کار در استونی و بررسی شرایط آن

 • کار در استونی و شرایط عمومی آن
 • کار در استونی و نرخ بیکاری در استونی
 • کار در استونی و ویزای کاری استونی
 • کار در استونی و بررسی ویزای همراه
 • کار در استونی و مدارک مورد نیاز ویزای کار استونی
 • کار در استونی و میزان حقوق در استونی
 • کار در استونی و مشاغل مورد نیاز در سال 2019
 • کار در استونی و نحوه کاریابی در استونی
 • کار در استونی و موسسات کاریابی در استونی
 • کار در استونی و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت در استونی
کار در استونی کار در استونی

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

کار در استونی و مقدمه ای بر آن

کار در استونی ، مهاجرت به استونی از طریق کار و شرایط و مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کار استونی در این مقاله مورد بررسی دقیق و علمی قرار خواهد گرفت. تمامی موارد مرتبط با کار در استونی به صورت ساده و خلاصه توضیح داده خواهد شد. شرایط کار در کشور استونی چیست؟ آیا کار در استونی منجر به اخذ اقامت و تابعیت استونی خواهد شد؟ آیا مهاجرت به استونی از طریق کار گزینه مناسبی محسوب می شود؟ موسسه حقوقی ملک پور با بیش از 15 سال سابقه در زمینه مهاجرت و حقوق بین الملل، آمادگی ارائه اطلاعات دقیق  در زمینه مهاجرت کاری به استونی به متقاضیان کار در این کشور می باشد.

کار درکشور استونی از جمله راه های مهاجرت به این کشور اروپایی به شمار می آید که مورد توجه برخی از افراد قرار گرفته است. به همین جهت تصمیم گرفتیم تا مقاله ای در این زمینه نگاشته و تمامی موارد مطرح شده در زمینه کار در استونی را بررسی نماییم.

امید است این مقاله که توسط متخصصین مجرب موسسه حقوقی ملک پور نگاشته شده است، به تمامی شبهات و سوالات شما در زمینه کار در استونی پاسخ دهد. در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر و دقیق تر، با کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور، همکار موسسه MIE اتریش تماس حاصل نموده و مشاوره رایگان دریافت نمایید.

مهاجرت به استونی

کار در استونی و شرایط عمومی آن

کار در استونی و مهاجرت به استونی از طریق کار نیازمند داشتن پیشنهاد کاری و یا job offer  می باشد. کارفرمایان استونیایی چنانچه برای کار مورد نظر خود در کشور استونی متقاضی پیدا نکنند، ابتدا آگهی جذب نیرو در اتحادیه اروپا و در صورت عدم موفقیت، آگهی جذب نیروی کار بین المللی منتشر خواهند کرد. البته قبل از کار در استونی می بایست از شرایط کار در استونی، وضعیت جوی استونی و همچنین وضعیت اقتصادی و صنعتی این کشور اطلاع حاصل کنید.

جمهوری استونی یکی از زیباترین کشورهای اروپایی است. این کشور سردسیر با وضعیت تقریبا ً مشابه با هلند، تنها ۱.۳ میلیون نفر را در خود جای داده‌است.  استونی کشوری عضو اتحادیه اروپا، واقع شده در شمال اروپا و هم مرز با کشورهای فنلاند، سوئد، لاتویا و روسیه می باشد. وسعت این کشور برابر با 45.227 میلومتر مربع است. زبان رسمی این کشور استونیایی، دین رسمی آن مسیحی و واحد پول این کشور یورو می باشد. در استونی ، شما هرگز بیش از ۳۰ دقیقه رانندگی برای رسیدن به یک جنگل یا دریاچه نیاز نخواهید داشت .محیط زندگی بسیار تمیز ، راحت و ایمن از جمله مزایای کشور استونی محسوب می شود. هرچند ناهمگونی شب و روز و آب و هوای بسیار سرد  و تکلم به زبان دشوار استونیایی  از جمله معایب این کشور به شمار می آید.

کار در استونی و نرخ بیکاری در استونی

از جمله موارد مهم در زمینه کار در استونی، نرخ بیکاری و وضعیت اشتغال در این کشور می باشد که به همراه میزان حقوق و سایر عوامل تاثیرگذار، نیازمند توجه متقاضیان مهاجرت به استونی از طریق کار می باشد. نرخ بیکاری در استونی در سه ‌ماهه چهارم سال ۲۰۱۸ از ۵.۳ درصد در دوره مشابه سال گذشته به ۴.۴ درصد کاهش‌یافته است. این کم‌ترین نرخ بیکاری از سه‌ماهه دوم سال ۲۰۰۸ تا این زمان بوده است. زیرا طی این مدت، تعداد بیکاران از6300 نفر به 3090 نفر کاهش‌یافته بود. در حالی که شمار بیکاران به 7900 نفر به 6753 نفر رسید . طی این مدت، نرخ مشارکت از ۷۲.۲ درصد در دوره مشابه سال ۲۰۱۷ به ۷۲.۳ درصد رسید . نرخ بیکاری در استونی از سال 1989 تا سال ۲۰۱۸ به طور متوسط ۸.۲۶ درصد بوده‌است و در سه‌ماهه اول سال ۲۰۱۰ به بالاترین میزان خود یعنی 19.5 درصد رسیده و در سه‌ماهه دوم سال ۱۹۸۹ به پایین ترین حد خود یعنی 0.5 درصد کاهش یافته است .

1 کار در استونی

کار در استونی و ویزای کاری استونی

کار در استونی نیازمند داشتن قرارداد کاری از طریق توافق با کارفرمای استونیایی می باشد. به منظور کار در استونی می بایست ویزای کار استونی را اخذ نمود. ویزای کار استونی برای شهروندان اروپایی و غیر اروپایی قابلیت صدور داشته و عموماً با نام ویزای D شناخته می شود. همچنین بهتر است به منظور افزایش شانس کاریابی در استونی، به زبان استونیایی تسلط نسبی داشته باشید.

اگر شما شهروند اتحادیه اروپا ، و یا  EEA ( ایسلند ، لیختنشتاین و نروژ ) ، یا سوییس هستید ، می‌توانید بدون ویزا وارد استونی شوید .ولی اگر می‌خواهید بیش از ۳ ماه در استونی کار کنید ، تنها باید به عنوان یکی از ساکنان استونی در ثبت جمعیت استونی در طی سه ماه اول اقامت خود ثبت‌نام کنید .

اگر شما شهروند یک کشور غیر اتحادیه اروپایی هستید و دوست دارید برای مدت کوتاهی ( تا ۶ ماه در سال ) در استونی کار کنید ، باید درخواست ویزای D دهید . قبل از درخواست ویزای D ، کارفرمای شما باید درخواست کار کوتاه‌ مدت شما را در اداره پلیس استونی و هیات گارد مرزی ثبت کند .

اگر شما شهروند یک کشور غیر اتحادیه اروپایی هستید و می‌خواهید برای مدت طولانی‌تر ( بیش از ۶ ماه ) در استونی کار کنید ، باید برای مجوز اقامت درخواست دهید . در ابتدا ، شما باید برای مجوز اقامت موقت درخواست دهید ( برای کار تا ۲ سال با مجوز اولیه) . پس از اقامت ۵ سال در استونی با مجوز اقامت موقت ، می‌توانید درخواست اقامت دائم استونی را ارائه نمائید .

کار در استونی و بررسی ویزای همراه

اگر شهروند اتحادیه اروپا در استونی استخدام شود یا درآمد قانونی کافی برای تضمین معیشت خود و خانواده‌اش داشته باشد ، اعضای خانواده وی حق اقامت موقت در استونی خواهند داشت . اعضای خانواده کشورهای ثالث ملزم به پیروی از الزامات ویزای مناسب برای ورود به استونی هستند . پس از ورود به استونی ، اعضای خانواده یک شهروند اتحادیه اروپا می‌توانند برای اقامت موقت در استونی درخواست دهند .

شهروندان کشورهای ثالث می‌توانند درخواست اقامت موقت برای اقامت با همسر خود را داشته باشند که اجازه اقامت از طریق کار، تحصیل و یا سرمایه گذاری برای آن‌ها داده شده‌است . برای فرزندان باید برای اجازه اقامت در دسته اقامت خویشاوندان نزدیک ( به عنوان مثال پدر ) که در استونی اقامت دارد درخواست کنید .

شما می‌توانید درخواست اقامت برای اعضای خانواده تان همزمان با خود ارسال کنید، هرچند توصیه می شود به منظور افزایش شانس اخذ ویزای همراه، این درخواست را دو ماه بعد از ورود به استونی ارائه دهید. اگر مجوز اقامت برای اقامت به همراههمسر صادر شده باشد ، لازم نیست که برای مجوز کار جداگانه درخواست دهید .

مدارک لازم برای درخواست ویزای همراه شامل موارد زیر می باشد:

 • فرم افزوده شده به درخواست مطابق با سند اصلی ، که حاوی اطلاعات نادرست و جعلی نباشد
 • اثبات درآمد قانونی کافی دارنده ویزای کار
 • قرارداد بیمه سلامت
 • درخواست اجازه اقامت موقت
 • دعوت نامه از سوی د ارنده ویزای کار
 • اطلاعات مربوط به خویشاوندان نزدیک و خانواده
 • مدارک هویتی
 • عکس رنگی دیجیتال
 • سند پرداخت هزینه ویزا
 • سند ازدواج‌ در خارج از استونی

مدت زمان مورد نیاز برای رسیدگی به درخوایت ویزای همراه، حداقل 30 روز کاری می باشد.

کار در استونی و مدارک مورد نیاز ویزای کار استونی

با توجه به قانون جدید در رابطه با بیگانگان در ماه اکتبر سال 2010, امکان درخواست ویزای طولانی (d) برای دلایلی مانند تحصیل, کار یا روابط خانوادگی وجود دارد.ویزای اقامت طولانی مدت ممکن است برای ورود یکباره و یا چندباره به استونی با یک دوره اعتبار تا دوازده ماه و مدت اقامت تا 365 روزه صادر شود. ویزای اقامت طولانی‌ مدت می بایست در یک کنسولگری یا سفارت استونی یا در اداره پلیس و گارد مرزی استونی (PPA) ارائه شود. در زمان تسلیم درخواست, اثر انگشت متقاضی جمع‌آوری می‌شود.

متقاضیان زیر از ارائه اثر انگشت معاف هستند:

 • کودکان زیر 12 سال
 • افرادی که بنا به دلایلی همچون نداشتن دست و یا موارد مشابه امکان ثبت اثر انگشت ندارند
 • روسا و اعضای دولت و همسران آنها و اعضای هیات همراه هنگامی که توسط دولت‌های عضو سازمان‌های بین‌المللی برای یک سفر رسمی دعوت می‌شوند
 • امرا و دیگر اعضای ارشد خانواده سلطنتی, هنگامی که توسط دولت‌های عضو سازمان‌های بین‌المللی برای یک سفر رسمی دعوت می‌شوند

مدارک نیاز برای اخذ ویزای کار استونی به شرح زیر می باشد:

 • پاسپورت معتبر که طی ۱۰ سال گذشته صادر شده‌است، شامل حداقل دو صفحه خالی برای ویزا و دارای حداقل سه ماه تاریخ انقضا
 • فرم درخواست تکمیل‌شده و امضا شده
 • عکس پاسپورتی
 • بیمه معتبر برای کشور استونی یا منطقه شنگن با پوشش حداقل ۳۰.۰۰۰ یورو برای کل مدت اقامت
 • اسنادی که هدف سفر را نشان می‌دهند
 • دعوتنامه کاری
 • رسید بلیط رفت و برگشت به استونی
 • رسید پرداخت هزینه ویزا به مبلغ ۸۰ یورو

طبق مقررات دولت استونی ، شهروندان اوکراین از پرداخت هزینه ویزا معاف هستند .

براساس مقررات دولت استونی ، شهروندان بلاروس از پرداخت هزینه ویزا معاف هستند .

همچنین، ویزای کوتاه مدت کاری برای شهروندان کشورهای استرالیا، نیوزلند و کانادا قابلیت صدور دارد.

کار در استونی و میزان حقوق در استونی

میزان حقوق در استونی از جمله دانستنی های مهم به منظور کار در استونی به شمار می آید. براساس آمار استونی، در سال ۲۰۱۷ متوسط حقوق ناخالص ماهیانه و حقوق رسمی در استونی ۱۲۲۱ یورو بود . در سه‌ماهه اول سال ۲۰۱۸ ، متوسط حقوق ماهیانه و بالاترین میزان حقوق در مشاغل اقتصادی و امور بیمه ، انرژیو علوم اطلاعات و ارتباطات ( IT ) بوده‌است . به عنوان مثال ، اگر شما به عنوان یک تیم نرم‌افزاری کار کنید ، می‌توانید انتظار داشته باشید که حقوق ناخالص ماهیانه 3663 یورو را به دست آورید .

براساس آمار استونی، در سه‌ماهه اول سال ۲۰۱۸ بالاترین میزان متوسط حقوق رسمی و حقوق ناخالص ماهیانه شهر هایرو با 1386، تارتو با 1209 ، هیو با 896 یورو و ساره با 930 یورو می باشند. اطلاعات بیشتر درباره حقوق در وب سایت آمار استونی قابل‌دسترسی است .

2 کار در استونی

شرایط کار در استونی معمولا ً انعطاف‌پذیر هستند ، به این معنی که میانگین ساعات کاری معمولا ً ۸ ساعت در روز و ۵ روز در هفته می باشد . تعطیلات سالانه ۲۸ روز است و طبق قانون شما باید حداقل ۱۴ روز تعطیلات را در بصورت یکجا برای استراحت بهتر استفاده کنید . استونی ۱۰ روز تعطیلات عمومی دارد .

هزینه های زندگی در استونی

کار در استونی و مشاغل مورد نیاز در سال 2019

به منظور کار در استونی، مورد نیاز بودن رشته و شغل متقاضی در این کشور به جستجوی سریع کار در استونی  و همچنین اخذ سریعتر ویزای کار استونی، در کنار دانستن میزان حقوق و نرخ بیکاری در این کشور الزامیست.

لذا فهرستی از مشاغل پر تقاضا و پر درآمد استونی در ادامه خدما حضورتان ارائه شده است:

برنامه نویس 27,800 EEK
وکیل حقوقی 27,380 EEK
مهندس 26,500 EEK
آی تی 26,200 EEK
کارشناس الکترونیک 25,000 EEK
تحلیلگر مالی 24,000 EEK
مدیر CRM 21,000 EEK
مکانیک هواپیما 20,000 EEK
معمار 17,100 EEK

کار در استونی و نحوه کاریابی در استونی

کار در استونی مستلزم داشتن پیشنهاد کاری از کارفرمایی در استونی می باشد، لذا به منظور کاریابی در این کشور، دانستن راه های کاریابی در استونی الزامیست. شما باید رزومه خود را به همراه نامه انگیزشی و دستمزد مورد انتظار برای کارفرمای استونیایی ارسال کنید . سپس برای یک مصاحبه آماده باشید .

از جمله مکان‌هایی که می‌توانید به دنبال فرصت‌های شغلی بگردید می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • وبسایت های کاریابی
 • موسسات کاریابی فیزیکی
 • دوستان ، همکلاسی‌ها و دانشجویان محلی
 • تماس مستقیم با شرکت

در بخش بعدی به معرفی مراکز و موسسات کاریابی بین المللی در استونی خواهیم پرداخت.

کار در استونی و موسسات کاریابی در استونی

در بخش قبلی در مورد نحوه کاریابی در استونی توضیح داده شد. در این بخش به معرفی مراکز معتبر کاریابی بین المللی در استونی خواهیم پرداخت. شما می توانید با مراجعه به وبسایت این موسسات و ارسال رزومه خود، شانس خود را برای کار در استونی امتحان کنید.

موسسه کاریابی Career Jet موسسه کاریابی CV
موسسه کاریابی CVKeskus موسسه کاریابی Learn 4 Good
موسسه کاریابی Baltic Times موسسه کاریابی Overseas Jobs
موسسه کاریابی Go Abroad سایت Linkedin

کار در استونی و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت در استونی

داشتن ویزای کار در استونی به تنهایی منجر به اخذ اقامت و تابعیت این کشور نخواهد شد. بلکه به این منظور می بایست چندین سال ویزای کار در استونی را تمدید کرده و سپس در صورت داشتن شرایط و مدارکی اقدام به درخواست اقامت و در مرحله بعدی، تابعیت استوئنی را نمائید.

علاوه بر این ، مدارک زیر را نیز می بایست ارائه دهید :

 • اثبات اشتغال و داشتن درآمد
 • عکس
 • رسید پرداخت هزینه ویزا
 • لغو تابعیت قبلی

شما می‌توانید مدارک مورد نیاز را یا با پست و یا از طریق پست الکترونیکی ارسال کنید .

از زمانی که درخواست خود را ارسال کردید ، ۶ ماه طول می‌کشد تا درخواست بررسی شود . مدارک شما برای تصمیم‌گیری در مورد اعطای حق شهروندی استونی به دولت ارسال خواهند شد .

در صورت پذیرفته شدن درخواستتان می توانید با مراجعه به پلیس و یا هنگ مرزی برای پاسپورت و کارت اعتباری استونی درخواست نمایید .

راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت

اطلاعات موجود در این وب سایت جهت بالا بردن سطح اگاهی عمومی است و موسسات همکار در ایران خدمات کاریابی ارائه نمی دهند.

کار در ارمنستان و سخن پایانی

کار در استونی ، شرایط اخذ ویزای کار استونی و شرتیط و مدارک اخذ اقامت و تابعیت استونی مورد بررسی قرار گرفت. از آنجاییکه که کار در استونی جزو موارد مورد سوال در زمینه مهاجرت کاری محسوب می شد، برآن شدیم تا در قالب مقاله ای به بررسی دقیق و کامل شرایط کار در استونی بپردازیم. امید است توانسته باشیم به تمامی سوالات شما عزیزان در باب کار در استونی و مهاجرت از طریق کار به استونی پاسخ دقیق و روشن داده باشیم. در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر و پاسخ به دیگر سوالات شما، می توانید سوالات خود را در بخش دیدگاه های این مقاله مطرح نموده و در کوتاه ترین زمان پاسخ آن را دریافت کنید، و یا با کارشناسان مجرب حاضر در دفاتر موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نموده و مشاوره رایگان دریافت نمایید.