا سازیم و شما را قدم به قدم به سمت اخذ ویزای کار در بلژیک یاری نماییم و اطلاعات کامل و مفیدی را در باب مهاجرت کاری از طریق اخذ ویزای کار در بلژیک در اختیار شما متقاضی محترم قرار دهیم.

در کنار دیگر طرق مهاجرت به کشور بلژیک نظیر مهاجرت از طریق تحصیلی، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری ، مهاجرت از طریق کار در بلژیک وجود دارد که می توانید برای این امور از طریق موسسه حقوقی ملک پور اقدام نمایید و متقاضیان می توانند پروسه انجام این امور را به طور کامل زیر نظر مشاورین و وکلای برتر موسسه حقوقی ملک پور به انجام برسانند.

در ادامه به شرح و بررسی قوانین مربوطه در این خصوص می پردازیم.

برای کار در کشور بلژیک شما باید شرایط مشخصی را دارا باشید که این شرایط به سه عامل کلیدی زیر بستگی دارد:

۱- ملیت و کشور محل اقامت شما

۲- طول اقامت شما در بلژیک

۳- وضعیت حرفه ای شما (کارمند بودن و یا خود اشتغالی)در بلژیک

کارمند بودن در بلژیک

بر طبق قانون کلی، یک کارمند خارجی که مایل به کار کردن و ارائه خدمات در کشور بلژیک می باشد بر طبق چارچوب قرارداد کاری باید بدون در نظر گرفتن مدت زمان کار، از طرف کار فرما (فرد استخدام کننده) قابل قبول باشد.

در کشور بلژیک سه نوع مجوز کار وجود دارد:

مجوز کار نوع A :

این نوع اجازه کار برای تمامی مشاغل اعتبار دارد و دارای اعتبار نامحدودی می باشد. مجوز کار A  به کارمند خارجی داده می شود که حداکثر ۱۰ سال به صورت قانونی و متمادی قبل از درخواست برای مجوز کار A  در کشور بلژیک اقامت داشته و از این ۱۰ سال، ۴ سال را تحت پوشش مجوز کار نوع B  مشغول به کار بوده است.

مجوز کار نوع B :

این نوع مجوز محدود به مشاغلی است که تنها یک کارفرما دارند و حداکثر ۱۲ ماه اعتبار دارد.این مجوز در صورتی به کارفرما داده می شود که کارفرما ابتدا اجازه استخدام کردن کارمند خارجی را داشته باشد.

مجوز کار نوع C :

این نوع مجوز برای تمامی مشاغل اعتبار دارد و دارای مدت زمان محدودی می باشد. این مجوز به دسته خاصی از اتباع خارجی داده می شود و به آنها اجازه داده می شود که برای مدت کوتاهی در بلژیک بمانند. این دسته از ویزاها برای مثال به پناهجویان و دانشجویان برای کار داده می شود.

پیوستن همراه

بر طبق قانون کلی در کشور بلژیک، هر تبعه ای از کشور سوم (خارج از منطقه اقتصادی اروپا) که مجوز ماندن در کشور بلژیک برای زمان محدودی را داشته باشدمی تواند همسر خود را که فرد بیگانه یا غیر تبعه بلژیک می باشد را در بلژیک با خود همراه سازد. در شرایطی که هر دو ی آنها بالای ۲۱ سال سن داشته باشند.

به عبارت دیگر هر تبعه خارجی که گواهی ثبت در اداره اتباع خارجی و یا کارت A  را داشته باشد می تواند در صورت تایید و بررسی تجدید دیدار و بهم پیوستگی خانواده از سوی احزاب مربوطه همسر خود را به بلژیک آورد.

مدارک لازم برای درخواست ویزای کار در بلژیک به شرح زیر می باشد:

  • پاسپورت با اعتبار بیش از یک سال
  • اجازه کار نوع B
  • گواهی سلامت برای شخص متقاضی
  • گواهی شهادت به عدم هرگونه محکومیت و جرائم تحت قوانین مشترک

**طبق قانون درخواست ویزای شما از طرف سفارت به اداره اتباع خارجی ارسال می گردد که این اداره تصمیم نهایی را اتخاذ می نماید.

***ویزای کار در بلژیک از انواع ویزای نوع D  می باشد( ویزای اقامت بلند مدت) و این ویزا همان اثرات کارت اقامت را دارد و شما با آن می توانید به کلیه کشور های عضو اتحادیه شنگن سفر کنید اما اقامت شما به دیگر کشور های این اتحادیه نباید بیش از ۳ ماه از دوره ۶ ماهه ویزای شما به طول انجامد.

با در نظر گرفتن زمان بر بودن روند اخذ ویزای کار در بلژیک می توان انواع دیگری از طرق مهاجرت از جمله مهاجرت تحصیلی و سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت در بلژیک با توجه به سیستم مالیاتی منحصر به فرد این کشور و شرایط اقتصادی ثابت و عالی را پیشنهاد کرد.

همچنین توجه داشته باشید که بسیاری از متقاضیان کار برای کشور های اروپایی با توجه به پروسه اخذ ویزای کار در بلژیک گزینه های دیگری از جمله کار در آلمان و اتریش را با توجه به شرایط بسیار مناسب کاریابی در این کشورها انتخاب می نماییند.

موسسه حقوقی ملک پور با داشتن سال ها سابقه در امر اخذ ویزای کار در بلژیک و دیگر کشور های اروپایی از جمله آلمان و اتریش آماده ارائه خدمات و مشاوره های حرفه ای به شما متقاضیان عزیز می باشد. موسسه حقوقی ملک پور تمامی راهنمایی ها ی لازم در زمینه اخذ ویزای کار در بلژیک را در اختیار شما قرار می دهد. شما متقاضیان گرامی می توانید جهت راهنمایی از وکلا و مشاوران با تجربه و کارآمد موسسه حقوقی ملک پور برای مشاوره تلفنی رایگان و همچنین مشاوره حضوری از طریق راه های زیر اقدام نمایید.

اطلاعات موجود در این وب سایت جهت بالا بردن سطح اگاهی عمومی است و موسسات همکار در ایران خدمات کاریابی ارائه نمی دهند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.