کار در اوکراین و بررسی شرایط آن

 • کار در اوکراین و شرایط عمومی آن
 • کار در اوکراین و نرخ بیکاری در اوکراین
 • کار در اوکراین و ویزای کاری اوکراین
 • کار در اوکراین و بررسی ویزای همراه
 • کار در اوکراین و مدارک مورد نیاز ویزای کار اوکراین
 • کار در اوکراین و میزان حقوق در اوکراین
 • کار در اوکراین و مشاغل مورد نیاز در سال 2019
 • کار در اوکراین و نحوه کاریابی در اوکراین
 • کار در اوکراین و مؤسسات کاریابی در اوکراین
 • کار در اوکراین و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت در اوکراین
کار در اوکراین کار در اوکراین

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

کار در اوکراین و مقدمه ای بر آن

کار در اوکراین ، شرایط و مدارک لازم برای اخذ ویزای کار اوکراین و مهاجرت کاری به اوکراین در این مقاله  به صورت دقیق و علمی مورد بحث و تحلیل قرار می گیرد. اما چرا کار در اوکراین ؟ کار در اوکراین شامل چه شرایطی می باشد؟ آیا با ویزای کار می توان اقامت اوکراین را به دست آورد؟ موسسه حقوقی ملک پور با بیش از یک دهه سابقه در امور حقوق بین الملل و مهاجرت به کثیری از کشورهای برتر دنیا می تواند به متقاضیان محترم اطلاعات دقیق در کسب اقامت اوکراین از طریق کار را منتقل نماید و شما را در این امر راهنمایی کنند.

کار در اوکراین می تواند راهی برای ورود به دیگر کشورهای اروپایی باشد. چرا که اوکراین دراروپای شرقی در همسایگی بلاروس، روسیه، لهستان و مجارستان واقع شده است. امروزه امر مهاجرت یکی از موضوعاتی است که مورد استقبال بسیاری از افراد قرار گرفته است. به همین دلیل برآن شدیم تا در این مقاله به بررسی یکی از روش های مهاجرت به اوکراین پرداخته و در مورد کار در کشور اوکراین توضیحات کاملی ارائه خواهیم دهیم تا شما متقاضیان با بررسی قوانین اوکراین جهت کار در این کشور آشنا شوید.

امید است این مقاله که توسط متخصصین مجرب موسسه حقوقی ملک پور به نگارش درآمده است تمامی سوالات و ابهامات ذهنی شما را پاسخگو باشد. در صورت نیاز به اطلاعات تکمیلی با کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه (MIE ) اتریش ، تماس گرفته و مشاوره رایگان دریافت نمایید.

کار در اوکراین و شرایط عمومی آن

کار در اوکراین یکی از راه های اخذ اقامت این کشور می باشد و سالانه متقاضیان کار با شرایط مختلف قصد ادامه کار در این کشور را دارند. اوکراین مانند کشورهای اروپایی به متقاضیان کار در این کشور اجازه می دهد که به صورت موقت اقامت داشته باشند و در صورت نیاز با  کسب اجازه و تمدید اقامت موقت خود بتوانند اقامت دائم این کشور رابه دست آورند.

برای مهاجرت به اوکراین و کسب اقامت این کشور متقاضیان با داشتن دعوت نامه کاری می توانند برای ویزا و ورود به این کشور درخواست دهند. برای اخذ ویزای کار در اوکراین باید در توافق نامه کاری مدت زمان و ثابت بودن کار به صورت کامل ذکر گردد. همینطور می بایست در این توافق نامه تاریخ شروع به کار متقاضی و وظایف  کارمند قابل روئیت باشد.

قابل ذکر است که قبل از هرگونه عقد قرار کارفرمایان با افراد خارجی باید با کسب یک مجوز از اداره کار اوکراین ثابت کنند که هیچ شهروند اوکراینی تخصص در کار مورد نظر را نداشته و یا حاضر به کار کردن در آن شاخه و رسته شغلی نشده است، که بعد از آن کارفرما بتواند برای جذب نیرو از افراد خارجی و متقاضیان کار در اوکراین دعوت به عمل آورند.

مهاجرت به اوکراین

کار در اوکراین و نرخ بیکاری در اوکراین

یکی از عوامل حائز اهمیت و یکی از نکات مهم در مبحث مهاجرت برای متقاضیان کار در اوکراین دانستن نرخ بیکاری در این کشور است. نرخ بیکاری در اوکراین 8.3 درصد می باشد که در ماه ژو‌‌ين 2018 اعلام شده است. بر اساس اطلاعات در دسترس از سال 1999 تا 2018  متوسط نرخ بیکاری 8.7 درصد می باشد. در آخرین گزارشات اعلام شده جمعیت اوکراین در سال 2017 ، 42 میلیون نفر اعلام شده است. همینطور در آمد ماهیانه در اوکراین در سال 2018 به 320 دلار رسیده است.

نمودار ذیل بیانگر نرخ بیکاری در اوکراین می باشد.

1 7 کار در اوکراین

کار در اوکراین و ویزای کاری اوکراین

کار در اوکراین و دریافت ویزای کار اوکراین و کسب اقامت این کشور منوط به کسب اجازه کار از سمت کارفرمایان در این کشور می باشد. یکی از راه های دریافت ویزای کار اوکراین و کار در اوکراین از طریق جذب نیرو در اوکراین این است که کارفرمایان با آگهی کردن شغل مورد نظر می توانند افراد مورد نیاز را برای کار در این کشور دعوت نمایند. یکی دیگر از روش های دریافت ویزای کار در اوکراین ارسال رزومه و مکاتبه با کارفرمایان یا شرکت های خارجی یا داخلی اوکراین جهت جذب نیرو می باشد که این طریق نیز مراحل خاص خود را دارد. شما عزیزان و متقاضیان می توانید با مشاورین و وکلای مهاجرت که در زمینه اخذ ویزای کار تخصص دارند، تماس حاصل نمایید تا پس از ارزیابی اولیه شما را در مسیر مهاجرت آگاه سازند.

کار در اوکراین و بررسی ویزای همراه

در اکثر کشورها همراه به عنوان همسر و فرزندان زیر 18 سال تلقی می گردد و تعریف می شود. بنابریان متقاضیان کار در اوکراین به محض کسب اقامت می توانند همسر و فرزندان را در کنار خود به عنوان همراه داشته باشند. افراد می توانند از طریق کار، اقامت و تابعیت خود را در اوکراین به دست آورند که این اقامت و تابعیت شامل همراهان متقاضی قرار می گیرد. البته باید در نظر داشت شخصی که اقامت خود را از طریق کار در این کشور به دست آورده و قصد الحاق به خانواده را دارد، می بایست ثابت نماید که توانایی مالی و پرداخت هزینه های زندگی خانواده خود را دارد.       

کار در اوکراین و مدارک مورد نیاز ویزای کار اوکراین

 شهروندان غیر اوکراینی که قصد کار کردن در اوکراین را دارند و برای استخدام در این کشور درخواست می کنند می بایست اجازه کار دریافت نموده و یا اگر به طور مستقیم قصد کار کردن در شرکت های خارجی در اوکراین را دارند مجوز کار یکساله دریافت نمایند. شهروندان غیر اکراینی تا زمانی که اجازه کار در این کشور داشته باشند، می توانند بمانند و مشغول به کار گردند. متقاضیان کار در اوکراین با داشتن مجوز کار می توانند بدون محدودیت در این کشور مشغول به کار باشند.

جهت درخواست مجوز کار در اوکراین اشخاص موظف به ارائه مدارک برای دریافت این ویزا می باشند، این مدارک عبارتند از:

 • ارائه پاسپورت

 • ثبت در خواست شغل به زبان اوکراینی

 • دلایل درخواست کار ( پیشنهاد کاری یا تایید پذیرش کار)

 • ارائه مدارک تحصیلی و درجات علمی

 • دو قطعه عکس

 • گواهینامه پزشکی

 • گواهی عدم سوسابقه

 • اثبات تمکن مالی

 • بیمه درمانی

 • اسکان

کار در اوکراین و میزان حقوق در اوکراین

از عوامل بسیار مهم جهت کار در اوکراین برای اشخاصی که قصد مهاجرت به این کشور را دارند، میزان حقوق دریافتی در اوکراین می باشد. حقوق کارگران اوکراینی طی چند سال گذشته به علت وضعیت سیاسی و ناپایداری اقتصاد، به صورت قابل توجهی کاهش یافته است. این بحران سیاسی و اقتصادی در اوکراین از سال ۲۰۱۳ آغاز گردید که منجر به تعطیلی بیشتر شرکت‌ها در اوکراین شد. در حال حاضر عدم توازن بین عرضه و تقاضا شغلی باعث شده است که میانگین نرخ بیکاری در اوکراین 8.7٪ باشد. اگرچه قیمت های بسیاری از کالاها و خدمات در اوکراین پایین تر از سایر  کشورهای جهان است، اما باید در نظر داشت قیمت ها در اوکراین به طور سنتی به دلار آمریکا گره خورده است. لازم به ذکر است که این مقاله توسط موسسه حقوقی ملک پور همکار مؤسسه MIE اتریش تهیه و گردآوری شده، هرگونه کپی برداری از آن بدون ذکر منبع شرعاً و قانوناً حرام و غیرقانونی می باشد. از زمان اتحاد جماهیر شوروی به منظور ترسیم چشم‌ انداز بهتر، تعداد زیادی از اوکراینی ها برای مقابله با فقر و بی ثباتی در اوکراین مجبور به مهاجرت به دیگر کشور های اروپایی شدند. به همین دلیل بسیاری از کارگران اوکراینی مجبور به مهاجرت به روسیه، ایتالیا، لهستان و چک شدند و تقاضای زیاد اوکراینی ها برای مهاجرت به اروپا باعث گردید که کشورهای اروپایی تمایل به اجرای تدابیر سختگیرانه تر برای کنترل ورود نیروی کار بدین کشورها داشته باشند.

تحولات اقتصادی در اوکراین تاثیر بسزایی در استخدام نیروهای کار در این کشور داشته است. از این رو تصمیماتی اتخاذ گردید که از این پس به فارغ التحصیلان خارج از کشور اوکراین، حقوق معادل دلار ایالت متحده پرداخت شود. از سوی دیگر، کارفرمایان تمایل دارند که به نیروهای کار قدیمی تر و افرادی که از سابقه کاری بیشتری برخوردار هستند، درآمد بیشتری پرداخت کرده و در قبال آن تمایل دارند که برای جذب نیروی جدید و افراد کم تجربه، حقوق کمتری را لحاظ نمایند. این تغییران باعث گردید که دانش زبان انگلیسی در اوکراین به سرعت افزایش یابد و کیفیت بالا در نیروی کار در قبال حقوق کم باعث شد تا علاقه مندان کسب و کار های خارجی در این کشور افزایش یابد. در جدول زیر حداقل و حداکثر حقوق در سال 2018  به صورت نموداری مورد بررسی قرار گرفته است.

2 4 کار در اوکراین

هزینه های زندگی در اوکراین

کار در اوکراین و مشاغل مورد نیاز در سال 2019

پس همانطور که در این مقاله به آن اشاره شد کار در اوکراین  نیازمند و مستلزم پیشنهاد شغلی می باشد. با توجه به شرایط اقتصادی، نرخ بیکاری و سایر موارد برای متقاضیان کار  شرایط در دیگر کشورها شرایط بهتری دارد.  افرادی که به دنبال شرایط کاری مناسب و موقعیت کاری مناسب هستند باید تخصص و تحصیلات در زمینه شغلی خود داشته باشند. بر اساس شرایط کار در اوکراین و نیاز  بازار کار این کشور به مشاغل مورد نیاز  در سال 2019 که این مشاغل نسبت به دیگر مشاغل شرایط بهتری داشته باشند عبارتند از:

کار در اوکراین و نحوه کاریابی در اوکراین

به منظور کار در اوکراین و پیدا کردن کار در اوکراین و دریافت JobOffer از اوکراین شما متقاضیان گرامی می توانید از طریق سایت های کاریابی اقدام به جستجوی کار در اوکراین نمایید. با توجه به شرایط حاضر بهترین روش برای کاریابی در دیگر کشورها استفاده از سایت های کاریابی اینترنتی می باشد. شما می توانید با ارائه مدارک تحصیلی و رزومه کاری خود پرونده ای در موسسات کاریابی باز کرده و در ازای پیدا کردن کار مرتبط می توانید مبلغی را به موسسات کاریابی پرداخت نمایید. 

کار در اوکراین و موسسات کاریابی در اوکراین

شما به منظور دریافت پیشنهاد کاری از کارفرمای اوکراینی، نیاز به مکاتبه با موسسات کاریابی خواهید داشت. در ادامه به معرفی برخی از این موسسات کاریابی در اوکراین خواهیم پرداخت:

 • new recruiting group

 • brain source international

 • IT jobs

 • IT flocation

 • IT talent find

کار در اوکراین و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت در اوکراین

متقاضیانی که قصد مهاجرت به اوکراین و کسب اقامت این کشور را دارند می بایست قبل از ورود به اوکراین یک مجوز ورود و مجوز مهاجرت به این کشور را به دست آورند. طبق قانون مهاجرت به اوکراین، برای کسب مجوز مهاجرت به این کشور باید این مجوز توسط کابینه وزرای اوکراین صادر شود و این مرجع در این مورد تصمیم گیری خواهد کرد.

طبق قوانین اوکراین همه متقاضیان می‌بایست برای ورود به این کشور درخواست ویزای خود را ارائه دهند.

اسناد و مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کار اوکراین به شرح زیر می باشد:

 • گذرنامه معتبر با حداقل دو صفحه خالی

 • یک قطعه عکس

 • پر کردن فرم درخواست ویزا به همراه امضا

 • بیمه مسافرتی

  برای مدت زمان حضورتان در اوکراین تمام هزینه های درمانی شما را پوشش دهد

 • اثبات هزینه های مکفی در زمان اقامت در اوکراین

  به عنوان مثال صورت حساب بانکی در دو ماه اخیر

 • رزرو هتل و یا مشخص شدم محل اقامت

راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت

اطلاعات موجود در این وب سایت جهت بالا بردن سطح اگاهی عمومی است و موسسات همکار در ایران خدمات کاریابی ارائه نمی دهند.

کار در اوکراین و سخن پایانی

کار در اوکراین و شرایط و مدارک مورد نیاز برای کار در اوکراین در این مقاله مورد بررسی قرار گرفت. از آنجا که مهاجرت کاری به اوکراین برای بسیاری از افراد مورد سوال بود، بر آن شدیم مسائل مهم در این رابطه را به نگارش درآوریم تا راهنمای شما متقاضیان مهاجرت قرار گیرد. شرایط ، مدارک، نرخ بیکاری، میزان حقوق و …از جمله مواردی است که در این نوشتار مورد بحث قرار گرفت. امیدواریم توانسته باشیم سوالات شما در باب کار در اوکراین را پاسخ گفته باشیم. در صورت نیاز به اطلاعات تکمیلی، این امکان برای شما وجود دارد که با مشاوران مجرب ما در امر حقوق بین الملل تماس حاصل نمایید و از مشاوره های رایگان بهره مند شوید. همچنین می توانید در انتهای مقاله، در قسمت دیدگاه، نظرات و پیشنهادات خود را بیان نموده و پاسخ خود را در کوتاه ترین زمان ممکن دریافت نمایید.