کارآفرینی در دومینیکا

کارآفرینی  در دومینیکا

کارآفرینی در دومینیکا ۲۰۱۸ یکی از راههای مهاجرت به دومینیکا میباشد ، ولی آیا بهترین راه مهاجرت به دومینیکا ، کارآفرینی  در دومینیکا است یا سرمایه گذاری در دومینیکا ؟ امروزه بسیاری از سرمایه گذاران داخلی به فکر کارآفرینی  در دومینیکا هستند تا بتوانند با داشتن یک تابعیت دیگر از طریق کارآفرینی  در دومینیکا در خارج از کشور سرمایه گذاری مطمئنی داشته باشند . در حال حاضر قوانین مهاجرتی و بین المللی این کشور خیلی از افراد را به سمت کارآفرینی  در دومینیکا سوق می دهد .

همان طور که مستحضر هستید برای کارآفرینی ، سرمایه گذاری ، ثبت شرکت و خرید ملک و دیگر طرقی که سرمایه نسبتا بالایی باید در نظر داشته باشید مخصوصاً در کارآفرینی  در دومینیکا پیشنهاد می شود در ابتدا با وکیل مهاجرتی دومینیکا مشورت داشته باشید و تمام راه های مهاجرتی را قبل از هر گونه اقدام جهت کارآفرینی  در دومینیکا بررسی نمایید .

موسسه حقوقی ملکپور با همکاری وکیل مهاجرت به دومینیکا و موسسه حقوقی MIE  اتریش دست به نگارش این مقاله زده تا تمامی جزئیات کارآفرینی  در دومینیکا و قوانین بین المللی و مهاجرتی این راه را به شما متقاضیان کارآفرینی  در دومینیکا آموزش دهد تا تنها با مطالعه این مقاله بتوانید اطلاعات اولیه کارآفرینی  در دومینیکا را داشته باشید .

در ابتدا در نظر داریم تا شما را با جمهوری دومینیکا آشنا کنیم ، دومینیکا کشوری است جزیره ای در دریای کارائیب و پایتخت آن روسو نام دارد ، این کشور بسیار کوچک است که مساحتی بالغ بر ۷۵۰ کیلومتر مربع و جمعیتی حدود ۷۱ هزار نفر دارد . زبان رسمی این کشور انگلیسی است که تنها بخش اندکی از مردم به زبان بومی این منطقه و فرانسوی صحبت می کنند .

جزیره ی دومینیکا در جنوب گوادلوپ و در شمال مارتینیک واقع شده است ، اقتصاد این کشور تنها بر پایه کشاورزی و گردشگری استوار است البته در برخی از بیزینس ها مالیات های مشخص شده ای دارد این مالیات ها در کارآفرینی  در دومینیکا کاملاً مشخص شده است و همین امر است شاید بسیاری را به کارآفرینی  در دومینیکا از سراسر دنیا می کشاند .

دومینیکا به ۱۰ استان تقسیم می شود که این استان‌ها به Parish  معروف هستند اسامی این ایالات به این شرح است ؛ پریش سنت اندرو ، پریش سنت دیوید ، پریش سنت جورج ، پریش سنت جان ، پریش سنت جوزف ، پریش سنت لوک ، پریش سنت مارک ، پریش سنت پاتریک ، پریش سنت پل و پریش سنت پیتر که در زمینه کارآفرینی  در دومینیکا تقریباً می توان گفت که قوانین یکسانی حکمفرما است .

نکته اول در کارآفرینی  در دومینیکا به این شرح است که کارآفرینان در این باب از طرف دولت حمایت خواهند شد و دولت دومینیکا به افرادی که قصد کارآفرینی  در دومینیکا را دارند بهای بسیاری خواهد داد . این موضوع به گونه است که برای کارآفرینان در دومینیکا لیستی از مشاغل مورد نیاز این کشور توسط دولت دومینیکا تهیه شده است تا در اختیار افرادی که قصد کارآفرینی  در دومینیکا را دارند قرار گیرد.

در کارآفرینی  در دومینیکا یک مختصات مشخص شده ای تعریف شده است که می توان به عنوان شرایط عمومی کارآفرینی  در دومینیکا به این موارد توجه کرد ؛ سن متقاضی باید بیش از ۲۱ سال باشد و همچنین همراهان مطابق قوانین بین المللی در این پروسه قابلیت همراه بودن را دارند ولکن باید برای فرزندان بالای سن قانونی ( مثلا ۲۵ ساله ) به علقه ی آن ها نسبت به والدین اشاره کرد . ( از جمله مجرد و یا دانشجو بودن آن ها موارد خوبی است . ) از دیگر شرایط عمومی کارآفرینی  در دومینیکا نداشتن سوء سابقه کیفری در داخل کشور مبداء خواهد بود و در کنار این موراد باید شخص متقاضی کارآفرینی  در دومینیکا از سلامت روانی و جسمانی برخوردار باشد ، زیرا در اینجا باید شخص تست پزشکی را پشت سر بگذارد .

 

 

در قدم اول کارآفرینی  در دومینیکا باید نام این کمپانی که قرار است در این کشور شروع به کار کند و کارآفرینی کند مشخص شود ، که در این بین دو راه متصور است که هر دوی آن ها را در آژانسی به نام ONAPI (Oficina Nacional de la Propiedad) انجام می شود .

  1. ثبت کردن پس از تائید گرفتن نام کمپانی در دومینیکا
  2. خرید نام یک شرکت در دومینیکا

در راه اول که به صورت آنلاین انجام می شود تقریباً در یک روز به ثمر می نشیند ولی در راه دوم حداقل ۵ روز طول می کشد و در اینجا باید گواهینامه ای معتبر از داخل دومینیکا صادر شود . این کشور دوبار در ماه لیستی منتشر می کند که در آن اسامی شرکت ها و کمپانی هایی که درخواست کارآفرینی را دارند وجود دارد . در روش دوم باید نام شرکت حداقل ده روز داخل این روزنامه منتشر شود . از تاریخ ۳۱ دسامبر ۲۰۱۲ برای انتشار آگهی و هزینه های اولیه کارآفرینی  در دومینیکا و بررسی طرح در این راه مبلغ ۴۷۵۵ دلار اخذ می شود که قبل از آن به صورت تقریباً رایگان بوده است .

اما نکته قابل توجه کارآفرینی  در دومینیکا مالیات ها در این کشور است که متفاوت است ، اگر در مورد مالیات های ملکی سوال شود ، گفتنی است که مالیات های مربوط به ملک از طریق بانکداری آنلاین این کشور و گواهی صادره مربوطه (Colector de Impuestos Internos) پرداخت می شود . ولکن در مورد کارآفرینی  در دومینیکا باید گفت که مالیات ها به طور مستقیم در اداره خدمات درآمد داخلی این کشور (Dirección General de Impuestos Internos) و Banco de Reservas پرداخت می شود که معمولا از سالی ۱۰۰۰ دلار در سال بالاتر نخواهد شد .

ثبت نام مشخص شده ی شرکت در اتاق بازرگانی و شماره شناسایی (RNC) آنلاین به دست متقاضی کارآفرینی  در دومینیکا خواهد رسید. مسئلی دیگر در این امر اینجا است که باید مکانی برای مقرر شرکت مشخص شود که محل سکونت فرد متقاضی کارآفرینی  در دومینیکا اگر از نظر ابعاد و منطقه جغرافیایی مشخص و طبق قوانین باشد می تواند به عنوان مقرر مدیریت شرکت معرفی شود .

به طور کلی موارد ذیل جهت کارآفرینی  در دومینیکا مورد نیاز است :

  1. امضا و تعهد و تکمیل تمامی فرم های مربوط به قوانین این کشور
  2. ارائه طرح توجیهی اقتصادی برای تائید کردن اتاق بازرگانی این کشور
  3. مدارک هویتی و ترجمه آن به زبان انگلیسی
  4. ارائه نامه تائیدیه (ONAPI) جهت تائید نام شرکت و بیزینس
  5. ارائه رسید مالی جهت پرداخت پول برای بررسی مدارک
  6. ارائه نامه بانکی بیانگر تمکن مالی شخص در کشور مبداء و یا هر جای دنیا

و اما در مورد سرمایه اولیه کارآفرینی  در دومینیکا باید توجه داشت که باید در حساب شخص متقاضی حداقل ۷۵۰۰۰ دلار به صورت نقد وجود داشته باشد ، در کارآفرینی  در دومینیکا اینکه شخص مال غیر منقول ( ملک ، زمین ، ساختمان ) و یا اموال غیر عینی ( حق تالیف ، اختراع ثبت شده و یا غیره ) داشته باشد امتیاز محسوب نخواهد شد و باید تمامی سرمایه نقد باشد .

به عنوان مثال باید توجه کنید بیزینس هایی از جمله نقل و انتقال کالا در این کشور به صورتی است که از استقبال بالایی برخوردار نیست و به قوانین سخت و شدیدی برخورد خواهد کرد . در این راه باید رسید و شماره مالی شما در تمامی مراحل چک و بازرسی شود و ظرف ۵ روز کاری در اداره مالیات با حضور شخص متقاضی کارآفرینی  در دومینیکا به تجزیه و تحلیل این نقل و انتقالات بپردازید .

در پایان باید اشاره کرد که کارآفرینی  در دومینیکا درست است که مزایایی از جمله سریع بودن پروسه و سفر و اقامت به ۱۱۹ کشور دنیا بدون نیاز به ویزای آنها و حتی بدون نیاز به داشتن اقامت حتی یک روزه داخل کشور دومینیکا است ولکن کارآفرینی  در دومینیکا همواره در زمره ی سرمایه گذاری های بین المللی است و توصیه می شود قبل از هر گونه اقدام جهت کارآفرینی  در دومینیکا و صرف هزینه ها ی گزاف حتماً با مشاورین ارشد حقوق بین الملل و وکیل مهاجرتی کارآفرینی  در دومینیکا مشورت نمایید .

موسسه حقوقی ملکپور با همکاری موسسه حقوقی MIE اتریش تمام تلاش خود را داشته تا در زمینه مهاجرت به دومینیکا و کارآفرینی  در دومینیکا اطلاعات و جزئیات این امر را به صورت کامل در اختیار شما بزرگواران قرار دهد ، لذا در زمینه کارآفرینی  در دومینیکا و قوانین مهاجرتی دومینیکا می توانید با دفتر مرکزی ما در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران ما تماس بگیرید .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.