کار در امریکا

کار در امریکا

کار در امریکا و همچنین شرایط مهاجرت کاری به امریکا از جمله مواردی است که همواره مورد توجه مخاطبان زیادی از سراسر دنیا قرار گرفته است .

امریکا سالهای سال است که در بین جوامع مختلف به سرزمین فرصتها معروف بوده است و هر ساله مخاطبان بسیاری را به فکر مهاجرت از طریق کار در امریکا و همچنین مهاجرت تحصیلی به امریکا ، سرمایه گذاری در امریکا و دیگر روش های اخذ اقامت از جمله ازدواج و تولد فرزند در امریکا و و حتی پناهندگی درامریکا می اندازد.

در این مقاله سعی بر آن است که انواع راهها و سناریوی اخذ اقامت از طریق کار در آمریکا را به طور کامل برای شما عزیزان شرح داده تا با شیوه ی اخذ اقامت کاری آمریکا بیشتر آشنا شوید .

بررسی کار در امریکا :

امریکا با 325 میلیون نفر رتبه ی سوم پرجمعیت ترین کشور جهان را به خود اختصاص داده است . با این وجود شرایط کار در آمریکا بسیار مناسب بوده و نرخ بیکاری در این کشور بسیار پایین و در حدود 3.7 درصد میباشد . پایین بودن نرخ بیکاری نشان از اقتصاد پویای آن کشور داشته و بدین معنی که در این کشور فرصتهای شغلی از نیروی کار نیز بالاتر است . به همین خاطر شرایط بسیار مناسبی جهت کار در امریکا وجود دارد که اشخاص میتوانند در صورت داشتن شرایط مورد قبول برای این پروسه اقدام کنند .

انواع ویزاهای کار در امریکا :

همان طور که مستحضر هستید دریافت ویزای کاری امریکا و یا هر کشور مقصد، بهترین نوع اخذ اقامت آن کشور است. چرا که که در این شیوه شخص بدون نیاز به اینکه هزینه های بالایی را متحمل شود میتواند برای پروسه ی مهاجرتی خود اقدام نماید .

برای مهاجرت کاری به امریکا و اخذ ویزای کار امریکا تایپ های ویزای مختلفی وجود دارد که تعدادی از آنها را به اختصار برای شما عزیزان توضیح میدهیم :

ویزا های تایپ H1 ، H1B که مستلزم داشتن Job Offer یا همان پیشنهاد شغلی هستند و در ادامه توضیحات مفصلی در رابطه با این تایپ ویزا را خدمتتان عرض میکنیم .

ویزای J1 که بیشتر مربوط به اساتید ، هنرمندان و ورزشکاران میباشد.

ویزایEB1 که مربوط به افراد نخبه و متخصص در شغل های مورد نیاز امریکا هستند.

ویزای EB2 که مربوط به شغل های مدیریتی بوده و با سرمایه ی 200 هزار دلاری برای شخص ویزای 2 ساله صادر میگردد.

ویزای EB3 که مربوط به جذب نیروی غیر متخصص بوده و به ویزای کارگری نیز معروف است.

و ویزای EB5 که مربوط به پروسه های کار آفرینی و سرمایه گذاری بوده و حداقل سرمایه ی شخص میبایست 500 هزاردلار و یا یک میلیون دلار باشد .

 • ویزای کاری H1B امریکا :

یکی از انواع ویزاهای کاری امریکا که به ویزایH1B  شناخته میشود مبتنی بر داشتن پیشنهاد شغلی از کشور مقصد میباشد.

این ویزا برای افرادی صادر میشود که رشته و تخصص آنها در زمینه ی مشاغل مورد نیاز کار در امریکا باشد .

در این تایپ ویزا شما بایستی یک رزومه ی کاری و پروپوزال قوی از خود تهیه نموده و آن را برای ادارات کاریابی مختلف در امریکا ارسال کنید .

پس از تایید شدن مدارک کاری، تحصیلی و بررسی شرایط اولیه، از شما مصاحبه ی کاری گرفته میشود و در صورت تایید نهایی کارفرما ، برای شما job offer صادر میگردد و شما با در اختیار داشتن این پیشنهاد شغلی میتوانید برای دریافت ویزای کاری امریکا اقدام کنید .

مدت زمان این ویزا 3 ساله بوده که این امکان وجود دارد که تحت شرایط خاصی تا 3 سال دیگر نیز تمدید گردد . البته شخص در صورت داشتن شرایط لازم و تایید کارفرما میتواند برای دریافت گرین کارت امریکا اقدام نماید و چنانچه شخص نتواند گرین کارت دریافت کند پس از اتمام دوره ی 6 ساله میبایست خاک امریکا را ترک کند و مجددا برای دریافت این ویزا درخواست دهد .

 • ویزای کاری EB1 C امریکا :

ویزای کاری EB1 C امریکا یک ویزای مبتنی بر پایه ی اشتغال بوده  (employment base) و شخص میبایست در زمینه ی شغل مورد نظر تخصص لازم را داشته باشد . حداقل مدرک تحصیلی شخص متقاضی میبایست مقطع لیسانس و یا فوق لیسانس مرتبط با شغل مورد نظر بوده و در مجموع حداقل 5 سال سابقه ی کاری مرتبط داشته باشد . این ویزا به جهت استخدام یا کار در امریکا صادر گردیده و در صورتی که شخص شرایط لازم را داشته باشد در نهایت میتواند موفق به اخذ گرین کارت امریکا شود .

اما نکته ی مهم در رابطه با این ویزا آنست که شخص میبایست پیش از درخواست ویزا ،حداقل یک سال در آن شرکت در آمریکا و یا شعبات زیر مجموعه ی آن در کشور های دیگر مشغول به کار بوده و این سابقه را با نامه ی کاری از شرکت مربوطه و دیگر مدارک معتبر به اثبات برساند . همچنین این رزومه ی کاری یک ساله، میبایست مربوط به سه سال گذشته باشد و در غیر این صورت پذیرفته نیست .

با این شرایط در صورتی که شرکت مادر در امریکا باشد و فعالیت و بیزنس آن در جریان باشد میتواند برای کارمند خود job offer بفرستد و شخص با در دست داشتن مدارک لازم برای دریافت ویزا به سفارت این کشور مراجعه نماید .

گفتنی است که در همان سال اول اجرایی شدن این تایپ ویزا بیش از 40 هزار نفر از طریق همین پروسه توانستند ویزای کاری امریکا را اخذ کرده و وارد خاک این کشور شوند .

اما نکته ای که باید به آن دقت کنید این است که  فرم های مربوطه از جمله فرم DS_160 را به دقت پرکرده و مدارک مورد نیاز از جمله سوابق کاری ، تحصیلی و دیگر مدارک خود را به طور کامل تهیه و ترجمه کنید . در روز مصاحبه با آرامش صحبت کرده و سعی کنید که نظر آفیسر را جلب کنید .

دقت داشته باشید که این پروسه به طور معمول بین 8 ماه تا یکسال به طول می انجامد . اما شما عزیزان میتوانید با مشورت گرفتن از وکیل مهاجرتی مجرب به این پروسه سرعت ببخشید .

 • مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای کار در امریکا :

  1. پاسپورت معتبر که بیشتر از 6 ماه اعتبار داشته باشد .
  2. ترجمه ی مدارک هویتی (شناسنامه و … )
  3. ترجمه ی مدارک تحصیلی و ریز نمرات و پس از آن اخذ مهر تایید از وزارت امور خارجه و دادگستری
  4. پر کردن صحیح و دقیق فرم DS_160 و تایید فرم
  5. عکس تمام رخ
  6. داشتن پیشنهاد شغلی معتبر
  7. نامه ی عدم سوء پیشینه
  8. نامه ی پزشکی مربوط به تایید عدم ابتلا به بیمار های خطرناک همچون ایدز و …
  9. همراه داشتن مدارک و سوابق کاری و ترجمه ی آنها

سایت های کاریابی جهت کار در امریکا :

در این قسمت لینک چند مورد از سایتهای کاریابی در امریکا را خدمتتان ارائه میکنیم :

https://www.indeed.com/l-United-States-jobs.html

https://www.usa.gov/find-a-job

www.workbrige.com

http://www.statravel.com.au/work-in-the-usa.htm

www.jobspring.com

www.nationaleventstaffing.com

https://www.wikihow.com/Get-a-Job-in-America

www.balabustabrooklyn.com

 

ریسک ویزای کار در امریکا :

کار در آمریکا و پروسه ی اخذ اقامت از این طریق همواره مورد توجه ایرانیان بسیاری بوده است . اما با توجه به کشمکش های اخیر و متزلزل شدن روابط دو جانبه ی بین دو کشور، ریسک ویزای افراد ایرانی بسیار بالا بوده و اکثر ویزا ها ریجکت میشوند . لذا پیشنهاد میشود که در حال حاضر برای ویزا های توریستی ، ویزاهای تحصیلی و ویزای کاری آمریکا اقدام نکنید . چرا که شانس ویزا شدن افراد بسیار پایین است و طبق بیانیه ی جدیدی که از سوی ریاست جمهوری امریکا به سفارت این کشور اعلام گردیده ویزای کلیه ی ایرانی ها بجز کسانی که دارای تابعیت امریکا هستند و یا گرین کارت امریکا را دارند ریجکت میشوند.

به همین جهت پیشنهاد میشود که کشور هایی را مد نظر قرار دهید که روابط دوجانبه ی مناسبی با ایرانی ها دارند و شانس شما برای دریافت ویزا بالاتر باشد که از جمله ی آنها میتوان به کانادا اشاره کرد که کشوری مهاجر پذیر بوده و شرایط بسیار مناسبی برای شهروندان خود فراهم آورده است .

 سخن پایانی :

البته کشورهای اروپایی بسیاری وجود دارند که از نظر سطح رفاه اجتماعی و توجه به حقوق شهروندی در سطح بسیار بالاتری نسبت به آمریکا قرار دارند که میتوانند گزینه های بسیار مناسبی برای مهاجرت کاری ، تحصیلی و … باشند . از جمله ی این کشور ها میتوان به اتریش ، سوییس ، آلمان و دیگر کشور های پیشرفته ی اروپایی اشاره کرد .

اما پیش از هر اقدامی در باب کار در امریکا لازم است که شرایط کنونی شما به دقت بررسی شده و به همین جهت پیشنهاد میشود که با یک وکیل مهاجرت مورد اعتماد و مجرب در این زمینه مشورت گرفته و از او بخواهید که پرونده ی شما را به دقت بررسی کرده و مورد تحلیل قرار دهد و بهترین راهکار و گزینه ی پیشنهادی را خدمت شما معرفی کند .

موسسه ی حقوقی ملک پور افتخار دارد که در طی 15 سال متوالی توانسته است رضایت موکلان خود را جلب کرده و در این پروسه همواره همراه و حامی این بزرگواران در امر مهاجرتشان باشد و دلیل آن چیزی جز احساس مسئولیت پذیری و حساسیت نسبت به انجام صحیح پرونده ی موکلان و ارائه ی اطلاعات صحیح و معتبر از منابع اصلی سایت دانشگاه ها و سفارت کشور ها نمیباشد .

لذا شما عزیزان میتوانید جهت اطلاع از چگونگی برقراری ارتباط با وکیل مهاجرت و اخذ مشاوره ی تلفنی رایگان با دفتر مرکزی موسسه ی حقوقی ملک پور در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران در شهر های تهران ، اهواز و گیلان تماس حاصل نموده و همچنین در صورت نیاز از مشاوره ی تخصصی این عزیزان نیز بهره مند شوید تا بتوانید تصمیم صحیح و جامعی را در راستای مهاجرت خود اتخاذ نمایید .

اطلاعات موجود در این وب سایت جهت بالا بردن سطح اگاهی عمومی است و موسسات همکار در ایران خدمات کاریابی ارائه نمی دهند.

اطلاعات موجود در این وب سایت جهت بالا بردن سطح اگاهی عمومی است و موسسات همکار در ایران خدمات کاریابی ارائه نمی دهند.

Rating: 5

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 پاسخ
 1. فرهاد گفته:

  سلام
  عرض ادب
  چطور می توانیم با داشتن پیشنهاد کاری از یک شرکت در آمریکا ویزای کاری آمریکا دریافت کرد؟
  آیا شرایط کنونی ویزای آمریکا برای ایرانیان تاثیرگذار نیست؟
  تشکر

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. در حال حاضر با توجه به قوانین سخت گریانه آمریکا علیه ایران، تنها امکان تحصیل در آمریکا برای ایرانیان فراهم می باشد. در صورت تمایل به ارزیابی شرایطتان تماس بگیرید یا فرم تماس با ما را تمکیل نمایید تا با شما تماس گرفته شود.

   پاسخ
 2. مرجان گفته:

  سلام جناب آقای ملک پور مدرک مهندسی مکانیک فارغ التحصیل از دانشگاه تهران در لوس آنجلس قابل قبول هست یا فقط کسانیکه فارغ التحیصل از دانشگاههای آمریکا هستند میتونن کار کنن؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   با سلام. در حال حاضر تنها امکان تحصیل در آمریکا برای ایرانیان فراهم می باشد. در صورت نیاز به کسب اطلاعات در این زمینه می توانید با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000
   شما همچنین می توانید فرم ارزیابی را از لینک زیر تکمیل کنید تا کارشناسان ما از طریق واتس اپ با شما تماس بگیرند.
   https://malekpour.ir/contact-us/

   پاسخ