کارآفرینی در استرالیا

کارآفرینی در استرالیا

کارآفرینی در استرالیا چگونه است؟ آیا از شرایط 2018 کارآفرینی در استرالیا اطلاعاتی دارید؟ آیا می توان از طریق کارآفرینی در استرالیا به اقامت و تابعیت استرالیا دست یافت؟ قوانین جدید مهاجرت به استرالیا از طریق اخذ ویزای کارآفرینی در استرالیا چیست؟ کارآفرینی در استرالیا چه تعهداتی برای متقاضیان ایجان می کند؟ الزامات کارآفرینی در استرالیا چیست؟ در صورتی که شما عزیزان تمایل به کسب اطلاعات درباره دارید می توانید برای یافتن پاسخ سوالات خود در ارتباط با کارآفرینی در استرالیا با این مقاله همراه بوده و پاسخ سوالات خود را جویا شوید. در این مقاله تلاش شده است از منظر وکیل مهاجرت به برخی از سوالات مهم و کلیدی شما عزیزان درباره کارآفرینی در استرالیا پرداخته شود و اطلاعات مناسبی در این باب در اختیار شما عزیزان قرار گیرد.

کارآفرینی در استرالیا مانند دیگر کشورهای مهاجر پذیر یکی از روش های مهاجرتی و نهایتا اخذ اقامت دائم استرالیا خواهد بود. اطلاع از قوانین مهاجرتی و اخذ اقامت استرالیا جز مواردی است که افراد متقاضی مهاجرت به استرالیا مشتاقانه خواهان کسب اطلاعات کافی در این باب هستند. شرایط و قوانین کارآفرینی در استرالیا مانند دیگر کشورها مختص این کشور می باشد و آگاهی از شرایط و مراحل اخذ اقامت از طریق کارآفرینی در استرالیا بسیار مهم و حائز اهمیت است. کارآفرینی در استرالیا نیز جز شاخه های سرمایه گذاری در استرالیا می باشد و دارای جزئیات بسیار پیچیده و مهم است که در این مقاله به اختصار شرح داده شده است. مهاجرت از طریق کارآفرینی در استرالیا برای متقاضیانی مناسب است که بخواهند یک کسب و کار در استرالیا راه اندازی کنند و یا در یک کسب و کار موجود و فعال در استرالیا شریک شوند، این امر در راستای ایجاد کارآفرینی در استرالیا و اخذ اقامت دائم و نهایتا تابعیت این کشور به واسطه ایجاد شغل از سوی کارآفرین می باشد.

 

کارآفرینی در استرالیاINNOVATION STREAM :

 • کسانی که قصد دارند به عنوان کار آفرین در استرالیا پذیرفته شوند باید شرایط ذیل را دارا باشند :
 • شرایط سنی افراد متقاضی باید زیر سن ۵۵ سال باشد.
 • افراد متقاضی باید تجربه کاری و تجاری مناسب داشته باشند و در کشور مبدا خود کسب و کار داشته باشند.
 • حداقل سرمایه خالص فرد متقاضی مبلغ ۸۰۰ هزار دلار استرالیا باشد و همچنین تمکن و گردش مالی فرد طی ۲ سال گذشته مبلغ ۵۰۰ هزار دلار باشد.
 • چون کارآفرینی در استرالیا جز شاخه های سرمایه گذاری و کاری در این کشور می باشد، افراد متقاضی باید یک امتیاز کافی را کسب کرده باشند که حداقل امتیاز کسب شده باید ۶۵ باشد.
 • کسب و کار شخص متقاضی باید از سوی یکی از استان های استرالیا پذیرفته شود.

 

اخذ ویزای کارآفرینی در استرالیا:

افراد متقاضی اخذ ویزای کارآفرینی در استرالیا می توانند به همراه خانواده خود اقامت چهار ساله در استرالیا داشته باشند. در این مدت چهار سال خانواده متقاضی حق ورود به بازار کار استرالیا و تحصیل را دارند. اگر در طی این چهار سال متقاضی بتواند کسب و کار مورد نظر خود را در استرالیا راه اندازی کند و فعالیت تجاری و کاری داشته باشد به شرط انجام تعهدات، ویزای اقامت دائم استرالیا را دریافت خواهد کرد.

تعهداتی که متقاضی کارآفرینی در استرالیا موظف به رعایت آن در طی چهار سال می باشد عبارت است از:

ایجاد شغل و کسب و کار طی دو سال پس از ورود به استرالیا.

دولت استرالیا بابت ویزای کسب و کار و کار آفرینی مبلغ ۴۶۷۵ دلار برای کارآفرین در نظر گرفته و مبلغ ۲۳۴۰ دلار برای همسر و ۱۱۷۰ دلار استرالیا برای فرزند متقاضی از متقاضی دریافت می کند.

در صورتی که متقاضی کارآفرینی در استرالیا موفق به اخذ مدرک IELTS 4.5 نشده باشد باید مبلغ ۸,۵۲۰ دلار نیز بابت ثبت نام و شرکت در کلاس زبان به دولت استرالیا پرداخت نماید. چنانچه همسر متقاضی نیز مدرک IELTS 4.5 نداشته باشد، مبلغ ۴,۲۵۰ دلار استرالیا نیز از وی اخذ می گردد.

دولت استرالیا (ویزا کارآفرین) را برای جلب افراد با استعداد و نوآور و کارآفرینان با تجربه جهت ایجاد کارآفرینی در استرالیا در نظر گرفته است. این ویزا یک مسیر مناسب برای متقاضیانی که به دنبال شروع تجارت و کسب و کار خود در استرالیا هستند، خواهد بود.

ویزای کارآفرینی در استرالیا از ۱۰ سپتامبر ۲۰۱۶ به عنوان بخشی از ویزا ۱۸۸(ویزای کسب و کار نوآوری و برنامه سرمایه گذاری) در دسترس خواهد بود و افراد برای توسعه ایده های جدید در استرالیا نیاز به ۲۰۰،۰۰۰ دلار بودجه دارند. بر خلاف دیگر زیرشاخه های ویزای ۱۸۸، نیازی به نشان دادن حداقل مقدار خالص دارایی های شخصی و یا پس زمینه کسب و کار وجود ندارد.

متقاضیان ابتدا باید توسط یک ایالت یا ناحیه دولت استرالیا نامزد شده و از طریق SkillSelect برای ویزا دعوت گردند.

ویزای کارآفرینی ۴ سال اعتبار دارد و در صورتی که صاحب ویزا موفق به کارآفرینی در استرالیا گردد مسیر اقامت دائم از طریق ویزای ۱۸۸ برای وی فراهم می گردد.

الزامات اصلی این ویزا به شرح زیر است :

 • افراد بالای ۵۵ سال در صورت نشان دادن سود اقتصادی حائز اهمیت می توانند برای این ویزا اقدام نمایند.
 • مدرک زبان معادل آیلتس با نمره ۵٫۵ در هر مهارت.
 • پیداکردن سرمایه گذارواجد شرایط در داخل خاک استرالیا برای پیاده سازی ایده مورد نظر با حداقل مبلغ ٢٠٠ هزار دلار جهت سرمایه گذاری.
 • نگه داشتن حداقل ۳۰ درصد سود سرمایه گذاری در بیزنس مورد نظر.
 • اسپانسری از طریق یک ایالت یا ناحیه.

 

کار آفرینی در استرالیا Business Innovation Stream :

این مورد برای افرادی است که بخواهند یک BUSINESS یا تجارت در استرالیا دایر کنند و یا در یک  تجارت موجود و فعال در استرالیا شریک شوند.

کارآفرین متعهد می گردد که بعد از مدت ۲ سال پس از ورود به خاک استرالیا نسبت به ایجاد کسب و کار خود اقدام نماید.

ویزای بازنشستگی:

این ویزا چهار ساله بوده و برای کسانی است که بخواهند دوران بازنشستگی خود را در استرالیا بگذرانند.

شرایط متقاضی:

 • بالای ۵۵ سال سن داشته باشد .
 • ثابت نماید که درآمد سالیانه ای معادل ۶۵٫۰۰۰ دلار استرالیا دارد.
 • پذیرش و موافقت یک ایالت را بدست آورده شود.
 • دارایی های خالص متقاضی حداقل۷۵۰٫۰۰۰ دلار استرالیا باشد. در صورتی که متقاضی مایل باشد خارج از مرکز استان زندگی کند در این صورت لازم است ۵۰۰٫۰۰۰ دلار استرالیا دارایی داشته باشد وسالیانه ۵۰٫۰۰۰ دلارنیز درآمد داشته باشد.

تعهدات متقاضی:

 • متقاضی بایستی مبلغ ۷۵۰٫۰۰۰ دلار استرالیا به صورت سپرده نزد دولت ایالتی به مدت ۴ سال سپرده گذاری کند.
 • به غیر از همسر متقاضی، همراه دیگری پذیرفته نخواهد شد.
 • مدت این ویزا ۴سال است.
 • متقاضی حق کار کردن فقط ۲۰ ساعت در هفته را خواهد داشت.
 • در صورتی که متقاضی در خارج از مرکز استان اقامت نماید دراین صورت میزان سپرده به ۵۰۰,۰۰۰ دلار تقلیل می یابد.
 • اگر تمایل دارید شرایط شما برای مهاجرت به استرالیا و اخذ اقامت این کشور بررسی شود، لطفا فرم ارزیابی را پر نمایید.

 ویزای skill select

 • فرم اسکیل سلکت (EOI) را ارسال کنند.
 • توسط دولت ایالتی انتخاب گردند.
 • مبلغی معادل پنج میلیون دلار استرالیایی سرمایه گذاری کنند.

این ویزا محدودیت سنی ندارد. با داشتن ویزای موقت سرمایه گذاری فرد باید ۱۶۰ روز در طول چهار سال را دراسترالیا باشد. دارندگان این ویزا برای دو بار و به مدت دو سال می توانند ویزای موقت خود را تمدید نمایند.

 

در صورتی با سرمایه گذاری در استرالیا موافقت می شود که :

 • این سرمایه گذاری شامل سهام دولت کشورهای مشترک المنافع، ایالتی و منطقه ای گردد.
 • Australian Securities and Investment Commission (ASIC) دستور این کار را صادر کند.
 • این سرمایه گذاری مستقیما در شرکت های استرالیایی صورت گیرد.

لازم بذکر است که این سرمایه گذاری باید بطور مستقیم توسط خود متقاضی یا به همراه همسر و یا وابستگانش صورت گیرد.

به طور کلی در این مقاله تلاش شد درباره کارآفرینی در استرالیا، شرایط کارآفرینی در استرالیا، تعهدات کارآفرینی در استرالیا، نکات کارآفرینی در استرالیا، مهاجرت به استرالیا و سایر موارد اطلاعاتی در اختیار شما عزیزان قرار داده شود. شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در باب کارآفرینی در استرالیا با موسسه حقوقی ملک پور همکار موسسه مشاوره ای ام آی ای در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران تماس حاصل نموده و از مشاوره رایگان کارشناسان و وکلای این موسسه بهره مند شوید. اطلاعات صحیح و کامل در باب کارآفرینی در استرالیا شما را برای اخذ تصمیم قطعی برای مهاجرت به استرالیا راهنمایی نموده و مسیر پیشرفت را برای شما عزیزان هموار می نماید.

اطلاعات موجود در این وب سایت جهت بالا بردن سطح اگاهی عمومی است و موسسات همکار در ایران خدمات کاریابی ارائه نمی دهند.

3 پاسخ
 1. Farshad گفته:

  با سلام خدمت شما آقای ملکپور وهمکاران عزیزتون ببخشید مزاحمتون شدم قرض از مزاحمت اسم من فرشادزیبایی دانشجو کاردانی رشته مکانیک وسابقه ۲بارشرکت در مسابقات ملی مهارت( المپیاد در رشته مکانیک خودرو)هستم و کسب مقام اول را دارم.به تازگی موفق به درست کردن دستگاهی که مخصوص کوره های آخر پزی بوده شدم و در مرحله ثبت اختراع می باشم.می خواستم اگه امکان داره کمکم کنید که آیا میتونم داخل استرالیا اختراع ام را به ثبت برسانم (اگه میتونم مراحلش به چه صورته و چه مقدار زمان و هزینه لازمه) یا به وسیله ثبت اختراع مهاجرت کنم خواهش میکنم اگه امکان داره توضیح بدید من بارها سِئوالم را مطرح کردم ولی موفق به دریافت پاسخ آن نشودم خواهش میکنم لطف کنید پاسخ سئوالم رو بدید ممنون میشم وامیدوارم شاد و پیروز باشید

  پاسخ
  • mie editor2 گفته:

   با سلام و عرض ارادت. امکان ثبت اختراع در کشور کانادا وجود دارد اما ثبت اختراع در این کشور شرایط و ویژگی های خاص خود را داراست. برای اخذ اطلاعات در این زمینه باید با دفتر مرکزی ما در وین ارتباط بگیرید.

   پاسخ
 2. رضا جاودانی گفته:

  ‎با سلام و عرض ادب جوان ۲۸ساله هستم دارای مدرک فوق دیپلم جوشکاری ازدانشگاه علمی کاربردی دارای مدارک معتبر جوشکاری اعم از جوشکاری با الکترود دستی،جوشکاری سی او دو،جوشکاری میگ ومگ ،جوشکاری، با شعله گاز اکسی استیلن ،جوشکاری الومنیوم ،و مدارک بازرسی جوشکاری بازرسی چشمی از انجمن جوش ایران ،بازرسی با مایعات نافذ از انجمن جوش ایران،بازرسی با ذرات مغناطیسی از انجمن جوش ایران، بازرسی مواد ذوبی از اداره استاندارد ایران ،دوره مهندسی جوش از خانه صنعت و معدن ایرانیان،مهندسی جوش از اکادمی توف رایلند،مهندسی جوش از اکادمی توف اینترنشنال ،مهندس ایمنی و بهداشت از توف اینترنشنال،نماینده اموزشی اکادمی توف اینترنشنال در جنوب کشور،نفردوم استان درالمپیاد ملی مهارت جوشکاری در سن ۲۲سالگی ،دارای سه سال سابقه بیمه در رسته بازرسی جوشکاری و جوشکاری و تاسیسات و برودت و حرارت ،دارای سابقه کنترل کیفیت ساخت سکوهای ۲۲/۲۴ ایران متاسفانه زبان انگلیسی بلد نیستم المانی هم بلد نیستم مبلغی که موجود دارم ۶۰میلیون هست . میخواستم محبت کنید بزرگواری کنید منت برسر بنده بزارید مثل همیشه راهنمایی خوب و بجا به بنده حقیربفرمایید با این مدارک و شرایط که عرض کردم برای بنده چه راهی هست ایا ویزای کارهست یا ویزای تحصیلی وهر راهی که شما فرمایش میکنید بفرمایید که چه مقدار هزینه لازم هست ایا این هزینه بنده فرمودم دارم کفایت میکند یا خیر هزینه زندگی که شامل خوراک وپوشاک وخانه و ….برای من مجرد چقدر هست در اتریش و اگر ویزای تحصیل یا ویزای کاری با این شرایط بگیرم چه مقدار باید برای سال اول داشته باشم تا بتوانم کاری پیدا کنم و درامد داشته باشم در اتریش
  ‎ممنونم یک دنیا سپاس گذارم انشاالله خداوند همیشه سایه شما را بر سر خانواده محترمتان حفظ کند ??

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.