کار در ارمنستان و بررسی شرایط آن

 • کار در ارمنستان و شرایط عمومی آن
 • کار در ارمنستان و نرخ بیکاری در ارمنستان
 • کار در ارمنستان و ویزای کاری ارمنستان
 • کار در ارمنستان و بررسی ویزای همراه
 • کار در ارمنستان و مدارک مورد نیاز ویزای کار ارمنستان
 • کار در ارمنستان و میزان حقوق در ارمنستان
 • کار در ارمنستان و مشاغل مورد نیاز 2019 ارمنستان
 • کار در ارمنستان و نحوه کاریابی در ارمنستان
 • کار در ارمنستان و موسسات کاریابی در ارمنستان
 • کار در ارمنستان و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت در ارمنستان
کار در ارمنستان 1 کار در ارمنستان

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

کار در ارمنستان و مقدمه ای بر آن

کار در ارمنستان، شرایط و مدارک مورد نیاز برای کار در این کشور و نحوه جستجوی کار در ارمنستان در این مقاله مورد بررسی و تحلیل علمی قرار می گیرد. شاید عواملی چون موقعیت جغرافیایی و قومیت های موجود در ارمنستان از جمله عواملی باشد که باعث شود شما به دنبال کار در این کشور باشید. شرایط کار در کشور ارمنستان با توجه به نرخ بیکاری در آن به چه صورت است؟ جستجوی کار در ارمنستان از چه طریقی امکان پذیر است؟ برای کاریابی در ارمنستان باید به مواردی چون نرخ بیکاری، وضعیت مشاغل مورد نیاز و مسایلی از این دست توجه شود. در این مقاله که توسط متخصصین مجرب موسسه حقوقی ملک پور به نگارش در آمده است سعی شده که به تمامی سوالات شما در زمینه کار در ارمنستان  و اخذ ویزای کار ارمنستان پاسخ داده شود و اطلاعات کاملی را در این باب به شما ارایه دهد. در صورت نیاز به اطلاعات تکمیلی می توانید با کارشناسان موسسه حقوقی ملک پور، همکار موسسه MIE اتریش، تماس حاصل فرموده و مشاوره رایگان دریافت نمایید.

مهاجرت به ارمنستان

کار در ارمنستان و شرایط عمومی آن

کار در ارمنستان برای افرادی که در این کشور به نوعی اقامت دارند و یا قصد مهاجرت به این کشور را دارند، از جمله مسایل مهم به شمار می رود. ارمنستان کشوری کوهستانی در مرز میان آسیا و اروپا است که از شمال با گرجستان، از شرق با جمهوری آذربایجان، از غرب با ترکیه و از جنوب با ایران و نخجوان هم مرز است. سیستم حکومتی ارمنستان جمهوری است و پایتخت این کشور ایروان، و مساحت این کشور در حدود 29800 کیلومتر مربع می باشد .همچنین جمعیت این کشور در حدود 3 میلیون نفر می باشد.

 ارمنستان دارای سیستم اقتصادی نیمه دولتی شامل اقتصاد خصوصی همراه با برنامه ریزی های اقتصادی متمرکز و تصمیمات دولتی است. شما برای کار در ارمنستان باید یک جاب آفر یا پیشنهاد کاری داشته باشید. با اینکه اقتصاد ارمنستان دارای بالاترین رشد اقتصادی در کشورهای اتحادیه جماهیر شوروی سابق است، اما همچنان اقتصاد مناسب و موقعیت و فرصت های شغلی برای ساکنین خود را ندارد و بیش از 50 درصد از جمعیت کشور زیر خط فقر زندگی می کنند و  این مورد از بزرگترین معایب کار در ارمنستان و جستجوی کار در ارمنستان است که باید دقت ویژه ای به آن شود.

کار در ارمنستان و نرخ بیکاری در ارمنستان

کار در ارمنستان و نرخ بیکاری در ارمنستان از شاخص های مهم و تاثیرگذار بر اخذ ویزای کار این کشور می باشد. شرایط کار در ارمنستان باید از زوایای مختلفی مورد بررسی قرار بگیرد تا بتوان بر اساس اطلاعات درست و دقیق بهترین مسیر را انتخاب کرد. از مهمترین شاخص های تاثیرگذار بر جستجوی کار در ارمنستان نرخ بیکاری این کشور است. نرخ بیکاری در ارمنستان در حدود 17.69 درصد می باشد. در نمودار زیر نرخ بیکاری در ارمنستان را مشاهده خواهید نمود :

1 13 کار در ارمنستان

نرخ بیکاری در ارمنستان و سایر کشورها بر مبنای تعداد بیکاران به عنوان درصد نیروی کار تعرف شده است. نیروی کار شامل افرادی می شود که مشغول به کار یا بیکار باشند. نیروی جوان بین 15 تا 24 ساله در ارمنستان نیز از مشکل کمبود کار در ارمنستان رنج می برند و نرخ بیکاری این سن در حدود 38 درصد می باشد که تغییرات روند بیکاری در این سن را در نمودار زیر نیز می توانید مشاهده نمایید.

2 7 کار در ارمنستان

این آمار و ارقام نشان دهنده این موضوع است که وضعیت کاریابی و کار در ارمنستان چندان مناسب نیست و در صورتی که شما واجد شرایط اخذ ویزای کار برای کشوری دیگر باشید توصیه می شود که برای کشورهای اروپایی مثل آلمان یا اتریش اقدام نمایید که در نهایت نیز اقامت ارزشمندی خواهد داشت.

کار در ارمنستان و ویزای کاری ارمنستان

شما برای کار در ارمنستان نیاز به اجازه کار خواهید داشت بنابراین کسی که با ویزای توریستی وارد ارمنستان شده است، اجازه کار نخواهد داشت مگر در صورتی که از اداره مهاجرت و اداره کار این کشور اجازه کار داشته باشد. معمولا شما به عنوان شخص جویای کار در ارمنستان باید یک تخصص یا مهارت خاصی داشته باشید. لذا به دلیل اینکه شما باید با اطلاعات درست حقوقی برای ویزای کار در ارمنستان اقدام نمایید، قبل از هر گونه اقدامی بهتر است با وکیل مهاجرت مشورت نمایید. . این مقاله توسط موسسه حقوقی ملک پور همکار MIE اتریش تهیه و گردآوری شده، هرگونه کپی برداری از آن بدون ذکر منبع شرعا و قانونا حرام و غیرقانونی می باشد. بنابراین شما یا باید نوعی اقامت در ارمنستان داشته باشید یا با مجوز کار وارد این کشور شوید. در جدول زیر می توانید شرایط اقامت در ارمنستان را مشاهده نمایید :

اجازه اقامت اقامت موقت اقامت دایمی یا بلند مدت گذرنامه ویژه
اعتبار 1 ساله، قابل تمدید 5 ساله، قابل تمدید 10 ساله، قابل تمدید
الزامات سرمایه گذار در اقتصاد، املاک، ایجاد یک کسب و کار
هزینه های دولتی 105000AMD (221 دلار) 140000AMD (294 دلار) 150000AMD (315 دلار)
مدت پروسه 30 روزه 60 روزه
همراه همسر، پدر و مادر، پسر یا دختر همسر، پدر و مادر، پسر، دختر، خواهر، پدربزرگ و مادر بزرگ و نوه
اخذ شهروندی پس از 3 سال

به عنوان یک قاعده کلی، کسی که ویزای توریستی ارمنستان را دارد مجاز به کار در ارمنستان نیست مگر اینکه اجازه کار داشته باشد. افرادی که متخصص و دارای مهارت خاصی باشند، صاحبان کسب و کار و مدیران از چنین مجوزی معاف هستند. انتقال کارکنان ماهر یا بدون مهارت مستلزم اخذ مجوز کار و در صورت لزوم مجوز اقامت موقت است. مجوز کار باید از طرف کارفرما به طور قانونی داده شود و برای مدت زمان استخدامی کارگر صادر می شود. البته در ابتدا درخواست کارفرما برای جذب نیروی کار در بین شهروندان ارمنی مورد بررسی قرار گرفته و سپس برای کارگران خارجی مورد بررسی قرار خواهد گرفت. البته استثنایاتی برای افراد زیر وجود دارد که نیاز به الزامات اجازه کار نیستند. برخی از آنها عبارتند از:

 • 1-دارندگان اجازه اقامت دایم ارمنستان
 • 2-دارنده مجوز اقامت موقت شخصی که با ویزای همراه وارد شده است
 • 3-مدیران و نمایندگان سازمان های تجاری که با سرمایه گذاری وارد ارمنستان شده اند
 • 4-متخصصین خارجی برای نصب و تعمیر ماشین آلات و سایر تجهیزات خریداری شده از شرکت های خارجی
 • 5-اعضای خانواده کارکنان دیپلماتیک
 • 6-دانشجویانی که در تعطیلات در برنامه های تبادل کار می کنند
 • 7-خارجیانی که در مناطق مرزی کار می کنند
 • 8-کارگران کوتاه مدت در زمینه های ورزشی و فرهنگی
 • 9-استادانی که جهت سخنرانی در موسسات آموزشی به ارمنستان دعوت می شوند
 • 10-نمایندگان مجاز سازمان های رسانه ای خارجی
 • 11-پناهندگان
 • 12-خارجی هایی که بر اساس موافقت نامه های بین المللی وارد ارمنستان می شوند

کسی که به عنوان بازدیدکننده کسب و کار و آشنایی به تجارت  و کار در ارمنستان وارد این کشور می شود، فعالیت هایی چون جلسات، مصاحبه، بحث، مذاکرات، بررسی فرصت های تجاری، حضور در کنفرانس ها، انجام دیدارها و سفارشات یا خرید کالا ها و خدمات را می تواند در طی سفر خود بدون نیاز به مجوز کار انجام دهد.

کار در ارمنستان و بررسی ویزای همراه

کار در ارمنستان این امکان را به شما می دهد که بتوانید به همراه خانواده در این کشور اقامت داشته باشید. ارمنستان یکی از کشورهای کوچک در منطقه قفقاز است و به دلیل اقتصاد نامناسبی که دارد از سرمایه گذاران خارجی و کارآفرینان استقبال می کند. اقامت در ارمنستان از طریق کار در ارمنستان معمولا بر اساس قراردادکاری و اجازه اقامت موقت یکساله است که قرارداد کاری توسط کارفرمای ارمنی بر اساس نیاز به تخصص و مهارت شما صادر می شود. بنابراین شما با پیدا کردن در ارمنستان اجازه اقامت موقت دریافت می کنید. شخصی که از طریق ویزای کار در ارمنستان اجازه اقامت موقت دریافت می کند، اعضای خانواده او نیز می توانند به عنوان همراه با نشان دادن اسناد خویشاوندی مثل گواهی ازدواج و گواهی تولد اجازه اقامت را اخذ کنند. منظور از همراه نیز همسر و فرزندان شخص متقاضی است که به آنها نیز اجازه اقامت موقت یکساله داده می شود. برای گرفتن ویزای همراه باید مدارکی را آماده و بر اساس این مدارک اقدام نمایید:

 • ارایه گذرنامه معتبر
 • فرم درخواست ویزا
 • عکس گذرنامه
 • ارایه گواهی ازدواج یا گواهی تولد
 • اثبات تمکن مالی

کار در ارمنستان و مدارک مورد نیاز ویزای کار ارمنستان

کار در ارمنستان و مدارک مورد نیاز برای ویزای کار ارمنستان از جمله مواردی است که شما به عنوان شخصی که به دنبال کار در ارمنستان هستید از مراحل آن باید مطلع باشید. این نکته نیز نباید نادیده گرفته شود که برای کار در ارمنستان شما باید به زبان رسمی این کشور یعنی ارمنی آشنایی داشته باشید. بعضی از کشورها امکان سفر برای مدت مشخصی به ارمنستان بدون ویزا را دارند.

شهروندان ایرانی در صورتی که قصد اقامت برای تنها 90 روز در ارمنستان را داشته باشند می توانند بدون ویزا به این کشور سفر کنند. اما برای گرفتن ویزای کار در ارمنستان چون مدت اقامت شما معمولا بیش از 90 روز است و کارفرما طبق روند و تشریفات قانونی باید برای شما درخواست ویزای کار از سازمان مربوطه را بدهد، بنابراین باید درخواست ویزای کاری نمایید.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کار در ارمنستان عبارت است از :

 • ارایه گذرنامه یا پاسپورت معتبر
 • تکمیل فرم درخواست ویزا
 • پرداخت هزینه های ویزا
 • نامه درخواست کار از طرف کارفرما
 • اثبات تمکن مالی
 • عکس رنگی
 • محل اقامت و اسکان شما
 • گواهی عدم سوپیشینه
 • گواهی سلامت پزشکی
 • گواهی عدم سوپیشینه

ویزا در اختیار افسر کنسول قرار می گیرد و ممکن است که از شما مدارک اضافی دیگری برای تعیین اهداف سفر و منابع مالی کافی نیز درخواست شود.

کار در ارمنستان و میزان حقوق در ارمنستان

از نکات حایز اهمیت کار در ارمنستان و جستجوی کار در ارمنستان توجه به میزان حقوق در این کشور است. از عوامل مهم در انتخاب اقامت ارمنستان از طریق کار در ارمنستان نرخ دستمزدها و حقوق ماهیانه مردم آن است. میزان حقوق و دستمزد در ارمنستان چندان مناسب نیست اما در مقابل هزینه های زندگی در ارمنستان پایین است و در حدود 12 درصد کمتر از ایران است. در فوریه سال 2013 حقوق میانگین مردم 364 دلار بوده است اما در حال حاضر میانگین حقوق کارگزاران در این کشور 390 دلار در ماه است که با این میزان حقوق و دستمزد به دلیل پایین بودن می باشد. میانگین هزینه های زندگی اعم از عمومی و اختصاصی مانند اجاره منزل، خورد و خوراک، پوشاک، رفت و آمد و حتی مسافرت در حدود 290 دلار در ماه خواهد بود که البته باید به این نکته دقت بفرمایید که میزان هزینه های زندگی کاملا بستگی به سبک زندگی شما خواهد داشت.

هزینه های زندگی در ارمنستان

کار در ارمنستان و مشاغل مورد نیاز 2019 ارمنستان

هر کشور بسته به نوع اقتصاد خود نیازمند یک سری مشاغل مورد نیاز می باشد. شما برای کار در ارمنستان  و جستجوی کار در ارمنستان نیز باید از مشاغل مورد نیاز آن مطلع باشید تا امکان بررسی تخصص و مهارت خود این امکان را داشته باشید که تشخیص دهید آیا در لیست مشاغل مورد نیاز ارمنستان قرار دارد یا خیر. شما در زیر می توانید از لیست مشاغل مورد نیاز 2019 ارمنستان مطلع شوید که در صورت وجود تخصص و مهارت شما در آن لیست طبق قانون امکان اخذ ویزای کار در ارمنستان را داشته باشید :

مهندسی نرم افزار مدیر شعبه مدیر بازاریابی
مشاور مالی مشاور کسب و کار مدیر پروژه
دستیار اداری مدیر فروش حسابدار
برنامه نویس مهندس اتوماسیون مهندس کشاورزی

کار در ارمنستان و نحوه کاریابی در ارمنستان

کار در ارمنستان و نحوه کاریابی در ارمنستان به این صورت است که در ابتدا باید ببینید که در لیست مشاغل مورد نیاز ارمنستان به تخصص و مهارت شما نیاز هست یا خیر. شما برای کار در ارمنستان و گرفتن ویزای کار این کشور باید مراحلی را طی کنید تا موفق به اخذ ویزای کار در ارمنستان گردید.

در صورتی که قوانین اداره مهاجرت رعایت نشود جزو تخلفات اداری محسب می شود و شخص جریمه خواهد شد. عدم دریافت مجوز کار یا اجازه اقامت جریمه نقدی 100000 تا 150000 AMD ( حدود 208 تا 313 دلار) را دارد. اگر پس از اخذ مجوز کار، کارفرما نتواند موقعیتی را که برای اخذ مجوز برای شخص متقاضی صادر شده است، ارایه دهد، کارفرما باید هزینه سفر بازگشت، زندگی و هزینه حمل و نقل شخصی شخص متقاضی و اعضای خانوداه همراه آنها را پوشش دهد.

کار در ارمنستان و موسسات کاریابی در ارمنستان

با توجه به اینکه کار در ارمنستان از طریق لیست مشاغل مورد نیاز این کشور می تواند محقق شود بنابراین شما می توانید با استفاده از موسسات کاریابی در ارمنستان به دنبال شغل مناسب برای خود باشید و برای این امر نیز باید اطلاعات و اشراف کاملی از موسسات کاریابی ارمنستان داشته باشیم. موسسه حقوقی ملک پور با اشاره به لیست بعضی موسسات کاریابی که در زیر به آنها اشاره می کنیم راهنمای شما در این مورد خواهد بود :

Lusine Petrosyan, Director

Armenia, 0051, Yerevan

Komitasi Ave., 49 Building, 2nd Floor, Room 8

(Arabkir adm. district)

Mon Tue Wed Thu Fri (09:30-18:00)

Sat (13:00-16:00)

 • +374-10-200508 , +374-77-207866 (mobile) , +374-77-520919 (mobile)
 • Cleaning Service: +374-93-355524 (mobile)
 • Event Management: +374-77-455177 (mobile)

http://www.spyur.am/getjob

 • Marine Avagyan, Director

Address, telephone

Armenia, 0009, Yerevan

Teryan St., 91 Building, 2nd Floor, Room 6 (in the building of “Hakob Meghapart House of Print”)

(Kentron adm. district)

+374-10-587525, +374-77-529940 (mobile) , +374-99-260860 (mobile)

 • Iliana A. Tevanyan, Director

Address, telephone

Office

Armenia, 0023, Yerevan

Arshakunyats Ave., 4 Building, 5th Floor, Room 501

(Kentron adm. district)

Mon Tue Wed Thu Fri (10:00-18:00)

Sat (10:00-16:00)

Office: +374-10-565658, +374-41-109944(mobile) , +374-77-109946(mobile)

 • Sousanna M. Shamakhyan, Director

Address, telephone

Armenia, 0009, Yerevan

Koryuni St., 19a Building, 2nd Floor, Office 38

(Kentron adm. district)

Mon Tue Wed Thu Fri (10:00-18:00)

+374-10-584945, +374-99-584945 (mobile) , +374-94-584945 (mobile) , +374-55-584945 (mobile)

Other communications

Online Calls: +374-55-584945 (Viber)

Online Calls: +374-55-584945 (WhatsApp)

 • Lusine Petrosyan, Director

Address, telephone

Armenia, 0051, Yerevan

Komitasi Ave., 49 Building, 2nd Floor, Room 8

(Arabkir adm. district)

Mon Tue Wed Thu Fri (09:30-18:00)

Sat (13:00-16:00)

+374-10-200508, +374-77-207866 (mobile) , +374-77-520919 (mobile)

Cleaning Service: +374-93-355524(mobile)

Event Management: +374-77-455177(mobile)

موسسات معتبر کاریابی در ارمنستان

کار در ارمنستان و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت در ارمنستان

کار در ارمنستان می تواند از این جهت مورد توجه قرار گیرد که بدانیم منجر به اقامت و اخذ تابعیت ارمنستان خواهد بود یا خیر؟ شما برای کار در ارمنستان باید بدانید که کارفرمایان ارمنی درابتدا از متقاضیان و شهروندان ارمنستان نیروهای مورد نیاز خود را انتخاب می کنند و در صورتی که نیرویی مناسب با شرایط شغلی مورد نیز خود پیدا نکردند، از افراد خارجی برای فرصت شغلی خود استفاده می تمایند. شما با کار در ارمنستان می توانید در ابتدا اقامت موقت یکساله داشته باشید که توسط درخواست کارفرما از اداره کار ارمنستان به شما داده می شود و در صورت تمدید قراردادکاری اجازه اقامت موقت شما نیز تمدید خواهد شد. اما شما با کار در ارمنستان نمی توانید در نهایت تابعیت ارمنستان را کسب کنید.

راه های اخذ تابعیت ارمنستان از طریق ازدواج با یک تبعه و شهروند ارمنی است .در صورتی که از تاریخ ازدواج رسمی شما دوسال گذشته باشد می توانید با طی مراحل قانونی تابعیت این کشور را اخذ نمایید. از دیگر راه های اخذ تابعیت ارمنستان تولد فزند در این کشور از یک پدر و مادر تبعه ارمنستان می باشد. به طور کلی اگر به مدت 3 سال اقامت قانونی در ارمنستان داشته باشید نیز می توانید برای اخذ تابیعت و شهروندی ارمنستان اقدام نمایید. قانون ارمنستان اسکان دایمی را تعریف نمی کند و حداقل شرایط اقامت را ارایه نمی دهد و در عمل دوره سه ساله برای حفظ وضعیت اقامت (موقت یا دایم) اعمال می شود. علاوه بر شرایط اقامت سه ساله باید آزمون اطلاع از قانون اساسی ارمنستان را بدهد. این آزمون یک آزمون چند گزینه ای ساده با 33 سوال به زبان ارمنی است بنابراین شما باید قبل از هرچیزی دانش زبان ارمنی خود را نیز تقویت کنید.

راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت

اطلاعات موجود در این وب سایت جهت بالا بردن سطح اگاهی عمومی است و موسسات همکار در ایران خدمات کاریابی ارائه نمی دهند.

کار در ارمنستان و سخن پایانی

کار در ارمنستان، مهاجرت از طریق کار به ارمنستان و جستجوی کار در ارمنستان در این مقاله بررسی شد. از لحاظ اقتصادی ارمنستان چندان کشور مناسبی نیست و با بررسی نرخ بیکاری و شرایط اقتصادی، کار در این کشور شرایط مطلوبی ندارد. جستجوی کار در ارمنستان از طریق لیست مشاغل مورد نیاز ارمنستان محقق می گردد و باید از طریق پیشنهاد کاری و یا جاب آفر برای کار در این کشور اقدام نمایید. تمام این موارد در این مقاله بطور کامل بررسی شد و امیدواریم که توانسته باشیم پاسخ سوالات شما را در این مقاله ارایه داده باشیم. در صورت نیاز به اطلاعات تکمیلی می توانید با مشاوران مجرب ما در امر حقوق بین الملل تماس حاصل نموده و مشاوره رایگان دریافت نمایید. همچنین می توانید در قسمت انتهای مقاله در قسمت دیدگاه نظرات و پرسش های خود را بیان نموده و پاسخ خود را در کوتاه ترین زمان ممکن دریافت کنید.

law کار در ارمنستان
4 پاسخ
  • MIE.Malekpour1 گفته:

   با سلام
   دوست عزیز شما برای کار در ارمنستان باید از طریق موسسات کاریابی اقدام نمایید. البته توجه فرمایید که علاوه بر دانش فنی و تجربه کار به مدرک زبان نیز نیاز خواهید داشت.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Rating: 5