کارآفرینی در بلژیک

همانطور که میدانید مهاجرت به کشورهای دیگر راههاهی گوناگونی دارد . یکی از را های مهاجرت به بلژیک ،کار آفرینی در بلژیک می باشد . کار آفرینی در بلژیک مزایایی دارد که شخص را تشویق به مهاجرت به این کشور می نماید.دولت این کشور همواره کار آفرینی در بلژیک را حمایت می کند  . کار آفرینی در بلژیک همانند دیگر کشورها قوانینی دارد ، ما در این مقاله سعی داریم شما را با شرایط کار آفرینی در بلژیک آشنا سازیم .وکلای مجرب موسسه حقوقی ملک پور شما را در زمینه مهاجرت از طریق کار آفرینی در بلژیک یاری می سازد .

 

کار آفرینی ، ابتکار و نو آوری به منظور رشد اقتصادی و رقابت در کسب و کار هر کشوری بسیار مهم می باشد .بر طبق مجمع جهانی اقتصاد کار آفرینان در طی ۵ سال گذشته۸۰۰٫۰۰۰ شغل ایجاد کرده اند . کشور بلژیک نیز در طی ۱۰ سال اخیر سعی بر این داشته است که با تشویق و ترغیب و انگیزه های مالی ، نیروهای کار متخصص  را دعوت به سرمایه گذاری و کار آفرینی در این کشور کند  . کشور بلژیک در زمینه جذب کار آفرین بسیار موفق بوده است به طوری که ایلات متحده امریکا به تنهایی در سال ۲۰۱۲ ، ۲ میلیارد دلار در R & D بلژیکی سرمایه گذاری کرده است . تحقیقات نشان داده است کار آفرینی با تکنولوژی بالا در بلژیک ۳/۴ شغل های دیگر ایجاد کرده است و محصولات جدیدی را وارد بازار این کشور کرده است ، به همین لحاظ دردولت بلژیک به منظورداشتن اقتصادی قوی تر همواره تاکید بر کار آفرینی دارد .

در تمامی مقاطع تحصیلی و کار آموزی ،درس کار آفرینی یکی از واحد های اصلی و مورد توجه برای پرورش کار آفرینان ماهر بوده است که این نشان از اهمیت کارآفرینی برای این کشور دارد .

کشور بلژیک مهاجرت به این کشور را یک عامل مهم در پرورش کار آفرینی و ابتکار می داند و  کار آفرینان را از اقصی نقاط جهان به سرمایه گذاری در این کشور تشویق می کند .

۷ گام برای کار آفرینی در کشور بلژیک :

_ لیست پیشنهادی دولت بلژیک برای کار آفرینی

اگر قصد کار آفرینی در کشور بلژیک را دارید و هنوز تصمیم خود را به طور دقیق در زمینه مورد نظربرای سرمایه گذاری  نگرفته اید ، بهتر است به لیست پیشنهادی کشور بلژیک برای کار آفرینی توجه کنید تا با اطمینان خاطر بیشتری شروع کسب کار در این کشور نمایید .

_ تشخیص نیازها و کمبودهای مو جود در بازار کشور بلژیک

با پاسخ به این سوالات زیر می توانید نیازها و کمبودهای بازار بلژیک را تشخیص دهید و با اطمینان بیشتری به کار آفرینی در این کشور بپردازید :

که آیا محصول یا خدماتی که با ایجاد کارآفرینی در کشور بلژیک ارائه می کنید نیازها و کمبودهای بازار کشور بلژیک را تامین می کند ؟ آیا محصولات و خدمات مشابه در زمینه کار آفرینی شما وجود دارد ؟  محصول و خدماتیجدیدی  که شما به بازار کشور بلژیک ارائه می دهید تا چه میزان به نفع مشتریان می باشد ؟

_شناختن مخاطبان محصول و خدماتی که ارائه میدهید

صادق بودن در کسب و کار یکی از اصلی ترین رموز برای رسیدن به موفقیت می باشد .اینکه چه محصول و خدماتی زندگی مردم را سهل تر می سازد و چگونه این محصول و خدمات را به بازارهای کشور ارائه دهیم امری ضروری می باشد . شما ممکن است برای اولین بارمحصول و خدماتی را ارائه دهید که مردم تجربه ای در آن زمینه نداشته باشند، پس بهتراست صادقانه عمل کنید تا نظر مثبت آنها را به خود جلب نمایید .

_ثبت کسب و کار

برای شروع کار آفرینی در کشور بلژیک شما نیاز به ثبت یک شماره شناسایی و ایجاد حساب بانکی دارید . برای دریافت این شماره شناسایی لازم است شخص کار آفرین تجربه مدیریتی لازم در امر مورد نظر را داشته باشد .  که هزینه این کار ۸۲٫۵۰ یورو می باشد .

_استخدام یک حسابدار

استخدام یک حسابدار برای پیگیری امور مالی کسب و کار یک امر ضروری می باشد و به شما برای سیستم مالیاتی کشور بلژیک اطمینان خاطر میدهد . حسابدار متخصص به امور مالی سر و سامان میدهد و شما با آرامش خاطر بیشتری کارهایتان را انجام می دهید .

_ ایجاد یک فضای اداری برای راه اندازی کسب و کار

شخص کار آفرین برای کار خود باید به ایجاد یک فضای اداری بپردازد که می تواند آن را خرید و یا اجاره نماید .اما این بدان معنی نیست که شما حتما باید بیرون از محل زندگی به کار بپردازید . بنابراین شخص می تواند در منزل محل سکونت خود فضایی را اختصاص به کار دهد . البته این مقوله بستگی به نوع کار دارد و متقاضی می تواند نوع محل کار خود را انتخاب نماید .

_دیدار با افراد همسو درشبکه

در چنین جامعه بین المللی توصیه می شود برای پیدا کردن دوستان جدید و مراوده با همکاران بالقوه در کسب کار حداقل یک بار در هفته به دیدار در شبکه ها بپردازید .، مطمعنا این کار شما را با مسائل روز دنیا ، نیازهای جوامع ،رقبای تجاری و… که در کسب و کار امری مهم می باشد آشنا  می سازد .

 

لذت بردن از کسب و کار ایجاد شده :

در نهایت اگر می خواهید در کسب و کاری که شروع کرده اید پیروز و موفق باشید بهتر است از کاری که انجام میدهید لذت ببرید .لذت بردن خود شخص از کاری که انجام می دهد مهمترین عامل برای رسیدن به موفقیت است ، و این شور و شوق همواره مشوق شخص برای تلاش بیشتر می شود . کار آفرینان به خصوص کارآفرینان خارجی برای دولت بلژیک بسیار ارزشمند هستند وهمواره مورد حمایت قرار دارند .

مزایای کار آفرینی در بلژیک :

کشور بلژیک یکی از بزرگترین کشورها در اتحادیه اروپا است و از لحاظ اقتصادی و صنعتی بسیار پیشرفته و دارای ثبات می باشد .

کشوربلژِیک  برای کار آفرینان داخلی و خارجی تفاوتی قائل نمی شود وآنها را پشتیبانی و حمایت  می کند ، سیستم مالیاتشان نیز یکی می باشد . همین امر نقطه عطفی برای ایجاد کار آفرینی در کشور بلژیک است .

کار آفریننان درزمینه های مختلف از جمله  نساجی ، خودرو ، مواد غذایی ، کشاورزی ، دارو، R & D ،صنایع مختلف و…. فعالیت کنند .

کار آفرینان در کشور بلژیک می توانند پس از گذشت ۳ سال نسبت به اقامت دائم این کشور اقدام نمایند . شخص کارآفرین با بدست آوردن اقانت این کشور می تواند به راحتی در کشورهای عضو اتحادیه اروپا رفت وآمد کند .

 

بنابراین می توان نتیجه گرفت کشور بلژیک به دلیل نقاط قوت قابل توجهی که دارد و هنمچنین حمایت دولت از کار آفرینان ،کشور مناسبی برای کار آفرینی و ایجاد یک کسب و کار جدید است . ما به شما توصیه می کنیم قبل از هر گونه اقدامی آگاهی های لازم در مورد راه های مهاجرت به این کشور را بدست آورید . برای کسب راه های مهاجرت به بلژیک می توانید به سایت www.malekpourco.com مراجعه نمایید . و یا با یکی از دفاتر همکار موسسه حقوقی ملک پور در تماس باشید . ما با شما در تمامی مراحل مهاجرت همراه هستیم .

اطلاعات موجود در این وب سایت جهت بالا بردن سطح اگاهی عمومی است و موسسات همکار در ایران خدمات کاریابی ارائه نمی دهند.

 

منابع :

http://www.amcham.be/policy/research-development/entrepreneurship-belgium

http://www.ey.com/be/en/about-us/entrepreneurship

 

نگارنده: زهره غلامی

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.