کار آفرینی در تاجیکستان

کار آفرینی در تاجیکستان و شرایط ۲۰۱۷ کار آفرینی در تاجیکستان و قوانین مهاجرت به تاجیکستان از طریق کار آفرینی در تاجیکستان را در این مقاله بررسی خواهیم نمود ، که آیا کار آفرینی در تاجیکستان برای ایرانیان یا سرمایه گذاران خارجی منفعت خواهد داشت یا نه ، کار آفرینی در تاجیکستان یکی از مسائلی است که اخیرا افراد زیادی به دنبال کسب اطلاعات در رابطه با آن میباشند ، در حال حاضر سرمایه گذاران آسیایی و اروپایی بسیاری قصد کار آفرینی در تاجیکستان را دارند . علل متعددی سبب شده است تا
کار آفرینی در تاجیکستان به یکی از راه های ورود تجار سراسر دنیا به این کشور شده است ، موقعیت جغرافیایی و سر راه قرار گرفتن کشور تاجیکستان بر سر ارتباط های بین آسیا و اروپا و همچنین وضعیت اقتصادی مناسب این کشور از جمله دلایل کار آفرینی در تاجیکستان است .

در طی سال های اخیر بها دادن به کار آفرینی در تاجیکستان با اقداماتی از جمله تاسیس شورای جذب کار آفرینی در تاجیکستان که حتی ریاست این شورا به علت حائز اهمیت بودن این برنامه در این کشور با ریاست جمهوری تاجیکستان است . لذا ثبات اقتصادی این کشور هم مزید بر علت شده است که کار آفرینی در تاجیکستان مورد تقاضای بسیاری از سرمایه گذاران بین المللی شود .

موسسه حقوقی ملکپور با همکاری موسسه MIE اتریش تلاش خود را دارد تا تمامی قوانین مهاجرتی تاجیکستان از جمله کار آفرینی در تاجیکستان ، تحصیل در تاجیکستان ، کار در تاجیکستان ، ازدواج در تاجیکستان ، تولد فرزند در تاجیکستان ، ویزا های توریستی تاجیکستان حتی طرق غیرقانونی مهاجرت به تاجیکستان ( پناهندگی در تاجیکستان ) را به نظر شما بزرگواران برسانیم . ولیکن پیشنهاد می شود قبل از هر گونه صرف هزینه های گزاف با وکیل مهاجرت تاجیکستان و مشاورین ارشد حقوق بین الملل مشورت نمایید .

اتحادیه کشوره های CIS ، کشور هایی اند که بعد از فروپاشی شوروی به کشور هایی کوچک و مستقل تغییر کردند ، این کشور ها همچون اتحادیه اروپا هیچ مرزی در بین خود ندارند و روابط اقتصادی و سیاسی فوق العاده نزدیکی نسبت به هم دارند و نظام حقوقی مشابه ای دارند . اتحادیه کشور های CIS شامل کشور های جمهوری آذربایجان ، ارمنستان ، ازبکستان ، بلاروس ، تاجیکستان ، روسیه ، قرقیزستان ، قزاقستان و مولداوی است .

کشور تاجیکستان پس از فروپاشی شوروی در سال ۱۹۹۱ میلادی ، مستقل شد و اعلام استقلال کرد ولکن بلافاصله بعد از این اتفاق بزرگ در تاریخ ، این کشور درگیر جنگی داخلی شد که از سال ۱۹۹۲ تا ۱۹۹۷ به‌طول انجامید . با تمامی این شرایط این کشور مثل بسیاری از کشور های عضو CIS به فکر کارآفرینی در تاجیکستان افتادند .

در زمینه جذب کارآفرینی در تاجیکستان و به منظور بها دادن به سرمایه گذاران بین المللی و خارجی در این کشور قانون ثبت دولتی اشخاص حقوقی و کارآفرینان انفرادی تصویب شد . این قانون به سرمایه گذاران بین المللی اجازه می دهد که شخص حقیقی تاجر شخصاً بدون داشتن شریک حقوقی که تابعیت این کشور را دارند اقدام به ثبت شرکت در این کشور و یا کارآفرینی در تاجیکستان اقدام کنند .

در نظر داشته باشید در سرمایه گذاری ها و کارآفرینی ها در سراسر دنیا موضوع فوق العاده مهم مالیات های حاکم بر این کشور و همچنین قوانین ثبت شرکت ها است . در کشور تاجیکستان جهت حمایت از سرمایه گذاران در تاجیکستان قانون مالیات های حاکم بر شرکت های بین المللی به روز و مساعد تر شده است ، تا جایی که مالیات ها برای کارآفرینی در تاجیکستان از ۲۱ درصد به ۱۹ درصد رسیده است و جالب توجه است که این رقم از ابتدای سال نو میلادی ( ۱ ژانویه ۲۰۱۷ ) به ۹ درصد خواهد رسید . لذا لازم به ذکر است اعلامیه های مالیاتی تا ۴۱ درصد و پرداختی های مالیاتی تا ۴۳ درصد کاهش پیدا کرده است . ولکن اخیراً پرداخت مالیات ها در این کشور به صورت الکترونیکی شده است.

کارآفرینی در تاجیکستان می تواند دراین کشور به صورت کارگاه های تولیدی و کارخانجات باشد ، این روش به صورتی است که باید از کارگران و نیرو های متخصص این کشور استفاده شود ولی نکته حائز اهمیت و فوق العاده اینجاست که زمانی که کارآفرینی در تاجیکستان به صورت تولیدات کارخانه ای باشد از ۸۶ درصد به ۶۸ درصد کاهش مالیات مقرر گردیده است و لذا خبر بهتر آنجا است که از تاریخ ۱ ژانویه ۲۰۱۷ این رقم به ۳۵ درصد در سال خواهد رسید .

ازجمله کارآفرینی در تاجیکستان که بسیار زیاد مورد حمایت دولت این کشور قرار گرفت احداث خط راه آهن و ساخت ساختمان های بزرگ و بلوک های مسکونی و نیروگاه آبی راغنون و بسیاری از موارد که مورد حمایت قرار گرفته است ، لذا دولت باتوجه به قوانینی که ذکر شد قصد این دارد که تمامی این گزینه های بزرگ را به بخش خصوصی واگذار کند تا کارآفرینی در تاجیکستان با رقابت در این کشور انجام شود .

کارآفرینی در تاجیکستان ، GEW نام دارد و در این کشور این شرایط سه هدف دارد :

  1. ایجاد آگاهی در جامعه تاجیک در مورد کارآفرینی و اهمیت آن ، ارزش آن برای رشد اقتصادی کشور
  2. تمام ذینفعان اصلی و تصمیم گیرندگان در دولت و جامعه تاجیکستان در این باره گفتند که کارآفرینی راه حل برای توسعه کشور است و از این کارآفرینی در تاجیکستان استقبال می کنند .
  3. ایجاد پس زمینه برای ایجاد این رویداد منظم برای سال های آینده و آیندگان است که باید بدون حمایت خارجی و از سوی انجمن های تجاری و دولت تامین مالی شود

در آخر باید خاطر نشان کرد کارآفرینی در تاجیکستان یکی از طرق مهاجرت به تاجیکستان است ولی شما باید در نظر داشته باشید بسیاری از کشور ها هستند که شما می توانید با سرمایه های کمتر و فرصت های مناسب اقدام به اخذ اقامت و شروع بیزینس و کارآفرینی نمایید ، لذا باید کارآفرینی در تاجیکستان را در کنار تحصیل در تاجیکستان ، کار در تاجیکستان ، ثبت شرکت در تاجیکستان ، خرید ملک در تاجیکستان ، خرید شرکت در تاجیکستان ، ازدواج در تاجیکستان ، تولد فرزند در تاجیکستان ، ویزا ی توریستی تاجیکستان و پناهندگی در تاجیکستان بررسی کرد .

در اینجا موسسه حقوقی ملکپور با همکاری موسسه MIE اتریش تمام تلاش خود را داشته تا به صورت کامل قوانین مهاجرتی این کشور را گردآوری کند و در اختیار شما بگذارد ولکن در آخر توصیه می شود که شما می توانید با مشاورین ارشد حقوق بین الملل خصوصی و وکیل مهاجرت مشاوره داشته باشید و قبل از هرگونه پرداخت هزینه شرایط خود را برای کارآفرینی در تاجیکستان بررسی نمایید .

شما برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص کارآفرینی در تاجیکستان میتوانید با موسسه حقوقی بین المللی ملک پور در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس گرفته تا مشاوران این موسسه اطلاعات جامع تری را در اختیارتان بگذارند.