کار در اسلواکی و بررسی شرایط آن

 • کار در اسلواکی و شرایط عمومی
 • کار در اسلواکی و نرخ بیکاری در اسلواکی
 • کار در اسلواکی و ویزای کاری اسلواکی
 • کار در اسلواکی و بررسی ویزای همراه
 • کار در اسلواکی و مدارک مورد نیاز
 • کار در اسلواکی و میزان حقوق در اسلواکی
 • کار در اسلواکی و نحوه کاریابی در اسلواکی
 • کار در اسلواکی وضعیت اقامت و اخذ تابعیت
کار در اسلواکی 1 کار در اسلواکی

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

کار در اسلواکی و مقدمه ای بر آن

کار در اسلواکی ، مهاجرت به اسلواکی از طریق کار و اخذ اقامت اسلواکی به صورت علمی و تخصصی در این مقاله توسط موسسه حقوقی ملک پور مورد بررسی و بحث قرار می گیرد. به طور کلی باید این سوال را مطرح کرد که چه شرایطی برای کار در اسلواکی نیاز می باشد؟ آیا همه افراد از اقصی نقاط دنیا می توانند برای کار در اسلواکی درخواست دهند؟ در شرایط کلی باید ابتدا مراحل و مقدمات کار در اسلواکی را در این مقاله بررسی نمود.

جمهوری اسلواکی، کشوری محصور به خشکی در اروپای مرکزی واقع شده است. زبان رسمی این کشور اسلواک می باشد و جمعیت آن به 5.5 میلیون نفر می رسد. همچنین این کشور عضو اتحادیه شنگن می باشد. براتیسلاوا که پایتخت این کشور محسوب می شود، از جمله شهر هایی ست که در کشور اسلواکی، از سطح کاری مناسبی برخوردار است و افراد می توانند نسبت به دیگر شهر های جمهوری اسلواکی، با شانس کاریابی بیشتری مواجه شوند. همچنین مراکز کاریابی در این کشور به صورت های مختلف موجود می باشد. یعنی مراکز  کاریابی در این کشور هم به صورت حضوری و هم به صورت مجازی کار می کنند. در زمینه کار در اسلواکی موسسه حقوقی ملک پور با بیش از 15 سال سابقه در خصوص امور مهاجرت در این زمینه همگام و همیار شماست. با تماس با مشاورین ارشد و کارشناسان حقوق بین الملل در این موسسه، می توانید به اطلاعات رایگان و کافی دست پیدا کنید.

فایل تصویری موسسه ملک پور در رابطه با مهاجرت به اسلواکی

video کار در اسلواکی

مقاله مرتبط

مهاجرت به اسلواکی از طریق کار

کار در اسلواکی و شرایط عمومی آن

کار در اسلواکی همانند دیگر کشور های اروپا دارای شرایط و مقدمات خاص و اختصاصی می باشد. اگر خواهان کار در اسلواکی می باشید، باید به این شرایط آگاهی و اشراف کامل داشته باشید. در ابتدا این نکته باید عرض شود که افرادی که از اتباع اتحادیه اروپا محسوب می شوند، نیازی به دریافت ویزا برای کار در اسلواکی ندارند. تمام افرادی که به قصد کار در اسلواکی به این کشور عزیمت می کنند، باید اجازه اقامت موقت را از مقامات این کشور دریافت کنند. از جمله عواملی که برای مهاجرت و کار در اسلواکی می تواند بسیار مهم باشد و همچنین در روند دریافت ویزای کاری فرد تاثیر گذار باشد، عواملی همچون سن، اوضاع جسمانی و سلامت فردی، تحصیلات فرد و همچنین سابقه کار و سطح زبان مناسب می باشد.

میزان رشد اقتصادی در کشور اسلواکی در دهه های اخیر رشد بسیاری داشته است. چنان که در نمودار زیر مشاهده نمودید، روند رشد تولید ناخالص ملی کشور اسلواکی از سال های  2009 رو به افزایش می باشد. از همین سال صنعت توریسم در کشور اسلواکی روند رو به رشد داشته است که می تواند عامل تاثیر گذار در تولید ناخالص ملی باشد. 

تولید ناخالص داخلی اسلواکی 1 کار در اسلواکی

تولید ناخالص داخلی اسلواکی

کار در اسلواکی و نرخ بیکاری در آن

از جمله امتیازات منفی کشور جمهوری اسلواکی، درصد تقریبا بالای نرخ بیکاری در آن می باشد. چرا که کشور اسلواکی در مقایسه با کشور های هم جوار مثل جمهوری چک، مجارستان، لهستان و اتریش دارای نرخ بیکاری تقریبا بالایی می باشد. نرخ بیکاری در این کشور 6.6 درصد می باشد که با توجه به جمعیت 5.5 میلیون نفری کشور، می تواند نرخ بالایی باشد. هرچند که این سطح از بیکاری افراد در کشور اسلواکی، در طول سال های 2014 تا 2018 روند بسیار کاهشی داشته است اما باز هم برای یک کشور اروپایی می تواند بالا باشد. این روند کاهشی را می توان در افزایش نرخ توریست پذیری از سال های 2010 مشاهده کرد. این نشان دهنده آن است که توریست پذیر بودن یک کشور می تواند تاثیرات بسیاری در ساختار یک کشور اعم از میزان رشد تولید ناخالص ملی، کاهش روند بیکاری و… داشته باشد. جدول زیر روند نرخ بیکاری کشور اسلواکی در سال های اخیر را نشان می دهد.

نرخ بیکاری اسلواکی کار در اسلواکی

نرخ بیکاری اسلواکی

کار در اسلواکی و ویزای کاری

عموما برای مهاجرت کاری و یا دریافت اقامت دائم و تابعیت کشوری از طریق کار، باید در ابتدا ویزای کاری آن کشور را دریافت کرد. کار در اسلواکی نیز از این قاعده مستثنی نیست. برای مهاجرت کاری به کشور جمهوری اسلواکی، شرایط اخذ ویزای کاری باید رعایت شود. اتباع کشور های اتحادیه اروپا و اعضای ناحیه اقتصادی اروپا، نیازی به دریافت ویزای کاری در کشور اسلواکی ندارند. اما اشخاصی که قصد حضور در کشور اسلواکی را برای مدت بیشتر از 90 روز در جهت مقاصد کاری و یا تحصیلی دارند، باید ویزای موقت و یا اقامت موقت دریافت کنند.  ویزای موقت و یا اقامت موقت کشور اسلواکی، به افراد تبعه خارج از اتحادیه اروپا داده می شود که قصد کار در اسلواکی را برای مدت بیشتر از 90 روز در این کشور دارند. کارفرمای اسلواک باید ظرف 7 روز شخص استخدامی را در اداره کار و امور اجتماعی اسلواکی ثبت نام کند. یعنی 7 روز قبل از عزیمت به این کشور، در اداره مذکور ثبت نام کند. همچنین ظرف 8 روز باید بیمه اجتماعی شخص را در دفاتر رسمی بیمه ثبت کند. این مدت می تواند پس از حضور متقاضی کار در اسلواکی انجام بپذیرد. سپس تمام این مراحل باید توسط شخص استخدامی امضا و تایید شود.

نکته بسیار مهم در خصوص کار در اسلواکی این است که اجازه و ویزای کاری در این کشور، قابل انتقال نیست. این بدان معنی است که فقط برای یک عنوان شغلی و یک کارفرمای خاص و حتی یک محل کار می توان ویزای کار دریافت کرد. اگر شخص استخدامی قصد تغییر کارفرما و یا عنوان شغلی خود را داشته باشد، باید درخواست دیگری در جهت دریافت ویزای کاری و اقامت موقت در کشور اسلواکی به ثبت برساند. مهلت قانونی برای رسیدگی به درخواست استخدام توسط ارگان های دولتی، 30 روز کاری می باشد.این مقاله توسط موسسه حقوقی ملک پور همکار مؤسسه MIE اتریش تهیه و گردآوری شده، هرگونه کپی برداری از آن بدون ذکر منبع شرعاً و قانوناً حرام و غیرقانونی می باشد.

سیستم اعطای ویزای کار در اسلواکی، به صورت پیشنهاد کاری (Job Offer) می باشد. این بدان معناست که کشور اسلواکی برای مهاجرین شغلی خود ویزای جست و جوی کار در نظر نگرفته است. این مهم، متاثر از مهاجر پذیر نبودن کشور اسلواکی می باشد. پس شخصی که به دنبال کار در اسلواکی می باشد،‌ در ابتدا باید یک پیشنهاد کاری از یک کارفرما و یا شرکت معتبر داشته باشد تا بتواند از این کشور ویزای کاری موقت دریافت کند. برای صدور پیشنهاد کاری (Job Offer) در سطح اروپا، 6 ماه لازم است. چرا که به مدت 3 ماه باید در کشور مقصد (در اینجا یعنی اسلواکی) آگهی استخدام صادر شود و فردی با خصوصیات مورد نیاز در کشور مذکور یافت نشود. سپس در کل اتحادیه اروپا باید این آگهی منتشر شود تا فرد مورد نظر کارفرما، استخدام شود. اگر شخصی منطبق با خصوصیات نشر شده یافت نشد، سپس نوبت به افراد خارج از اتحادیه اروپا می رسد که شامل افراد آسیایی، آفریقایی، استرالیایی و قاره آمریکا می رسد. در صورت استخدام افراد با روندی که اشاره شد، ویزای کاری موقت فرد در کشور اسلواکی صادر می شود.

حداکثر زمان صدور ویزا برای اتباع خارجی در جهت کار در اسلواکی، 2 سال می باشد اما به صورت معمول برای افراد به مدت 1 سال صادر می شود. این مدت برای کارگران فصلی 6 ماه می باشد. دریافت کار برای کارگران فصلی به صورت مکرر، باید همراه با استراحت و تعطیلات باشد. مدت استراحت آن ها باید حداقل 6 ماه باشد.

کار در اسلواکی و بررسی ویزای همراه

هر کشور برای مهاجرین موقت و دائم خود، شرایط خانوادگی را در نظر گرفته است. بدین صورت که افراد در جهت راحتی و داشتن تمرکز بالا، نیازمند حضور خانواده و همراهان اصلی زندگی خود در کنار خود می باشند. کشور ها برای این مهم، در اثنای ویزای شخص اصلی که در کشور ثانوی حضور دارد، ویزایی منطبق و به تناسب شخص اصلی در نظر گرفته است. بدین نحو که دولت ها و مقامات اصلی کشور ها اجازه ورود خانواده شخص را در قالب ویزای الحاق خانواده به آن ها اعطا می کند. کشور اسلواکی نیز از این قائده مستثنی نیست. بدین نحو که در قوانین مهاجرتی خود اجازه داده است که اگر شخصی مشغول به تحصیل و یا کار و اموری از قبیل انواع سرمایه گذاری می باشد، اجازه دارد خانواده خود را که شامل همسر و فرزندان می باشد به کشور اسلواکی دعوت کند و با هم زندگی کنند.

شرایط الحاق خانواده و ویزای همراه در کشور اسلواکی با کمی سختی همراه است. بدین نحو که زمان سفارت برای الحاق خانواده به شخص اصلی ممکن است تا یک سال به طول بی انجامد. اما در این خصوص موسسه حقوقی ملک پور راه کار ها و میانبر هایی می تواند برای شما ارائه دهد. به عنوان مثال یکی از راه کارهای مد نظر می تواند ایجاد شرایط همسان با شخص اصلی مثل دریافت ویزای کاری برای همسر و شخص اصلی به صورت توامان باشد. حال اگر در خصوص کار در اسلواکی به راهنمایی نیاز دارید، برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به لینک زیر مراجعه کنید و اطلاعات خود را افزایش دهید. همچنین با تماس با مشاورین ارشد و کارشناسان امور مهاجرت می توانید در سطح یک وکیل مهاجرتی برای خود و آینده خود تصمیم بگیرید.

اخذ ویزای کار در اسلواکی

کار در اسلواکی و مدارک مورد نیاز

همانطور می دانید، برای دریافت هر نوع ویزایی از هر کشوری، نیاز به ارائه مدارک و تمهیداتی می باشد. این مدارک که یکی از آن ها تکمیل فرم های ویزا می باشد، می تواند توسط وکیل و یا کارفرمای مد نظر برای شخص متقاضی کار، ارسال شود. مدارک مورد نیاز اصلی که برای دریافت ویزای کار استفاده می شود به شرح ذیل می باشد:

 • فرم درخواست رسمی که به زبان اسلواک تکمیل و امضا شده است
 • کپی پاسپورت
 • کپی مدارک اقامتی (درصورت اقامت در کشور اسلواکی)
 • ارائه قرارداد و یا تعهد نامه کاری از طرف کارفرما
 • ترجمه مدارک تحصیلی همراه با تاییدیه رسمی سوابق تحصیلی
 • ارائه وکالت نامه رسمی (در صورت عدم حضور شخص اصلی)

مدارکی که در بالا ذکر شد، از موارد رسمی و اصلی ثبت درخواست ویزای کار در سفارت می باشد. اما مدارک دیگری از قبیل اثبات تمکن مالی، ارائه بیمه سلامت جسمی و فردی، ارائه نامه عدم سو سابقه کیفری از کشور مبداء و همچنین عکس شخص اصلی با رعایت شرایط شکلی می تواند مورد نیاز باشد.

کار در اسلواکی و میزان حقوق در این کشور

در ماه های آخر سال 2018 در کشور اسلواکی، میانگین میزان حقوق دریافتی کارکنان این کشور، افزایش بی سابقه ای داشته است، چنان که به بیشترین مقدار رشد خود رسیده است. میانگین میزان حقوق و درآمد ماهیانه در کشور اسلواکی در ماه نوامبر 2018 به 1319 یورو رسید. میانگین دریافت حقوق و درآمد ماهیانه از سال 2000 تا 2018 در کشور اسلواکی 745 یورو تخمین زده شده است. در طول این سال ها کمترین نرخ درآمد ماهیانه در این کشور، در فوریه سال 2000 می باشد که 349 یورو تخمین زده شده است. میزان پرداخت مالیات برای هر فرد که در اسلواکی زندگی می کند در دو حالت می باشد.

 • 18 درصد: برای اشخاصی که زیر 3500 یورو درآمد دارند
 • 25 درصد: برای اشخاصی که بالای 3500 یورو درآمد دارند

پس هر فردی در کشور اسلواکی که به عنوان مثال 1000 یورو درآمد دارد، 190 یورو بابت مالیات پرداخت خواهد کرد و الباقی را خالص دریافت خواهد کرد.

کار در اسلواکی و نحوه کاریابی

برای سهولت و تسریع در انجام امور کاری و شغلی هر کشور، موسسات و کارگاه های خدماتی راه اندازی شده اند تا هم به کارفرمایان کمک به سزایی کنند تا نیروی کار مورد نظر خود را بیابند و هم برای کارگران کارایی به سزایی داشته باشند. چرا که به صورت راحت تر و سریع تر می توانند مقصد کاری خود را مشخص کنند. کار در اسلواکی می تواند از راه ها و صورت های مختلفی انجام بپذیرد. یکی از آن ها کاریابی می باشد که شخص با مراجعه به این موسسات می تواند از امتیازات و خدمات این مجموعه ها که در جهت استخدام راه اندازی شده اند، استفاده کند. کاریابی در اسلواکی می تواند از راه های مختلف صورت بپذیرد. کاریابی به صورت فیزیکی که شخص با مراجعه حضوری به این موسسات، درخواست خود را جهت یافتن شغل مورد نظر با توجه به سوابق و رزومه کاری خود، ثبت می کند. موسسات نیز در صورت یافتن کارفرما و یا شرکت های همسو و هم جهت با شرایط شخص، با ایشان تماس گرفته و امور بعدی را ترتیب اثر می دهند.

اما نوع دیگری از کاریابی وجود دارد که شرایط را برای مهاجرین کاری به کشور ها آسان کرده است. کاریابی مجازی و یا غیر حضوری می تواند راهی مناسب برای مهاجرین کاری در اقصی نقاط جهان باشد. چرا که فرد با ارسال رزومه و شرایط خود به آن موسسات، به صورت غیر حضوری در خواست کار می دهد و در صورت نیاز و قبولی در ملزومات اولیه، برای ادامه روند استخدام فرد از وی دعوت به همکاری و حضور در آن کشور برای مصاحبه های کاری انجام می پذیرد. کشور اسلواکی نیز در این جهت مستثنی نیست و موسساتی برای کاریابی دارد. با مراجعه به این موسسات می توانید رزومه و سوابق کاری خود را به آن شرکت جهت کاریابی ارائه دهید و کارفرمای متناسب با رزومه خود را کنید. در لینک های زیر موسسات کاریابی غیر حضوری که در کشور اسلواکی به فعالیت مشغول هستند، درج شده است.

www.profesia.sk www.Eures.sk
www.Careerjet.sk www.Topjobs.sk

کار در اسلواکی و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت

اشخاص خارجی با کسب اقامت دائم کشور اسلواکی می توانند از همان خدمات و ویژگی های شامل بر یک شخص اسلواک استفاده کنند. این خدمات شامل بر خدمات درمانی، خدمات اجتماعی و عمومی و… می باشد. برای دریافت اقامت بلند مدت کشور اسلواکی، راه ها و طرق مختلفی وجود دارد. یکی از این راه ها، اقامت بدون وقفه و مداوم در این کشور می باشد. اقامت بدون وقفه به مدت 5 سال، می تواند شما را به اقامت دائم برساند. اما شرطی که دارد این است که متقاضی، کارت آبی این کشور را دو سال قبل از ثبت درخواست اقامت دائم اسلواکی داشته باشد. در این صورت می توانید اقامت دائم کشور اسلواکی را کسب کنید.

کارت آبی، کارتی است که با یک سال پرداخت مالیات و کار در رشته مورد نظر، شخص آن را دریافت می کند. کارت آبی هر کشور اروپایی که در نتیجه کار در آن کشور صادر می شود،‌ امتیازات و ویژگی های خاصی دارد که می تواند شما را به اهداف خود برساند. این کارت برای مدت حداکثر سه سال صادر می شود. برای دریافت کارت آبی اسلواکی، کارفرما باید 30 روز قبل از ثبت درخواست به دفاتر رسمی کار و خدمات اجتماعی این کشور مراجعه کند. همچنین از دیگر شرایط دریافت این کارت، این است که قرارداد کاری شما حداقل برای یک سال منعقد شده باشد.

اطلاعات موجود در این وب سایت جهت بالا بردن سطح اگاهی عمومی است و موسسات همکار در ایران خدمات کاریابی ارائه نمی دهند.

کار در اسلواکی و سخن پایانی

کار در اسلواکی و مهاجرت کاری به اسلواکی در این مقاله به صورت تخصصی و علمی بررسی و تفسیر شد. همانطور که پیش تر عرض شد، کار در اسلواکی می تواند شرایط و مراحلی داشته باشد. اما آیا کار در اسلواکی مناسب افراد مهاجر می باشد؟ آیا اسلواکی مقصدی درست در زمینه کار می باشد؟ همان طور که گفته شد، برای دریافت اقامت بلند مدت و یا دائم این کشور، باید یا از ابتدا ویزای موقت این کشور را داشته باشید و سپس به جست و جوی کار مشغول شوید و یا اینکه از طریق دریافت پیشنهاد کاری (Job Offer) ویزای کار خود را دریافت کنید. پس راهی برای دریافت ویزای جست و جوی کار نیست. چرا که این کشور اصلا مهاجر پذیر نیست و بستر مناسبی برای تحصیل و یا سرمایه گذاری دارد. با کمی تامل و تحقیق در خصوصیات و ویژگی های کشور ها، می توانید دریابید که کشور های مدرن اروپایی مثل اتریش، آلمان و همچنین کشور های قاره های دیگر مثل کانادا و یا استرالیا و نیوزلند، گزینه های مناسب تری برای کار می باشد. چرا که ویزاهای کاری خیلی جالب تر و مناسب تری نسبت به دیگر کشور های اروپای شرقی دارند. همچنین زبان اسلواکی ریشه ای از زبان های روسی می باشد که برای یادگیری آن شما را به سختی دچار می کند. در صورت نیاز می توانید با کمی جست و جو در سایت ها و مقالات ما، در خصوص مهاجرت کاری به کشور های مناسب برای کار اطلاعات خود را افزایش دهید. جهت دریافت هر نوع اطلاعات در خصوص کار در اسلواکی می توانید سوالات خود را در بخش دیدگاه های این مقاله مطرح نموده و یا با مشاورین و کارشناسان ارشد موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل فرمایید.