کار در آلمان برای ایرانیان و بررسی شرایط آن

کار در آلمان برای ایرانیان و مدارک و مراحل دریافت ویزای کار آلمان، اعم از ویزای جستجوی کار و ویزای کار از طریق پیشنهاد کار (Job Offer) مورد بررسی تخصصی قرار خواهد گرفت. جذابیت های آلمان سبب شده است که مهاجرین زیادی از سراسر دنیا جذب این کشور پیشرفته شوند. کار در آلمان یکی از روش های مهاجرت به این کشور است که ایرانیان زیادی نیز این روش را انتخاب می نمایند. همواره سوالات زیادی در زمینه ویزای کار آلمان از کارشناسان ما پرسیده می شود. آیا شما از شرایط کار در آلمان برای ایرانیان آگاه هستید؟ پذیرش نیروی کار در آلمان به چه صورت انجام می گیرد؟ و آیا کار در آلمان بدون مدرک تحصیلی امکان پذیر است؟ در ادامه این نوشتار کارشناسان مؤسسه حقوقی ملک پور (مؤسسه MIE اتریش) به پاسخ گویی به این سوالات و بررسی مراحل دریافت ویزای کار آلمان پرداخته اند. شما عزیزان می توانید از طریق تماس با مؤسسه از مشاوره رایگان تلفنی در تمامی امور مهاجرت به آلمان بهره برید. 

در بخش دیدگاه ها نیز می توانید سوالات خود را مطرح نمایید و در زمانی کوتاه پاسخ بگیرید.

کار در آلمان 1 کار در آلمان برای ایرانیان

برای سنجش رایگان شرایط خود جهت دریافت ویزای کار آلمان می توانید دریافت مشاوره رایگان را تکمیل نمایید تا کارشناسان ما با شما تماس حاصل نمایند و یا در صورت تمایل می توانید با شماره 02149196000 تماس حاصل نمایید.

(دقت نمایید در ساعاتی که پاسخگوی تلفن نیستیم، فقط کافیست فرم دریافت مشاوره رایگان را تکمیل نمایید. کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.)

نگاهی کوتاه بر شرایط اخذ ویزای کار آلمان

کار در آلمان 3 کار در آلمان برای ایرانیان

کار در آلمان و شرایط عمومی آن

آلمان کشوری از حوزه اتحادیه اروپا و عضو شنگن می باشد. اتحادیه اروپا ۲۸ کشور اروپایی را شامل می شود و اقتصاد اروپا از زمان تشکیل این اتحادیه به صورت یکپارچه درآمده و قوانین کار در کشورهای این اتحادیه هم تقریبأ مشابه شده است. این کشورها همچنین در اعطای اجازه اقامت و تابعیت اکثرأ مشابه عمل می کنند. همسایگان آلمان از قسمت شمالی دانمارک، از غرب بلژیک و هلند و در جنوب لوکزامبورگ، سوییس، اتریش و فرانسه می باشد و در شرق لهستان و جمهوری چک قرار دارد. دریای شمال و دریای بالتیک راه های ارتباطی آلمان با آب های آزادند. جمعیت آلمان حدود ۸۲ میلیون نفر می باشد و پر جمعیت ترین کشور اروپا است. آلمان بعد از آمریکا و ژاپن سومین قدرت بزرگ صنعتی جهان است.

آلمان به شدت در داشتن نیروی کار با کمبود و پیری روبرو است، از این رو اقدام به جذب نیروی کار ماهر خارجی می نماید و شرایط کار مناسبی را فراهم آورده است. حقوق بالا، مزایای مناسب و امنیت شغلی بالا از جمله دلایل بسیاری از افراد برای مهاجرت کاری به این کشور می باشد. در برخی از صنایع میزان ساعات کاری 35 ساعت در هفته است. درحال حاضر آلمان بازار کار بسیار خوبی به خصوص برای مهندسان دارد و خدماتی که برای کار ارایه می دهد از استانداردهای بسیار بالایی برخوردار است. ویزای کار تنها روش اخذ اقامت آلمان نمی باشد، از دیگر راه های مهاجرت به این کشور، سرمایه گذاری یا تحصیل در آلمان می باشد که در این نوشتار به آن ها نخواهیم پرداخت.

کار در کشور آلمان برای ایرانیان و سایر افراد یک مزیت خیلی مهم داشته و آن این است که می تواند راهی برای اخذ اقامت و در نهایت اخذ شهروندی آلمان باشد. کار در آلمان برای ایرانیان و سایر ملیت ها دارای شرایط خاصی می باشد و انواعی از ویزاهای کار را دارد که هرکدام ملزومات خود را دارند لذا در این مقاله به بررسی این موضوعات پرداخته شده است.

مهاجرت به آلمان 1 کار در آلمان برای ایرانیان

در این ویدئو خواهید آموخت:

قوانین مربوط به ویزای جستجوی کار در آلمان و اتریش به چه صورت است.

برای دریافت پیشنهاد کار چه مدارکی ارائه دهیم.

قبل از مصاحبه سفارت آلمان چه اقداماتی انجام دهیم.

قوانین دریافت اقامت دائم و پاسپورت آلمان از طریق کار چیست.

آیا برای دریافت ویزای کار آلمان به وکیل نیاز داریم؟

فایل صوتی این ویدئو

audio کار در آلمان برای ایرانیان

فایل تصویری مؤسسه حقوقی ملک پور در رابطه با ویزای کار آلمان – بخش اول

video کار در آلمان برای ایرانیان

کار در آلمان از طریق پیشنهاد کار (Job Offer)

در این روش ابتدا شما نیاز به پیدا کردن کارفرما در کشور آلمان دارید. به این طریق که کارفرمای شما ابتدا می بایست شغل مورد نظر را ۳ ماه در کشور آلمان و پس از آن ۳ ماه دیگر در اتحادیه اروپا آگهی کند اگر فردی از داخل کشور آلمان و یا داخل اتحادیه اروپا تمایل به تصاحب این موقعیت شغلی نداشت آنگاه کار فرما می تواند درخواست دعوت به کار از شما در ایران نماید. راه دیگر در این روش این است که کارفرما به شخصه و یا توسط وکیل به اداره کار مراجعه نماید و این اداره را قانع نماید که نیروی کار مورد نظر او در کشور آلمان یافت نمی شود و کارفرما می بایست این نیروی کار را از ایران استخدام نماید. 

پیشنهاد ویژه

یکی از بزرگ ترین موانع در این روش، یافتن کارفرما در آلمان می باشد. به همین دلیل مؤسسه حقوقی ملک پور روش اقامت کار شرکت یا بلوکارت از طریق ثبت شرکت را معرفی نموده است که می توانید در لینک زیر در مورد آن مطالعه کنید. 

بلو کارت Blue Card

کار در آلمان و کارت آبی یا Blue Card

BLUE CARD  کشور آلمان یک نوع ویزای کار می باشد که قابل تمدید در کشور آلمان است و این امکان را دارد که اقامت موقت کشور آلمان را به اقامت دایم تبدیل نماید. در ۱ اوت سال ۲۰۱۲ سیستم کارت آبی اتحادیه اروپا در کشور آلمان آغاز شد. اگر فردی که ویزای جستجوی کار ۶ ماهه کشور آلمان را دریافت می کند بتواند در کشور آلمان کاری متناسب را پیدا نماید ویزای فرد به مدت ۶ ماه دیگر هم تمدید می شود و پس از آن فرد می تواند Blue Card کشور آلمان را هم دریافت نماید. کارت آبی  اتحادیه اروپا برای حداکثر ۴ سال صادر خواهد شد و یا برای یک دوره کوتاه برای قرارداد کار کوتاه صادر می شود. برای دریافت کارت آبی شرایط خاصی باید برآورده شود که در زیر عنوان شده است.

 • فرد متقاضی باید فارغ التحصیل یک دانشگاه معتبر باشد که مدرک این دانشگاه مورد تایید کشور آلمان واقع شود.

 • فرد متقاضی باید یک قرارداد کاری مرتبط با رشته تحصیلی خود در کشور آلمان را داشته باشد.

 •  فرد بدون پیشنهاد کار نمی تواند BLUE CARD کشور آلمان را دریافت نماید.

 • حقوق دریافتی فرد متقاضی که با یک شرکت آلمانی قرارداد کار دارد باید در سال حداقل ۴۵،۰۰۰ یورو باشد.

 • اگر فرد فارغ التحصیل یکی از رشته هایی باشد که کشور آلمان به آن نیازمند است مثل ریاضیات، علوم پایه، IT، مهندسی، پزشکی و… حقوق دریافتی چنین اشخاصی می تواند سالی ۳۵،۰۰۰ یورو باشد.

شخصی که بلوکارت آلمان را دریافت می کند می تواند خانواده خود را همراه ببرد و آنها هم اجازه کار و زندگی را در آلمان خواهند داشت اما مدت اقامت و کار در کشور آلمان بستگی به اعتبار BLUE CARD دارد.

شخصی که BLUE CARD کشور آلمان را دارا می باشد می تواند پس از 33 ماه کار در این کشور، اقامت دائم آلمان را به دست آورد. اگر مدرک زبان آلمانی حداقل تا سطح B1 را هم دارا است خیلی راحت تر و سریع تر می تواند اقامت دایم کشور آلمان را دریافت نماید و پس از گذشت 21 ماه، اقامت دایم کشور آلمان را دریافت نماید. پس از گذشت ۳ سال از اقامت دایم فرد می تواند برای اخذ تابعیت و پاسپورت کشور آلمان اقدام نماید. نکته مهمی که وجود دارد این است که افرادی که اقامت دایم کشور آلمان را دریافت کرده اند نباید بیشتر از ۶ ماه در خارج از کشور آلمان زندگی کنند در غیر این صورت اقامت دایم خود را از دست خواهند داد.

بهترین سرمایه گذاری در آلمان 6 کار در آلمان برای ایرانیان

کار در آلمان و ویزای جست و جوی کار یا Job Seeker

در تعداد کمی از کشورها از جمله آلمان این امکان وجود دارد که اشخاص تحت ویزای (جست و جوی کار)  آربایت زوخه وارد خاک آلمان شده و طی مدت ۶ ماه شغل بیابند. واضح است که از مستلزمات برقراری ارتباط و رفع حداقل حوائج آشنایی به زبان مشترک می باشد. برای اخذ ویزای جستجوی کار آلمان باید حداقل مدرک زبان آلمانی B1 داشت. نیاز به تکلم و برقراری ارتباط امری اجتناب ناپذیر است و در هر نوع اقدامی جهت مهاجرت ارائه مدرکی دال بر دانستن زبان کشور مورد نظر یا حداقل قدرت بر تکلم حتی به زبان مورد وثوق دولت ها مورد نیاز است. همچنین برای اخذ این ویزا حداقل باید مدرک لیسانس داشته باشید.

دقت کنید ویزای جستجوی کار در آلمان یک ویزای شش ماهه است و شخص می بایست در مدت شش ماه قرارداد کاری خود را منعقد نماید. شخص می بایست در ابتدا به صورت انفرادی وارد کشور آلمان شده و به جستجوی کار بپردازد. چنانچه شخص بتواند در این مدت شش ماه قرارداد کاری منعقد نماید می تواند همسر و فرزندان خود را نیز به کشور آلمان بیاورد. منظور از قرارداد کاری قراردادی با حداقل یک سال اعتبار است. گفتنی است که این شغل می بایست مرتبط با تحصیلات و سابقه ی کاری فرد متقاضی باشد.

پس از اینکه فرد متقاضی قرارداد خود را منعقد نمود ابتدا به وی یک کارت اقامت یک ساله و در بار دوم نیز یک اقامت یک ساله اعطا می شود و پس از آن یک اقامت ۳ ساله به فرد تعلق می گیرد. پس از طی شدن این پنج سال شخص می تواند درخواست اقامت دائم آلمان نماید. درصورتی که شخص با یافتن شغلی دستمزدی بیش از متوسط حقوق در آلمان دریافت نماید یعنی معادل ۳،۰۰۰ تا ۳،۵۰۰ یورو بعد از یک سال موفق به دریافت Blue Card می شود.

بهترین سرمایه گذاری در آلمان 8 کار در آلمان برای ایرانیان

در این ویدئو خواهید آموخت:

چه نکات مهمی برای ارائه یک پرونده مناسب به سفات آلمان وجود دارد.

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای جستجوی کار آلمان کدام است.

سند مورد نیاز برای اثبات سابقه کار چیست.

تمکن مالی مورد نیاز برای دریافت ویزا چه میزان است.

چگونه شانس دریافت ویزای جستجوی کار آلمان را افزایش دهیم.

فایل صوتی این ویدئو

audio کار در آلمان برای ایرانیان

فایل تصویری مؤسسه حقوقی ملک پور در رابطه با ویزای کار آلمان – بخش دوم

video کار در آلمان برای ایرانیان

کار در آلمان و مدارک مورد نیاز ویزای کار آلمان

معمولاً شانس یافتن کار در آلمان از طریق ویزای جستجوی کار بیشتر می باشد و کارفرمایان تمایل دارند که افرادی را استخدام کنند که ویزای جستجوی کار آلمان را دارند. علت این امر این است که کارفرما اطمینان پیدا می کند که شخص می تواند مجوز کار  در آلمان را در سریع ترین زمان ممکن دریافت کند. بنابراین در این قسمت به مدارک مورد نیاز جهت دریافت ویزای جستجوی کار آلمان پرداخته شده است. برای اخذ ویزای کار آلمان مدارکی را باید در زمان درخواست ارائه دهید، مهم ترین این مدارک در لیست زیر عنوان شده است.

 • پرنمودن فرم تقاضا
 • 3 قطعه عکس ۶*۴
 • کپی صفحات پاسپورت
 • شناسنامه متقاضی به همراه کپی
 • بیمه نامه
 • ارائه مدرک حداقل لیسانس
 • ترجمه مدارک به زبان انگلیسی و یا آلمانی
 • مدارک تحصیلی و ترجمه انگلیسی یا آلمانی
 • سوابق کار

  بهترین سابقه کار 5 سال می باشد اما 3 سال سابقه کار هم پذیرفته می باشد. نیازی به ارائه سابقه کار با بیمه نمی باشد.

 • پرینت موجودی حساب

  برای اثبات توانایی پرداخت هزینه زندگی باید ارائه شود. 

 • مدرک زبان B1 آلمانی
 • ارائه نامه ای که هدف شما از سفر به آلمان را توضیح دهد.
 • توصیه می کنیم مکاتبات کاریابی خود را نیز ضمیمه کنید.
 • اثبات دارا بودن محل زندگی در آلمان

اخذ ویزای کار کانادا 4 کار در آلمان برای ایرانیان

مدارک ارائه شده باید مهر دادگستری و امور خارجه داشته باشد و مورد تایید سفارت قرار گیرد. حتما به این نکته توجه داشته باشید که نظر افسر پرونده می تواند در نتیجه درخواست شما تاثیر بگذارد، بنابراین زمان مراجعه به سفارت علاوه بر ارائه کامل مدارک، برخورد شما با افسر پرونده نیز دارای اهمیت می باشد. 

لازم به ذکر است که در صورتی که به هر دلیلی درخواست شما جهت اخذ ویزای جستجوی کار آلمان رد شود، می توانید درخواست تجدید نظر کنید.

کار در آلمان و نرخ بیکاری در آلمان

زمانی که کشوری را برای مهاجرت کاری انتخاب می کنید، مسلماً توجه به نرخ بیکاری در آن دارای اهمیت می باشد. نرخ بیکاری در آلمان در سال 2019 به میزان 3.2 درصد گزارش شده است که بیان گر این حقیقت است که افراد بیکار در این کشور بسیار کمند و فرصت های شغلی فراوانی برای افراد وجود دارد. پیش بینی شده است که نرخ بیکاری در آلمان در سال های آینده نیز روندی رو به کاهش داشته باشد و در سال 2024 به میزان 3.1 درصد برسد.

برای بررسی دقیق تر نرخ بیکاری در آلمان، روند تغییرات این نرخ در دهه گذشته در نمودار زیر نمایش داده شده است.

کار در آلمان کار در آلمان برای ایرانیان

کار در آلمان و مشاغل مورد نیاز آلمان در سال 2020

آلمان جزء صنعتی ترین کشور های جهان می باشد و از نظر اقتصاد و تکنولوژی جزء برترین کشور ها در جهان می باشد، همچنین روابط تجاری گسترده ای با کشورهای مختلف در سراسر جهان دارد. همه این عوامل سبب شده است که فرصت های شغلی در این کشور فراوان باشد و توجه افراد زیادی را جهت مهاجرت کاری جلب نماید. با توجه به اینکه آلمان کشوری صنعتی است، برخی از رشته ها و تخصص ها در این کشور دارای فرصت های شغلی بیشتری هستند و افراد متخصص در این حوزه ها شانس بالاتری برای کاریابی در آلمان خواهند داشت. در زیر بخشی از لیست مشاغل مورد نیاز آلمان در سال 2020 درج شده است.

 • حرفه مهندسی مکانیک و خودرو (مهندس)
 • مکاترونیک، انرژی و الکترونیک (مهندس)
 • مهندسی فلز و جوشکاری
 • تحقیق و توسعه فنی
 • طراحی فنی (طراح طراحی نشده)، ساخت و ساز و ساخت مدل
 • عرضه و دفع
 • علوم کامپیوتری
 • مشاوره فناوری اطلاعات
 • توسعه نرم افزار و برنامه نویسی

کار در آلمان و میزان حقوق در آلمان

میزان حقوق پرداختی از عواملی است که افراد در زمان مهاجرت کاری به آن اهمیت می دهند. مشاغل در آلمان از حقوق بالایی برخوردار هستند و افراد می توانند با حقوق دریافتی خود زندگی نسبتاً مرفهی در آلمان داشته باشد. در جدول زیر به بررسی میزان حقوق برخی از مشاغل در کشور آلمان پرداخته ایم که می تواند تصویری خوبی از سیستم پرداخت حقوق در کشور آلمان به شما ارائه دهد.

حرفه میانگین حقوق و دستمزد ناخالص به یورو به دلار آمریکا
توسعه دهنده نرم افزار 55،410 67،450  
معمار 33،125 40،799  
مدیر منابع انسانی 56،098 70،037  
مدیر پروژه 53،100 67،658  
مدیر 80،000 91،430  
مدیر بازاریابی 62،050 77،010  
مهندس برق 44812 54،148  
مدیر فناوری اطلاعات 89،046 102،496  
مدیر پروژه IT 57،333 70،596  
مدیر توسعه کسب و کار 56،610 71،117  

کار درآلمان و نحوه کاریابی در آلمان

چگونگی کاریابی در آلمان بسته به روشی که برای اخذ اقامت کاری آلمان انتخاب می کنید متفاوت است. اگر شما قصد دارید از ایران کاریابی کنید و مستقیما ویزای کار آلمان را دریافت کنید، برای یافتن کارفرما باید از روش های آنلاین کاریابی استفاده نمایید. وبسایت های کاریابی می توانند در این زمینه به شما کمک کنند. اگر ویزای جستجوی کار آلمان دریافت می کنید، به شما 6 ماه فرصت داده می شود که در آلمان حضور داشته باشید و به صورت حضوری به کاریابی بپردازید. در این حالت نیز به شما توصیه می کنیم پیش از سفر خود به آلمان به صورت آنلاین کاریابی کنید و مصاحبه های کاری انجام دهید؛ ارائه مدارک و مکاتبات کاریابی می تواند شانس دریافت ویزای جستجوی کار را افزایش دهد. 

برای استفاده از وبسایت های کاریابی باید یک رزومه مناسب تهیه کنید. حرفه ای و حقیقی بودن رزومه اهمیت فراوانی دارد. بهتر است رزومه خود را هم به زبان انگلیسی و هم به زبان آلمانی آماده کنید. با قرار دادن رزومه خود در وبسایت موسسات کاریابی می توانید مشاغل مناسب با مهارت های خود بیابید. 

بهترین سرمایه گذاری در آلمان 5 کار در آلمان برای ایرانیان

کار در آلمان و مؤسسات کاریابی در آلمان

همان طور که گفته شد، موسسات و وبسایت های کاریابی می توانند برای یافتن کار در آلمان به شما کمک کنند. در زیر برخی از شناخته شده ترین موسسات کاریابی در آلمان برای ایرانیان معرفی شده است. 

lp.experteer.de

 www.jobvector.de

www.stepstone.de 

www.monster.de/en

hemmersbach.com

البته شما می توانید مستقیماً در وبسایت شرکت های آلمانی نیز درخواست کار دهید و اگر بخشی برای استخدام در نظر گرفته اند رزومه خود را ارسال کنید. برخی از بزرگ ترین شرکت های آلمانی که نیروی کار خارجی بزرگی را به استخدام گرفته است، در زیر نام برده شده است. 

Adidas

Aldi

BASF

Bayer

BMW

Bosch

کار در آلمان و بررسی ویزای همراه

کشور آلمان برای مهاجرین که تمایل به کار کردن در این کشور دارند، قانونی با نام الحاق خانواده دارد. بر اساس این قانون اتباع خارجی که در کشور آلمان مشغول به کار می باشند و دارای مجوز کار هستند می توانند برای همسر و فرزندان خود نیز مجوز اقامت در آلمان را اخذ نمایند. البته باید به این نکته اشاره کرد که ویزای جستجوی کار آلمان در واقع مجوز کار در این کشور نمی باشد. بنابراین افرادی که ویزای جستجوی کار آلمان را اخذ نموده اند، در فرصت 6 ماهه ای که برای کاریابی دارند، نمی توانند اعضای خانواده را در کنار خود داشته باشند. در صورتی که فرد بتواند با موفقیت شغلی در آلمان بیابد و استخدام شود، می تواند جهت دریافت مجوز کار درخواست دهد و در این صورت برای خانواده خود نیز می تواند درخواست دهد.

کار در آلمان و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت در آلمان

بسیاری از افراد هدف نهایی خود از مهاجرت را کسب اقامت دائم و تابعیت کشور مقصد می دانند. بسیاری از متقاضیان مهاجرت به آلمان نیز تمایل دارند که در نهایت اقامت دائم و تابعیت آلمان را به دست آورند. پاسپورت آلمان یکی از قدرتمند ترین پاسپورت های دنیاست و پس از امارات رتبه دوم جهان را به خود اختصاص داده است. شهروندان آلمانی می توانند با پاسپورت این کشور به 172 کشور جهان بدون نیاز به ویزا سفر کنند. ویزای کار آلمان یکی از سریع ترین و کم هزینه ترین راه ها برای اخذ تابعیت و پاسپورت آلمان می باشد. باید اخذ شهروندی آلمان باید ابتدا اقامت دائم این کشور را به دست آورید. در صورتی که بلوکارت آلمان را داشته باشید، پس از 33 ماه می توانید اقامت دائم به دست آورید، که البته اگر مدرک زبان آلمانی در سطح B1 نیز ارائه دهید، این زمان به 21 ماه کاهش می یابد. اگر بلوکارت ندارید و از طریق ویزای کار آلمان وارد شده اید باید حداقل به مدت 5 سال در آلمان اقامت داشته و به کار و زندگی بپردازید، در این صورت می توانید اقامت دائم آلمان را به دست آورید. 

پس از کسب اقامت دائم، باید 3 سال دیگر در آلمان زندگی کنید تا بتوانید تابعیت و پاسپورت این کشور را به دست آورید و از تمامی مزایای شهروندی برخوردار شوید. البته در صورتی که اقامت دائم داشته باشید نیز از بسیاری از مزایای شهروندی برخوردارید و تنها در مواردی مثل انتخابات و تصدی پست های شغلی سیاسی اجازه مشارکت ندارید. با داشتن اقامت دائم اجازه زندگی و سفر در کل اتحادیه اروپا را دارید اما نمی توانید تمامی 172 کشوری که شهروندان آلمانی اجازه سفر بدون ویزا دارند، بدون داشتن ویزا سفر کنید. 

پاسخ به سوالات متداول در زمینه اقامت در آلمان

بهترین کشور برای مهاجرت با لیسانس مهندسی کامپیوتر کجاست؟

audio کار در آلمان برای ایرانیان
کار در آلمان و سخن پایانی

کار در آلمان و جنبه های مهم آن در این نوشتار مورد بررسی قرار گرفت و همانطور که ملاحظه نمودید کار در آلمان برای ایرانیان به ۳ طریق اصلی قابل اقدام است. از این رو متقاضیان ایرانی کار در آلمان می توانند به هر یک از این طرق اقدام به مهاجرت کاری نمایند. توصیه می شود قبل از هر گونه اقدام با موسسات حقوقی معتبر تماس گرفته و از مشاوره آنها بهره مند شوید و در صورت تمایل می توانید با دفاتر ما، تماس مستقیم داشته و از امکان مشاوره ای حرفه ای و رایگان بهره مند گردید. همچنین می توانید سوالات خود را در رابطه با کار در آلمان در بخش دیدگاه های همین مقاله مطرح کرده و در سریع ترین زمان ممکن پاسخ بگیرید.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

437 پاسخ
« دیدگاه های قدیمی تر
 1. الهه گفته:

  سلام همسر من دکتری علوم تربیتی میخونن و ۱۵ سال سابقه کار در اموزش پرورش رو دارن الان مدیر تالیف کتب فنی حرفه ای هستن ۳۲ سال دارن به چه صورت میتونیم مهاجرت کنیم ؟و امکان پیداکردن کار قبل از رفتن هست براشون؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   سلام. شرایط کار در آلمان به شرح زیر است:
   ویزای جستجوی کار آلمان برای دارندگان مدارک لیسانس به بالای مورد نیاز آلمان و مورد تایید آنابین (سازمان اعتبارسنجی مدارک تحصیلی شهروندان خارجی در آلمان) به همراه سایر مشاغل مورد نیاز این کشور قابل دریافت می باشد و به مدرک زبان آلمانی B1 و حداقل 3 سال سابقه کار مرتبط و قابل اثبات به همراه سرمایه مورد نیاز برای یکسال زندگی در آلمان به همراه هزینه های وکالتی و ترجیحا سن زیر 40 سال نیاز خواهد داشت. این پروسه با توجه به وقت سفارت 1.5 تا 2 ساله این کشور زمان بر نیز می باشد. در غیر این صورت می بایست از کارفرمایی در آلمان پیشنهاد کاری داشته باشید که البته با توجه به وقت سفارت طولانی آلمان اخذ آن بسیار سخت خواهد بود.

   پاسخ
 2. احمد فتحی گفته:

  سلام. شرایط داشتن جاب افر در المان چی هست؟ چه شرایطی داره که یه شخص بتونه از المان جاب افر داشته باشه؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   سلام. جاب آفر یعنی داشتن پیشنهاد کاری از کارفرمای آلمانی.

   شرایط کار در آلمان به شرح زیر است:
   ویزای جستجوی کار آلمان برای دارندگان مدارک لیسانس به بالای مورد نیاز آلمان و مورد تایید آنابین (سازمان اعتبارسنجی مدارک تحصیلی شهروندان خارجی در آلمان) به همراه سایر مشاغل مورد نیاز این کشور قابل دریافت می باشد و به مدرک زبان آلمانی B1 و حداقل 3 سال سابقه کار مرتبط و قابل اثبات به همراه سرمایه مورد نیاز برای یکسال زندگی در آلمان به همراه هزینه های وکالتی و ترجیحا سن زیر 40 سال نیاز خواهد داشت. این پروسه با توجه به وقت سفارت 1.5 تا 2 ساله این کشور زمان بر نیز می باشد. در غیر این صورت می بایست از کارفرمایی در آلمان پیشنهاد کاری داشته باشید که البته با توجه به وقت سفارت طولانی آلمان اخذ آن بسیار سخت خواهد بود.

   پاسخ
 3. محمد گفته:

  سلام خسته نباشید همسرم پایه یک داره و راننده میکسر
  خودم مدرک آرایشگری دارم
  ویزای کاری آلمان میشه بگیریم

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour1 گفته:

   با سلام
   برای ویزای جستجوی کار آلمان باید شرایط زیر را داشته باشید:
   1. حداقل مدرک لیسانس
   2. مدرک زبان آلمان در سطح B1
   3. 3 سال سابقه کار مرتبط با رشته تحصیلی

   پاسخ
  • حسین گفته:

   دوست عزیز سلام
   برای اخذ ویزای کار نیاز به مدرک آکادمیک تحصیلی در یکی از رشته های فنی و مهندسی دارید
   سن زیر 40 سال
   سابقه کار حداقل 3 سال
   مدرک زبان
   و تمکن مالی مناسب دارید
   موفق باشید

   Rating: 5
   پاسخ
 4. محمد امیری گفته:

  اطلاعات مقالات بسیار مفید بود. آیا امکان تحصیل در دانشگاه آلمان وجود دارد که بعد از اتمام به ویزای کاری تبدیل کنم؟ در حال حاضر بهترین گزینه های کاری به جز آلمان چه کشورهایی می باشد؟ سپاس از وقتی که بابت پاسخگویی می گذارید.

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour1 گفته:

   سلام
   بعد از پایان تحصیل در آلمان به شما 18 ماه فرصت داده می شود تا به جستجوی کار بپردازید و اقامت خود را به نوع کاری تبدیل کنید.
   کشور اتریش نیز ویزای جستجوی کار ارائه میدهد. کشور های استرالیا و کانادا نیز تحت برنامه اسکیل ورکر نیروی کار جذب می کنند.

   پاسخ
 5. محمد امیری گفته:

  بسیار مطالب مفیدی واقع شده در وبسایت شما. ایا امکان ورود به کشور آلمان از طریق توریستی و تبدیل آن به اقامت کاری وجود دارد؟
  لطفا اطلاعاتی درباره تبدیل ویزا های مختلف به کاری را بیان نموده. سپاس از سایت شما .

  Rating: 4
  پاسخ
  • MIE.Malekpour1 گفته:

   سلام
   ویزای توریستی را نمی توانید به اقامت کاری تبدیل کنید.
   بقیه انواع ویزا ها در خاک آلمان قابل تبدیل هستند.

   پاسخ
 6. عارف گفته:

  سلام. من مدرک لیسانس حسابداری از دانشگاه پیام نور و فوق لیسانس حسابداری از موسسه غیرانتفتاعی و 10 سال سابقه کار به عنوان کارشناس مالی در شرکت های تولیدی دارم. سوالی که دارم خواستم مطلع بشم اگربا شرایطم برای کار در آلمان در راستای رشته خودم اقدام کنم میتونم موفق به اخذ ویزای کار بشم یا خیر؟

  Rating: 4
  پاسخ
  • MIE.Malekpour1 گفته:

   سلام
   مدرک تحصیلی شما باید معادل سازی شود و نمی توانید مستقیما برای کار اقدام کنید.
   معمولا یکی از راه ها این است که از طریق دوره های تحصیلی وارد شوید و در کشور مقصد مدرک تحصیلی تان را معادل سازی کنید.

   پاسخ
 7. بهرام تقوی سرچشمه گفته:

  با سلام خسته نباشید خدمت شما بزرگوار محترم من راننده پایه یک هستم و نزدیک به ۵سال مدرک کارت هوشمند فعال دارم من میتوانم اقدام کنم؟ شرایت رانندگی در آلمان چگونه هستش مدرک تحصیلی سیکل و۵سال سابقه رانندگی پایه دارم باتشکر

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour1 گفته:

   با سلام
   برای ویزای جستجوی کار آلمان باید حداقل مدرک لیسانس داشته باشید. در غیر این صورت باید حتما ابتدا یک پیشنهاد کار از کارفرمایی معتبر در آلمان بگیرید.

   پاسخ
  • سادات گفته:

   سلام و عرض ادب
   باید حتما ندرک دانشگاهی داشته باشید برای ویزای جستجوی کار المان به علاوه مدرک المانی B1 و سابقه کاری حداقل ۳ سال و سن زیر ۴۰ سال

   Rating: 4
   پاسخ
  • tinaazimi گفته:

   با سلام و عرض ادب دوست عزیز
   برای دریافت ویزای کار آلمان حداقل مدرک لازم تحصیلات لیسانس و سابقه کار مرتبط با مدرک تحصیلی می باشد. در غیر اینصورت تنها از طریق پیشنهاد شغلی می توانید جهت کار به آلمان مهاجرت نمایید. اما روش های دیگری برای ورود به خاک آلمان وجود دارد که از آن طریق بتوانید ارتباط مستقیم با کارفرمایان این کشور داشته باشید. بهتر است با موسسه تماس بگیرید تا به صورت دقیق شرایط شما بررسی گردد

   Rating: 5
   پاسخ
 8. هادی گفته:

  با سلام
  من۳۱سالمه درحال خواندن زبان آلمانی هستم ودارای دیپلم برق صنعتی و۳مدرک فنی حرفه ایی تاسیسات حرارت مرکزی،تعمیرلوازم سردکننده تجاری،اسپیلت هستم لطف میکنید اگر جهت ویزای کاری راهنمایی کنید،باسپاس.

  Rating: 5
  پاسخ
 9. Saba گفته:

  سلام
  من لیسانس حسابداری دارم و ۱۶ سال سابقه کار
  ایا میتونم اقدامی در جهت پیدا کردن کار انجام بدم؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام.
   شرایط کار در آلمان:
   ویزای جستجوی کار آلمان برای دارندگان مدارک لیسانس به بالای مورد نیاز آلمان و مورد تایید آنابین (سازمان اعتبارسنجی مدارک تحصیلی شهروندان خارجی در آلمان) به همراه سایر مشاغل مورد نیاز این کشور قابل دریافت می باشد و به مدرک زبان آلمانی B1 و حداقل 3 سال سابقه کار مرتبط و قابل اثبات به همراه سرمایه مورد نیاز برای یکسال زندگی در آلمان به همراه هزینه های وکالتی و ترجیحا سن زیر 40 سال نیاز خواهد داشت. این پروسه با توجه به وقت سفارت 1.5 تا 2 ساله این کشور زمان بر نیز می باشد. در غیر این صورت می بایست از کارفرمایی در آلمان پیشنهاد کاری داشته باشید که البته با توجه به وقت سفارت طولانی آلمان اخذ آن بسیار سخت خواهد بود.

   پاسخ
 10. کاظمی گفته:

  با سلام،
  1 – پرورش ماهیان خاویاری،
  2 – پرورش ماهیان گرمابی،
  3 – سازنده خوراک آبزیان،
  4- بسته بندی ماهی در بهترین فالب تولیدی مصرفی،
  5- جیره نویس رشد وزنی ماهی در یک دوره،
  6- جیره نویش خوراک آبزیان،
  در صورت هر یک از موارد فوق توانایی فعالیت را داشته یا در صورت وجود سرمایه گذار اینجانب مجری ساخت تمام موارد قید شده را از صفر تا صد بوده لذا با شرایط موجود بفرمایید آیا امکان تولیدات آبزیان در تناژ بالا در گونه های متفاوت با اشتغال زایی بالا برای کشور میزبان ممکن خواهد بود، با تشکر سن 44 – متاهل _ تحصیلات حسابداری و دانشجوی پیام نور شیلات،،

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour1 گفته:

   با سلام
   شما برای اینکه بتوانید در کشور آلمان از طریق سرمایه گذاری اقامت بگیرید باید یک طرح تجاری یا بیزنس پلن ارائه دهید. بیزنس پلن شما برای آلمان باید بسیار قوی باشد چرا که بسیار رقابتی است و سخت گیری زیادی انجام می شود.
   روش های دیگری برای سرمایه گذاری بدون بیزنس پلن وجود دارد که در کشورهایی مانند اتریش، کانادا، سوئد و آلمان می توانید اجرا کنید. در لینک زیر توضیحات این روش را می توانید مطالعه کنید.

   https://malekpourmie.com/اقامت-کار-شرکت

   پاسخ
 11. هادی گفته:

  با سلام
  من 23 سالمه دارای مدرک کارشناسی مهندسی برق قدرت از دانشگاه دولتی فنی و حرفه ای تبریز و همچنین دارای سابقه 6 ماه کار در شرکت پتروشمی هستم. در حال حاظر مشغول به گذراندن دوره های ielts هستم که تا اواخر سال بعد ان شاالله میگیرم مدرکشو و همچنین دوره های فنی و حرفه ای رو هم گذروندم و مدرک هاشو دارم. ممنون میشم راهنمایی کنین که از چه طریقی اقدام کنم بهتره. با تشکر

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. برای کار در آلمان رشته تحصیلی و سنتون خوبه ولی سابقه کارتون کمه و با مدرک انگلیسی هم شانس کاریابی تون خیلی کم میشه. برای تحصیل شرایطش این هستش:
   دانشگاه های آلمان دو گونه هستند: دانشگاه های خصوصی که اغلب هزینه های 4 تا 7 هزار یورو دارند و دانشگاه های دولتی که تقریبا رایگان و یا دارای حدودا هزینه 500 تا هزار یورو در سال می باشد. شما می توانید در صورتی که درکنکور سراسری ایران قبول شده اید در آلمان به صورت مجانی تحصیل کنید یا در دانشگاه های خصوصی که امکان تضمین کار بعد از تحصیل شما را می دهند اقدام نمایید. این امکان بستگی به شرایط تحصیلی، دانشگاه محل فارغ التحصیلی، میزان گپ تحصیلی، شرایط سنی و مواردی اینچینی خواهد داشت.

   پاسخ
 12. هادی گفته:

  با سلام
  بنده 23 سالمه کارشناسی مهندسی برق قدرت از دانشگاه دولتی فنی و حرفه ای تبریز دارم در حال گذراندن دره ielts هستم که تا اواخر سال اینده ان شاالله میگیرم سابقه 6 ماه کار در پتروشیمی رو هم دارم و همچنین دارای مدارک فنی و حرفه ای از سازمان فنی و حرفه ای. میشه یه راهنمایی بکنین که از چه طریقی میتونم اقدام کنم؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. برای کار در آلمان رشته تحصیلی و سنتون خوبه ولی سابقه کارتون کمه و با مدرک انگلیسی هم شانس کاریابی تون خیلی کم میشه. برای تحصیل شرایطش این هستش:
   دانشگاه های آلمان دو گونه هستند: دانشگاه های خصوصی که اغلب هزینه های 4 تا 7 هزار یورو دارند و دانشگاه های دولتی که تقریبا رایگان و یا دارای حدودا هزینه 500 تا هزار یورو در سال می باشد. شما می توانید در صورتی که درکنکور سراسری ایران قبول شده اید در آلمان به صورت مجانی تحصیل کنید یا در دانشگاه های خصوصی که امکان تضمین کار بعد از تحصیل شما را می دهند اقدام نمایید. این امکان بستگی به شرایط تحصیلی، دانشگاه محل فارغ التحصیلی، میزان گپ تحصیلی، شرایط سنی و مواردی اینچینی خواهد داشت.

   پاسخ
 13. مهدی سهرابی گفته:

  سلام من لیسانس تراحی با چوب را دارم و۲۵ سالمه ۵سال تجربه کاری دارم وپنج سالم برام بیمه رد شده و در المان جای موندنمم رضرو کردم ایا اومیدی به اقامت من در المان هست

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام.
   شرایط کار در آلمان:
   ویزای جستجوی کار آلمان برای دارندگان مدارک لیسانس به بالای مورد نیاز آلمان و مورد تایید آنابین (سازمان اعتبارسنجی مدارک تحصیلی شهروندان خارجی در آلمان) به همراه سایر مشاغل مورد نیاز این کشور قابل دریافت می باشد و به مدرک زبان آلمانی B1 و حداقل 3 سال سابقه کار مرتبط و قابل اثبات به همراه سرمایه مورد نیاز برای یکسال زندگی در آلمان به همراه هزینه های وکالتی و ترجیحا سن زیر 40 سال نیاز خواهد داشت. این پروسه با توجه به وقت سفارت 1.5 تا 2 ساله این کشور زمان بر نیز می باشد. در غیر این صورت می بایست از کارفرمایی در آلمان پیشنهاد کاری داشته باشید که البته با توجه به وقت سفارت طولانی آلمان اخذ آن بسیار سخت خواهد بود.

   پاسخ
 14. مهدیه گفته:

  سلام دوستان. من کارشناسی ارشد روانشناسی هستم و بیش از 13سال تجربه کاری با کودکان در حوزه مشاوره و تدریس دروس دارم. می خواستم در مورد استخدام در حوزه ی مرتبط مشاوره بگیرم.
  بسیار ممنون

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. رشته تحصیلی تون خیلی در اروپا مورد نیاز نیست.
   شرایط کار در آلمان:
   ویزای جستجوی کار آلمان برای دارندگان مدارک لیسانس به بالای مورد نیاز آلمان و مورد تایید آنابین (سازمان اعتبارسنجی مدارک تحصیلی شهروندان خارجی در آلمان) به همراه سایر مشاغل مورد نیاز این کشور قابل دریافت می باشد و به مدرک زبان آلمانی B1 و حداقل 3 سال سابقه کار مرتبط و قابل اثبات به همراه سرمایه مورد نیاز برای یکسال زندگی در آلمان به همراه هزینه های وکالتی و ترجیحا سن زیر 40 سال نیاز خواهد داشت. این پروسه با توجه به وقت سفارت 1.5 تا 2 ساله این کشور زمان بر نیز می باشد. در غیر این صورت می بایست از کارفرمایی در آلمان پیشنهاد کاری داشته باشید که البته با توجه به وقت سفارت طولانی آلمان اخذ آن بسیار سخت خواهد بود.

   پاسخ
 15. محسن گفته:

  با سلام من لیسانس کامیپوتر نرم افزار دارم ،یک سال و نیم تو یک شرکت خصوصی برنامه نویسی کردم و هشت سال هم هست که در فناوری اطلاعات یک سازمان دولتی مشغول هستم .زبان انگلیسی در سطح advance هستم و میتونم تا چند ماه اینده ایلتس را بگیرم .ایا با این شرایط میتونم به المان برای ویزای کار اقدام کنم؟یا نیاز له ب1 المانی دارم؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. شرایط اولیه خوبی دارید برای ویزای جستجوی کار آلمان. اگه دانشگاه محل اخذ مدرک تحصیلیتون مورد تایید آنابین باشه و همچنین تمکن لازم برای ۶ ماه زندگی در آلمان رو داشته باشید میتونید اقدام کنید. مدرک زبان رو هم میتونید تا زمان رسیدن وقت سفارت که بالای ۱ سال هستش اخذ کنید و براش وقت خواهید داشت.

   پاسخ
 16. yas گفته:

  سلام 20 ساله هستم از استان البرز مسلط کامل به کامپیوتر در زمینه های مختلف و صنعت چوب (کابینت سازی)
  چطور آیا میتونم برای کار برم آلمان؟؟!!

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام.
   شرایط کار در آلمان:
   ویزای جستجوی کار آلمان برای دارندگان مدارک لیسانس به بالای مورد نیاز آلمان و مورد تایید آنابین (سازمان اعتبارسنجی مدارک تحصیلی شهروندان خارجی در آلمان) به همراه سایر مشاغل مورد نیاز این کشور قابل دریافت می باشد و به مدرک زبان آلمانی B1 و حداقل 3 سال سابقه کار مرتبط و قابل اثبات به همراه سرمایه مورد نیاز برای یکسال زندگی در آلمان به همراه هزینه های وکالتی و ترجیحا سن زیر 40 سال نیاز خواهد داشت. این پروسه با توجه به وقت سفارت 1.5 تا 2 ساله این کشور زمان بر نیز می باشد. در غیر این صورت می بایست از کارفرمایی در آلمان پیشنهاد کاری داشته باشید که البته با توجه به وقت سفارت طولانی آلمان اخذ آن بسیار سخت خواهد بود.

   پاسخ
 17. بهزاد زاهدی گفته:

  سلام.من۲۷سالمه.مجردم.کارشناس پرستاری از دانشگاه علوم پزشکی اصفهان دارم.تازه طرح علوم پزشکیم تموم شده.ینی سابقه کارم ۲سال هستش.توانایی انگلیسیم متوسطه. الان پایان سطح a2آلمانی هستم.خرداد ۹۸ برای وقت کاری سفارت اقدام کردم.شرایطتم برا مهاجرت کاری چطور هست؟ و اینکه توانایی مالیم رو چطور باید به اثبات سفارت برسونم؟ پرینت حساب پول،چه مقدار پول؟و چه مدت پول باید توی حساب خوابیده باشه؟این پول باید به یورو باشه؟یا تومان؟
  ممنون از راهنماییتون.

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. رشته پرستاری از رشته های موردنیاز کشور هایی نظیر آلمان، اتریش، سوییس، نروژ، فنلاند و سوئد میباشد. نکته مهم اینجاست که در اکثر کشورها پرستاری نیاز به معادل سازی دارد؛ برای مثال اگر شما در آلمان به عنوان پرستار وارد شوید، بیمارستان ها شما را استخدام نمی کند زیرا نیاز به معادل سازی مدرک خود دارید. شما میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر کار پرستاران با موسسه ملکپور تماس بگیرید تا اطلاعات بیشتری را دریافت کنید.

   پاسخ
 18. Dr.sy7024 گفته:

  سلام،۲۸ ساله هستم ،پزشک عمومی با دو سال سابقه کار فارغ التحصیل از دانشگاه آزاد، برای خوندن تخصص تو آلمان میتونم اقدام کنم؟؟؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • Dr.sy7024 گفته:

   پزشک عمومی هستم ۲۸ ساله و متاهل،فارغ التحصیل از دانشگاه آزاد،هنوز مدرک زبان ندارم،برای خوندن تخصص تو آلمان میتونم اقدام کنم؟؟

   Rating: 5
   پاسخ
   • MIE.Malekpour2 گفته:

    با سلام. شما با توجه به رشته تحصیلیتون نمیتونید بدون گذراندن دوره معادلسازی برای ویزای کار اقدام کنین.
    اخذ مجوز پزشکی (Approbation) در آلمان یکی از شرایط مهم برای کار در این کشور می باشد. این مجوز به پزشکان متقاضی اجازه می دهد تا در آلمان در حرفه‌‌ خود به کار مشغول شوند. این مجوز در سراسر آلمان و برای تمامی عمر داای اعتبار است. جهت دریافت مجوز پزشکی الزامات مختلفی وجود دارد. برای شروع، پزشکان متقاضی می باست قبل از درخواست مهاجرت کاری به آلمان، شغل مشخصی در حرفه‌‌ پزشکی و همچنین مدرک معتبر زبان آلمانی در ‌سطح C1 داشته باشند. اگر این مدرک تحصیلی در کشوری غیر از آلمان أخذ شده باشد، باید معادل‌ سازی شود. پزشک متقاضی می تواند پیشنهاد شغلی مورد نظر خود را با درخواست «Berufserlaubnis» (مجوز موقت پزشکی) برای دولت آلمان ارسال نماید. پزشک متقاضی با این روش می‌ تواند سریع‌ تر مجوز پزشکی خود را از دولت آلمان اخذ نماید. با دریافت مجوز پزشکی و یا درخواست مجوز موقت پزشکی، متقاضی می‌ تواند خود را برای کارکردن در آلمان آماده کند، همچنین می‌تواند در کنار کار یا به تحصیل پزشکی در آلمان بپردازد. بسته به نوع تخصص، ممکن است تحصیلات چندین سال به طول بیانجامد ولی در این مدت پزشک می‌ تواند درآمد هم کسب کند. در آلمان به طرح تحصیل در کنار حرفه‌‌ پزشکی “Facharzt” گفته می‌ شود که در نتیجه‌ این طرح، پزشک عمومی به یک متخصص تبدیل می‌ شود.

    پاسخ
« دیدگاه های قدیمی تر
Rating: 5