کار دانشجویی در آلمان

کار دانشجویی در آلمان

کار دانشجویی در آلمان و کسب درامد به هنگام تحصیل یکی از رایج ترین روش زندگی دانشجویی در المان میباشد. شرایط کار دانشجویی در آلمان ۲۰۱۸  نحوه یافتن کار دانشجویی در آلمان، اجازه کار در حین تحصیل در آلمان ۲۰۱۸ از قبیل سوالاتی است که ذهن متقاضیان مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل در آلمان را به خود مشغول کرده است. در این مقاله سعی بر انست که شرایط کار دانشجویی در آلمان بررسی گردد. طبق امار اجتماعی student work Deutsche حدود دو سوم از دانشجویان و دانش اموزان المانی به کار در حین تحصیل در آلمان میپردازند و به خصوص برای دانش اموزان بین المللی برای امرار معاش این شیوه ی زندگی مناسبی است.این شرایط برای دانش اموزان خارجی و مهاجر خارج از اتحادیه اروپا متفاوت تر از انهایی است که از داخل اتحادیه اروپا هستند و شرایط برابری با خود دانش اموزان المانی تبار دارند و شرایط آنها برای کار کردن راحت تر میباشد. با توجه به عضویت المان در اتحادیه اروپا,داشتن اقصاد پویا و ازاد,صنعت های مرتبط با زمینه های دانشگاهی,و معتبر و کارا بودن مطالعات و رشته های تحصیلی در دانشگاههای معتبر این کشور بعلاوه مزایای زفاهی و تسهیلاتی مذکور در متن مربوطه,دانشجویان جویای کار میتوانند به کار هنگام تحصیل بپردازند,این کارها بصورت پاره وقت و تمام وقت و در زمینه های مختلف با توجه به شرایط و توانایی های کارورز و کارجو مخصوصا تسلط به زبان المانی و اشنایی با فرهنگ المانی وجود دارند.اما در ابتدا باید با توجه به تحصیلات و شرایط کاری و نوع کار مورد نظر بزای گرفتن ویزای کار اقدام کرده و با توجه به دانشجو بودن قوانین محدود کننده راجع به میزان ساعت کاری را دانسته و روال کاری و حقوق و دستمزد خود را به مقامات ذیربط اطلاع داده.همچنین شما میتوانید با اقدام از طریق سایتهای کاریابی دانشگاهها و سیستم های کارورزی و کار در محدوده ی دانشگاه به مزایای بهتری دست پیدا کنید.البته همانطور که اشاره شد قوانین، به خصوص برای دانشجویان جویای کار خارجی یا داخلی اتحادیه اروپا متفاوت میباشد و باید برای هرکدام بطور جدا رعایت شوند.در نهایت با توجه به راهکارهای اژانس کاریابی مرکزی المان و اموزش و پرورش کل المان و ارتباط قوی دانشگاه و اقتصاد و صنعت میتوانید به هنگام تحصیل برای تامین هزینه های اضافی خود کار مناسبی با توجه به میزان ساعات مطالعاتی خود پیدا کنید.

 

دو نوع شغل یا شرایط شغلی برای کار دانشجویی وجود دارد:

۱٫دانش اموزان وشغل صغیر، پاره وقت =مینی کار=۴۵۰ یورو: این مشاغل دانش اموزی درکل ترم درامدی بیش از ۴۵۰ یورو در ماه را برای انها ندارد و بنابراین نیاز به پرداخت مالیات را هم ندارند.انواع مختلفی از مینی کار ها در صنعت وجود دارد که دانش اموزان میتوانند در انها مشغول باشند,اما اگر در دو یا چند از این مینی کارها مشغول باشند باید همچنان درامد ۴۵۰ یورو داشته باشند در غیر این صورت باید با وجود درامد بیشتر مجبور به پرداخت مالیات میشوند.اگر دانش اموز بخواهد از بیمه بازنشستگی یا بیکاری استفاده کند باید با کارفرمای خود به پرداخت مالیات مربوطه برای بهره بردن از مزایا اقدام کند.

 

۲.دانش اموزان و شغل های بزرگتر ،تمام وقت: دراین صورت دانشجویانی که با در امد بیش از ۴۵۰ یورو در ماه و به ارایه اظهازنامه مالیاتی در سال و پرداخت مالیات موظف هستند و بطور خودکار مقدار مالیات مشخص شده و مذکور از حقوق انها کسر خواهد شد.

*دانش اموزان با کار کمتر از ۲۰ ساعت در هفته میتوانند از بیمه دانشجویی خود همچنان بهره مند باشند.اما کار دانشجویی بیش از ۲۰ ساعت مجبور به پرداخت بیمه بیکاری و مالیات و…میباشند.  شایان ذکر است که اگر ساعات کاری شما بیش از حد است و با شرایط شما مطابقت ندارد باید در کنار ساعات مطالعات ساعات استراحت و ازاد خود را جدا از ساعات مطالعه برای کار اختصاص دهید چرا که .شرایط کاری برای دانش اموزان به مرور سخت تر و نادر است.

مزایا و شرایط حقوقی کار دانشجویی:

کمک بیمه های اجتماعی و مالیات:

در المان چندین نوع مشارکت اجتماعی و مالیات مستقیم بردرامد وجود دارد. با این حال قوانین برای دانش اموزان سخاوتمندانه است و سهم کمتری یا هیج سهمی از آن شامل دانش اموزان نمیشود.پرداخت مالیات برای کارمندان در المان بستگی به درامد انها دارد.همه مشاغل ملزوم به پرداخت مالیات هستند.اگر شما ۴۵۰یورو در ماه که به معنای اصطلاح کار_مینی میباشد درامد داشته باشید نیاز به پرداخت مالیات ندارید.اگر شما اظهار نامه مالیاتی خود را که شامل کمتر از ۸۱۳۰ یورو در اخر هرسال هست را پرداخت کرده و برای مقامات مالیاتی ارسال فرمایید بیشتر مالیات به شما برمیگردد.

کاراموزی در المان:

تحول جنبه های نظری به کار,مهارت,دانش,تجارب را ممکن میسازد.برای کاراموزی در المان در موارد زیر بصورت خلاصه شرایط کار,کار در هنگام تحصیل,قوانین کار در المان و..را بیان میکند:کاراموزی برای دانش اموزانی که از دانشکاهها (علمی-کاربردی) مدرک معتبر فارغ التحصیلی دارند و یا انهایی که ۴ ترم تحصیلی را با موفقیت گذرانده باشند.این شامل مدارس و کالج های اموزشی حرفه ای نمیشود.

این شرایط شامل دانشجویانی که در دانشگاههای المان مهمان شده اند,تحقیقات علمی معتبر دارند,در مقاطع مختلف دانشجویی(دیپلم، کارشناسی و یا کارشناسی ارشد)رتبه اول باشند,بر پایان نامه دکترا  یا کارورزی علمی کار میکنند.باید اصل کواهی ها و مدارک به طرق فکس و ایمیل و…خوانا فرستاده شود.

کارآموزی ۱۲ماه طول میکشد که میتواند در یک بخش به تنهایی نباشد و در بخش های مختلفی این دوره بگذرد و دانش اموز در ان فعال باشد.حقوق و دستمزد این کارورزان زیر نظر اموزش و پرورش فدرال المان قرار دارد و پرداخت میشود.

در حال حاضر، حداقل مقدار ۶۷۰ یورو در هر ماه  و حداکثر زمان کار در هفته ۴۰ ساعت است باید حداقل دستمزد برای امرار معاش کار ورز طبق (ZAV در قالب یک تعهد رسمی و یا بیانیه ای از حقوق صاحبان سهام) در طول دوره  اقامت در المان داده شود.در اصل افراد رابط میتوانند کارفرمایان بعدی شما باشند.شما میتوانید اطلاعات خود را با ارسال به رابط های کارورزی در مراحل استخدامی زودتر پیش روید.

بعد از ارایه اطلاعات به سیستم کارورزیzavدر المان و پایان دوره کارورزی وقبولی در امتحانات و گذراندن دوره های مربوطه گواهی یا تصدیق نا مه ای به شما داده میشود که مجوز شما برای ورود به بازار کار المان میباشد که شامل هر نوع کارورزی میباشد که شما مدرک مربوطه را ازzavگرفته اید.کارفرمایان اطلاعات مقتضی را از این سیستم تهیه کرده و در صورت لزوم به گرفتن ویزا برای شروع کار اقدام شود.zavسیستمی برای کسب ویزای کار برای دانش اموزان بین المللی دانشگاههای المان میباشد. برای اگاهی از شرایط مربوطه و نحوه کار سیستم و گرفتن ویزای کاری برای اشتغال همراه با تحصیل به ادرسهای زیر رجوع کرده:

Bundesagentur für Arbeit (BA) German Federal Employment Agency Zentrale Auslands- und Fachvermittlung (ZAV) International Placement Services (ZAV) Team 321 53107 Bonn Germany Tel.: 0049-228 / 713 1560 Fax: 0049-228 / 713 1037 E-mail:

ZAV-Bonn.Studenten@arbeitsagentur.de

Internet:

www.zav.de/arbeitsmarktzulassung

 

دانش اموزان در رشته های زبان و کالج های اماده سازی:

شرایط کار کردن برای این دانش اموزان از دانش اموزان عادی محصل در المان سخت تر است و نیاز به مجوز از ازانس مربوطه میباشد و فقط به کار در وقت استراحت_آزاد محدود میشود.

دانش اموزان از کشورهای اتحادیه اروپا:

دانش اموزان از اتحادیه اروپا و اقتصاد ازاد از شرایط برابر با دانش اموزان المانی برخورداند و دسترسی ازاد به بازار کار المان دارند.اگر در طول ترم و با ۲۰ ساعت مشغول به کار هستین شما به عنوان یک دانش اموز عادی در نظر گرفته میشوید نه بعنوان کارمند(رسمی).از می ۲۰۱۱ دانش آموزان از استونی، لتونی، لیتوانی، لهستان، اسلواکی، اسلوونی، جمهوری چک و مجارستان می توانند در شرایط شبیه به دانشجویان آلمانی کار می کنند.

تجربه کاری:

اگر شما از اتباع خارج از اتحادیه اروپا هستید کاراموزی شما کار عادی به حساب میاید حتی اگر قرار داد پرداخت نشود.و میزان روز های کار اموزی شما از ۱۲۰ روز کار عادی مجاز شما کم خواهد شد.حتی اگر شما ۱۲۰روز کار کرده باشید باز باید برای کار کاراموزی  از ازانس کار مجوز دریافت کنید.باستثنا اینکه کار بخشی اجباری از مطالعات و تحصیل شما باشد.

 

یافتن کار:

در المان مکانهای مختلفی برای یافتن کار در مناطق مختلف وجود دارد.رایج ترین انها اژانس های کاریابی فرصت های شغلی برای ئانش اموزان است.در شهرهای دانشگاههای بزرگ مانند برلین سازمتنهای مربوطه کار studentworkوجود دارد.

در اکتر تابلوهای اگهی دانشگاهها,یا وب سایت های دانشگاهها,قسمتی برای اخبار و شرایط بازار کار وجود دارد,در نهایت برای اطلاعات بیشتر در روزنامه های محلی بخش هایی مختص به نیازمندیهای شغلی وجود دارد.

چه میزان میتوانید برای کار کردن وقت بگذارید؟

از اگوست۲۰۱۲ دانش اموزان بین المللی خارج از اتحادیه اروپا دیگر به مجوز کار از اژانس کاریابی یا سازمانهای مربوطه نیاز ندارند و میتوانند ۱۲۰ روز کامل و ۲۴۰نیم روز در سال کار کنند.دانش اموزانی که از کشورهای اتحادیه اروپا نیستند نمیتوانند کار خود با سرمیه ازاد را راه بیندازند.اگر شما میخواهید بیش از مدت مذکور مشغول به کار باشید باید به اداره اتباع خارجی رجوع کرده و با توجه به نوع شرایط خود و کاری درخواست داده و مجوز را از ازانس استخدام و وزارت کار گرفته و انها با توجه به شرایط شما تصویب شود,در مناطقی با نرخ بیکاری بالا پیدا کردن کار بالای ۱۲۰ روز در سال سخت تر میباشد.البته یک استتنا وجود دارد و ان کار بعنوان دستیار غلمی و دانش اموز است که نیاز به تصویب ندارد اما وازرت کار و اژانس استخدام باید حتما مطلع باشد.

بیمه بازنشستگی:

تمامی کارمندان باید ۹٫۴۵ درصد از درامد خود را به سازمان طرح بازنشستگی دولتی پرداخت کنند.*این شرایط برای دانش اموزان پایین تر است. درآمد تا ۴۵۰ یورو است از سهم معاف است. با درآمد بین ۴۵۰ و ۸۵۰ یورو در هر ماه یا بیش از ۲۰ ساعت کار در هفته مقدار کاهش می یابد. هر کس بیشتر درامد داشته باشد سهم بالاتری را باید بپردازد. همانطور که از درآمد ۸۵۰ یورو در هر ماه دانش آموزان ۹٫۴۵٪ از درامد خود را برای بیمه سلامت و درمان پرداخت شود.

* دانشجویان و دانش اموزانی که کار دانش جویی انجام میدهند نیاز به پرداخت مالیات و پرداخت بیمه سلامت ندارند.اما اگر انها بیش از بیست ساعت در هفته کار کنند مجبور به پرداخت بیمه خواهند شد.

بیمه بیکاری:

دانش اموزان مجبور به پرداخت ان نیستند مگر اینکه خود دانش اموزان بخواهد .درواقع به این معنی هست که انها نمیتوانند از این بیمه برخوردار باشند حتی وقتی کار خود را از دست بدهند.اگر در المان مشغول به کار شدید باید از اداره کار شهرداری کارت مالیات که حاوی شماره مالیات شماست تهیه کرده این بستگی به شرایط شما و میزان حقوق شما متفاوت میباشد.

 

کار در مدت تعطیلات(وقت ازاد-استراحت):

برای کار در مدت تعطیلات دارای قوانین ویژه ای میباشد,مالیات بر درامد با توجه به ارایه اظهارنامه مالیاتی در پایان سال به دانش اموز مشغول به کار در مدت تعطیلات برمیگردد.در این مدت انها نیاز به پرداخت بیمه سلامت نمیباشند حتی اگر در این دوره ساعات کاری شان بیش از ۲۰ ساعت شود.

خوداشتغالی:

اگر دانش اموزانی به کاری مستقل و خصوصی بپردازد نیازی به داشتن کارت مالیات و پرداخت ان ندارد.در این صورت دانش اموز میتواند با کار فرمای خود برای بهره مندی از خدمات قرار داد ببندد,درامد شما در این حوزه ی کاری مشمول مالیات نمیشود اما باید به اداره ی مالیات هرساله درامد خود را اعلام کنید.*دانش اموزان از خارج از المان و اتحادیه اروپا امکان و مجوز کاز خودکار و ازاد را ندارند.

شرایط کلی کاری دانشجویی:

دانش اموزان میتوانند در سایتها و مکانهای مربوط دانشگاههای المان به دنبال کار باشند.*موقعیت های زیادی برای داشتن کار پاره وقت در مدت تحصیل شما وجود دارد اما باید روال قانونی مدت زمان کار را رعایت کنند و از حد ساعت کاری خارج نشوند,و همچنین اگر دانش اموزان و دانشجویان مسلط به زبان المانی باشند امکان کاری بیشتری برای شما وجود دارد.

بهترین کارهای پاره وقت میتوانند در مکانها و بخش های خود دانشگاه باشند,در ازمایشگاه,در انتشارات,در قسمت های خدماتی و رفاهی,در کافه رستوران,پرستار کودک و…… .

*میزان درامد شما به مقدار ساعت کاری,تواناییتان,تحصیلتان,مکان کارتان بستگی دارد.در شهرهای کلان دانش اموزان هزینه های بیشتری را متحمل میشوند برای خوراک و پوشاک و اسکان و….بنابراین اغلب به دنبال کار در کنار تحصیل هستند و این ممکن است.

 

درصورت نیاز به مشاوره در زمینۀ مهاجرت به آلمان و تحصیل در آلمان و کار دانشجویی در آلمان و اخذ ویزای تحصیلی آلمان میتوانید با دفاتر ما در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل فرموده و مشاوره رایگان تلفنی داشته باشید.

 

Rating: 4
15 پاسخ
 1. pouyaabhakimii99 گفته:

  با عرض سلام و ادب خدمت شما عزیزان .
  تو اون مقاله تون راجب به اخذ ویزا برای تحصیل رایگان در رشته ی پزشکی ، در قسمت تمکن نامه مالی، غیر از نامه ی بانکی یا تمکن نامه ی مالی بانکی به سه چیز دیگر هم اشاره کرده بودید، از جمله ی این موارد میتوان به :
  1_تعهد والدین برای تمکن مالی تا شش ماه ….
  ۲_بیمه سلامت تا سقف ۶۰ هزار یورو….
  ۳_بورس تحصیلی
  اشاره کرد .
  لطفا لطفا لطفا ، در این باره توضیحی کامل تر و جامعترین را ارائه دهید تا کمکی دیگر از شما بزرگوار حاصل ما شود.
  من وضعیت مالی بسیار بدی دارم و در واقع قادر به پرداخت ۱۲۰ میلیون آن هم یکجا نیستم .
  تو را به هر چیز که براتان ارزشمند است ارزان ترین راه هرچند سخت را هم که شده با شرایط مخصوص توضیح دهیم .
  سوال دیگر هم که داشتم این است که آیا آن پول در کشور ایران و در حساب یک بانک ایرانی بلوکه میشود یا در آلمان ؟
  و آیا در تمام ایالت ها در این زمینه قوانین ماننده هم هستند؟
  خیلی معذرت که آنقدر طولانی شد اما بسیار برایم مهم است. حدا لامکان پاسخ را به ایمیل بفرستید .
  باز هم از صبوری و کمک شما ممنون هستم .
  عذر مرا بپذیرید .

  Rating: 4
  پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   سلام و عرض ادب. دوست عزیز و گرامی در حال حاضر و با توجه به نرخ ارز، تحصیل در اروپا با هزینه ای کمتر از 200 میلیون تومان امکان پذیر نمی باشد. کار حین تحصیل نیز به دلیل محدودیت زمانی کار، تنها پاسخگوی بخشی از هزینه های زندگی شما خواهد بود و تمام آن را پوشش نخواهد داد. حتی در صورت اخذ بورسیه آلمان نیز نیاز به پرداخت هزینه زندگی در این کشور خواهید داشت. پیشنهاد ما به شما تهیه و مشاهده محصول راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت است. با مشاهده این محصول علاوه بر اینکه مسیر درست و قانونی مهاجرت خود را می یابید، وکیل مهاجرتی خود شده و دیگر مجبور به صرف هزینه های بسیار برای مهاجرت نخواهید بود.
   https://malekpour.ir/product/ویدئو-راهنمای-گام-به-گام-انتخاب-مسیر
   همچنین با تهیه محصول زیر نیز می توانید شخصاً نسبت به اخذ پذیرش تحصیلی بهترین کشور اروپا اقدام نمایید.
   https://malekpour.ir/product/اپلای-و-ویزای-تحصیلی-اتریشپ

   Rating: 4
   پاسخ
 2. امید هدایتی گفته:

  با عرض سلام
  اینجانب،25 ساله،دارای مدرک کارشناسی پرستاری هستم که قصد تحصیل،کار و اقامت دائم در کشور آلمان رو دارم،متاسفانه مسلط به زبان آلمانی یا انگلیسی نیستم،میخواستم بدونم شرایط کار و تحصیل در رشته ی پرستاری در کشور آلمان به چه صورت است؟
  امکان پذبرش برای کار،تحصیل یا هردو وجود دارد؟
  با تشکر

  پاسخ
 3. علی گفته:

  با سلام خدمت شما عزیزان
  من21سالمه ترم6وانشناسی هستم و تقریبا تموم کدم لیسانسمو
  سوالی که داشتم اینه با 450یوو نمیشه تو المان زندگی کرد احاره یک اپارتمان یک خوابه تو مرکز شهر600یورو هست
  برای کار بیشتر از20 ساعت در هفته چقدر باید مالیات داد؟

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   
با سلام و عرض ادب و احترام به جهت آنکه توضیح مسائل حقوقی در این بخش امری دشوار میباشد و ممکن است باعث سوء تفاهم گردد و برای مشاوره بهتر ممکن است لازم باشد به سوالات مشاور پاسخ دهید و این بطور همزمان در مشاوره تلفنی امکانپذیر خواهد بود ، برای آنکه بتوانیم خدمت شما پاسخ درست ارائه نماییم و پاسخگوی تعداد کثیر ایمیل های ارسال شده از عزیزانی که به ما لطف دارند با سرعت بیشتری باشیم ، خواهشمندیم با دفاتر ما از طریق شماره ۴۹۱۹۶۰۰۰ (۰۲۱) ارتباط بگیرید
   و یا با شماره 021-49076 تماس بگیرید.


   پاسخ
 4. Shadi گفته:

  سلام خدمت شما.
  ممنون از سایب خوب و اطلاعاتی که دراختیار ما گذاشتین.
  من ۲۱ سالمه و فوق دیپلم مکانیک دارم اما قصد ادامه تحصیل در رشته پزشکی درآلمان رو دارم.معدل دیپلمم ۱۹/۲۱ .
  میخواستم بدونم علاوه بر مدرک زبان آلمانی چه مدارک دیگری لازمه؟
  آیا بااینکه فوق دیپلمم دانشگاه سراسری بودم باز باید به کالج برم یا مستقیم میتونم برم دانشگاه؟

  پاسخ
  • n hashemee گفته:

   با سلام و عرض ادب در صورتی که پیش دانشگاهی ندارید شانس شما را در پذیرش این موضوع بسیار پایین میبینیم . در صورت تمایل به ازمودن شانستان مدرک زبان b2 خود را ارایه دهید تا برایتان اقدام گردد.

   پاسخ
 5. مهدی کاظم زاده گفته:

  با سلام و عرض ادب و ارادت خدمت شما جناب دکتر ملک پور و همکاران محترمتان
  و از صمیم قلب عرض میکنم خدمتتون که هنوز انسانهایی همچون شما هستند که در کمال صداقت و راستی کار میکنند و به من و امثال من امیدی دوباره میدن
  میدونم که وقتتون خیلی محدوده خیلی مختصر و واضح عرض میکنم خدمتتون
  من ۳۳ سال سن و دارای مدرک لیسانس برق قدرت(معدل۱۲٫۷۷)از دانشگاه آزاد دارای ۱۲سال سابقه کار مرتبط و غیر مرتبط همراه با پرداخت حق بیمه تامین اجتماعی ومدارک زبان آلمانی و انگلیسی اصلا ندارم و آشناییم با زبان انگلیسی در حد درسهای دانشگاهی هست. چندین مدرک از سازمان فنی و حرفه ای با کد بین المللی دارم.دارای یه فرزند پسر ۴ساله و همسر ۳۵ ساله(مدرک فوق دیپلم کامپیوتر و بسیار حاذق در درس ریاضیات)خانه دار و ایشون هم دارای ۱۲سال سابقه کار مرتبط با رشتشون هستن. از دوسال پیش تا کنون بصورت قطعی دنبال این قضیه بودم و تنها راهی که بهم پیشنهاد میشد ه از طرف موسسات کاریابی همین ویزای ۶ماهه کار بوده
  الان حدودا یک ماهه که از فایلهای صوتی بسیار خوب و مهمتون استفاده میکنم و مجدد هم تشکر میکنم بابت ارائه رایگان تمام تجربیاتتون بصورت کاملا رایگان
  فردی بسیار باهوش هستم و ۱۰۰درصد مصمم جهت مهاجرت کاری به اتریش یا آلمان هستم.تمام سرمایه ای که الان بصورت نقد دارم حدود ۲۰۰میلیون تومان هست.
  (من و همسر و فرزندم هر کدوم دارای دو بیمه نامه عمر هستیم).
  و هم اکنون هم بیکار هستم و تنها کاری که میتونم انجام بدم اینه که سرمایه ام رو در بانک بزارم و از سودش امرار معاش کنم چون هیچ سابقه بیزینس یا تجربه ای در بازار ندارم.
  میخواستم لطف بفرمایید بهم بگید که با این شرایطی که عرض کردم خدمتتون چقدر احتمال داره در این ۶ ماه بتونم کار پیدا کنم و اینکه اگر مقدوره بفرمایید حداقل درامد برای من با این شرایط چقدره و یه مسئله بسیار مهم اینه که بتونم در اولین فرصت بعد از پیدا کردن کار بتونم خانواده ام رو ببرم پیش خودم حالا حدوده یک سال بعد هم که بشه خیلی خوبه.
  میدونم حجم مکاتبات و نظرات و سوالات خیلی زیاده ولی خواهشم اینه حتی المقدور بهم جواب بدین.
  با تشکر فراوان و عرض پوزش از اینکه طولانی شد
  موفق و موئد و پیروز باشین.

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و عرض احترام. برای اخذ ویزای کار به سابقه کار مرتبط با رشته و مهارت و تخصص در این زمینه نیاز است. نیاز است که سطح زبان خود را (بهتر است آلمانی باشد) افزایش دهید. در این صورت شانس کاریابی در این کشور را خواهید داشت. در این زمینه پیشنهاد میکنیم با دفاتر ما ارتباط بگیرید و اطلاعات لازم را دریافت کنید

   پاسخ
 6. سوگند گفته:

  با عرض سلام و خسته نباشید
  من ۱۷ سالمه و معدل کل دیپلمم ۱۸/۷۳هستش و رنک جهانی در رشته تیر اندازی با کمان رو دارم وقصد ادامه تحصیل در آلمان
  طبق اون توضیحاتی که دادید اولا اینکه با اون ۴۵۰ یورو که با ۲۰‌ساعت کار میتونیم در بیاریم،خرج مون تامین میشه یا نه؟
  و دوم اینکه آیا من میتونم به کمک رنکینگم مربی ورزشی بشم‌یا نه؟و اگر میشه حدود درامدش چقدره؟

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و عرض ادب. با میزان درآمد حاصل از کار دانشجویی بخشی از هزینه های خود را تامین می کنید و مابقی را باید خود هزینه کند. داشتن مدرک زبان آلمانی برای ادامه تحصیل در این کشور الزامی است. برای دریافت اطلاعات بیشتر پیشنهاد می کنیم با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 7. Meysam گفته:

  سلام عرض میکنم خدمت جناب آقای دکتر ملک پور
  من راستش خودم یکم تحقیق کردم بابت تحصیل و بعدشم اقامت در آلمان، حال میخوام از مشاوره با شما بهرمند بشم و شما راهنمایی کنید اگه براتون مقدوره
  من هم اکنون در حال فراگیری زبان آلمانی هستم و چیزی که من میدونم باید برای تحصیل در المان مدرک B2 رو بگیرم
  و اینکه بعد طی تحقیقاتم تحصیلات در المان رایگان هست و اینکه من دارای مدرک لیسانس هستم و من بستگانی در المان دارم که باهاشون صحبت کردم گفتن که قبل از اینکه بیای ما برات داخل یکی از این دانشگاه ها پذیرش میگیریم و اینکه به من گفتم برای اینکه بخوای بیای با حداقل ۸۶۴۰ یورو تو حسابم پول باشه این کل چیزای بود که من میدونستم
  خواهشی که از شما دارم اینکه شما هم یکم راهنمایی بفرمایید و اطلاعاتی در این باب در اختیارم بذارید،
  ممنون
  میثم

  پاسخ
 8. شبنم کاوسی گفته:

  با سلام و خسته نباشید.جناب آقای ملک پور من خانمی ۳۲ساله با مدرک لیسانس علوم اجتماعی از دانشگاه پیام نور که ازطریق کنکور سراسری وارد شدم و همسرم مهندس معدن از دانشگاه آزاد تهران ۷سال سابقه کار به عنوان مهندس ایمنی درحفاری شمال داره و۳۴سالشه یه پسر ۲۲ماهه داریم ومدتهاست قصد مهاجرت داریم ولی شرایط جور نشد و اینکه نخواستیم بی گودار به آب بزنیم با توجه به بودن پسرم مبخوایم یه کشوری که مهاجرت به اون یه مقدار اسونتر باشه وچون قصد گرفتن ویزای تحصیلی داریم تحصیل نسبتا رایگان وکم هزینه باشه،میشه منو راهنمایی کنین؟۱۵۰میلیون سرمایه داریم پیشاپیش ممنون ازراهنمابیتون

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و عرض ارادت. امکان اخذ ویزای تحصیلی برای شما وجود دارد. برای ویزاهای کار باید رزومه شما مورد بررسی قرار گیرد، سطح زبان شما نیز مورد نظر است. پیشنهاد می کنیم در این زمینه با دفاتر ما ارتباط بگیرید.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.