کارآفرینی در کانادا و بررسی شرایط آن

کارآفرینی در کانادا، مراحل ثبت شرکت در کانادا و شرایط مورد نیاز برای کارآفرینی در کانادا را به صورت علمی و تخصصی در این مقاله خواهیم پرداخت. برای کارآفرینی در کانادا چه شرایطی نیاز است؟ آیا اخذ اقامت در کانادا از طریق کارآفرینی امکان پذیر است؟ اخیرا شرایط اقتصادی خوب در کانادا و همچنین حمایت از سرمایه گذاران در این کشور، تعداد زیادی از کارآفرینان تصمیم دارند به کانادا مهاجرت کنند. سعی نمودیم تا در این مقاله تمامی سوالات ذهنی شما را در خصوص کارآفرینی در کانادا و تمامی نکات مهم آن بررسی کرده و پاسخ دهیم. شما سروران گرامی می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر و اخذ مشاوره تلفنی رایگان با شماره های زیر تماس حاصل نمایید تا مشاورین متخصص مهاجرت در موسسه حقوقی ملک پور شما را راهنمایی کنند. همچنین می توانید سوالات تخصصی خود را در انتهای مقاله در قسمت دیدگاه ها مطرح کنید تا در اسرع وقت مشاورین موسسه حقوقی ملک پور(MIE اتریش) درصدد پاسخ به آن برآیند.

کارآفرینی در کانادا کارآفرینی در کانادا

شما میتوانید از طریق لینک روبرو با ما در ارتباط باشید و از کارشناسان موسسه مشاوره رایگان دریافت نمایید.

کارآفرینی در کانادا و شرایط عمومی

کانادا کشوری در شمال قاره آمریکا، دارای 10 استان با وسعتی پهناور می باشد. این کشور دارای حکومتی فدرال با دموکراسی پارلمانی می باشد. پایتخت این کشور اتاوا است و به ترتیب بزرگترین شهرهای آن تورنتو، مونترال و ونکوور می باشد. جالب است بدانید که این کشور رتبه دوم را از نظر وسعت به خود اختصاص داده است در حالی که حدود 38 میلیون نفر جمعیت دارد. این کشور دارای منابع طبیعی بسیار است و حدود 21 درصد از آب شیرین دنیا در کشور کانادا واقع شده است. این کشور دارای رودخانه ها و دریاچه های بزرگ می باشد. زبان رایج در این کشور انگلیسی و فرانسوی می باشد. حدود 82 درصد مردم از شرایط زندگی خود در این کشور رضایت کامل دارند و میزان جرم و جنایت در کانادا پایین است. با ما همراه باشید در ادامه به کارآفرینی در کانادا و راه اخذ اقامت خواهیم پرداخت.

 

شرایط عمومی کانادا 3 کارآفرینی در کانادا

در این ویدئو خواهید آموخت:

معرفی روش کارآفرینی در استان انتاریو کانادا.

برای کارآفرینی در انتاریو چه شرایطی مورد نیاز است؟

فرآیند اخذ اقامت دائم کانادا از طریق کارآفرینی در انتاریو چگونه است؟

فایل صوتی این ویدئو

audio کارآفرینی در کانادا

فایل تصویری موسسه حقوقی ملک پور در باب کارآفرینی در کانادا

video کارآفرینی در کانادا

کارآفرینی در کانادا و اخذ اقامت آن

مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت آن از روش های متعددی مانند تولد، ازدواج، تحصیل، کار و سرمایه گذاری یا کار آفرینی امکان پذیر است. کارآفرینی در کانادا یکی از روش های محبوب برای اخذ اقامت می باشد. کانادا کشوری فدرال با 11 ایالت مختلف می باشد. هر ایالت کانادا قانون مختص خود را دارد ولی در نهایت همه تحت قانون واحد فدرال اداره می شوند. افرادی که قصد دارند از طریق کارآفرینی در کانادا اقامت را اخذ کنند باید در نظر داشته باشند که طرح تجاری مناسب ارائه کنند. این طرح باید متناسب با ایالت مورد نظر باشد و ثابت کند که طرحی سودمند می باشد. در صورت تایید طرح تجاری و تعیین میزان سرمایه مورد نیاز، برای افراد اجازه ورود به کانادا را صادر می کنند. حداقل میزان سرمایه برای کارآفرینی در کانادا 100 هزار دلار کانادا می باشد.

گرفتن اقامت کانادا

کارآفرینی در کانادا در استان آنتاریو

شما می توانید در استان انتاریو کانادا کارآفرینی کنید و از طریق خرید یک بیزنس یا راه اندازی یک بیزنس اقامت کانادا را به دست آورید. شرایط مورد نیاز به شرح زیر می باشد.
حداقل 2 سال سابقه مدیریتی سطح بالا در یک بیزنس داشته اید و تصمیمات کلان بیزنس بر عهده شما بوده است. یا اینکه به مدت 2 سال بیزنسی را که مالکیت آن را بر عهده داشته اید مدیریت کرده اید. این سابقه مدیریتی حتما باید در 60 ماه گذشته وجود داشته باشد.
بسته به منطقه ای که در آن سرمایه گذاری می کنید، میزان دارایی و مبلغی که باید در کانادا سرمایه گذاری کنید متفاوت است. در تورونتو و حومه آن باید حداقل 600،000 دلار سرمایه گذاری کنید و نشان دهید که مبلغ 800،000 دلار کانادا دارایی دارید. در شهر های دیگر استان انتاریو می توانید با مبلغ کمتری کارآفرینی کنید؛ به این ترتیب که مبلغ 200،000 دلار کانادا را سرمایه گذاری کنید و نشان دهید که 400،000 دلار کانادا سرمایه دارید.
با توجه به اینکه در شهر تورنتو جمعیت بالاتر از سایر شهر های این ایالت است و تعداد مهاجرین نیز بیشتر است، رقابت برای کارآفرینی در این شهر بالاتر است، از این رو سرمایه گذاری و کارآفرینی در شهرهای دیگر می تواند شانس بالاتری برای موفقیت بیزنس و اخذ اقامت داشته باشد. شهرهای بزرگ و ایده آل دیگری در خارج از تورنتو وجود دارد که شما می توانید در آن ها اقدام به کارآفرینی نمایید. به عنوان مثال شما می توانید در شهر اتاوا که پایتخت کانادا نیز می باشد، به با مبلغ کمتر و به سادگی بیشتری اقدام به سرمایه گذاری نمایید.
شما برای اقدام از طریق این برنامه باید یک بیزنس پلن و طرح تجاری ارائه دهید و اثبات نمایید که می توانید یک یا دو شهروند یا مقیم دائم کانادا را در بیزنس خود استخدام نمایید. در تورنتو بزرگ (شهر تورنتو و حومه) باید بتوانید 2 نفر را استخدام کنید و در شهر های دیگر باید حداقل 1 نفر را استخدام کنید.
بیزنسی که راه اندازی می کنید یا خریداری می شود، باید حداقل یک سوم آن به نام شما باشد.
شرط مهم دیگر برای کارآفرینی در استان انتاریو این است که شما باید یک سال پیش از ارائه درخواست خود به کانادا سفر کرده باشید و درواقع یک سفر اکتشافی به استان انتاریو داشته باشید و از شهری که قصد سرمایه گذاری در آن دارید بازدید کرده باشید.
حداقل میزان تحصیلات برای این برنامه در نظر گرفته نشده است، اما مسلما تحصیلات می تواند برای شما امتیاز داشته باشد. نمره مدرک زبان نیز می تواند برای شما امتیاز مثبت داشته باشد.
پس از ثبت درخواست در سایت مهاجرت کانادا، شرایط شما بررسی شده و به شما امتیاز داده می شود، در صورتی که امتیاز لازم را کسب نمایید می توانید برای این برنامه اقدام نمایید. پس از اینکه دعوتنامه دریافت کردید به شما Work Permit داده می شود و شما باید به استان انتاریو بروید و سرمایه گذاری را انجام دهید. به شما 20 ماه فرصت داده می شود تا بیزنس خود را راه اندازی کنید. پس از 20 ماه شما باید گزارشی به دولت کانادا ارائه دهید و نشان دهید که بر اساس بیزنس پلن خود، انتظارات را برآورده کرده اید. در صورتی که گزارش شما مطبوع دولت کانادا باشد به شما نامینیشن اعطا می شود و می توانید برای اخذ اقامت دائم خود و همسر و فرزندان زیر 22 سال اقدام کنید.

کارآفرینی در کانادا و استانداردهای سرمایه گذاری در کانادا

بررسی استانداردهای سرمایه گذاری برای کارآفرینی در کانادا یکی از موارد بسیار مهم و ضروری به حساب می آید. زیرا که با بررسی مواردی همچون کنترل فساد برای سرمایه گذاری در کانادا، خطر مصادره کردن اموال سرمایه گذاران و یا به صورت کلی شرایط اقتصادی و سیاسی در کانادا پی خواهید برد که کار آفرینی در کانادا آیا روشی مناسب برای سرمایه گذاری و مهاجرت به این کشور می باشد یا خیر؟ در ادامه به بررسی موارد گفته شده می پردازیم.

 • خطر مصادره کردن اموال

خطر مصادره کردن اموال یعنی کشورها می توانند سرمایه گذاران را براساس عواملی چون نبود عدالت، تحریم و یا تغییر قوانین محروم کنند. متقاضیان کارآفرینی در کانادا قبل از هر اقدامی باید نرخ مصادره کردن اموال کشور مورد نظر را بررسی کنند. در نمودار ذیل همانطور که مشاهده می کنید عدد 1 کمترین و عدد 7 بیشترین خطر مصادره اموال را نشان می دهد که کشور کانادا با عدد 1 در چند سال اخیر کمترین نرخ را دارا می باشد.

راه های سرمایه گذاری در کانادا 1 کارآفرینی در کانادا

 • کنترل فساد

به صورت کلی اقتصاد، سیاست و قانون عوامل مشخص کننده سرمایه گذاری در کانادا می باشند. کنترل فساد در گرو تمامی این موارد می باشد. فساد یعنی افرد برای منفعت های شخصی از قدرت استفاده می کنند. بدین منظور نمودار ذیل بیانگر کنترل فساد در کانادا می باشد. در این نمودار عدد 2.5+ بهترین و عدد 2.5- بدترین نرخ را نشان می دهد. همانطور که ملاحضه می کنید کانادا با 1.97+ دارای رتبه نسبتاً خوب در نرخ کنترل فساد می باشد.

راه های سرمایه گذاری در کانادا 2 کارآفرینی در کانادا

entrepreneurship کارآفرینی در کانادا

کارآفرینی در کانادا و شاخص های اقتصادی تأثیرگذار

با بررسی شاخص های اقتصادی، افراد می توانند شرایط اقتصادی حال حاضر را تجزیه و تحلیل کرده و شرایط اقتصادی پیش رو را پیش بینی کنند. برای کارآفرینی در کانادا افراد نیاز به بررسی دقیق شاخص هایی دارند تا با اطمینان خاطر بیشتر و با دقت بالا به کسب و کار در کانادا بپردازند. در ادامه به بررسی شاخص هایی مانند تولید ناخالص داخلی و نرخ بیکاری در کانادا می پردازیم.

 • تولید ناخالص داخلی

مهم ترین و بهترین روش برای تجزیه و تحلیل اقتصاد هر کشوری بررسی شاخص تولید ناخالص داخلی می باشد. این شاخص براساس مخارج دولت+ سرمایه گذاری+ هزینه های مصرف شخصی و صادرات محاسبه می گردد و در واقع کاهش آن به معنی کاهش میزان تولید و افزایش آن به معنی افزایش میزان تولید می باشد. در ادامه به بررسی شاخص کارآفرینی در کانادا و تولید ناخالص داخلی در آن پرداختیم. همانطور که ملاحضه می کنید این شاخص از سال 2010 به بعد در کانادا رو به رشد بوده و در سال 2018 به سالانه 44.070.1 رسیده است.

راه های سرمایه گذاری در کانادا 4 کارآفرینی در کانادا

 • نرخ بیکاری

به صورت کلی بیکار به معنی آن است که فرد قصد دارد کار کند و در جست و جوی کار می باشد. نرخ بیکاری رابطه مستقیم با رشد اقتصادی دارد. در واقع هر چه نرخ بیکاری کم باشد، رونق اقتصادی در کشور بالا و هر چه این نرخ بالا باشد رونق و رشد اقتصادی در آن کشور پایین می باشد. بنابراین افراد برای کارآفرینی در کانادا نیاز است که نرخ بیکاری در آن را بررسی نمایند. در ادامه به بررسی شاخص نرخ بیکاری پرداختیم و همانطور که ملاحضه می کنید در چند سال اخیر نرخ بیکاری در کانادا رو به کاهش می باشد و در سال 2018 به 5.92 درصد رسیده است.

امتیاز بندی مهاجرت به کانادا 2 کارآفرینی در کانادا

در این ویدئو خواهید آموخت:

معرفی روش سرمایه گذاری از طریق کارآفرینی در استان بریتیش کلمبیا.

پیش نیازهای مورد نیاز قبل از اقدام .

تمکن مالی مورد نیاز این نوع سرمایه گذاری.

جزئیات سیستم امتیاز بندی ویزای کارآفرینی کانادا.

فایل صوتی این ویدئو

audio کارآفرینی در کانادا

فایل تصویری موسسه حقوقی ملک پور در باب کارآفرینی در کانادا

video کارآفرینی در کانادا

کارآفرینی در کانادا و انواع شرکت

به صورت کلی برای کارآفرینی در کانادا و ثبت شرکت در این کشور 4 روش وجود دارد که شامل شرکت با مسئولیت محدود، شرکت تعاونی، شرکت با مالکیت شخصی، شرکت مشارکتی می باشد. متقاضیان ثبت شرکت با توجه به طرح تجاری روش مورد نظر را انتخاب کرده و شرکت را ثبت می کنند.

 • کارآفرینی در کانادا و ثبت شرکت با مسئولیت محدود

رایج ترین و البته پر هزینه ترین نوع ثبت شرکت می باشد. جذب سرمایه برای این نوع شرکت عمدتاَ آسان است و عموماَ بین اعضای خانواده یا آشنایان و دوستان می توان این نوع شرکت را ثبت نمود. مالکان و شرکا در کارآفرینی در کانادا و ثبت شرکت با مسئولیت محدود مسئول بدهی ها نیستند.

 • کارآفرینی در کانادا و ثبت شرکت تعاونی

یکی دیگر از روش های ثبت شرکت و کارآفرینی در کانادا، ثبت شرکت تعاونی می باشد. این نوع شرکت مانند روش قبل بین اشخاص حقیقی و برای کارآفرینی در کانادا ثبت می شود با این تفاوت که شرکت متعلق به همه شرکا می باشد.

 • کارآفرینی در کانادا و ثبت شرکت مالکیت شخصی

ثبت شرکت مالکیت شخصی از روش های ساده برای کارآفرینی در کانادا می باشد. مسئولیت برای افرادی که این نوع شرکت را ثبت می کنند بدون محدودیت است و به همین دلیل عموماً بانک ها در کشور کانادا به این نوع شرکت ها تمایلی برای پرداخت وام ندارند.

 • کارآفرینی در کانادا و ثبت شرکت مشارکتی

آخرین نوع ثبت شرکت و کارآفرینی در کانادا ثبت شرکت مشارکتی می باشد. همانطور که از نام این روش پیداست همه اعضا در این روش شریک هستند و تمامی اعضا مسئول بدهی دیگر اعضا می باشند. ارسال گزارش مالیاتی در این روش ساده است.

ثبت شرکت در کانادا

کارآفرینی در کانادا و هزینه های موردنیاز

متقاضیان کارآفرینی در کانادا برای ثبت شرکت در این کشور باید هزینه هایی را با توجه به طرح تجاری و ایالت مورد نظر پرداخت کنند. لازم به ذکر است که هزینه های ثبت شرکت برای کارآفرینی در کانادا گزاف و بالا نمی باشد. سعی نمودیم در ادامه هزینه های ثبت شرکت در کانادا را در چند ایالت مختلف بررسی کنیم.

نام شهر هزینه
هزینه ثبت شرکت در ایالت کبک 326 دلار کانادا
هزینه ثبت شرکت در ایالت آلبرتا 450 دلار کانادا
هزینه ثبت شرکت در ایالت اونتاریو 360 دلار کانادا
هزینه ثبت شرکت در ایالت نووا اسکوتیا 337 دلار کانادا
هزینه ثبت شرکت در ایالت بریتیش کلمبیا 350 دلار کانادا

کارآفرینی در کانادا و نقاط مثبت

کانادا کشوری پهناور و جمعیت کم، برنامه های مهاجرتی متعدد، شرایط آموزشی خوب و حمایت از سرمایه گذار گزینه ای عالی برای متقاضیان می باشد. این کشور دارای فرصت های بسیار و کارآفرینی در کانادا می تواند سبب اخذ اقامت افراد گردد. این نوشتار توسط مشاورین متخصص و مجرب موسسه حقوقی ملک پور(MIE اتریش) تهیه شده است و هرگونه کپی از آن بدون ذکر عنوان جایز نیست. در ادامه به نقاط مثبت کارآفرینی در کانادا می پردازیم.

 • منابع معدنی و انرژی در کشور کانادا بالاست.
 • کانادا پنجمین تولید کننده بزرک گاز و نفت در سرتاسر جهان می باشد.
 • نزدیک بودن این کشور به آمریکا یکی از دیگر نقات مثبت به حساب می آید.
 • افرادی که برای کارآفرینی در کانادا اقدام می کنند مالیات کمتری نسبت به مالیات فردی می پردازند.
 • سیستم بانکی در کانادا بسیار خوب است.
هزینه زندگی در کانادا

کارآفرینی در کانادا وکیل کارآفرینی و خدمات مؤسسهMIE

همانطور که می دانید کارآفرینی در کانادا امری مهم و تخصصی است و برای انجام آن نیاز به مهارت و اطلاعات کافی می باشد. قبل از هر اقدامی پیشنهاد می کنیم با یک مشاور رسمی در کانادا در این زمینه مشاوره بگیرید و اطلاعات به روز و تخصصی را دریافت نمایید و فرصت کارآفرینی در کانادا و مهاجرت به این کشور را از دست ندهید. موسسه حقوقی ملک پور(MIE اتریش) با 15 سال سابقه درخشان در امر مهاجرت و کارآفرینی در کانادا و همچنین اروپا بهترین گزینه برای ارائه اطلاعات به روز و تخصصی به شما سروران گرامی می باشد.

دفتر حقوقی ملک پور

کارآفرینی در کانادا و مراحل ثبت آن

اصولاً متقاضیان کارآفرینی در کانادا ابتدا باید شرکتی را با توجه به فعالیت خود ثبت کنند. جالب است بدانید که ثبت شرکت در کانادا برخلاف ذهنیت خیلی از افراد کار دشوار و پیچیده ای نمی باشد. در ادامه تمامی مراحل را گام به گام توضیح خواهیم داد.

 • مرحله اول

گام اول انتخاب یک اسم متناسب با فعالیت شرکت می باشد. این اسم نباید تکراری باشد درواقع هیچ شرکتی در کانادا با همچین نامی نباید وجود داشته باشد. کشور کانادا نظارت شدیدی روی این مورد دارد و در متقاضیان کارآفرینی در کانادا می توانند از سیستم آنلاین برای ثبت شرکت استفاده کنند.

 • مرحله دوم

گام دوم مرحله کامل کردن اساسنامه شرکت می باشد. تمامی شرکت ها برای ادامه روند باید دارای اساسنامه باشند. اساسنامه رکن اصلی شرکت می باشد و در آن نام شرکت، هدف و نحوه سرمایه گذاری، تعداد شرکا، محل مورد نظر برای تاسیس شرکت و… باید به زبان انگلیسی و فرانسوی در نظر گرفته شود.

 • مرحله سوم

گام سوم تعیین مدیر عامل شرکت می باشد. مدیر عامل نباید کمتر از 18 سال سن داشته باشد. متقاضی کارآفرینی در کانادا باید گواهی عدم سوءپیشینه را نیز ارائه نماید همچنین این افراد نباید سابقه ورشکستگی داشته باشند.

 • مرحله چهارم

مرحله آخر باید فرم های مربوط به ثبت شرکت تکمیل و هزینه های آن با توجه به نوع کارآفرینی در کانادا و روش ثبت شرکت پرداخت شود.

کارآفرینی در کانادا و طرح تجاری (بیزینس پلن) business plan

بیزینس پلن (business plan) یا طرح تجاری گزارشی کامل است که هر متقاضی برای کارآفرینی در کانادا باید آن را ارائه نماید. طرح تجاری گزارشی توصیفی و کامل درخصوص طرح کسب و کار می باشد، به عبارتی دیگر این طرح شامل بررسی های دقیق است که باید نشان دهد طرحی سودمند برای کشور کانادا می باشد. متقاضیان کارآفرینی در کانادا باید طرح تجاری خود را بصورت دقیق در خصوص بازار، تولید، خدمات، تکنولوژی، منابع انسانی و تمامی ابعاد بررسی و به صورت مکتوب ارائه نمایند. افراد متقاضی کارآفرینی در کانادا برای ارائه طرح تجاری خود باید پاسخ چند سؤال را در نظر داشته باشید، مثلاً بازار هدف شما چیست؟ چگونه می خواهید به سود برسید؟ چه افرادی رقیب شما هستند و چگونه می خواهید با آنها رقابت سالم داشته باشید؟ هنگامی که پاسخ این سوالات را به صورت واضح در طرح خود ارائه نمایید کشور کانادا نیز می تواند طرح را دقیق تر بررسی کرده و پاسخ دهند.

کارآفرینی در کانادا و نکات مهم نهایی

یکی از نکات مهمی که متقاضیان کارآفرینی در کانادا باید آن را بررسی نمایند بعد مسافت بین ایران و کانادا می باشد. خیلی از افراد در ایران فعالیت تجاری می کنند و قصد دارند در رفت و آمد باشند، این افراد باید در نظر داشته باشند که رفتن به کانادا مانند اروپا نیست و نمی توانند راحت در رفت و آمد باشند. لازم به ذکر است که کارآفرینی در کانادا و ثبت شرکت در این کشور نیز مانند اروپا نیست و با سختگیری زیادی همراه است و متقضیان این امر باید تمامی شرایط را دارا باشند.

winter canada 1101 538 کارآفرینی در کانادا

 • شما عزیزان با تهیه و مشاهده محصول زیر، به راحتی می توانید وکیل مهاجرت خود باشید!
راهنمای گام به گام انتخاب مسیر مهاجرت

پاسخ به سوالات متداول در زمینه کارآفرینی در کانادا

بهترین روش اخذ اقامت کانادا به همراه خانواده با مدرک فوق لیسانس مکانیک، سابقه کار بالا و 4 میلیارد تومان سرمایه چیست؟

audio کارآفرینی در کانادا

شرایط سیاسی کانادا و انتخاب مجدد آقای ترودو چه تاثیری بر فرآیند مهاجرت ایرانیان دارد؟

audio کارآفرینی در کانادا

کارآفرینی در کانادا با سرمایه 200 هزار دلار چگونه انجام می شود؟

audio کارآفرینی در کانادا
کارآفرینی در کانادا و سخن پایانی

کارآفرینی در کانادا و تمامی نکات مهم آن در این نوشتار بررسی شد. همانطور که در نوشتار ذکر کردیم کانادا به دلیل شرایط اقتصادی مطلوب، کم بودن جرم و جنایت، سطح رضایت مندی مردم از زندگی، شهرهای زیبا و وجود منابع طبیعی بالا مورد توجه بسیاری از مردم قرار دارد. بدین صورت سعی نمودیم این مقاله را برای راهنمایی شما سروران گرامی تهیه کنیم. در این نوشتار کارآفرینی در کانادا و اخذ اقامت آن، شاخص های اقتصادی تاثیر گذار کانادا، استانداردهای سرمایه گذاری در کانادا، انواع روش های ثبت شرکت در کانادا، هزینه های لازم برای کارآفرینی در کانادا و همچنین طرح تجاری مورد تحیلی قرار گرفت. امیدواریم با مطالعه آن پاسخ همه سوالات خود را دریافت کنید. پیشنهاد می کنیم در صورتی که سوال داشته باشید انتهای همین مقاله در قسمت ثبت دیدگاه سوال خود را مطرح کرده تا کارشناسان مجرب موسسه حقوقی ملک پوردر اسرع وقت درصدد پاسخ به آن برآیند همچنین می توانید با شماره های موسسه حقوقی ملک پور(MIE اتریش) تماس حاصل نموده و در خصوص کارآفرینی در کانادا مشاوره تلفنی رایگان دریافت نمایید.