کارآفرینی در مکزیک

در این قسمت می خواهیم در رابطه با کار افرینی در کشور مکزیک صحبت کنیم. کار افرینی درمکزیک می تواند به گونه‌های انجام پذیرد و از راه‌های حقوقی‌ متعددی انجام پذیرد. یک خارجی می تواند برای کار افرینی در مکزیک مهمترین گونه‌های حقوقی را انجام دهد موسسه مشاوره ای MIE (با همکاری موسسه حقوقی ملک پور) با ارائه مشاوره تخصصی توسط وکلا و کارشناسان در زمینه ی کار افرینی در مکزیک و سایر کشورها  شما را در این امر یاری می نماید.

مکزیک در شمال امریکا و هم مرز با دریای کارائیب و خلیج مکزیک واقع شده است. اقتصاد مکزیک با توجه به تعداد موافقتنامه های دوجانبه و موافقتنامه های تجارت آزاد آمریکای شمالی پتانسیل بالایی دارد. میزان معاملات مکزیک با آمریکا از کشورهای آرژانتین و برزیل بیشتر است و همچنین بیشتر از چین است. بازار ایالات متحده ۸۰ درصد از صادرات مکزیک را شامل می شود. طبق بانک جهانی مکزیک در فهرست راحت ترین مکان های تجارت در امریکای لاتین در رتبه ششم، یعنی بسیار بهتر از آرژانتین (رتبه ۲۲) و برزیل (رتبه ۲۶) قرار دارد. برای ثبت شرکت در مکزیک تنها ۹ روز زمان لازم است در مقایسه با آرژانتین که ۲۶ روز طول می کشد. در برزیل شرکت ها ۲۶۰۰ ساعت در سال صرف پر کردن فرم مالیاتی می کنند که شش برابر بیشتر از مکزیک است. تولید ناخالص داخلی در مکزیک رشد مثبت ۵٫ ۴ درصد در سال ۲۰۱۰ و ۳٫ ۸ درصد در سال ۲۰۱۱ و بیش از ۴ درصد در سال ۲۰۱۲ داشته است.

کار میدانی نوآوری برای مهار فقر (IPA)

محل پروژه: مکزیک

نمونه: حدود ۴۰۰ شرکت واجد شرایط (شرکت هایی که معیارهای گزینش دارند) به طور تصادفی در دو گروه کنترل و درمان قرار می گیرد.

خط زمانی: ۲۰۱۶

عدم دسترسی به منابع مالی می تواند احتمال رشد شرکت های کوچک را مختل سازد. برای مقابله با این شکاف مالی و ترغیب کارآفرینی با رشد بالا، دولت ها و سازمان های چند ملیتی در سراسر جهان در حال توسعه اغلب به طور مستقیم از شرکت های کوچک و متوسط حمایت می کنند. با این حال، دولت ها، اطلاعات کمی در انتخاب شرکت های با پتانسیل رشد بالا و حصول اطمینان از کفایت بودجه اختصاص یافته در اختیار دارند. در مکزیک، محققان در حال ارزیابی اثر کمک های مالی دولت به شرکت های کوچک می باشند، و اینکه آیا انواع مختلف پانل های گزینش در انتخاب شرکت های با پتانسیل رشد بالا مؤثر هستند یا خیر.

کارآفرینان با تأثیرگذاری بالا می توانند شرکت هایی تاسیس کنند که نه تنها برای خود آنها بلکه برای دیگران شغل و درآمد ایجاد کند. با این حال، عدم دسترسی به منابع مالی می تواند احتمال رشد شرکت های کوچک را مختل سازد. برای رفع این شکاف مالی و ترویج و توسعه کار و نوآوری، دولت ها و سازمان های چند جانبه در سراسر جهان کمک های مالی اختصاص می دهند که از طریق آن یک شرکت کمک مالی دریافت می کند. به عنوان مثال بانک جهانی، نزدیک به ۱٫۲ میلیارد دلار در تخصیص کمک های مالی به بیش از شصت پروژه با هدف شرکت های کوچک و متوسط ​​(SME) سرمایه گذاری نموده است.

با این حال، تاثیر بودجه عمومی بر عملکرد شرکت ها نامشخص است. به عنوان مثال، ممکن است تامین مالی عمومی ممکن است موجب افزایش سرمایه گذاری های خصوصی شود. همچنین هدایت مستقیم پول به شرکت هایی که از آن بیشترین بهره را می برند و یا بیشترین نیاز را به آن دارند، برای دولت ها دشوار است. در این ارزیابی تصادفی در مکزیک تأثیر ارائه کمک های مالی به کارآفرینان تأثیرگذار و همچنین عواملی که این اثرات را به حداکثر می رسانند، بررسی شد.

بافت ارزیابی

بازارهای ضعیف مالی، موانع قانونی، و پشتیبانی ناکارآمد، مانع رشد SME های مبتنی بر دانش در مکزیک شده است، که موجب ضعف آنها نسبت به SME ها در دیگر کشورها با سطح مشابهی از توسعه علمی و فناوری شده است. برای مقابله با این چالش، موسسه ملی کارآفرینی (به زبان اسپانیایی INADEM) برنامه کارآفرینی تاثیرگذاری بالا (HIEP) را توسعه داد، که از شرکت های کوچک و متوسط ​​نوآورانه با پتانسیل رشد اقتصادی بالا یا پتانسیل تاثیرگذاری اجتماعی و زیست محیطی بالا حمایت می کند. طی فرآیند ثبت درخواست، HIEP تا ۱۷۰ هزار دلار کمک مالی به شرکت های تازه تاسیس و ۲۸۰ هزار دلار به شرکت های دیگر اختصاص می هد. در سال ۲۰۱۶، بین ۱۵۰ تا ۲۰۰ شرکت از ۱۰۰۰ شرکت متقاضی پذیرفته شده اند. INADEM بین ۷۰ تا ۸۰ درصد از مبلغ درخواستی را شرکت های انتخاب شده اختصاص می دهد، در حالی که کارآفرین متعهد به تامین ۲۰ تا ۳۰ درصد باقی مانده است.

تاثیر کارآفرین در پنل گزینش در مکزیک

جزئیات همکاری

محققان در همکاری با INADEM در حال انجام یک بررسی تصادفی از برنامه کارآفرینی تاثیرگذار برای ارزیابی تأثیر ارائه کمک های مالی بر عملکرد شرکت های کوچک و متوسط، و بهترین روش برای هدف قرار دادن شرکت های با بیشترین پتانسیل رشد می باشند. متقاضیان بر اساس دو نوع پانل گزینش می شوند: معیار سنتی و معیار تخصصی. شرکت های با امتیاز بالاتر از آستانه انتخاب شده در یک یا هر دو پانل واجد شرایط دریافت کمک های مالی خواهند بود. این برنامه پیش بینی می کند که در حدود ۱۰۰۰ شرکت برای کمک مالی درخواست می دهند که از این میان ۴۰۰ شرکت واجد شرایط تلقی می شوند. نیمی از این شرکت های واجد شرایط به طور تصادفی برای دریافت کمک های مالی انتخاب می شوند و نیمه دیگر، که بودجه دریافت نمی کنند، گروه مقایسه را تشکیل می دهند.

در حال حاضر، طرح ها با توجه به پانل های سنتی متشکل از افراد با مدرک کارشناسی ارشد در علوم اجتماعی و آموزش تحلیل هزینه و سود ارزیابی می شوند اما این افراد معمولاً فاقد تجربه کارآفرینی و یا تخصص صنعتی خاصی می باشند. در مقابل، پانل تخصصی فرآیند انتخاب در بخش شرکت های سرمایه گذاری خصوصی را شبیه سازی می کند و شامل افراد با تجربه کارآفرینی و یا تخصص صنعتی در یک شرکت می شود. در هر دو پانل متقاضیان بر اساس چهار معیار گزینش می شوند: مشخصات تیم کارآفرینی؛ سودهی فنی، مالی، و تجاری شرکت؛ تاثیرگذاری بالقوه شرکت؛ و انواع و تعداد مشاغلی که توسط شرکت ایجاد می شود.

اطلاعات موجود در مورد عملکرد شرکت طی بررسی یک یا دو ساله پس از اعطای کمک های مالی جمع آوری می شود. محققان معیارهای عملکرد شرکت های دریافت کننده کمک های مالی و شرکت های دیگر را به منظور بررسی تاثیر کمک های مالی بر عملکرد شرکت مقایسه می کنند. مقایسه نتایج شرکت های مورد تایید در پانل سنتی با شرکت های مورد تایید در پنل تخصصی نشان دهنده موثرترین پنل در انتخاب شرکت های موفق است.

در پایان با توجه به کثرت متقاضی در باب سرمایه گذاری و کارافرینی دفاتر مهاجرتی حقوقی بسیاری هستند که امروزه اقدام به انجام امور مربوط به این موارد می پردازند و به شما دوستان توصیه می شود قبل از مراجعه به این موسسات جهت انجام سرمایه گذاری و کار افرینی  در مکزیک و سایر کشورها رزومه این موسسات را جهت اعتبار بخشی بررسی نمایید.

و اگر متقاضی اخذ اقامت و مهاجرت به دیگر کشورها و یا حتی متقاضی سرمایه گذاری و یا کار افرینی در مکزیک هستید و سوالاتی در این باب در ذهن خود دارید می توانید با مشاورین موسسه مشاوره ای MIE (با همکاری موسسه حقوقی ملک پور) تماس حاصل فرمایید و از مشاوره تلفنی رایگان بهره مند شوید

و با بررسی اطلاعات و شرایط بهترین راه را برای خود برگزینید.جهت اطلاعات بیشتر در باره روش های مهاجرتی دیگر به کشور مکزیک میتوانید به همین بخش از سایت مراجعه بفرمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.