کار در عمان و بررسی شرایط آن

کار در عمان، شرایط اخذ ویزای کار در عمان و قوانین مهاجرت به عمان و همچنین اخذ اقامت عمان از طریق کار در این مقاله مورد تحلیل علمی قرار می گیرد. گاهی اوقات ممکن افراد به مهاجرت کاری به عمان فکر کنند، اما با سوالاتی مواجه می شوند از جمله اینکه: شرایط کار در عمان چگونه است؟ قوانین کاریابی در عمان به چه صورت است؟ میزان حقوق دریافتی در عمان چه اندازه است؟ در این مقاله به تمام این سوالات پاسخ داده شده است. علاوه بر سوالات فوق موضوعات دیگری همچون کار در عمان و لیست مشاغل مورد نیاز، کار در عمان و مدارک مورد مورد نیاز و… مورد ارزیابی علمی قرار گرفته است. شما عزیزان همواره می توانید با موسسه حقوقی ملک پور، همکار موسسه مشاوره ای MIE در سراسر دنیا و یا با شعبه مرکزی در وین به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و در خصوص شرایط کار در بهترین کشور دنیا از جمله کشورهای اروپایی مانند آلمان، اتریش، کشور کانادا و… از طریق کارشناسان ارشد بهترین و به روزترین اطلاعات را به دست آورید و مشاوره دریافت نمایید.

 • کار در عمان و شرایط عمومی آن
 • کار در عمان و نرخ بیکاری در آن
 • کار در عمان و ویزای کاری عمان
 • کار در عمان و بررسی ویزای همراه
 • کار در عمان و مدارک مورد نیاز ویزای کار
 • کار در عمان و میزان حقوق در عمان
 • کار در عمان و مشاغل مورد نیاز 2019
 • کار در عمان و نحوه کاریابی در آن
 • کار در عمان و مؤسسات کاریابی در عمان
 • کار در عمان و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت در عمان
کار در عمان اقامت از طریق کار در عمان

شما می توانید شرایط خود و اطلاعات تماس را از طریق فرم ارزیابی وارد کرده تا مشاوران ما شرایط شما را بررسی کرده و در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس بگیرند.

کار در عمان و شرایط عمومی آن

در ابتدای بحث کار در عمان لازم است که در خصوص این کشور توضیحات اولیه ای ارائه گردد. کشور عمان که در خاورمیانه واقع شده است یکی از کشورهای حوزه عربستان می باشد که نام عربی آن نیز سلطنته عمان می باشد. پایتخت این کشور، شهر مسقط است که دریای عرب از قسمت خاوری و دریای عمان از قسمت شمال به آن وصل می شود. همچنین کشور عمان از ناحیه جنوب با کشور یمن و از ناحیه غربی با کشور امارات و کشور عربستان همسایه می باشد. این کشور از طریق دریا با کشور ایران نیز هم مرز می باشد. زبان رسمی این کشور عربی است و البته زبان انگلیسی نیز به عنوان زبان دوم در این بسیار رایج می باشد. نوع حکومت کشور عمان، سلطنتی مطلق است. مساحت کشور عمان حدود 500،309 کیلومتر مربع و جمعیت آن حدود  4،577،000 نفر می باشد.

در نهایت واحد پول این کشور نیز ریال عمان است. همانطور که می دانید در سال های اخیر در خصوص کار در کشور عمان زمزمه های بسیاری به گوش می رسد، از نظر اینکه کار در این کشور دارای شرایط مطلوبی است و همه افراد به فکر مهاجرت به این کشور از طریق کار انداخته است. اما نکته خیلی مهم این است که افراد متخصصی که به فکر کار در این کشور هستند می بایست ابتدا شرایط کار در کشورهای دیگر را با کار در عمان بررسی نموده و با اطلاعات کامل اقدام به مهاجرت کاری به این کشور نمایند.

شرایط عمومی عمان اقامت از طریق کار در عمان

7c599 slide اقامت از طریق کار در عمان

فایل تصویری موسسه حقوقی ملک پوردر باب مهاجرت به کشورهای حوزه خلیج فارس

video اقامت از طریق کار در عمان

فایل صوتی موسسه حقوقی ملک پوردر باب مهاجرت به کشورهای حوزه خلیج فارس

audio اقامت از طریق کار در عمان

کار در عمان و نرخ بیکاری در آن

از جمله موارد بسیار مهم در خصوص کار در عمان، آگاهی از نرخ بیکاری در این کشور است. آمار نرخ بیکاری در این کشور در سال های اخیر پایین بوده است و همین دلیل سبب شده است که متقاضیان زیادی قصد اقدام برای این کشور را داشته باشند. در سال 2010 نرخ بیکاری در عمان تقریبا زیر 5 درصد بود و این روند نزولی ادامه پیدا کرد تا سال 2018 که به حدود 3 درصد رسید. بنابراین از نظر شرایط کار در این کشور می توان امیدوار بود، اما این نکته مثبت بیشتر برای افراد عمانی مناسب است، زیرا همیشه برای افراد غیر عمانی شرایط ورود به کشور از طریق کار راحت و سهل نخواهد بود. در نمودار زیر آمار ارائه شده در فوق به خوبی مشخص است:

نرخ بیکاری عمان اقامت از طریق کار در عمان

کار در عمان و ویزای کاری عمان

کار در عمان مستلزم اخذ ویزای کاری می باشد. افرادی که خواهان اخذ این ویزا می باشند می توانند با رعایت شرایط خاصی به آن دست پیدا کنند. اما اخذ این ویزا به راحتی صورت نمی گیرد و افراد و متقاضیان در صورت عدم دریافت پیشنهاد شغلی از این کشو موفق به اخذ این ویزا نخواهند شد. از مهم ترین عوامل اخذ ویزای کاری عمان، داشتن یک پیشنهاد شغلی از طرف یک کارفرمای عمانی یا یک کمپانی عمانی است. متقاضیان برای اخذ این دعوتنامه باید از طریق ارسال مدارک و رزومه خود به صورت ایمیل و ذکر شرایط خود و اثبات این نکته که یک کارگر متخصص و ماهر هستند بتوانند کارفرما را متقاعد کنند که برای آن ها دعوتنامه و پیشنهاد کاری صادر نمایند. کارفرمایان نیز باید از اداره کار و اداره پلیس کشور سلطنتی عمان تایید دعوتنامه شغلی را دریافت نمایند تا بتوانند یک شخص غیر عمانی را استخدام نمایند.
از جمله شرایط مهمی که افراد و متقاضیان کار باید داشته باشند، داشتن سن بین 21 سال تا نهایت سن 60 سال و تسلط به زبان عربی یا زبا انگلیسی است. عمان سیاست های انعطاف پذیری برای استخدام نیروی کار خارجی دارد. قوانین و ظوابطی که در خصوص استخدام افراد در کشور عمان اعمال می شود دارای محدودیت های زیادی است که برای افراد غیر عمانی ایجاد میکند. دلیل این قوانین سخت این است که در وهله اول کارمندان و نیروی کار عمانی را استخدام نمایند. در شرکت های خصوصی در این کشور قوانین مهم کار، امور اجتماعی و قانون اساسی مورد توجه فراوان قرار می گیرد.

ویزای کار عمان یا اروپا

کار در عمان و بررسی ویزای همراه

متقاضیان کار در عمان بعضا متاهل هستند و قصد دارند که همسر و فرزندان زیر 18 سال خود را به عنوان همراه در کنار خود داشته باشند. در این خصوص لازم به ذکر است که این امکان وجود دارد که متقاضیان بتوانند به موازات درخواست ویزای کاری عمان برای خود برای همراهان خود نیز درخواست ویزا نمایند. اما استثنایی که وجود دارد این است که فرزندان تا سن 21 سال می توانند به عنوان همراه روی پرونده پدر و مادر خود قرار بگیرند. مسئله بسیار مهم این است که شخص متقاضی باید توانند اثبات نماید که شغل و درآمد او در این کشور ماهیانه حدود 300 ریال عمان می باشد و این مبلغ برای پرداخت هزینه های همراهان او کفایت می کند. همچنین باید یک اجاره نامه ارائه نماید که ثابت کند که یک خانه در این کشور دارد و این اجاره نامه می تواند یا به نام کارفرمای او باشد و یا به نام خود شخص متقاضی. متقاضی همچنین باید یا از حساب ماهیانه و حقوق و دستمزد خود پرینت ارائه دهد و یا از گردش حساب 6 ماهه خود. نکته اینجاست که همراه شخص متقاضی در این کشور اجازه کار ندارد.

کار در عمان و مدارک مورد نیاز ویزای کار

متقاضیان کار در عمان برای اخذ ویزای کاری این کشور پس از اینکه دعوتنامه کاری را از کارفرما یا کمپانی عمانی دریافت نمودند باید بتوانند یک سری مدارک خاص دیگر را نیز ارئه نمایند. این مدارک باید به زبان انگلیسی و یا زبان عربی ترجمه شوند و به سفارت کشور عمان ارائه شوند:

 • ارائه دو قطعه عکس 6*4 شخص متقاضی
 • ارائه پاسپورت متقاضی و کپی آن که دارای حداقل 6 ماه اعتبار باشد
 • ارائه دعوتنامه کاری و یا همان مجوز کار صادر شده از طرف کارفرما و در نهایت اداره کار کشور عمان
 • ارائه گواهی نامه سلامت و عدم بیماری
 • ارائه عدم سوء پیشینه
 • ارائه سایر مدارک کاری و تخصصی شخص متقاضی
 • ارائه فرم درخواست ویزای کار به سفارت و کنسولگری این کشور

کار در عمان و میزان حقوق در عمان

در خصوص کار در عمان مسئله مهم دیگری که وجود دارد میزان حقوق دریافتی است که یک کارمند می تواند داشته باشد. لازم است بدانید که واحد پول کشور عمان ریال است و بعد از دینار کویت، ریال عمان با ارزش ترین پول دنیا قلمداد شده است. هر ریال عمان معادل حدود 35 الی 38 هزار تومان می باشد که تقریبا 2 و نیم برابر دلار آمریکا است. درآمد و حقوق یک کارمند معمولی حدود 300 الی 350 ریال در ماه می باشد. اما نکته بسیار مهم این است که در مقابل اینکه واحد پول این کشور دارای ارزش بالایی است اما هزینه های زندگی نیز بسیار بالا می باشد و زندگی برای افراد غیر عمانی اصلا ساده و ارزان نخواهد بود و اینکه این کشور اقامت را به افراد غیر عمانی به راحتی اعطا نمی نماید همچنین سطح کیفیت زندگی نیز به نسبت کشورهای اروپایی مانند آلمان، اتریش، سوئیس، دانمارک و… چندان بالا نمی باشد. در جدول زیر به صورت میانگین حقوق و درآمدی که در مشاغل مختلف به صورت سالانه می توان به دست آورد ذکر شده است.

مشاغل دلار آمریکا (سالانه) ریال عمان (سالانه)
حسابداری  37,073 دلار آمریکا 14,272 ریال عمان
مهندس برق 49,935 دلار آمریکا 19,219 ریال عمان
مدیر فناوری اطلاعات  52,084 دلار آمریکا 20,046 ریال عمان
مدیر مالی  88,942 دلار آمریکا 34,221 ریال عمان
حسابدار  37,073 دلار آمریکا 14,272 ریال عمان
مدیریت مهندسی  94,829 دلار آمریکا 36,500 ریال عمان
مدیر منابع انسانی  68,533 دلار آمریکا 26,385 ریال عمان
هزینه های تحصیل و زندگی در عمان

کار در عمان و مشاغل مورد نیاز 2019

نکته مهم دیگر در خصوص کار در عمان، لیست مشاغل مورد نیازی است که هر ساله از طرف این دولت اعلام می شود. همیشه تعداد موقعیت های شغلی موجود در هر کشور با اقتصاد آن کشور ارتباط مستقیم دارد و از آنجایی که کشور عمان دارای صنعت نفت و گاز است، درآمد و بودجه لازمه در این کشور از طریق نفت و گاز تامین می شود. اما در کنار در این مسئله، مشاغل دیگری نیز در این کشور وجود دارد که در آن ها به نیروی کار احتیاج داشته باشند. در ماه ژانویه سال 2017 دولت سلطنتی عمان در حدود 90 شغل، جهت استخدام افراد ماهر غیر عمانی ممنوعیت اعلام نمود و دلیل این سیاست این بود که متخصصان عمانی در این دسته از مشاغل می توانند ظرفیت موردنیاز را تکمیل نمایند و احتیاجی به استخدام افراد و اتباع سایر کشورها نیست. اما به دلیل حقوق پایین در این دسته از مشاغل، زیاد مورد تقاضای افراد قرار نمی گیرد.
اما در زیر، لیست تعدادی از مشاغل مورد نیاز این کشور که از طرف وزارت کار و اتاق بازرگانی این کشور اعلام شده است را ذکر می نماییم. در جدول زیر این لیست مشاغل را ذکر می نماییم:

   لیست مشاغل مورد نیاز در عمان در سال 2019    
پزشکی
دندان پزشکی
پرستاری
فناوری اطلاعات
مدیریت پروژه
راه سازی
برق کار
جوشکار
نجاری
کار در رستوران
سرآشپز

PV201L 11.12.18 160@03x 1 اقامت از طریق کار در عمان

کار در عمان و نحوه کاریابی در آن

در خصوص کار در عمان می توان از دو طریق کاریابی انجام داد. روش اول به صورت اینترنتی می باشد، به این صورت که افراد می توانند در سایت های کاریابی این کشور به صورت ایمیل با کارفرمایان مختلف و یا با کمپانی ها و بنگاه های کاریابی مختلف مکاتبه نموده و رزومه های خود را ایمبل نمایند و زمانی که توانایی و تخصص و مهارت خود به آنان ثابت نمودند می توانند از آن ها پیشنهاد شغلی و دعوتنامه کاری دریافت نموده و بر اساس آن می توانند در یک کار استخدام شوند. روش دیگر نیز به این صورت است که افراد از طریق یک ویزای توریستی وارد این کشور شده و شخصا به صورت مستقیم (نه به صورت مکاتبه اینترنتی) با کارفرمایان و کمپانی های مختلف صحبت نمایند تا بتوانند از آن ها پیشنهاد شغلی را دریافت نمایند و بتوانند استخدام شوند. برخی از افراد روش اینترنتی را می پسندند و برخی دیگر نیز تمایل دارند به صورت مراجعه حضوری در کشور مورد نظر، شغل مناسبی را پیدا نمایند. در نتیجه در هر دو روش امان کاریابی وجود دارد.

کار در عمان و مؤسسات کاریابی در عمان

در بحث کار در عمان، افرادی که قصد داشته باشند کار پیدا کنند و روش اینترنی را برای پیدا کردن شغل موردنظر در پیش گرفته اند، به تعدادی از طریق سایت ها و موسسات کاریابی نیاز دارند. ما در این قسمت از مقاله تعدادی از این موسسات کاریابی را معرفی می نماییم. این مطلب توسط موسسه حقوقی ملک پور، همکار موسسه مشاوره ای MIE تهیه و گردآوری شده است، هرگونه کپی برداری از آن شرعا و قانونا مجاز نمی باشد.

                       موسسات کاریابی در عمان                      
http://www.fatimagroup.net/EN/ContactUs.aspx
http://www.budgerecruitment.com/candidates
www.selecthr.ae/en/vacancies
http://www.menahrs.com/index.php/post-your-cv/
http://al-miladi.com/contact_us.php
https://www.reed.co.uk/account/register
www.nesglobaltalent.com/find-a-job
http://www.eliterecruitmentgroup.com/candidate/register.asp
موسسات کاریابی در عمان

کار در عمان و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت در عمان

متقاضیان کار در عمان پس از ورود به این کشور می توانند تا ظرف مدت 30 روز برای اخذ اقامت کاری خود به اداره کار و اداره پلیس این کشور درخواست خود را ارائه نمایند. برای انجام این کار یک سری مراحل و مدارک خاص نیاز است. از جمله این مدارک ارائه نامه شغلی از طرف کمپانی و کارفرمای موردنظر، ارائه نامه سلامت و عدم بیماری خاص و ارائه مدارک هویتی خود و اعضای خانواده می باشد. زمانی که شخص متقاضی مدارک را ارائه نمود یک اقامت 2 ساله برای وی صادر می گردد. تمدید اقامت این کشور و یا اخذ اقامت دائم و تابعیت برای افراد غیر عمانی بسیار پیچیده و سخت و دشوار خواهد بود، زیرا اصولا کشورهای حوزه خلیج فارس و خاورمیانه اقامت و تابعیت به خارجیان اعطا نمی کنند. بنابراین توصیه می شود که از همان ابتدا افراد برای بهترین کشورهای دنیا از جمله آلمان، اتریش، سوئیس، دانمارک، هلند، کانادا، انگلستان و … اقدام نمایند که بتوانند به اخذ اقامت و تابعیت یک کشور معتبر نیز دست پیدا نمایند. در حال حاضر شرایط کار در آلمان، کار در اتریش، کار در کانادا و … بسیار مطلوب و مناسب می باشد.

راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت
کار در عمان و سخن پایانی

کار در عمان و شرایط اخذ ویزای کاری را در این کشور به صورت علمی مورد تحلیل علمی قرار دادیم و به نکات بسیار مهمی اشاره نمودیم. نکته بسیار مهمی که وجود دارد این است که کار در عمان شاید از ابتدا بسیار مطلوب به نظر برسد اما اگر به عمق این موضوع دقت نماییم در می یابیم که کشورهای اروپایی از نظر سطح رفاه اجتماعی و کیفیت زندگی و ارزش جهانی و هزینه های زندگی بسیار مناسب تر و مفیدتر و منطقی تر می باشند. به افرادی که قصد دارند برای کار در عمان اقدام نمایند پیش از انجام هرگونه اقدامی شرایط خود را برای ویزای کار برترین کشورهای دنیا از جمله کار در اتریش، کار در آلمان، ویزای کار کانادا، ویزای کار استرالیا و… بررسی نمایند و پس از آن یک تصمیم درست و منطقی اتخاذ نمایند. همواره می توانید با موسسه حقوقی ملک پور، همکار موسسه مشاوره ای MIE اتریش در سراسر دنیا و یا با شعبات مرکزی وین به صورت مستقیم تماس حاصل نموده و از برترین مشاورین و کارشناسان این موسسه مشاوره تخصصی دریافت نمایید. همچنین می توانید سوالات خود را درباره کار در عمان در بخش دیدگاه های این مقاله مطرح نموده و پاسخ آن را در کوتاه ترین زمان دریافت نمایید.

law اقامت از طریق کار در عمان
475 پاسخ
« دیدگاه های قدیمی تر
 1. مسلم گفته:

  سلام وقت بخیر بنده لیسانس صنایع شیمایی دارم تازه خدنتم تموم شده ایا میتونم کاری اونجاپیدا کنم

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour1 گفته:

   با سلام
   دوست عزیز شما باید از طریق موسسات کاریابی اقدام نمایید و یا به صورت حضوری در کشور عمان به جستجوی کار بپردازید.
   سابقه کار و تسلط به زبان عربی یا انگلیسی نیز دارای اهمیت می باشد.

   پاسخ
 2. حسین گفته:

  با عرض سلام
  من فوق دیپلم علوم آزمایشگاهی دارم با حدود 13 سال سابقه کار ..میخواستم ببینم با این شرایط میشه اقدام کرد ویزای کاری و اقامت
  متاهل و یک فرزند 7 ساله دارم.

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. کار در کشورهای عربی نیازمند داشتن پیشنهاد شغلی از کارفرمای آن کشور است و منجر به اقامت برایتان نمی شود. این کشورها هیچ گونه خدمات قابل توجهی را برای مهاجران ارائه نمی کنند. در صورت تمایل از طریق موسسات کاریابی آن کشورها می توانید اقدام نمایید. کشورهای عربی عموماً روابط دوستانه ای با ایران نداشته و به راحتی به ایرانیان ویزا نمی دهند. مقاله زیر را مطالعه نمایید:
   https://malekpour.ir/مهاجرت-به-کشورهای-حوزه-خلیج-فارس/

   پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. کار در کشورهای عربی نیازمند داشتن پیشنهاد شغلی از کارفرمای آن کشور است و منجر به اقامت برایتان نمی شود. این کشورها هیچ گونه خدمات قابل توجهی را برای مهاجران ارائه نمی کنند و در دادگاه هایشان نیز بصورت عادلانه دعاوی قضایی را برای شهروندان خود و مهاجران حل و فصل نمی کنند. در صورت تمایل از طریق موسسات کاریابی آن کشورها می توانید اقدام نمایید. کشورهای عربی عموماً روابط دوستانه ای با ایران نداشته و به راحتی به ایرانیان ویزا نمی دهند. مقاله زیر را مطالعه نمایید:
   https://malekpour.ir/مهاجرت-به-کشورهای-حوزه-خلیج-فارس/

   پاسخ
 3. سیامک گفته:

  سلام و عرض ادب
  من پیشنهاد کار از یک شرکت در عمان دارم که مبلغ ۱۰۰۰ ریال عمان در ماه میدهند
  آیا این مبلغ کفاف یک زندگی خوب را در عمان را میدهد؟

  پاسخ
 4. معصومی گفته:

  سلام و خسته نباشید
  من کارشناس معماری دارم و حدود 6 سال سابقه بیمه ای و 10 سال سابقه کاره غیره بیمه ای در رشته معماری هستم .
  می خواستم بدونم ویزای کار در کشور عمان شما چه کمکی می توانید به من بکنید
  مرسی

  Rating: 5
  پاسخ
 5. مینا گفته:

  با سلام
  میخواستم بدونم برای کار در یک شرکت معتبر ایرانی در عمان که به من پیشنهاد شده چه میزان حقوق ممکن است پرداخت کنند؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour1 گفته:

   با سلام
   میزان حقوق به شرکت و سمت شغلی که در آن کار می کنید بستگی دارد. در این مورد باید از شرکت مربوطه یا موسسات کاریابی اطلاع کسب کنید.

   پاسخ
 6. امین گفته:

  با سلام و درود، من مهندس مکانیک گرایش جامدات خواندن با سابقه ده ساله کار در صنعت و مسلط به نرم افزارهای طراحی و برنامه نویس دستگاههای cnc، متاسفانه بودجه زیادی برای مهاجرت کاری به کشورهایی که سرمایه زیاد برای مهاجرت لازم دارند ندارم.
  به نظر شما عمان می‌تونه گزینه مناسب‌تری برای من باشه؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • MIE.Malekpour1 گفته:

   با سلام
   برای کار در عمان شما باید ابتدا یک پیشنهاد کار داشته باشید و سپس برای ویزای کار عمان اقدام کنید. توجه داشته باشید که کشور عمان به شما اقامت دائم نمی دهد و شما تنها تا زمانی که استخدام هستید مجوز اقامت خواهید داشت.
   اگر کمتر از 40 سال سن دارید، می توانید برای ویزای جستجوی کار اتریش و آلمان نیز اقدام کنید که هزینه زیادی ندارد و پس از 5 سال به شما اقامت دائم داده می شود.

   پاسخ
  • MIE.Malekpour1 گفته:

   با سلام
   شما به عنوان یک پزشک برای کار در کشور عمان یا هر کشوری دیگری ابتدا باید مدرک تحصیلی خود را معادل سازی کنید و باید تسلط کامل بر زبان بومی کشور مورد نظر خود داشته باشید.

   پاسخ
 7. احمد گفته:

  درود بر شما من تولید کننده نبات شکلات ابنبات هستم و تمایل به راهاندازی این خط تولید در عمان دارم راهنمایی بفرمایید

  Rating: 4
  پاسخ
  • MIE.Malekpour1 گفته:

   با سلام
   سرمایه گذاری در کشور عمان ممکن است با دو هدف انجام شود. شما ابتدا باید هدف خود را مشخص کنید آیا صرفا تمایل به تجارت دارید یا هدف شما اخذ اقامت در این کشور نیز می باشد؟
   با توجه به اینکه اطلاعات کافی جهت مشاوره ارائه ننموده اید، لذا پیشنهاد می شود جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ تماس حاصل کنید و یا فرم زیر را تکمیل نمایید تا کارشناسان ما در اسرع وقت از طریق واتساپ با شما تماس حاصل نمایند.

   https://malekpour.ir/contact-us/

   پاسخ
  • MIE.Malekpour2 گفته:

   با سلام. مهاجرت پزشکان امر حساسی است و نیاز به بررسی تخصصی تر شرایط شما دارد. اطلاعاتی که ارائه داده اید جهت ارائه مشاوره به شما کافی نیست. با توجه به عدم اطلاع کافی از شرایط شما جهت کسب اطلاعات در این زمینه با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000
   شما همچنین می توانید فرم ارزیابی را از لینک زیر تکمیل کنید تا کارشناسان ما از طریق واتس اپ با شما تماس بگیرند.
   https://malekpour.ir/contact-us/

   پاسخ
 8. سیدنجیم رضایی گفته:

  باسلام .من میکانیک تخصصی موتور گیربکس اتومات هیوندا هستم با ۱۳سال سابقه کاری برای اقامت کاری در کشور عمان ایا نیاز به استاد مکانیک دارند .

  Rating: 5
  پاسخ
  • azadehnoory گفته:

   با سلام و عرض ادب. برای اخذ اقامت کاری عمان باید ابتدا پیشنهاد کار داشته باشید. شما باید از طریق موسسات کاریابی در عمان شرایط بازار کار را بسنجید و برای جستجوی کار اقدام کنید.

   پاسخ
 9. نیوشا گفته:

  با سلام من دکترای حسابداری دارم با ۷ سابقه حسابداری و اکنون حسابرس هستم میخوام بدونم می تونم در عمان کار کنم یا نه و خواهرم رشته مامایی درس خونده شرایط برای ایشون چطوری هستش؟ با تشکر

  Rating: 4
  پاسخ
  • azadehnoory گفته:

   با سلام و عرض ادب. رشته هر دو شما از رشته هایی است که برای کار در یک کشور دیگر نیاز به معادل سازی دارد. شرایط شما باید به صورت کامل و با جزئیات بررسی شود تا بتوان پاسخ دقیق تری داد اما معمولا می توان از طریق پذیرش تحصیلی در رشته های مناسب وارد کشور مورد نظر شد و سپس برای معادل سازی مدرک اقدام کرد.

   در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000

   شما همچنین می توانید فرم ارزیابی را از لینک زیر تکمیل کنید تا کارشناسان ما از طریق واتس اپ با شما تماس بگیرند.

   https://malekpour.ir/contact-us/

   پاسخ
 10. محمد اسفندیاری گفته:

  با عرض سلام
  من امپراطور c.n.c هستم مسلط بر برنامه های طراحی ucancam و Artcam هستم برای من در عمان کار پیدا می شود
  با تشکر

  Rating: 4
  پاسخ
 11. مجتبى گفته:

  سلام مهندس برق هستم و با سابقه ١٥ سال در زمينه سيستم هاى اعلام سرقت و اعلام حريق و دوربين مداربسته در بانكهاو ساختمان هاى ادارى و مسكونى . متاهل و داراى يك فرزند پسر در مقطع دبستان . امكان كار در عمان در اين زمينه و شرايط ادامه تحصيل فرزندم در عمان چگونه است؟ امكان اقامت و كار در زمينه بالا در عمان وجود دارد؟

  Rating: 5
  پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   سلام و عرض ادب. امکان اخذ اقامت عمان با کار در این کشور برای شما وجود نخواهد داشت. به منظور ارزیابی شرایطتان برای اخذ اقامت سایر کشورها با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000

   شما همچنین می توانید فرم ارزیابی را از لینک زیر تکمیل کنید تا کارشناسان ما از طریق واتس اپ با شما تماس بگیرند.

   https://malekpour.ir/contact-us/

   پاسخ
 12. موسی گریوانی گفته:

  سلام و عرض ادب من جوشکار ارگن و co2 و مونتاژ کار هستم لطفا بفرمایید کار تو عمان چطوره هست یانه اگر هست شرایط و پایه حقوقش چطوریه متشکر م

  Rating: 5
  پاسخ
 13. عبدالامیر هجوم گفته:

  با سلام احتراما اینجانب مهندس عمران ساختمان ودارای شرکت ساختمانی و پروانه اشتغال به کار ساختمانی هستم و عضو اتاق بازرگانی می باشم جهت اشتغال به کار و اقامت درکشور عمان همکاری و راهنمایی نمایید ممنون ومتشکر در ضمن مسلط به زبان عربی هستم

  Rating: 5
  پاسخ
 14. ایمان انوری گفته:

  سلام.وقت بخیر.بنده ۲۸ساله و کارشناسی پرستاری با چهار و نیم سال سابقه کاری و بیمه در مرکز قلب(بخش مراقبت های ویژه قلبیCCU) و اورژانس پیش بیمارستانی(۱۱۵)، مسلط به برنامه نویسی تحت وب و در حال گذراندن دوره ایلتس هستم.خواستم درمورد ویزای کاری کشور عمان و بقیه کشورهای عربی بپرسم.امکانش هست درمورد شرایطش و نحوه اخذ اون راهنمایی بفرمایید؟

  Rating: 4
  پاسخ
 15. محمد گفته:

  درود.من ۳۰سال سن دارم.و شغلم در ایران مربی گری بدنسازی و پاورلیفتینگ.۱۶سال سابقه ورزشی.چندین حکم کشوری و دو حکم قهرمانی در مسابقات آسیا اروپایی بین المللی دارم.آیا من‌میتونم در زمینه شغلی خودم اقدام کنم برای کار در عمان.مجرد .فوق دیپلم حسابدرای.ممنون میشم راهنمایی کنید.با تشکر

  Rating: 5
  پاسخ
 16. بهلول کاظمی گفته:

  با سلام
  من کارشناس ارشد تربیت بدنی، دبیر ورزش و مربی فوتبال پایه هستم( نونهالان، نوجوانان و جوانان)
  ميخوام برم عمان مربیگری کنم ممنون ميشم کامل راهنماييم کنید

  Rating: 4
  پاسخ
 17. مسعود گفته:

  سلام و عرض ادب .بنده کارگاه ام دی اف و کابینت سازی دارم با توجه ب وضع اقتصادی ایا عمان برای کار مناسب است یا ن لازم ب ذکر است همراه خانواده قصد رفتن دارم هیچ گونه اطلاعی از چگونگی مهاجرت ندارم لطفا راهنمایی کنید

  Rating: 4
  پاسخ
  • azadehnoory گفته:

   با سلام و عرض ادب. برای کار در عمان نیاز به پیشنهاد کار از طرف کارفرمای عمانی دارید. به این نکته توجه داشته باشید که عمان نمی تواند مقصد نهایی شما برای مهاجرت باشد زیرا این کشور به شما اقامت دائم اعطا نمی کند. توصیه می کنم شرایط کشورهای اروپایی را نیز بررسی کنید که پس از چند سال کار کردن به شما اقامت دائم و تابعیت اعطا می کنند. در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000

   پاسخ
 18. عبدالرحیم گفته:

  با سلام وعرض خسته نباشید
  آیا میتوان بصورت توریستی به کشورعمان سفرکرد ودرآنجا بدنبال کار گشت وآیا اصلا این گزینه راهکار خوبی میباشد . با تشکر

  Rating: 3
  پاسخ
 19. اسماعیل جعفریه گفته:

  باسلام ۵۲ ساله هستم.۱۷سال سابقه صحافی دارم .در کار جوشکاری مهارت دارم (کاربیت و غیره).تعمیر موتور برق و موتور اب تعمیر پمپ باد.کاغذ دیواری منزل .لوله کشی ساختمان .

  اسماعیل جعفریه

  Rating: 5
  پاسخ
 20. اسماعیل جعفریه گفته:

  باسلام من ۵۲ ساله هستم 17سال سابقه سحافی کار دارم و 10 سال جوشکاری برق و جوشکاری کابینت وتعویض روغن ماشین سبک و کاغذ دیواری هستم وکار های ساختمانی بلد هستم مثل لوله کشی سختمان و تعمیر موتور باد و تعمیر موتور برق سنگین دیزل بلد هستم و نقاشی ساختمان لوله کشی سختمان کار کردم

  Rating: 5
  پاسخ
  • azadehnoory گفته:

   با سلام و عرض ادب. برای کار در عمان نیاز به یک پیشنهاد کار از طرف کارفرمای عمانی دارید. برای جستجوی کار در عمان می توانید از طریق سایت های کاریابی اقدام کنید.

   پاسخ
 21. ملیحه رحیمی گفته:

  سلام وقت بخیر
  من فوق دیپلم نقاشی ایرانی دارم در حال حاضر معلم‌ هستم‌ سه‌ سال سابقه کار دارم. در بخش گل و مرغ در استانی مقام سوم دارم‌، در نگارگری در دانشگاه مقام برگزیده دارم‌ ودر چند جشنواره تقدیر نامه دارم‌. نقاشی روی ظرف سفالی، نقاشی روی پارچه تدریس حرفه ای دارم‌ میخواستم سوال کنم برای کشور عمان یا قطر پذیرفته میشم

  Rating: 1
  پاسخ
 22. صنم گفته:

  سلام.. وقتتون بخير… ببخشيد من پرستارم و شوهرم پزشک بیهوشی هستن… ميخواستم بپرسم اگه برای کار و زندگی بخوایم به عمان بریم… شرایط برای ما چطوریه؟ اول اینکه اصلا میتونیم بریم. و دوم اینکه اگه بتونیم بریم شرایط زندگی در اونجا برای ما بهتر از تهران هست؟

  Rating: 3
  پاسخ
 23. جمشیدی گفته:

  سلام. هزینه های کلی برای اقامت این کشور چه حدودی هست ؟ چقدر باید پول داشته باشیم؟
  سوال دوم اینکه من هم مدرس زبان و هم مدیر بازرگانی خارجه و هم مترجم همزمان هستم. یعنی کار برای من با این سوابق خوب پیدا میشه؟
  و اینکه چه مدت طول میکشه اقامت بدن؟

  Rating: 4
  پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   با سلام و عرض ادب. شرایط شما باید با جزئیات بیشتری بررسی شود. توصیه می کنیم با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000

   پاسخ
 24. poriyavalikhani74 گفته:

  سلام وقت بخیر
  من مکانیک ماشین های دیریفت و مسابقه ای هستم
  الانم قصد مهاجرت در زمینه کاریم دارم
  هیچ پیشنهادیم ندارم و میخوام بطور جداگانه کاد منم

  Rating: 3
  پاسخ
 25. روح ا... گفته:

  سلام آیا برای من که تعمیرکار بالابر های فروشکاهی و رستورانی و تا حدودی آسانسور هستم کار برای من هست که بتونم برم ممنون

  پاسخ
  • azadehnoory گفته:

   با سلام و عرض ادب. برای کار در عمان نیاز به یک پیشنهاد کار از طرف یک کارفرمای عمانی دارید. برای جستجوی کار می توانید به وبسایت موسسات کاریابی عمان مراجعه کنید.

   پاسخ
 26. امیر یوسفی گفته:

  با سلام اگر بخواهم با ۴ نفر برای کار ساختمانی مدت ۳ماه در عمان بمانم و کار کنیم چقدر هزینه برای ویزا و اقامت دارد

  Rating: 5
  پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   سلام و عرض ادب. متوسط هزینه زندگی در مسقط عمان برای هر نفر حدود ۲۷۰ ریال عمان میباشد (بدون در نظر گرفتن اجاره خانه). از نظر آماری، هزینه زندگی در شهر مسقط حدوداً ۳ برابر گرانتر از شهر تهران میباشد. (نوسان ریال این آمار تحت تاثیر قرار میدهد). هر ریال عمان حدودا ۲،۶ برابر دلار میباشد. به طور کلی این میزان هزینها بسته به نوع زندگی فرد می تواند بالاتر و یا پایینتر باشد. هزینه صدور ویزای کاری عمان برای هر نفر 20 ریال عمان می باشد ولی این مبلغ بجز سایر هزینه های مرتبط با ویزای کاری می باشد.

   پاسخ
 27. حسن گفته:

  سلام بنده فارغ تحصیل مهندس شیمی هستم و چند سالی به عنوان نماینده HSEدر پالایشگاه ابادان کار کرده ام و همچنین مدیر پروژه ساژه های بتونی و مدیر پروژه نصب و راه اندازی اسانسور بودم به زبان عربی هم مسلط هستم ایا این سایت کار مرتبت با فعالیت بنده رو در عمان برا بنده سراغ داره

  Rating: 4
  پاسخ
 28. ليلي گفته:

  با سلام وقتتون بخير، من مدرك كارشناسي ارشد مهندسي كامپيوتر از يك دانشگاه خوب با معدل بالا دارم ولي متاسفانه سابقه كار ندارم، وهمسرم فوق ديپلم مهندسي برق الكترونيك داره و حدود ده سال سابقه كار در يك شركت خودرو سازي، ميخواستم بپرسم امكان اخذ ويزاي كار براي هر دو نفر ما در عمان وجود داره؟
  متشكرم

  Rating: 4
  پاسخ
  • azadehnoory گفته:

   با سلام و عرض ادب. برای کار در عمان شما باید ابتدا یک کارفرمای عمانی بیابید که به شما پیشنهاد کار دهد سپس می توانید برای ویزای کار عمان اقدام کنید. لازم به ذکر است کشورهای عربی به شما اقامت دائم اعطا نمی کنند و در صورت از دست دادن شغل خود ملزم به ترک این کشورها می باشید. با توجه به رشته تحصیلی شما و همسرتان امکان کار در بسیاری از کشورها وجود دارد که می تواند منجر به اقامت دائم گردد. برای اینکه بتوان گزینه های امکان پذیر برای شما را پیشنهاد داد به اطلاعات بیشتری در مورد شما نیاز است. توصیه می کنم با دفاتر ما تماس گرفته تا شرایط شما بررسی شود و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000

   پاسخ
 29. حجت عبدالهی گفته:

  سلام من36سالمه و12سال سابقه متریالمنی وکنترل متریال توپالایشگاه گازوسکوی نفت رادارم مدرک تحصیلی دیپلم ماشین الات دارم چکاربایدبکنم

  Rating: 5
  پاسخ
  • azadehnoory گفته:

   با سلام و عرض ادب. برای کار در عمان شما باید ابتدا یک کارفرمای عمانی بیابید که به شما پیشنهاد کار دهد سپس می توانید برای ویزای کار عمان اقدام کنید. لازم به ذکر است کشورهای عربی به شما اقامت دائم اعطا نمی کنند و در صورت از دست دادن شغل خود ملزم به ترک این کشورها می باشید. برای اینکه بتوان گزینه های امکان پذیر برای شما را پیشنهاد داد به اطلاعات بیشتری در مورد شما نیاز است. توصیه می کنم با دفاتر ما تماس گرفته تا شرایط شما بررسی شود و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000

   پاسخ
 30. فرشاد امیری گفته:

  سلام من لیسانس حقوق دارم و در حال حاضر دارم کار دکوراسیون و کناف انجام میدم و زبانم هم بدک نیستو قصد مهاجرت برای کار و درآمد بالا را دارم پیشنهاد شما کدوم کشوره؟ آیا عمان میتونه خوب باشه؟

  Rating: 4
  پاسخ
  • azadehnoory گفته:

   با سلام و عرض ادب. برای کار در عمان شما باید ابتدا یک کارفرمای عمانی بیابید که به شما پیشنهاد کار دهد سپس می توانید برای ویزای کار عمان اقدام کنید. لازم به ذکر است کشورهای عربی به شما اقامت دائم اعطا نمی کنند و در صورت از دست دادن شغل خود ملزم به ترک این کشورها می باشید. برای اینکه بتوان گزینه های امکان پذیر برای شما را پیشنهاد داد به اطلاعات بیشتری در مورد شما نیاز است. توصیه می کنم با دفاتر ما تماس گرفته تا شرایط شما بررسی شود و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000

   پاسخ
  • azadehnoory گفته:

   با سلام و عرض ادب. برای کار در عمان و اخذ اقامت کاری عمان نیاز به یک پیشنهاد کار از طرف کارفرمای عمانی دارید. به این نکته نیز توجه داشته باشید که کار در عمان منجر به اخذ اقامت دائم عمان نمی شود.

   پاسخ
 31. آسمان گفته:

  سلام.وقت بخیر.بنده 22سال سابقه طلا سازی دارم.مدرک تحصیلی بنده دیپلم اقتصاده.در رابطه با شغلم مدرک در خوری ندارم فقط 2 سرتیفیکیت بابت طراحی جواهرات از وزارت صنایع و مجتمع فنی تهران دارم.حدود 17 ساله که کارفرما هستم و حدود 10 ساله که جواز کار فرمایی دارم.ایا میتونم به انگلستان یا سوید یا المان مهاجرت کنم.در ضمن بنده دارای همسر و 2 کودک میباشم.ممنون

  پاسخ
  • azadehnoory گفته:

   با سلام و عرض ادب. شرایط شما و خانواده شما باید با جزئیات بیشتری بررسی شود. با توجه به اطلاعاتی که در اختیار گذاشته اید ممکن است بتوانید از طریق کارآفرینی و ثبت شرکت یا سرمایه گذاری مهاجرت کنید. شرایط همسر و فرزندان شما هم می تواند در روند تصمیم گیری تاثیر گذار باشد و امکان دارد بتوانیم گزینه های خوبی به شما پیشنهاد دهیم. توصیه می کنم با دفاتر ما تماس گرفته تا پس از بررسی بیشتر شرایط شما را راهنمایی کنند. شماره تماس ما: 02149196000

   پاسخ
  • shahram shahidi گفته:

   سلام و عرض ادب. شما می بایست از طریق کاریابی های عمان به جستجوی کار پرداخته و پس از دریافت پیشنهاد کاری اقدام به اخذ ویزای کاری عمان نمایید. پیشنهاد می شود پس از مطالعه مقاله موسسات معتبر کاریابی در عمان در صورت نیاز جهت مشاوره رایگان و بررسی شرایطتان با شماره ۰۲۱۴۹۱۹۶۰۰۰ دفاتر موسسه حقوقی ملک پور تماس حاصل نمائید.
   https://malekpour.ir/موسساتکاریابیمهاجرت/

   پاسخ
 32. sobhanifar67 گفته:

  باسلام.و عرض ادب
  اینجانب دارای مدرک ارشد حسابداری با 7سال سابقه کار میباشم اکنون هم حسابرس میباشم. همسرم نیز ارشد سخت افزار کامپیوتر دارد.
  نحوه اقامت کاری با این شرایط به چه صورت میباشد؟

  پاسخ
  • azadehnoory گفته:

   با سلام و عرض ادب.
   برای کار در کشورهای حوزه خلیج فارس نیاز به پیشنهاد کار از طرف یک کارفرما در این کشور ها دارید. کشورهای عربی به دلیل اینکه به شما اقامت دائم نمی دهند برای امر مهاجرت توصیه نمی شوند.
   با توجه به شرایط شما و همسرتان توصیه می کنم برای کار یا تحصیل در کشورهای اروپایی یا کانادا و استرالیا اقدام کنید. البته برای پاسخ گویی دقیق به سوال شما اطلاعات بیشتری مورد نیاز است. رشته تحصیلی شما نیاز به معادل سازی دارد اما رشته تحصیلی همسرتان در بسیاری از کشورها جزء رشته های مورد نیاز است. گزینه های زیادی می توان به شما پیشنهاد داد که نیاز به بررسی بیشتر دارد و شرایط شما باید با جزئیات شرح داده شود. توصیه می کنم با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000

   پاسخ
  • azadehnoory گفته:

   با سلام و عرض ادب. به طور کلی یافتن کار مناسب در یک کشور خارجی به رزومه شما و توانایی های فنی و آشنایی با زبان آن کشور بستگی دارد و شانس موفقیت شما را توانایی های فردی شما مشخص می کند. اما در رابطه با کار در عمان و سایر کشورهای عربی این نکته را در نظر داشته باشید که این کشورها به شما اقامت دائم نمی دهند و تنها تا زمانی که توانایی کار کردن داشته باشید به شما اقامت می دهند. با توجه به رشته تحصیلی و سابقه کاری شما، توصیه می کنم برای کشورهای تاپ اروپایی مانند اتریش و آلمان و یا کشور کانادا و استرالیا اقدام کنید. البته برای ارائه یک پیشنهاد دقیق است نیاز است که شرایط شما با جزئیات بیشتری بررسی شود و گزینه های امکان پذیر به شما معرفی شود. در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر می توانید با دفاتر ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید. شماره تماس ما: 02149196000

   پاسخ
 33. رضا گفته:

  سلام وقت بخیر،بنده نزدیک به ده سال در شرکت ملی حفاری ایران بر روی سکوی حفاری مشغول هستم که خواستم بپرسم امکانش هست که ویزای کار و اقامت جهت کار بر روی سکوی حفاری یا شغل مرتبط در عمان بصورت تضمینی پیدا کنم،متشکرم

  پاسخ
  • azadehnoory گفته:

   با سلام و عرض ادب. برای کار در عمان نیاز به پیشنهاد کار از طرف کارفرمای عمانی دارید و هیچ کس غیر از شما نمی تواند شغل شما را تضمین کند. اما لازم به ذکر است که کشورهای عربی به شما اقامت دائم نمی دهند و تنها تا زمانی که توانایی کار کردن دارید می توانید اقامت داشته باشید.

   پاسخ
 34. بهادر یوسف زاده گفته:

  با عرض سلام و وقت بخیر
  من سابقه 6 سال کتر پایپینگ بعنوان مهندس طراح پایپینگ دارم و در حال تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد خودرو هستم ایل امکان کار در کشور عمان رو دارم در نورد تقاضا برای بیشتر افراد فرموده بودید که باید job offer داشته باشید ایا در این مورد کمک یا راهنمایی میتونید بکنید تا مراجعه کنم.
  34 ساله کارشناسی مکانیک

  پاسخ
  • azadehnoory گفته:

   با سلام، دوست عزیز شرایط شما نیاز به بررسی بیشتر دارد لطفا با دفاتر ما تماس بگیرید و از مشاوره رایگان بهره مند شوید.

   پاسخ
« دیدگاه های قدیمی تر

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Rating: 4