کاریابی در کشور اسلوونی

 

مقدمه:

را ههای کاریابی در کشور اسلوونی چیست؟در مورد کار در کشوراسلوونی چه میدانید؟آیا شما به دنبال کار درکشور اسلوونی هستید؟روش های کاریابی در کشور اسلوونی چیست؟موسسات کاریابی در کشور اسلوونی چگونه فعالیت میکنند؟آیا کار دانشجویی در قانون کار کشور اسلوونی تعریف شده است؟

با پیشرفت تکنولوژی و تخصصی شدن امور لازم شد تا هرکس در حیطه کاری مربوط به خودش فعالیت نماید.بنابراین نیاز به جایی داشتیم تا بتواند اطلاعات مربوط به کارفرمایان که نیاز به کارمند داشتند و کارمندانی که نیاز به کار داشتند را ثبت نماید و از این طریق بتواند نرخ بیکاری را کاهش و نرخ اشتغال را افزایش دهد.موسسات کاریابی ابتدا فقط به صورت عمومی فعالیت داشتند یعنی بدون محدودیت مکانی از هر جای دنیا اقدام به ثبت اطلاعات میکردند اما رفته رفته با گسترش جمعیت و نیاز به کار بیشتر این موسسات در زمینه های گوناگون تفکیک شدند .یکی از این تقسیم بندی ها،تقسیم بندی کشوری بود.بنابر این امروزه هر کشور موسسات کاریابی منحصر به کشور خود را دارد.

موسسه Kelly یکی از موسسات کاریابی است که از سال ۱۹۴۶فعالیت خود را آغاز کرده است .شما میتوانید از طریق ثبت نام در سایت منتظر پیشنهاد کاری باشید همچنین با نصب اپلیکیشن Kelly میتوانید مشاغل مورد نیاز را هر روز مورد بررسی قرار دهید.

کشور اسلوونی یکی از کشور های ارام و کوچک در حوزه شنگن است که سالانه تعداد زیادی دانشجو را فارغ التحصیل مینماید.برطبق قانون کار کشور اسلوونی هر دانشجویی اجازه دارد ضمن تحصیل مشغول به کار شود و در هفته ۲۰ ساعت کار کند.دانشجو باید مثل یک کارمند معمولی قرار داد کار داشته باشد همچنین کارفرمای او موظف است ساعات کاری،میزان در آمد و همچنین بیمه او را مد نظر داشته باشد و قوانین مربوط به آن را رعایت کند.

با توجه به این که قانون کار کشور اسلوونی اجازه کار مهاجران را داده است باید بدانیم که راه های کاریابی در کشور اسلوونی چیست؟

*کاریابی آزاد

یک مهاجر خارجی در کشور اسلوونی ممکن است با مراجعه به سایت های مختلف اسلوونیایی که وظیفه ثبت مشاغل مورد نیاز را دارند،شغل مورد نظر خود را پیدا کند.بدین صورت که با ثبت نام در سایت های معتبر کاریابی در کشور اسلوونی و ثبت اطلاعات فردی خود برای مشاغل اعلام آمادگی کاری کند و منتظر بماند تا بهترین پیشنهاد کاری به او ارائه شود.

یکی از سایت هایی که میتوانیم برای کاریابی معرفی کنیم سایت رزومارک است.شما بعنوان یک فرد در جست و جوی کار میتوانید بدون اینکه هیچ مبلغی را بپردازید در شغل مورد نظر خود را جست و جو کنید و اگر مایل به ثبت رزومه کاری خود هستید میتوانید با پرداخت مبلغ ناچیز ۱ دلار فرم آماده به کار این سایت کاریابی را پر کنید.

همانطور که میدانید کشور اسلوونی یکی از کشورهای حوزه شنگن میباشد بنابر این در یک حیطه بزرگتر تحت عنوان کشورهای اروپایی و یا کشور های حوزه شنگن هم میتوانیم به دنبال کار و شرکت های کاریابی باشیم.

بدین منظور شرکت EURAXES به شما معرفی میکنیم که بدون هیچ هزینه ای رزومه کاری شما را دریافت میکند و مشاغل متناسب را به شما ارائه میدهد.

*کاریابی توسط دانشگاه:

اگر شما یک مهاجر در حال نحصیل در کشور اسلوونی هستید هم میتوانید به دنبال کار باشید.دانشگاه شما با توجه به موقعیت تحصیلی شما یک شغل به شما معرفی مینماید.بنابر این دانشگاه میتواند برای شما به منزله یک موسسه کاریابی باشد.

 

*اشتغال به کار در کشور اسلوونی از طریق ثبت شرکت:

-ثبت شرکت با مسئولیت محدود LLC

-ثبت شرکت معامله گر تنها SP

شما میتوانید با ثبت یک شرکت در کشور اسلوونی مشغول به کار شوید.و افرادی را نیز به استخدام خود در بیاورید.

مدارک مورد نیاز برای کار در کشور اسلوونی:

-مدارک هویتی

-مدارک تحصیلی

-گواهی اشتغال به تحصیل(در صورتیکه کار دانشجویی باشد)

-سابقه کار و سابقه بیمه

-اثبات تمکن مالی(در صورتیکه قصد ثبت شرکت داشته باشد)

-افتتاح حساب بانکی به نام شرکت (در صورتیکه قصد ثبت شرکت داشته باشد.)

-گواهی مهارتی

-مدرک زبان(در صورت ارائه امتیاز محسوب میشود)

 

داشتن یک شغل خوب و مناسب آن هم در اروپا موقعیت ایده الی است.اگر دوست دارید یک جایگاه خوب و مطمئن برای کار و تحصیلات و زندگی داشته باشید باید بتوانید بهترین انتخاب را متناسب با موقعیت خود انجام دهید.موسسه حقوقی ملک پور به شما کمک میکند تا هرگونه ابهام پیرامون مباحث مهاجرت را برای شما عزیزان حل شود.برای پیدا کردن پاسخ سوالات خود با دفاتر موسسه حقوقی ملک پور در تماس باشید.

اطلاعات موجود در این وب سایت جهت بالا بردن سطح اگاهی عمومی است و موسسات همکار در ایران خدمات کاریابی ارائه نمی دهند.

گرداورنده:فاطمه عرب

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.