کار بعد از تحصیل در اسلواکی

کار بعد از تحصیل در اسلواکی

کار بعد از تحصیل در اسلواکی در هنگام مهاجرت به اسلواکی 2018 پس از گرفتن وکیل مهاجرت برای اخذ اقامت اسلواکی 2018 به چه نحوی است ؟ یکی از مواردی که در خصوص مهاجرت تحصیلی به اسلواکی و یا تحصیل در اسلواکی و پس از اخذ ویزای تحصیلی اسلواکی و یا شرایط کار دانشجویی در اسلواکی مطرح می شود کار بعد از تحصیل در اسلواکی و سوالاتی در خصوص مراحل لازم برای کار بعد از تحصیل در اسلواکی می باشد که مشاورین موسسه حقوقی ملک پور با نگارش این مقاله سعی در پاسخ دادن به سوالات شما عزیزان در زمینه کار بعد از تحصیل در اسلواکی را خواهند داشت.

از آنجا که اسلواکی یکی از کشورهای مرفه اروپایی می باشد متقاضیان زیادی جهت مهاجرت به این کشور دارد لذا باید دید آیا میتوان بعد از  تحصیل در اسلواکی اقدام به دریافت کار نمود و شرایط کار بعد از تحصیل در اسلواکی  چیست ؟ لذا پروسه حقوقی شرایط کار بعد از تحصیل در اسلواکی برای شما عزیزان تشریح می گردد تا شناخت بیشتری راجع به کم و کیف این مطلب و قوانین مرتبط به آن حاصل گردد.

شغل و کسب و کار در اسلواکی:

یکی از ستون های اصلی اتحادیه اروپا به ویژه در منطقه اقتصادی اروپا ؛ حرکت آزاد نیروی کار در حوزه اروپا می باشد که یک فرد می تواند برای یافتن شغل مناسب به تمامی کشورهای حوزه شنگن مراجعه کند و در سایر دولتهای این منطقه مثل مردمان همان دولت به کار و فعالیت اجتماعی بپردازد. البته برخی از کشورهای حوزه اروپایی در این خصوص تغییراتی را اعمال نموده اند تا شاهد تغییرات ناگهانی در جمعیت خود نباشند.

اما جمهوری اسلواکی  به دلیل اقتصاد ثابت و در حال رشد در زمینه سرمایه گذاری داخلی  و خارجی، زیرساخت های عالی و محیط کسب و کار مطلوب یکی از جذاب ترین کشورها برای سرمایه گذاری است و  بنابراین بازار های کاری خوبی دارد. بیشترین میزان زندگی اقتصادی و پیشنهادات کاری در براتیسلاوا و مناطق اطراف آن می باشد و به دنبال آن سایر شهرستانهای غربی از جمله سومین نمایشگاه، زیلینا، ترنچین و نیترا بهترین مناطق برای سرمایه گذاری بوده اند و لذا بیشترین تعهدات استخدامی را در خود دارند.

قوانین جدید در استخدام کارگران خارجی در اسلواکی واصلاحات قانون کار :

در وهله اول اصلاحات قانون کار مربوط به محدود کردن مدت زمان هر گونه توافق بین کارفرما و کارگر خارجی به حداکثر ۱۲ ماه می باشد و کارفرمایان در حال حاضر مجبور به پرداخت حقوق این کارگران  به علاوه کمک های اجتماعی و بیمه سلامت خود، تا پایان ماه بعد از ماهی که در آن کار انجام شده است می باشند.

با توجه به قانون کار، کارفرمایان می توانند یکی از سه نوع قراردادهای ذیل را برای استخدام کارگران خارجی استفاده کنند . این قراردادها بدین شرح می باشد:

  • توافق بر عملکرد کار (انجام یک کار در تاریخ مشخص شده)؛
  • توافق بر فعالیت کاری (انجام و تکرار یک نوع کار بطور مشخص ودر بازه های زمانی متفاوت)
  • فعالیت های گاه به گاه با توجه به نوع کار (نوعی شغل موقت که به طور معمول توسط دانش آموزان انجام می شود)

قبل از اصلاحات بسیاری از کارفرمایان از انعقاد قرارداد کار با کارگران خودداری می نمودند وحقوق کارگران و بیمه آنهابه طور کامل پرداخت نمیشد و از این بابت صدمات بسیار زیادی متوجه دولت اسلواکی میشد از این رو قوانین سخت گیرانه ای در خصوص استخدام کارگران خارجی در اسلواکی به تصویب رسیده است که کارفرما موظف به رعایت ساعات کار ، طول قرارداد و سایر پرداختها به کار گر می باشد و دولت امیدواراست با این قوانین اقدامات کارفرمایان در عدم پرداخت سهم تامین اجتماعی کارگران از طرف کارفرمایان متوقف شود.

با توجه به اصلاح قانون کار ؛ موارد آخرین اصلاحات به طور خلاصه به این صورت می باشد:

  • مدت زمان قرارداد کار حداکثر ۱۲ ماه می باشد.
  • کارفرمایان ملزم به پرداخت کمک های اجتماعی و بیمه درمانی برای قراردادهای موقت دانش آموزان هستند ؛
  • حقوق ماه باید برای یکماه بعد از ماهی که کارگر در آن ماه مشغول به کار است به وی پرداخت شود.

وزارت کار، امور اجتماعی و خانواده می گوید که هیچ نظر و یا اعتراض در مورد تغییرات دریافت نکرده است و بنابراین می توان نتیجه گرفت که تغییرات هموار اجرا شده است.

شرایط استخدام خارجی ها :

اسلواکی برای خارجیان با شرایط ذیل حق استفاده از  خدمات اشتغال به عنوان یک شهروند از جمهوری اسلواکی را فراهم کرده است و کارفرمایانی که دفتر ثبت شده در اسلواکی دارند اجازه استخدام خارجیها را دارند:

  • فردی که اجازه کار و یا اجازه اقامت موقت برای هدف اشتغال دارد.
  • افرادی که کارت آبی اتحادیه اروپا را دارند؛
  • متقاضیان پناهندگی که به استناد قانون شماره ۴۸۰/۲۰۰۲ پناهندگی مجاز به کار هستند.

حداقل دستمزد برای سال ۲۰۱۷ :

وزارت کار، امور اجتماعی و خانواده برای افزایش سطح حداقل دستمزد در سال ۲۰۱۷ پیشنهاد افزایش حقوق  تا ۴۳۵ یورو را مطرح نمود اما کنفدراسیون اتحادیه های کارگری اسلواکی افزایش ماهانه حداقل دستمزد تا ۴۴۲ یورو را بیان کرده و نطر مزار کار امور اجتماعی و خانواده را رد نمود . در این حال نیز ، فدراسیون انجمن های کارفرمایان از اسلواکی و اتحادیه ملی کارفرمایان اسلواکی  این طرح را رد کردند اما پس از پیگیری های مختلف و تلاش در راستای ایجاد یک توافق کامل در ۴ اکتبردولت دستور داد که نرخ دستمزد ماهانه به ۴۳۵ یورو و نرخ دستمزد ساعتی به ۲٫۵۴ دلار افزایش یابد و این موضوع در ژانویه ۲۰۱۷ به تصویب رسید.

شرایط اخذ کار پس از تحصیل:

در خصوص اشتغال به کار در اسلواکی و دریافت مجوز کار و اقامت و برای اینکه فردی بتواند در کشور اسلواکی مشغول به کار شود شرایط و نحوه در یافت اجازه کار و اقامت برای اشتغال را دریافت کند و کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می توانید به سایت www.legalmalekpour.com مراجعه نمایید.

اما در خصوص  شخصی که به واسطه تحصیل به کشور اسلواکی مهاجرت می کند و اجازه اقامت به وی نهایتا تا ۶ سال تمدید می گردد ؛ این فرد می تواند در رشته و کارهای مرتبط دانشگاهی به صورت نیمه وقت و صرفا با گرفتن تایید کار مشغول به کار شود.

اما چنانچه فردی تمایل داشته باشد بعد از اتمام تحصیلات خود و مدت اقامت مجاز تحصیل در اسلواکی مشغول به کار در حوزه این کشور شود ؛ موظف است اقدام به دریافت مجوز کار و اقامت بابت اشتغال نماید و می توانداین درخواست مجوز خود را در خاک کشور اسلواکی تحویل وزارت کار و امور اجتماعی و خانواده نماید. البته در این حالت باید دقت نماید که تاقبل از اتمام مهلت قانونی اقامت بابت تحصیل این پروسه را به انجام برساند.

در خصوص کار در اسلواکی و از آنجا که اسلواکی نیز در حوزه شنگن می باشد ؛ کارفرما در صورتی مجاز به ارائه کار به فرد خارجی می باشد که شغل مورد نظر را ۳ ماه در اسلواکی و ۳ ماه در حوزه شنگن آگهی کرده باشد و شخصی از شهروندان اسلواکی و یا اروپایی درخواست کار را قبول نکرده باشند که علی الاصول  دریافت این پیشنهادات شغلی برای افراد خارج از اسلواکی بسیار سخت است و لیکن وقتی فرد برای تحصیلات در این کشور حضور دارد ؛ می تواند در فرصت مناسب و کافی به راحتی کارفرمای مورد نظر خود را پیدا کرده و شغل مورد دلخواه را بدست بیاورد. در واقع فرد متقاضی مهاجرت و کار در اسلواکی میتواند با دریافت ویزای تحصیلی به این کشور مراجعه نموده و پس از اخذ کار مناسب وضعیت ویزای خود را به ویزای اشتغال تغییر دهد.

در خصوص فارغ التحصیلان دانشگاهی دانشگاههای اسلواکی خصوصا دانشگاههای معروفی چون فناوری براتیسلاوا و اقتصاد براتیسلاوا این نکته حائز اهمیت است که کارفرمایان بسیاری تمایل به همکاری با این فارغ التحصیلان دارند و حتی برخی از این دانشگاه ها با رویکرد آماده سازی دانشجویان برای بازار کار آنها را آموزش می دهند که مدرسه کسب و کار مستقر دردانشگاه اقتصاد براتیسلاوا به همین منظور تاسیس گردیده است.

مدرسه کسب و کار براتیسلاوا:

مدرسه کسب و کاری مستقل در دانشگاه اقتصاد براتیسلاوا وجود دارد که با هدف آماده نمودن مدیران برای کسب و کار و ارائه آموزش با بهترین استاندارهای بین المللی نه تنها برای مشتریان در کشور اسلواکی که برای حضور دانشجویان در جامعه کسب و کار بین المللی فعالیت می کند و در موضوعات برتر اقتصادی ،امور مالی، بازاریابی،حقوق و مدیریت؛ امکانات آموزش و پرورش دانش آموزان را فراهم می کند.اغلب دانشجویان فارغ التحصیل شده از این دانشگاه جذب بازار های کار کشور اسلواکی و یا اتحادیه اروپا می شوند.

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص شرایط کار بعد از تحصیل در اسلواکی و سنجیدن شرایط خود برای  اقدام به مهاجرت به اسلواکی با مشاورین موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نمایید و اطلاعات لازم و مربوطه را کسب نمایید. چرا که تخصص موسسه حقوقی ملک پور در زمینه امور مهاجرتی از قبیل تحصیل در کشورهای دیگر، کار، سرمایه گذاری و کارآفرینی و سایر مطالب مرتبط به مباحث حقوق بین المللی می باشد و شما می توانید طی تماس تلفنی با مشاورین و وکلای  موسسه حقوقی ملک پور و موسسه MIE اتریش اطلاعات لازم را کسب کنید و همچنین برای مهاجرت به اسلواکی از جمله مهاجرت تحصیلی به اسلواکی و یا شرایط تحصیل در اسلواکی و یا هزینه تحصیل و  زتدگی در کشور اسلواکی و در نهایت شرایط اخذ اقامت اسلواکی با موسسه حقوقی ملک پور و یا دفاتر همکار این موسسه در سراسر دنیا و یا در شعبه مرکزی در وین اتریش به صورت مستقیم تماس حاصل نمایید و مشاوره رایگان دریافت نمایید .

اطلاعات موجود در این وب سایت جهت بالا بردن سطح اگاهی عمومی است و موسسات همکار در ایران خدمات کاریابی ارائه نمی دهند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.