کار در آلمان برای ایرانیان و بررسی شرایط آن

کار در آلمان برای ایرانیان و مدارک و مراحل اخذ ویزای کار آلمان، اعم از ویزای جستجوی کار و ویزای کار از طریق پیشنهاد کار (Job Offer) مورد بررسی تخصصی قرار خواهد گرفت. جذابیت های آلمان سبب شده است که مهاجرین زیادی از سراسر دنیا جذب این کشور پیشرفته شوند. کار در آلمان یکی از روش های مهاجرت به این کشور است که ایرانیان زیادی نیز این روش را انتخاب می نمایند. همواره سوالات زیادی در زمینه ویزای کار آلمان از کارشناسان ما پرسیده می شود. آیا شما از شرایط کار در آلمان برای ایرانیان آگاه هستید؟ پذیرش نیروی کار در آلمان به چه صورت انجام می گیرد؟ و آیا کار در آلمان بدون مدرک تحصیلی امکان پذیر است؟ در ادامه این نوشتار کارشناسان مؤسسه حقوقی ملک پور (مؤسسه MIE اتریش) به پاسخ گویی به این سوالات و بررسی سایر جوانب کار در آلمان پرداخته اند. شما عزیزان می توانید از طریق تماس با مؤسسه از مشاوره رایگان تلفنی در تمامی امور مهاجرت بهره برید. 

در بخش دیدگاه ها نیز می توانید سوالات خود را مطرح نمایید و در زمانی کوتاه پاسخ بگیرید.

کار در آلمان 1 کار در آلمان برای ایرانیان

برای سنجش رایگان شرایط خود جهت دریافت ویزای کار آلمان می توانید دریافت مشاوره رایگان را تکمیل نمایید تا کارشناسان ما با شما تماس حاصل نمایند و یا در صورت تمایل می توانید با شماره 02149196000 تماس حاصل نمایید.

(دقت نمایید در ساعاتی که پاسخگوی تلفن نیستیم، فقط کافیست فرم دریافت مشاوره رایگان را تکمیل نمایید. کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.)

نگاهی کوتاه بر شرایط اخذ ویزای کار آلمان

کار در آلمان 3 کار در آلمان برای ایرانیان

کار در آلمان و شرایط عمومی آن

آلمان کشوری از حوزه اتحادیه اروپا و عضو شنگن می باشد. اتحادیه اروپا ۲۸ کشور اروپایی را شامل می شود و اقتصاد اروپا از زمان تشکیل این اتحادیه به صورت یکپارچه درآمده و قوانین کار در کشورهای این اتحادیه هم تقریبأ مشابه شده است. این کشورها همچنین در اعطای اجازه اقامت و تابعیت اکثرأ مشابه عمل می کنند. همسایگان آلمان از قسمت شمالی دانمارک، از غرب بلژیک و هلند و در جنوب لوکزامبورگ، سوییس، اتریش و فرانسه می باشد و در شرق لهستان و جمهوری چک قرار دارد. دریای شمال و دریای بالتیک راه های ارتباطی آلمان با آب های آزادند. جمعیت آلمان حدود ۸۲ میلیون نفر می باشد و پر جمعیت ترین کشور اروپا است. آلمان بعد از آمریکا و ژاپن سومین قدرت بزرگ صنعتی جهان است.

آلمان به شدت در داشتن نیروی کار با کمبود و پیری روبرو است، از این رو اقدام به جذب نیروی کار ماهر خارجی می نماید و شرایط کار مناسبی را فراهم آورده است. حقوق بالا، مزایای مناسب و امنیت شغلی بالا از جمله دلایل بسیاری از افراد برای مهاجرت کاری به این کشور می باشد. در برخی از صنایع میزان ساعات کاری 35 ساعت در هفته است. درحال حاضر آلمان بازار کار بسیار خوبی به خصوص برای مهندسان دارد و خدماتی که برای کار ارایه می دهد از استانداردهای بسیار بالایی برخوردار است.

کار در کشور آلمان برای ایرانیان و سایر افراد یک مزیت خیلی مهم داشته و آن این است که کار در آلمان می تواند پلی برای اخذ اقامت و در نهایت اخذ شهروندی آلمان باشد که شرایط خاص خود را دارد ولی مهاجرت به آلمان از طریق کار یکی از راه های مناسب و پرطرفدار می باشد. کار در آلمان برای ایرانیان و سایر ملیت ها دارای شرایط خاصی می باشد و انواعی از ویزاهای کار را دارد که هرکدام ملزومات خود را دارند لذا در این مقاله به بررسی این موضوعات پرداخته شده است.

مهاجرت به آلمان 1 کار در آلمان برای ایرانیان

در این ویدئو خواهید آموخت:

قوانین مربوط به ویزای جستجوی کار در آلمان و اتریش به چه صورت است.

برای دریافت پیشنهاد کار چه مدارکی ارائه دهیم.

قبل از مصاحبه سفارت آلمان چه اقداماتی انجام دهیم.

قوانین دریافت اقامت دائم و پاسپورت آلمان از طریق کار چیست.

آیا برای دریافت ویزای کار آلمان به وکیل نیاز داریم؟

فایل صوتی این ویدئو

audio کار در آلمان برای ایرانیان

فایل تصویری مؤسسه حقوقی ملک پور در رابطه با ویزای کار آلمان – بخش اول

video کار در آلمان برای ایرانیان

کار در آلمان و انواع ویزاهای کاری آلمان

برای ورود به کشور آلمان و کار در این کشور نیاز به اخذ ویزای کار دارید. انواع مختلفی از ویزاهای کار در آلمان وجود دارد، انواع ویزاهایی که ایرانیان می توانند به وسیله آن به کار در آلمان بپردازند، شامل موارد زیر می باشد.

 • ویزای جستجوی کار
 • ویزای کار از طریق پیشنهاد شغلی
 • ویزای کار از طریق بلو کارت آلمان

شرایط دریافت هر یک از این نوع ویزاها و کار در آلمان برای افراد مقیم مناطق مختلف دنیا متفاوت می باشد. با توجه به ملیت افراد شرایط کار برای دسته بندی ارائه شده در لیست زیر متفاوت می باشد.

 • فرد عضو اتحادیه اروپا EU باشد.
 • فرد عضو مناطق اقتصادی اروپا سویس EEA باشد.
 • یا از شهروندان کشورهای ثالث باشد.

از آنجایی که این مقاله مختص ایرانیان نوشته شده است، مطلب مورد بحث ما شهروندان کشورهای ثالث است. بنابراین در ادامه به شرایط کار در آلمان برای کشورهای ثالث از جمله ایرانیان می پردازیم و شرایط سایر کشور ها را بررسی نخواهیم کرد. با ادامه مقاله همراه شوید و از شرایط کار در آلمان برای ایرانیان آگاه شوید.

کار در آلمان از طریق ویزای نیروی کار ماهر یا Skilled Worker

در این روش ابتدا شما نیاز به پیدا کردن کارفرما در کشور آلمان دارید. به این طریق که کارفرمای شما ابتدا می بایست شغل مورد نظر را ۳ ماه در کشور آلمان و پس از آن ۳ ماه دیگر در اتحادیه اروپا آگهی کند اگر فردی از داخل کشور آلمان و یا داخل اتحادیه اروپا تمایل به تصاحب این موقعیت شغلی نداشت آنگاه کار فرما می تواند درخواست دعوت به کار از شما در ایران نماید. راه دیگر در این روش این است که کارفرما به شخصه و یا توسط وکیل به اداره کار مراجعه نماید و این اداره را قانع نماید که نیروی کار مورد نظر او در کشور آلمان یافت نمی شود و کارفرما می بایست این نیروی کار را از ایران استخدام نماید. 

پیشنهاد ویژه

یکی از بزرگ ترین موانع در این روش، یافتن کارفرما در آلمان می باشد. به همین دلیل مؤسسه حقوقی ملک پور روش اقامت کار شرکت یا بلوکارت از طریق ثبت شرکت را معرفی نموده است که می توانید در لینک زیر در مورد آن مطالعه کنید. 

بلو کارت Blue Card

بهترین سرمایه گذاری در آلمان 6 کار در آلمان برای ایرانیان

کار در آلمان و کارت آبی یا Blue Card

BLUE CARD  کشور آلمان یک نوع ویزای کار می باشد که قابل تمدید در کشور آلمان است و این امکان را دارد که اقامت موقت کشور آلمان را به اقامت دایم تبدیل نماید. در ۱ اوت سال ۲۰۱۲ سیستم کارت آبی اتحادیه اروپا در کشور آلمان آغاز شد. اگر فردی که ویزای جستجوی کار ۶ ماهه کشور آلمان را دریافت می کند بتواند در کشور آلمان کاری متناسب را پیدا نماید ویزای فرد به مدت ۶ ماه دیگر هم تمدید می شود و پس از آن فرد می تواند Blue Card کشور آلمان را هم دریافت نماید. کارت آبی  اتحادیه اروپا برای حداکثر ۴ سال صادر خواهد شد و یا برای یک دوره کوتاه برای قرارداد کار کوتاه صادر می شود. برای دریافت کارت آبی شرایط خاصی باید برآورده شود که در زیر عنوان شده است.

 • فرد متقاضی باید فارغ التحصیل یک دانشگاه معتبر باشد که مدرک این دانشگاه مورد تایید کشور آلمان واقع شود.

 • فرد متقاضی باید یک قرارداد کاری مرتبط با رشته تحصیلی خود در کشور آلمان را داشته باشد.

 •  فرد بدون پیشنهاد کار نمی تواند BLUE CARD کشور آلمان را دریافت نماید.

 • حقوق دریافتی فرد متقاضی که با یک شرکت آلمانی قرارداد کار دارد باید در سال حداقل ۴۵،۰۰۰ یورو باشد.

 • اگر فرد فارغ التحصیل یکی از رشته هایی باشد که کشور آلمان به آن نیازمند است مثل ریاضیات، علوم پایه، IT، مهندسی، پزشکی و… حقوق دریافتی چنین اشخاصی می تواند سالی ۳۵،۰۰۰ یورو باشد.

شخصی که بلوکارت آلمان را دریافت می کند می تواند خانواده خود را همراه ببرد و آنها هم اجازه کار و زندگی را در آلمان خواهند داشت اما مدت اقامت و کار در کشور آلمان بستگی به اعتبار BLUE CARD دارد.

شخصی که BLUE CARD کشور آلمان را دارا می باشد و مدرک زبان آلمانی حداقل تا سطح B1 را هم دارا است خیلی راحت تر و سریع تر می تواند اقامت دایم کشور آلمان را دریافت نماید. حتی ممکن است فرد پس از گذشت ۳ ماه اقامت دایم کشور آلمان را دریافت نماید و پس از گذشت ۳ سال از اقامت دایم فرد می تواند برای اخذ تابعیت و پاسپورت کشور آلمان اقدام نماید اما نکته مهمی که وجود دارد این است که افرادی که اقامت دایم کشور آلمان را دریافت کرده اند نباید بیشتر از ۶ ماه در خارج از کشور آلمان زندگی کنند در غیر این صورت اقامت دایم خود را از دست خواهند داد.

کار در آلمان و ویزای جست و جوی کار یا Job Seeker

در تعداد کمی از کشورها از جمله آلمان این امکان وجود دارد که اشخاص تحت ویزای (جست و جوی کار)  آربایت زوخه وارد خاک آلمان شده و طی مدت ۶ ماه شغل بیابند. واضح است که از مستلزمات برقراری ارتباط و رفع حداقل حوائج آشنایی به زبان مشترک می باشد. برای اخذ ویزای جستجوی کار آلمان باید حداقل مدرک زبان آلمانی B1 داشت. نیاز به تکلم و برقراری ارتباط امری اجتناب ناپذیر است و در هر نوع اقدامی جهت مهاجرت ارائه مدرکی دال بر دانستن زبان کشور مورد نظر یا حداقل قدرت بر تکلم حتی به زبان مورد وثوق دولت ها مورد نیاز است. همچنین برای اخذ این ویزا حداقل باید مدرک لیسانس داشته باشید.

دقت کنید ویزای جستجوی کار در آلمان یک ویزای شش ماهه است و شخص می بایست در مدت شش ماه قرارداد کاری خود را منعقد نماید. شخص می بایست در ابتدا به صورت انفرادی وارد کشور آلمان شده و به جستجوی کار بپردازد. چنانچه شخص بتواند در این مدت شش ماه قرارداد کاری منعقد نماید می تواند همسر و فرزندان خود را نیز به کشور آلمان بیاورد. منظور از قرارداد کاری قراردادی با حداقل یک سال اعتبار است. گفتنی است که این شغل می بایست مرتبط با تحصیلات و سابقه ی کاری فرد متقاضی باشد.

پس از اینکه فرد متقاضی قرارداد خود را منعقد نمود ابتدا به وی یک کارت اقامت یک ساله و در بار دوم نیز یک اقامت یک ساله اعطا می شود و پس از آن یک اقامت ۳ ساله به فرد تعلق می گیرد. پس از طی شدن این پنج سال شخص می تواند درخواست اقامت دائم آلمان نماید. درصورتی که شخص با یافتن شغلی دستمزدی بیش از متوسط حقوق در آلمان دریافت نماید یعنی معادل ۳،۰۰۰ تا ۳،۵۰۰ یورو بعد از یک سال موفق به دریافت Blue Card می شود.

کار در آلمان برای ایرانیان و کاریابی در آلمان از جمله تخصص های ما می باشد که در صورت تمایل می توانید با دفتر وین ما و یا دفاتر همکار ما در ایران، تماس مستقیم داشته و از امکان مشاوره ای حرفه ای و رایگان جهت دریافت اطلاعات در این زمینه بهره مند گردید .

ویزای جستجوی کار( job seeker ) آلمان

بهترین سرمایه گذاری در آلمان 8 کار در آلمان برای ایرانیان

در این ویدئو خواهید آموخت:

چه نکات مهمی برای ارائه یک پرونده مناسب به سفات آلمان وجود دارد.

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای جستجوی کار آلمان کدام است.

سند مورد نیاز برای اثبات سابقه کار چیست.

تمکن مالی مورد نیاز برای دریافت ویزا چه میزان است.

چگونه شانس دریافت ویزای جستجوی کار آلمان را افزایش دهیم.

فایل صوتی این ویدئو

audio کار در آلمان برای ایرانیان

فایل تصویری مؤسسه حقوقی ملک پور در رابطه با ویزای کار آلمان – بخش دوم

video کار در آلمان برای ایرانیان

کار در آلمان و مدارک مورد نیاز ویزای کار آلمان

معمولاً شانس یافتن کار در آلمان از طریق ویزای جستجوی کار بیشتر می باشد و کارفرمایان تمایل دارند که افرادی را استخدام کنند که ویزای جستجوی کار آلمان را دارند. علت این امر این است که کارفرما اطمینان پیدا می کند که شخص می تواند مجوز کار  در آلمان را در سریع ترین زمان ممکن دریافت کند. بنابراین در این قسمت به مدارک مورد نیاز جهت دریافت ویزای جستجوی کار آلمان پرداخته شده است. برای اخذ ویزای کار آلمان مدارکی را باید در زمان درخواست ارائه دهید، مهم ترین این مدارک در لیست زیر عنوان شده است.

 • پرنمودن فرم تقاضا
 • 3 قطعه عکس ۶*۴
 • کپی صفحات پاسپورت
 • شناسنامه متقاضی به همراه کپی
 • بیمه نامه
 • ارائه مدرک حداقل لیسانس
 • ترجمه مدارک به زبان انگلیسی و یا آلمانی
 • مدارک تحصیلی و ترجمه انگلیسی یا آلمانی
 • سوابق کار

  بهترین سابقه کار 5 سال می باشد اما 3 سال سابقه کار هم پذیرفته می باشد. نیازی به ارائه سابقه کار با بیمه نمی باشد.

 • پرینت موجودی حساب

  برای اثبات توانایی پرداخت هزینه زندگی باید ارائه شود. 

 • مدرک زبان B1 آلمانی

  برای اثبات توانایی پرداخت هزینه زندگی باید ارائه شود. 

 • ارائه نامه ای که هدف شما از سفر به آلمان را توضیح دهد.

  برای اثبات توانایی پرداخت هزینه زندگی باید ارائه شود. 

 • توصیه می کنیم مکاتبات کاریابی خود را نیز ضمیمه کنید.

  برای اثبات توانایی پرداخت هزینه زندگی باید ارائه شود. 

 • اثبات دارا بودن محل زندگی در آلمان

  برای اثبات توانایی پرداخت هزینه زندگی باید ارائه شود. 

اخذ ویزای کار کانادا 4 کار در آلمان برای ایرانیان

مدارک ارائه شده باید مهر دادگستری و امور خارجه داشته باشد و مورد تایید سفارت قرار گیرد. حتما به این نکته توجه داشته باشید که نظر افسر پرونده می تواند در نتیجه درخواست شما تاثیر بگذارد، بنابراین زمان مراجعه به سفارت علاوه بر ارائه کامل مدارک، برخورد شما با افسر پرونده نیز دارای اهمیت می باشد. 

لازم به ذکر است که در صورتی که به هر دلیلی درخواست شما جهت اخذ ویزای جستجوی کار آلمان رد شود، می توانید درخواست تجدید نظر کنید.

انواع راه های مهاجرت به آلمان

کار در آلمان و ارزشیابی مدرک تحصیلی شما جهت کار در آلمان

پس از اینکه پیشنهاد شغلی خود را دریافت کردید. بعد از اتمام موفقیت آمیز مصاحبه ها مدرک تحصیلی فرد در آخرین مرحله ارزشیابی می گردد. فرد باید قرارداد کاری به همراه سایر مدارک را تحویل سفارت دهد. مدت زمان صدور ویزای موقت کاری بین ۶ تا ۸ هفته زمان خواهد برد.

در این مدت مدارک فرد جهت بررسی به آلمان ارسال خواهد شد. این بررسی شامل مدرک تحصیلی، سابقه سفر بین المللی، اعتبار کارفرمایی که از شما دعوت به کار کرده است، می باشد.

بعد از موفقیت آمیز بودن نتیجه، سفارت به صورت تلفنی با فرد تماس خواهد گرفت و اطلاع می دهد که روز مشخصی جهت دریافت ویزا به سفارت مراجعه کند. ویزا صادر شده 3 ماه اعتبار دارد و حکم ورود شما به آلمان است بعد از ورود به آلمان درخواست بلو کارت را باید به اداره اتباع خارجه Ausländerbehörde  شهر محل اقامت خود ارائه کرد.

گرفتن ویزای کار آلمان

کار در آلمان و بررسی ویزای همراه

کشور آلمان برای مهاجرین که تمایل به کار کردن در این کشور دارند، قانونی با نام الحاق خانواده دارد. بر اساس این قانون اتباع خارجی که در کشور آلمان مشغول به کار می باشند و دارای مجوز کار هستند می توانند برای همسر و فرزندان خود نیز مجوز اقامت در آلمان را اخذ نمایند. البته باید به این نکته اشاره کرد که ویزای جستجوی کار آلمان در واقع مجوز کار در این کشور نمی باشد. بنابراین افرادی که ویزای جستجوی کار آلمان را اخذ نموده اند، در فرصت 6 ماهه ای که برای کاریابی دارند، نمی توانند اعضای خانواده را در کنار خود داشته باشند. در صورتی که فرد بتواند با موفقیت شغلی در آلمان بیابد و استخدام شود، می تواند جهت دریافت مجوز کار درخواست دهد و در این صورت برای خانواده خود نیز می تواند درخواست دهد.

کار در آلمان و نرخ بیکاری در آلمان

زمانی که کشوری را برای مهاجرت کاری انتخاب می کنید، مسلماً توجه به نرخ بیکاری در آن دارای اهمیت می باشد. نرخ بیکاری در آلمان در سال 2018 به میزان 3.73 درصد گزارش شده است که بیان گر این حقیقت است که افراد بیکار در این کشور بسیار کمند و فرصت های شغلی فراوانی برای افراد وجود دارد. پیش بینی شده است که نرخ بیکاری در آلمان در سال های آینده نیز روندی رو به کاهش داشته باشد و در سال 2024 به میزان 3.1 درصد برسد.

برای بررسی دقیق تر نرخ بیکاری در آلمان، روند تغییرات این نرخ در دهه گذشته در نمودار زیر نمایش داده شده است.

مهاجرت به آلمان 2 کار در آلمان برای ایرانیان

شرایط زندگی در آلمان

کار در آلمان و میزان حقوق در آلمان

میزان حقوق پرداختی از عواملی است که افراد در زمان مهاجرت کاری به آن اهمیت می دهند. مشاغل در آلمان از حقوق بالایی برخوردار هستند و افراد می توانند با حقوق دریافتی خود زندگی نسبتاً مرفهی در آلمان داشته باشد. در جدول زیر به بررسی میزان حقوق برخی از مشاغل در کشور آلمان پرداخته ایم که می تواند تصویری خوبی از سیستم پرداخت حقوق در کشور آلمان به شما ارائه دهد.

حرفه میانگین حقوق و دستمزد ناخالص به یورو به دلار آمریکا
توسعه دهنده نرم افزار 55،410 67،450  
معمار 33،125 40،799  
مدیر منابع انسانی 56،098 70،037  
مدیر پروژه 53،100 67،658  
مدیر 80،000 91،430  
مدیر بازاریابی 62،050 77،010  
مهندس برق 44812 54،148  
مدیر فناوری اطلاعات 89،046 102،496  
مدیر پروژه IT 57،333 70،596  
مدیر توسعه کسب و کار 56،610 71،117  

بهترین سرمایه گذاری در آلمان 5 کار در آلمان برای ایرانیان

کار در آلمان و مشاغل مورد نیاز آلمان در سال 2020

آلمان جزء صنعتی ترین کشور های جهان می باشد و از نظر اقتصاد و تکنولوژی جزء برترین کشور ها در جهان می باشد، همچنین روابط تجاری گسترده ای با کشورهای مختلف در سراسر جهان دارد. همه این عوامل سبب شده است که فرصت های شغلی در این کشور فراوان باشد و توجه افراد زیادی را جهت مهاجرت کاری جلب نماید. با توجه به اینکه آلمان کشوری صنعتی است، برخی از رشته ها و تخصص ها در این کشور دارای فرصت های شغلی بیشتری هستند و افراد متخصص در این حوزه ها شانس بالاتری برای کاریابی در آلمان خواهند داشت. در زیر بخشی از لیست مشاغل مورد نیاز آلمان در سال 2020 درج شده است.

 • حرفه مهندسی مکانیک و خودرو (مهندس)
 • مکاترونیک، انرژی و الکترونیک (مهندس)
 • مهندسی فلز و جوشکاری
 • تحقیق و توسعه فنی
 • طراحی فنی (طراح طراحی نشده)، ساخت و ساز و ساخت مدل
 • عرضه و دفع
 • علوم کامپیوتری
 • مشاوره فناوری اطلاعات
 • توسعه نرم افزار و برنامه نویسی
لیست مشاغل مورد نیاز آلمان

پاسخ به سوالات متداول در زمینه اقامت در آلمان

بهترین کشور برای مهاجرت با لیسانس مهندسی کامپیوتر کجاست؟

audio کار در آلمان برای ایرانیان
کار در آلمان و سخن پایانی

کار در آلمان و جنبه های مهم آن در این نوشتار مورد بررسی قرار گرفت و همانطور که ملاحظه نمودید کار در آلمان برای ایرانیان به ۳ طریق اصلی قابل اقدام است. از این رو متقاضیان ایرانی کار در آلمان می توانند به هر یک از این طرق اقدام به مهاجرت کاری نمایند. توصیه می شود قبل از هر گونه اقدام با موسسات حقوقی معتبر تماس گرفته و از مشاوره آنها بهره مند شوید و در صورت تمایل می توانید با دفاتر ما، تماس مستقیم داشته و از امکان مشاوره ای حرفه ای و رایگان بهره مند گردید. همچنین می توانید سوالات خود را در رابطه با کار در آلمان در بخش دیدگاه های همین مقاله مطرح کرده و در سریع ترین زمان ممکن پاسخ بگیرید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

401 پاسخ
« دیدگاه های قدیمی تر
 1. Dr.sy7024 گفته:

  سلام،۲۸ ساله هستم ،پزشک عمومی با دو سال سابقه کار فارغ التحصیل از دانشگاه آزاد، برای خوندن تخصص تو آلمان میتونم اقدام کنم؟؟؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • Dr.sy7024 گفته:

   پزشک عمومی هستم ۲۸ ساله و متاهل،فارغ التحصیل از دانشگاه آزاد،هنوز مدرک زبان ندارم،برای خوندن تخصص تو آلمان میتونم اقدام کنم؟؟

   Rating: 5
   پاسخ
   • MIE.Malekpour2 گفته:

    با سلام. شما با توجه به رشته تحصیلیتون نمیتونید بدون گذراندن دوره معادلسازی برای ویزای کار اقدام کنین.
    اخذ مجوز پزشکی (Approbation) در آلمان یکی از شرایط مهم برای کار در این کشور می باشد. این مجوز به پزشکان متقاضی اجازه می دهد تا در آلمان در حرفه‌‌ خود به کار مشغول شوند. این مجوز در سراسر آلمان و برای تمامی عمر داای اعتبار است. جهت دریافت مجوز پزشکی الزامات مختلفی وجود دارد. برای شروع، پزشکان متقاضی می باست قبل از درخواست مهاجرت کاری به آلمان، شغل مشخصی در حرفه‌‌ پزشکی و همچنین مدرک معتبر زبان آلمانی در ‌سطح C1 داشته باشند. اگر این مدرک تحصیلی در کشوری غیر از آلمان أخذ شده باشد، باید معادل‌ سازی شود. پزشک متقاضی می تواند پیشنهاد شغلی مورد نظر خود را با درخواست «Berufserlaubnis» (مجوز موقت پزشکی) برای دولت آلمان ارسال نماید. پزشک متقاضی با این روش می‌ تواند سریع‌ تر مجوز پزشکی خود را از دولت آلمان اخذ نماید. با دریافت مجوز پزشکی و یا درخواست مجوز موقت پزشکی، متقاضی می‌ تواند خود را برای کارکردن در آلمان آماده کند، همچنین می‌تواند در کنار کار یا به تحصیل پزشکی در آلمان بپردازد. بسته به نوع تخصص، ممکن است تحصیلات چندین سال به طول بیانجامد ولی در این مدت پزشک می‌ تواند درآمد هم کسب کند. در آلمان به طرح تحصیل در کنار حرفه‌‌ پزشکی “Facharzt” گفته می‌ شود که در نتیجه‌ این طرح، پزشک عمومی به یک متخصص تبدیل می‌ شود.

    پاسخ
« دیدگاه های قدیمی تر
Rating: 5