کار آفرینی در آمریکا

کار آفرینی در آمریکا

کار آفرینی در آمریکا و سرمایه گذاری در آمریکا یکی از مهمترین مواردی است که سرمایه گذاران در سراسر جهان آن را زیر نظر دارند . کار آفرینی در آمریکا در صورتی که به صورت صحیح و از طریق سرمایه گذاری در آمریکا صورت گیرد میتواند منجر به دریافت اقامت گردد . از این رو سرمایه گذاری در آمریکا را میتوان یکی از راه های مهاجرت به آمریکا معرفی کرد که افراد میتوانند در کنار راه های دیگر از جمله تحصیل در آمریکا , کار در آمریکا و … برای ورود به این کشور زیبا استفاده نمایند .

پیشنهاد میگردد که در ابتدای امر و قبل از مطالعه کامل این مقاله ویدیو های موجود در این بخش را که توسط آقای ملک پور دانشجوی دکترای حقوق بین الملل در دانشگاه ملی وین و وکیل پایه یک دادگستری ایران در باب سرمایه گذاری در آمریکا را به صورت رایگان مشاهده نمایید .

video کار آفرینی در آمریکا
video کار آفرینی در آمریکا

اخذ اقامت از طریق کارآفرینی  در آمریکا 

قانون کارآفرینی بین المللی یک پیشنهادی است که توسط خدمات شهروندی و مهاجرت ایالات متحده آمریکا (USCIS) برای افزایش حضور کارآفرینی خارجی در ایالات متحده ارائه شده است. این یکی از اجزای عملکرد اجرایی مسئولیت رسیدگی به مهاجرت رئیس جمهور بود که در ماه نوامبر ۲۰۱۴ اعلام شد. طبق این قانون، به کارآفرینان خارجی واجد شرایط کارآفرینی در ایالات متحده آمریکا به طور موقت به منظور ساخت و راه اندازی کسب و کار خود اعطا می شوند. کارآفرینان خارجی که مایل به ورود به کشور یا در کشور خود برای ساختن عملیات تجاری خود هستند، نیاز به معیارهای خاصی دارند که توسط وزارت امنیت داخلی (وزارت امنیت داخلی) مورد بررسی قرار می گیرند. نمایش پتانسیل برای ایجاد شغل و همچنین اضافه کردن مزیت عمومی قابل توجه به ایالات متحده، موضوعاتی جامع از الزامات این قانون است. بر خلاف سایر اقداماتی که تاکنون در طول دولت اوباما انجام شده، مانند ویزا راه اندازی، این قانون نباید توسط کنگره تصویب شود. مردم آمریکا مجاز به ارائه پیشنهاد ۴۵ روزه شدند و قانون نهایی شدن می تواند در ژانویه ۲۰۱۷ شروع شود. وزارت امنیت داخلی برآورد می کند که هر سال ۲،۹۴۰ امکان کارآفرینی در ایالات متحده واگذار میشود.

 

تاثیر کارآفرینان خارجی در اقتصاد ایالات متحده

از لحاظ تاریخی، کارآفرینان مهاجر نقش مهمی در توسعه اقتصاد ایالات متحده، به ویژه در بخش فناوری، ایفا می کنند. در سالهای ۱۹۹۸ تا ۲۰۰۶، ۱۴٫۷۶ درصد از تمامی درخواست های ثبت اختراع در ایالات متحده حداقل یک مهاجر را به عنوان تنها یا یک بنیانگذار درگیر داشتند؛ اکثر این اختراعات دارای ریشه در کالیفرنیا و نیوجرسی بودند. در تمامی فن آوری های آمریکایی و مهندسی که در ۱۹۹۵-۲۰۰۵ در ایالات متحده ایجاد شده اند، یک چهارم از آنها مهاجر را به عنوان یک بنیانگذار کلیدی در نظر گرفتند. در سال ۲۰۱۲، شرکت های مجهز به فناوری مهاجران بیش از ۵۵۰،۰۰۰ نفر را استخدام کردند و در فروش به حدود ۷۰ میلیارد دلار رسید. بیش از ۴۰٪ از شرکت های Fortune در حال حاضر توسط مهاجران و یا کودکان مهاجران تاسیس شده است.

 

الزامات اساسی اولیه

یک کارآفرین خارجی که مایل است برای اولین بار در ایالات متحده باقی بماند یا وارد ایالات متحده برای ایجاد کسب و کار خود شود، می تواند درخواستش را به DHS برای بررسی ارائه دهد. درخواست ها مورد بررسی قرار می گیرند. کارآفرینانی که با معیارهای مورد نظر مطابقت داشته باشند دو سال برای تاسیس شرکت های خود در خاک ایالات متحده اجازه اقامت دارند. این اقامت موقت قانونی در کشور تحت همان قانونی قرار دارد که در حال حاضر به شاهدان دادگاه و بازدید از مقامات ارشد اعمال می شود. الزامات برای کارآفرینان که نیاز به برآورده کردن پتانسیل سود قابل توجه عمومی است عبارتند از:

 

  • باید حداقل ۱۰ درصد از راه اندازی را سهیم باشد و نقش مهمی در عملیات راه اندازی داشته باشد.
  • راه اندازی کارآفرین باید در پنج سال گذشته قبل از درخواست در ایالات متحده تشکیل شده باشد.
  • راه اندازی نشان می دهد که پتانسیل رشد سریع و ایجاد سود برای اقتصاد آمریکا را با ایجاد نمودن شغل دارد.

این پتانسیل با موارد زیر نشان داده میشود :

-دریافت سرمایه قابل توجهی با ظرفیت (حداقل ۲۵۰،۰۰۰ دلار) از سرمایه گذاران واجد شرایط با ثبت مدارک سرمایه گذاری موفق در ۱۸ ماه قبل از درخواست.

-دریافت جوایز قابل توجه یا کمک های مالی (حداقل ۱۰۰،۰۰۰ دلار) از برخی نهادهای دولتی فدرال، ایالتی یا محلی.

-تقریبا رعایت یک یا هر دو معیار فوق علاوه بر ارایه سایر شواهد قابل اطمینان و قانع کننده برای دارا بودن پتانسیل قابل توجه سرمایه گذاری راه اندازی برای رشد سریع و ایجاد شغل در آمریکا.

کارآفرینان بعد از دو سال امکان تمدید اقامتت خود را تا سه سال دیگر دارند.البته این بستگی به پتانسیل فعالیت راه اندازی شده و سودآوری و تعداد شغل های ایجاد شده توسط فعالیت موردنظر دارد.

 

راه های آمدن به آمریکا (ویزا) از طریق سرمایه گذاری و کارآفرینی

گزینه ۱٫ Investor Alien – این ویزای مهاجر EB-5 است که از شما می خواهد ۱ میلیون دلار در یک کسب و کار در ایالات متحده سرمایه گذاری کنید. اگر این کسب و کار در مناطق روستایی باشد، فقط باید ۵۰۰۰۰۰ دلار سرمایه گذاری کنید.
اما اگر پول این پول را ندارید، چه؟
گزینه ۲٫  EB-2 (C)ویزا – این ویزا “ویزای کار” محسوب می شود، اما در زیر (C) شما نیازی به داشتن کارفرما ندارید. آنچه شما نیاز دارید مدرک  پیشرفته (کارشناسی ارشد و بالاتر) و یا توانایی استثنایی در زمینه فعالیت خود است.

اگر شما خیلی جوان هستید، هنوز توانایی استثنایی ندارید؟ هنوز می توانید وارد شوید.

 

گزینه ۳. E-2. پیمان سرمایه گذاران – نگران نباشید، این بار آنها از شما سرمایه گذاری یک میلیون نمی خواهند. همه چیزهایی که باید انجام دهید باز کردن یک کسب و کار در ایالات متحده است، حداقل ۱۰۰ دلار در آن سرمایه گذاری کنید. شما همچنین باید از یک کشور در فهرست سرمایه گذاران مورد پیمان باشید. بسیاری از کشورها مورد پیمان هستند.

 

گزینه ۴٫ ویزای O-1 برای افراد دارای توانایی های استثنایی، از جمله توانایی های کسب و کار است. شما می توانید برای این نوع ویزا سعی کنید. شما به یک کارفرمای آمریکایی برای حمایت از شما نیاز خواهید داشت.

 

گزینه ۵٫ ویزای L1. نوع اول L1A است – شما باید یک مدیر اجرایی یا مدیر ارشد شرکتی باشید که دارای دفاتر در کشور شما و در ایالات متحده است. شما باید در این دفتر خارجی حداقل یک سال در طول سه سال گذشته کار کرده باشید. و آنها باید شما را به ایالات متحده بفرستند. اگر این شرکت دفتری در ایالات متحده نداشته باشد، شما می توانید کسی باشید که آن را باز میکند. نوع L1B جایی است که شما یک مدیر اجرایی نیستید، اما شما دانش خاصی دارید. اگر شرکتی که شما را به ایالات متحده فرستاد، شرکتی است که شما در نهایت مایل به کار کردن در آن نیستید، شما می توانید به شرکت دیگری در نهایت بپیوندید.

 

ویزای H-1B برای کارآفرینان

H1B  یکی از محبوب ترین ویزاها در ایالات متحده است. این ویزابرای اتباع خارجی است که دارای مدرک لیسانس (یا درجه تحصیلی معادل آن) هستند که برای انجام خدمات در یک حرفه تخصصی به ایالات متحده می آیند. موقعیت خاصی که به طور کلی نیاز به داشتن یک مدرک لیسانس دارد.

ویزای H1B نیاز به حمایت از یک شرکت ایالات متحده دارد. با این حال، پس از سال ها عدم اطمینان،  USCIS در حال حاضر درخواست های H1B را که توسط یک شرکت U.S. تشکیل شده و متعلق به صاحب ویزا (خود حمایت) ثبت شده است، می پذیرد. این نوع ویزا از زیر رده های “ویزای H-1B برای کارآفرینان” نامیده می شود.

برای پذیرش تحت برنامه کارآفرینان H1B ، لازم است ثابت شود که یک رابطه مشروع کارفرما و کارمند بین شرکت ایالات متحده و دریافت کننده وجود دارد. ممکن است ثابت شود که چنین رابطه ای با کمک یک وکالت مهاجرتی نیویورک انجام شده است.

H-1B  برای کارآفرینان یک ویزای بزرگ راه اندازی است که توسط وکلا، پزشکان، معماران، مهندسین و سایر متخصصان ماهر با مدارک تحصیلی ، که قصد ورود به ایالات متحده را برای راه اندازی کسب و کار خود می کنند، استفاده می شود. این قانون استانداردهای خاصی را به منظور محافظت از کارگران مشغول به کار در ایالات متحده که از کارگران غیر مهاجر تحت تأثیر قرار گرفته و همچنین برای محافظت از کارگران غیر مجاز H-1B، حمایت می کند.

 

متقاضی باید یکی از الزامات زیر را داشته باشد:
-داشتن مدرک لیسانس چهار ساله، یا درجه بالاتر یا معادل آن در کالج یا دانشگاه معتبر، در اختیار داشته باشد؛
–     داشتن مجوز بدون محدودیت با صدور مجوز کامل انجام کار در کشور مبدا؛
-کسب گواهینامه معادل تحصیلی توسط برخی از سازمانها در ایالات متحده، برای کارگران و متخصصان بدون تحصیلات، اما داشتن حداقل ۱۲ سال تجربه حرفه ای در زمینه تخصصی.

invest کار آفرینی در آمریکا

کار موردنظر باید “کار تخصصی” باشد و باید یکی از الزامات زیر را داشته باشد:
-کار بسیار پیچیده یا منحصر به فرد است که تنها می تواند توسط فردی که دارای مدرک کارشناسی یا بالاتر است، انجام شود؛
-حداقل نیازمندی برای کار داشتن یکی از مدارج تحصیلی یا معادل آن است؛
–     ماهیت کار بسیار خاص و پیچیده است که فرد مورد نیاز برای انجام وظایف ، معمولا با دستیابی به مدرک لیسانس یا بالاتر میتواند آن را به انجام رساند.

 

شرکت باید توانایی پرداخت حقوق معوقه را داشته باشد. شرکت هایی که دارای دارایی کمتر از ۱۰۰،۰۰۰ دلار هستند، بعید به نظر می رسند که درخواست H-1B خود را حمایت کنند.

یک جایگزین خوب برای ویزای کارآفرین H1-B ، ویزای E-2 است. با این حال، گزینه ویزا E-2 تنها برای شهروندان کشورهای عضو است.

طبق بند (۱۰۱) (الف( قانون مهاجرت و ملیت (INA) بخش H-1B یک ویزای غیر مهاجرتی است که برای مدت اولیه ای از ۳ سال اعطا می شود و می تواند برای یک دوره دیگر ۳ ساله تمدید شود.

همسر و فرزندان کوچک صاحب ویزای H-1B همچنین می توانند با ویزای H-4 وابسته به ایالات متحده بیایند. ویزای H-4 توسط USCIS اعطا می شود و اجازه کار را نمیدهد، ولی برای رفتن به مدرسه، برای دریافت گواهینامه رانندگی و باز کردن یک حساب بانکی برای مدت اقامت در ایالات متحدهمعتبر میباشد. تا زمانی که صاحب H-1B در یک وضعیت قانونی باقی بماند، دارنده H-4 نیز مجاز است در ایالات متحده باقی بماند.

 

H-1B یک ویزای غیر مهاجرتی است، اما اجازه می دهد دو قصد داشته باشید. به عبارت دیگر، یک فرد دارای ویزای H-1B می تواند به طور قانونی به دنبال اقامت دائم )کارت سبز) باشد در حالی که در وضعیت H-1B است و در نهایت شهروند ایالات متحده شود.

 

کار آفرینی در کنار سرمایه گذاری در آمریکا را باید به صورتی انجام دهید که منجر به دریافت اقامت آمریکا و مهاجرت به این کشور زیبا گردد . باز هم تاکید میکنیم که ویدیو های موجود در این بخش را که توسط آقای ملک پور (فارغ التحصیل حقوق عضو کانون وکلای دادگستری و مشاوران حقوقی ایران و دانشجوی دکترای حقوق دانشگاه ملی وین) به صورت رایگان برای شما عزیزان تهیه و تنظیم شده است را مشاهده نمایید .

اطلاعات موجود در این وب سایت جهت بالا بردن سطح اگاهی عمومی است و موسسات همکار در ایران خدمات کاریابی ارائه نمی دهند.

اطلاعات موجود در این وب سایت جهت بالا بردن سطح اگاهی عمومی است و موسسات همکار در ایران خدمات کاریابی ارائه نمی دهند.