کارآفرینی در سوئیس

کارافرینی در سوئیس در سال 2018 و اخرین قوانین آن چیست؟ ایا میخواهید در باره کارافرینی در سوئیس بدانید؟ کارافرینی در سوئیس چگونه است؟ گزارش اکوسیستم کارآفرینی در سوئیس چگونه است؟ طرح های کارافرینی در سوئیس به چه صورت است؟ ایا کشور سوئیس برای کارافرینی مناسب است؟ اگر شما به دنبال یافتن سوالاتی در مورد مهاجرت به اتریش و کارافرینی در سوئیس هستید،میتوانید همواره با وکیل مهاجرت و مشاوران و وکلای موسسه حقوقی ملک پور در تماس باشید،همچنین شما میتوانید در مورد سایر سوالات خود در مورد کارافرینی در سوئیس به سایت ما مراجعه نمایید.
با این که سوئیس ممکن است یکی از بهترین مکان ها در جهان برای شروع تجارت باشد، اما اکوسیستم کارآفرینی این کشور با توجه به سازمان نظارت بر شروع تجارت هنوز به پتانسیل  کامل خود دست نیافته است.
سازمان نظارت بر شروع تجارت در یک گزارش جدید به تجزیه و تحلیل دقیق فعالیت های کارآفرینانه در سوئیس پرداخته است. سازمان نظارت بر شروع تجارت که در سال ۲۰۱۲ توسط دانشگاه زوریخ و دانشگاه بازل بنیان نهاده شد، سازمانی با هدف نظارت و کمک به توسعه اکوسیستم شروع تجارت در سوئیس است.

گزارش اکوسیستم کارآفرینی سوئیس در سال ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۶

در این گزارش، تحت عنوان «گزارش اکوسیستم کارآفرینی سوئیس ۲۰۱۵/۲۰۱۶» به بررسی مزایا و مشکلات چشم انداز کارآفرینی سوئیس پرداخته شده است و نشان می دهد که اگر چه این کشور یکی از رقابتی ترین و خلاق ترین کشورها در جهان است، اما همچنان چالش های بسیاری برای تبدیل شدن آن به یکی از کشورهای شناخته شده بین المللی در زمینه شروع تجارت وجود دارد.

کشور سوئیس در سطح جهان به لحاظ موسسات پایدار، شفاف و کارآمد آن شناخته شده است، و همچنین عدم فساد در سیستم مالی، سیستم مالیات جالب توجه، زیرساخت های بسیار عالی، ظرفیت استثنایی برای نوآوری و نظام آموزشی در سطح جهانی از دیگر مزایای آن است، اما طبق این گزارش کشور سوئس با وجود تمام این مزایا در رتبه بندی بهترین کشورهای  کارآفرین در جهان جایگاهی ندارد.
این نشان می دهد که با توجه به کمبود بودجه در مرحله رشد، بسیاری از شرکت های جدید سوئیس را در این مرحله برای ورود به کشورهای با شرایط مطلوب تر ترک می کنند. کشور سوئیس باید فرصت های مالی لازم برای سرمایه گذاری نه تنها در مرحله مقدماتی، بلکه همچنین در مراحل راه اندازی و رشد فراهم نماید.

در این گزارش توسعه برنامه های آموزش کارآفرینی بیشتر در سطح مقدماتی و متوسط توصیه می شود، و همچنین نیاز به تقویت فرهنگ حمایت از کارآفرینی، به ویژه در میان جوانان وجود دارد، به منظور اینکه جوانان کارآفرینی را به عنوان یک فرصت شغلی مطلوب، امکان پذیر و عملی در نظر بگیرند.
در این گزارش همچنین ادعا می شود که باید بر روی نیروی کار بزرگسال به منظور افزایش کارآفرینی با هدف طولانی نمودن زندگی کاری و کاهش بیکاری در میان افراد مسن تر تمرکز داشت.
علاوه بر این، این واقعیت که سوئیس بازار نسبتا کوچکی است، می تواند چالش های مقیاس پذیری قابل توجهی برای سرمایه گذاری های جدید ایجاد کند.

نوآوری دوباندورف سوئیس

در این گزارش طرح هایی برای پرورش روحیه کارآفرینی در سوئیس فهرستش شده است، که یکی از آنها طرح راه اندازی مرکز نوآوری جدیدی در دوباندورف در سال جاری است. پارک نوآوری سوئیس یکی از پروژه های بخش علم و اقتصاد دولت فدرال است که به تحقیقات صنعتی اختصاص داده می شود.

یکی دیگر از ابتکارات طرح دیجیتال زوریخ ۲۰۲۵ است، که بر روی تبدیل منطقه بزرگ زوریخ به یک مرکز پیشرو در اروپا برای نوآوری های دیجیتال متمرکز است. این منطقه محلی برای دانشگاهیان و کارشناسان فناوری اطلاعات و ارتباطات با هدف ملاقات و همکاری خواهد بود. دیجیتال زوریخ ۲۰۲۵ همچنین یک کنگره سالانه و یک اجلاس سرمایه گذاری سوئیس برنامه ریزی کرده است تا شرکت های جدید فرصت دیدار با سرمایه گذاران بین المللی و رهبران تجاری را داشته باشند.

از سوی دیگر، دانشگاه بلگریست به تازگی یک مرکز تحقیق و توسعه در زمینه پزشکی احداث نموده که بین دریاچه زوریخ و بیمارستان دانشگاه بلگریست واقع شده است.

در نهایت، صندوق سرمایه گذاری سوئیس (SIF) پیشگام در سهام خصوصی سوئیس و انجمن مالی شرکت ها با هدف رفع شکاف تامین بودجه مالی و تقویت کارآفرینی و نوآوری در اکوسیستم نوآوری سوئیس می باشد. SIF به عنوان یک «صندوق بودجه» عمل می کند، به این معنا که در تعدادی از صندوق های کوچکتر سرمایه گذاری می کند، که به نوبه خود، می تواند برای تعدادی از شرکت های تازه تاسیس در زمینه فناوری سوئیس سرمایه فراهم کند.
در باب کارافرینی در سوئیس باید گفت که کشور سوئیس مزایای بسیاری برای شرکت ها نیز دارد. سوئیس علاوه بر قابلیت نوآوری بالا، دارای دولت بسیار حمایت کننده می باشد، و همچنین قوانین این کشور به سود کارآفرینی است. علاوه بر این، با توجه به موقعیت جغرافیایی سوئیس، شرکت های تازه تاسیس می توانند به بازار اروپا و رابط های تجاری قوی تر دسترسی آسان داشته باشند. شما همواره در مورد مشاوره در امور کارافرینی در سوئیس میتوانید با وکلا و مشاورین موسسه حقوقی ملک پور در تماس باشید و هر گونه سوالی در مورد کارافرینی در سوئیس را از طریق دفتر ما در وین و یا دفاتر همکار ما در ایران و سایتهای معتبر ملک پور دنبال کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.